X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • radosczycia Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;)
    Często podczytuje Was, ale zawsze jakos na telefonie, a tam ne lubie pisac...
    Jak Was czytam to stwierdzam, ze taka grupa jest supr- bo nasz eproblemy sie pokrywaja :) U nas cos sie wydarzy, wchodze tu i juz ktoras o tym pisze... :)


    Widze, ze wiele z Was pisze o pogorszeniu spania w nocy... i nas to dotknelo ok miesiac temu trwa do teraz. Moj maluch od urodzenia spal dobrze (na cycku), po urodzeniu 2-3 pobudki ale bez placzu tylko amciu i odkladany do lozeczka spal- takze raczej nie bylam niewyspana :) gdzie po 2mcu budzil sie tylko raz w nocy na jedzenie, az sie pytalam czy mam go wybudzac- luksus :D zero kolek itd... i w 5tym miesiacu sie zmienilo, myslalam, ze pare gorszych dni ale trwa caly czas. Budzi sie po 2,3,4 razy, czesto z placzem co sie nie zdarzalo. Czasem zdarza sie taka zla nocka jak wczoraj-pobudka co godzine i po 5 juz wstal..... ;/ No coz, trzeba przetrwac :)

    Nie mam pojecia co moze byc przyczyna, bo balozylo sie kilka rzeczy:
    - ma dwa zeby (pierwszy wyszedl wlasnie 4,5mca drugi teraz 5mcy i tydzieen),
    - tydzien temu na roczku sie zarazil i pierwsz raz goroczkowa i przeszedl trzydniowke (z mega wysypka),
    - rozszerzamy diete,
    - no i czytalam kilka artykulow tym, ze w 5-6 mcu wlasnie dzieci gorzej sie rozwijaja, bo to ogromny skok rozwojowy- i jak Was czytam to by pasowalo....


    Co do wakacji nie pomoge,my skoczymy chyba nad morze na kilka dni (na ten moment brak urlopu), kochamy gory ale mamy daleko... a nie mam sumieni malego tyle godzin w samochodzie trzymac ;/ Wiec doswiadczenie brak i wielkich wakacji nie plnujemy :) Ale tez sie juz nauczylam jak gdzies jedziemy dalej, do rodziny czy cos nie brac tysiaca gadzetow... umiem juz sobie poradzic bez nich. Im wiecej biore, tym gorszy chaos itd ;]

    Co do rozszerzania diety, ja nie stosuje modnego blw. Gotuje sama warzywka, blenduje i mam na dwa dni. Jadl juz marchew, ziemniaczka, brokula, kalafior, batata ;) Teraz tez mieszam, uwielbia jesc, obserwuje nas, cos mu podsuwamy do buzki to szczesliwy, lubi trzymac butle i sam pic wode przeszczesliwy. Teraz juz mu rozgniatam widelcem wiec nie je juz tkiej papki ;) Jutro spróbujemy jabluszko na podwieczorek, a za pare dni troszke glutennu. Jak zaczal jec skonczyly sie cyckowe kupki, zaczely sie bardzie... aromatyczne i scisle :P

    To moj odmieniec, nie spi na boku tylko na brzuszku, uwielbia. Na plecc i na boku spi krotko, a na brzuchu spi jak zabity ;) W dzien ma 3 drzemki niezmiennie, dwie ok godziny i jedna dluzsza 2-3godz. Po 16 juz mu nie pozwalam spac, przed 19 kapiel i spac. Jestem szczesliwa bo jako noworodek umial zasypiac sam w lozeczku, potem nie wiem co sie stalo i mu sie zmienilo i plakal starsznie w lozeczku odlozon i zasypial : na rekach, przy cycku, w wozku, w bujaczku. Co jakis czas probowalam go nauczyc usypiania samemu, czytalam te wszystkie metody, ale nie mialam serca jak tak plakal, i sil i samozaparcia... Ale , ze niedluo wracam do pracy i maly zostaje z babcia, to chce, zeby jej tez bylo latwiej, no i mi plecy tez siadaja jak 4 razy dziennie trzeba lulac a kg mu przybywa. I pare dni temu podjelam proby i cud... odlozony w odpowiednim czasie (tzn w porze drzemki, jak jest zmeczon) z pieluszka do przytulenia z 3min pomarudzi i spi <3


    W ogole czas tak szybko mija, tak sie zmienily juz nasze maluszki, tyle nauczyly, tak urosly.... za szybko :)


    A ile teraz waza Wasze brzdace? Bo moj strasznie zwolnil... ;/ Waga urodzeniowa 4070g, na poczatku przybieral 1kg i wiecej na miesiac, teraz wazy ok 7,5kg i malutko przybiera ;(

  • Fryzia33 Przyjaciółka
    Postów: 118 91

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my teraz jesteśmy nad morzem w Ustroniu, pogodę mamy okropna. Tylko w poniedziałek było ładnie i lezelismy na plaży a tak cały tydzień pada wieje, po prostu masakra. Ale dzieciaki szybko się zaklimatyzowaly chociaż najgorszy był dzień przyjazdu bo wyjechaliśmy o 4 rano i pokonalismyuponad 400 km. Już więcej nie pojadę mad nasze polskie morze, kasa poszła w błoto bo z maluchami ciężko gdziekolwiek wyjść jak ciągle leje. Jaka jestem zła

    relgi09kiihpljzd.png
    relgi09kvref0kv4.png
    relgi09kfizn0g38.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 27 lipca 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały waży 8100 g po urodzeniu miał 3570 g. Ale z tygodnia na tydzień nabiera coraz mniej bo więcej się rusza i dużo spala.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 27 lipca 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam po długiej przerwie :)

    My niedawno byliśmy na splywie kajakowy 3dni a wcześniej jeździłam juz nawet sama po 200km z dwójką malych dzieci do dziadkow. Córa na kajakach rzecz jasna nie pływała tylko ze mną plazowala za to dwulatek zrobił trasę 6h z tata. We wrześniu lecimy z maluchami na Malte na 2 tygodnie. Podróżowanie z dziećmi to kwestia samozaparcia i znajdowania odpowiednich miejsc na wyjazd ale nie widzę w tym nic trudnego ;) mojemu dziecku wystarczy cyc, chusta i kocyk, reszta to gadżety ;) wanienka, sterylizatory itd są raczej zbędne imo... ale fakt ze im starsze dziecko tym więcej się rzeczy zabiera.

    Co do blw... byłam sceptyczna. Synowi sama papki robilam a ta mała cholera sama zdecydowała ze chce jeść i to od razu normalne rzecxy. Kiedyś mi się do banana przyssala a teraz domaga.się jedzenia jak tylko widzi że ja coś jem. No to jej daje- całego ziemniaka, chipsy pieczone z warzyw, skórkę chleba, jabłko, marchew gotowana itd. Oczywiście w jakimś logicznym porzadku. Łyka z apetytem i aż guga z radości. No i pije wodę z kubka i sama posługuje się lyzeczka co było dla mnie szokiem... także fajne się okazało to blw, przynajmniej dla mojej agentki. Syn nie był tak zainteresowany moim jedzeniem i nie byłoby to z nim takie proste...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 23:18

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 28 lipca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream i jak nocka???

    Fryzia wspolczuje tskie uroki nasze morza:/ ciezko wbic sie w dobra pogode niestety:/ my mamy blisko gory takze w sierpniu jedziemy choc wiadomo z wozkiem niewedzie sie za wysoko...

    My tez sie kapiemu w wanience w wannie albo na samej gabce w wannie i pomimo obaw o moj kregoslup niejest tak zle.

    Wczoraj bylam z malym u lekarza bo ma 3tyg katar delikatny ale wolalam go osluchac. Wszystko ok pani dr mowila ze ida 4 jedynki naraz bo ma popuchniete dziasla, ma takie lekkie gorki ale tak ma juz dlugi dlugi czas i zabkow narazie brak. Piewrszy syn doslal 1 zabka tydzien przed roczkiem, zobaczymy jak bedzie z tym maluszkiem. U nas noce spoko 1 pobudka na jedynie w dzien juz zrezygnowal z dluzszych drzemek 30-40min 2 drzemki czasem jest 3 ale wtedy zasypia kolo 22 wiec staram sie unikac 3 drzemki...

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 28 lipca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radosczycia jesli chodzi o wage to dzieci juz teraz niebeda tak duzo przybierac niestersuj sie tym. Moj wazy 7kg urodzil sie 2470 i teraz waga tez zwolnila. Starszy syn na roczek wazyl 9kg a urodzil sie 2950. Porownujac ich wagi maly szybko nadrobil i ida w tym samym tempie.

    Jesli chodzi o usypianie to w dzien zasypia w wozku jak nie na spacerze to po domu go woze a juz na noc klade w lozku swoim z tetra na oczkach i sie wierci kreci steka troche i w koncu zasypia.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 28 lipca 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nocka lepiej, co prawda budziła się ale ok 4 razy, więc znaczna poprawa, dzisiaj nie dałam jej syropu i zobaczę czy znowu się to powtórzy.
    Już bym chciała żeby jej te zęby wszyły, żeby się bidulka nie męczyła tak...

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 29 lipca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radosczycia niezłego masz śpiocha :)
    Babydream a jak dzisiaj bez syropu?

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się budziła z 5 razy i raz na mleko, nie wiem czy zęby czy jakiś skok rozwojowy, ale mam nadzieję że jej to minie :O

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 29 lipca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zdenerwowalam. Wróciłam od mamy i dziś zwazylam Elę i wyszło mi że przez 11 dni nie przybrała na wadze :( muszę iść z nią do lekarza i do doradcy laktacyjnego, chociaz przyznam że mam trochę dość tej wiecznej walki o karmienie piersią, jestem tym już zmęczona i zestresowana i chyba dziś spróbuję podać jej wieczorem porcje mm, bo moze po prostu długie kp nie jest dla mnie :(

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 29 lipca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag pamietaj że dzieci na kp przyrastają skokowo. Wcale nie musi dziać się nic złego, oczywiscie warto sprawdzić. Też mam kryzysy z kp, każdy kto karmi je ma. oby jutro było lepiej :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 21:51

    bebag, Lilu lubią tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 29 lipca 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa, dziękuję za dobre słowo :) ogarnęłam się, mój mąż bardzo mnie wspiera w tym kp i uspokoił mnie:) kupiłam femaltiker i bavarie i mm nie podałam w końcu, bo na noc ładnie zjadła :) w poniedziałek pozapisuje się na wizyty i mam nadzieję, że jednak pociągnę kp :)

    Lilu lubi tę wiadomość

    age.png
  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 30 lipca 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag spokojnie. Czy po Eli widać, że jest głodna, niespokojna, itp.? Dokładnie, teraz już nie będzie takich przyrostów jak wcześniej, a może mała potrzebowała dużo energii w ostatnim czasie? Oczywiście lepiej to skonsultuj, ale nie podawaj mm, bo to będzie początek końca kp.

    bebag lubi tę wiadomość

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 30 lipca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania, Ela ma dużo energii i je, a po jedzeniu jest zadowolona więc wydaje mi się że się najada. Przyznam, że pewnie wcale bym jej nie ważyła, bo rośnie, ale moja mama cały czas mi gadała, że Ela chyba się nie najada i że jak podam jej mm to przynajmniej więcej pośpie. No ale to nie o to chodzi w karmieniu, żeby dziecko uśpić na 8h chociaż ziarno niepewności zostało zasiane. Do tego jak byłam u mamy to miałam serwowane tylko dietetyczne posiłki, bo wiadomo że mit diety matki karmiącej ciągle żywy. Dziś już się wyluzowalam, do tego miałyśmy super noc więc kontynuuje przygodę :)

    zbikowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 30 lipca 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag tez byl u nas okres, ze maly nie przybieral na wadze. Przez prawie 6 tyg przytyl 0.5kg, wiec bez szalu. Babki które robily szczepienia zaczely na mnie psioczyc, ze powinnam dokarmiac albo chociaz wprowadzac nowe pokarmy, ale pediatra powiedziala, ze Antek dobrze wyglada, prawidlowo sie rozwija wiec mam sie nie martwic. Miała m skontaktowac sie z doradca laktacyjnym, ale przed urlopem nie mialam czasu. Zobaczymy za 2 tyg ile przybral na wadze. Jakis czas temu maly budzil sie co godz, trwalo to chyba miesiac. Teraz budzi sie 2-3 razy w nocy wiec ssie poorawilo. Trzymaj sie dzielnie, nie poddawaj sie z kp :-)

    bebag lubi tę wiadomość

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 30 lipca 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję, fajnie że jest to forum :) Ela od urodzenia jest karmiona tylko piersią i szkoda mi to stracić więc walczę :)

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mila123 Autorytet
    Postów: 696 710

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej kochane tez sie dawno nie odzywalam ale przyznaje ze caly czas czytam i jestem z wami na biezaco :-) moj maly urodzil sie wazac 3180gr a teraz wazy 8300gr !! Jest co ponosic :-) zabkow brak ale pediatra swierdzil ze niedlugo sie pokaza moj starszy syn przed 4 miesiacem mial juz 2 zabki. Marcel przekreca sie brzuch ale odwrotnie nie przekreca sie za to ciagle kleczy i buja sie wprzod i w tyl i juz troszke raczkuje :-)

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    dqpr20mm1kch4v18.png

    gg642n0ani1ltrjk.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 31 lipca 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag zapisalas sie do jakiegos doradcy/konsultanta laktacyjnego? Jak minela nocka?

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilu, nie zapisałam się, bo wczoraj znowu zwazylam Elę i było 150g więcej niż w sobotę :O nie wiem o co chodzi, moze faktycznie miała jakiś chwilowy przestoj i ja akurat na niego trafiłam jak ją ważyłam :O
    Noce mamy ostatnio lepsze, dużo lepsze :) ale wczoraj był dzień marudy, mam podejrzenie że to zęby, bo jak smaruje jej dziąsła żelem to humor od razu lepszy, tak więc zobaczymy czy nie będzie niespodzianki w tej kwestii :) chociaż możliwe też że upały robią swoje, w dzień nie wychodzimy z domu, tylko rano i wieczorem, a dziś się coś słabo ogarniamy więc raczej już rano nie wyjdziemy :(

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gotujecie swoim maluszkom obiadki czy dajecie słoiczki?
    Macie jakieś ulubione przepisy? Bo mi się pomysły kończą co mogę gotować, dzisiaj pierwszy raz dałam jej obiadek z mięsem, akurat słoiczek dynia z indyczkiem. Ale w większości sama jej gotuje. Tylko pomysłów powoli brak.

    Poza tym przechodzimy już na mleko następne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 17:25

    ex2bcwa1570qltn4.png
‹‹ 633 634 635 636 637 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ