X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakiej kaszki mogę jeszcze spróbować? Emilka tej jaglanej z Hipp nie chce jeść, ma odruch wymiotny.

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, a może spróbuj takich zwykłych kasz, w stylu jaglana, owsiana. Super kaszki robi polska firma HELPA, ale tak naprawdę można kupić taką jak dla nas i ugotować dla dziecka.

    Nieukowa, też mam nadzieję uniknąć tych słodkich kaszek na mm :)

    My na razie próbujemy warzyw (głównie słoiki, bo wyjazd rządzi się swoimi prawami), myślę że w przyszłym tygodniu wejdą owoce, a na początku września zrobię zupe z mięsem i we wrześniu zacznę też te kasze ogarniać :)

    age.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila probowala juz: frytek z dyni, bakazania i cukini, ugotowane ziemniaka, marchwi, banana, przecierku z kalarepy i kaszki pszennej. Dziś dostaje jabłuszko. Nie mam jakiegoś systemu, daje co mam pod ręką byle 3x pod rzad...

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebag dzięki :)

    Ja z tym rozszerzaniem diety juz na głowę dostaję, nie radzę sobie z tym tematem. Nie potrafię się wstrzelić w odpowiednią porę, po wszystkim co do tej pory jej dawałam (oprócz jabłka i ziemniaka) boli ją brzuch, i do tej pory praktycznie nic poza mlekiem nie je, masakra. Po marchewce boli ją brzuch a jak dałam marchewkę z ziemniakiem to nie bolał. Jak dałam zupkę Gerber gdzie w składzie był ziemniak, marchew i pietruszka to brzuch bolał. Po znikomej ilości banana również brzuch bolał. Wczoraj zjadła może z 8 łyżeczek kaszki i cały dzień była marudna jak nigdy, popłakiwała i nie zrobiła kupy. Dziś też dałam tą kaszkę żeby sprawdzić czy to na pewno to, zjadła trochę lepiej, teraz śpi ale zobaczymy co będzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 10:50

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w niedzielę startujemy z marchewką, wcześniej nie możemy bo tatuś zarobiony po same uszy a koniecznie chce być przy pierwszej łyżeczce :) Matyldzie to raczej bez różnicy czy zje dziś czy za parę dni.
    Skończyło się też na razie nasze spanie do 9, od trzech dni księżniczka wstaje koło 6:30, kładę ją do siebie, daję zabawki i jeszcze z godzinę ja sobie kimam. A drzemki standardowo jak od dawna dwie lub trzy po około 20-30 min, raz na parę dni trafi się jakaś koło godziny, dwie godziny to już święto ;)
    Nieukowa wiarę w ludzi mi przywracasz ;) ostatnio znajoma taka dalsza wpadła i zobaczyła leżaczek i huśtawkę, i od razu komentarze jakie to niezdrowe, krzywy kręgosłup zaraz będzie, utrudnione oddychanie bo główka źle leży i wogóle to dziecko ma leżeć na podłodze i samo ćwiczyć, nawet na początku zaczęłam się tłumaczyć, że my tylko czasem itd, a w końcu powiedziałam, że ja wychpwuję po swojemu i o rady nie prosiłam, a poza tym nie zauważyłam chyba, że ona ma dzieci skoro taka obeznana w tych sprawach to dała spokój. Muszę chłopu powiedzieć, żeby kolegę bez żony zapraszał, bo on mnie wiecznie tak wrobi, że ktoś do niego przyjeżdża idą do garażu a do mnie przychodzą pół obce baby bo im się tam nudzi to "się z dzidziusiem pobawią". Dzidziuś zazwyczaj wszystkie obce baby ma głęboko w d... a ja muszę zabawiać rozmową :/
    Uff wywaliłam trochę frustracji, łobuz usnął to wykorzystam swoje 20 min na umycie głowy i wstawienie prania, może nawet zaszaleję i pozmywam ;) Miłego dnia kobitki
    Edit: pozmywać nie zdążyłam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 11:25

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina spróbuj kleiku ryżowego, a najlepiej kukurydzinego, bo ryżowy zestala kupki.
    Poza tą jaglaną kaszką z hippa daje orkiszową z holle, mam jeszcze ryżową kaszkę waniliową z bobovity (bezmleczną) robię na swoim mm.
    Pola je obiadki już z mięsem. Nie je za dużo, pół tego większego słoiczka i koniec. Deserki też nie każde jej pasują, i szczerze się nie dziwię, od niektórych aż morde wykrzywia, takie są kwaśne :D

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag z nieba mi spadłaś z tymi kaszami Helpa, dziś z 10 min stałam w tesco i szukałam czegoś ze znośnym składem w końcu wyszłam z niczym. Zrobiłam już zamówienie i czekam aż przyjdą :) Moja Emilka próbowała już wielu warzyw, batat, fasola szparagowa, ziemniak marchew, BURAK (tylko dla użytkowników o mocnych nerwach). idzie równolegle z papkami i blw, słabo idą owoce o dziwo, myślałam że będzie łatwiej właśnie, ale na razie tylko arbuz jej przypadł do gustu. No i nauczyła się pić z bidonu (jestem w szoku) i dzielnie pije wode po kilka łyczków. dzięki temu dziś trochę owoców w tubce wciągnęła (myślałam że owoce w tubce pomogą jej nauczyć się pic ze słomki ale wyszło na odwrót). podsumowując ten wywód, dostaje codziennie papke i warzywo do łapki a poza tym cyc. jak przyjdą kaszki to wcisnę je gdzieś w jadłospis.

    bebag lubi tę wiadomość

  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj nie lubi owocow sloiczkowych, ale uwielbia normalne owoce w siateczce- brzoskwinie, nektarynki, sliwki, morele, arbuz jablka- im bardziej soczyste, tym lepsze. Minus jest taki, ze potwornie sie brudzi sokiem- owijam go juz recznikami, pielucha i sliniakiem a i tak nic to nie daje- ma sok nawet w pepku, body nadaje sie do prania z namaczaniem. A przebierac sie mlody czlowiek nie lubi...oj bardzo nie lubi.
    Dajecie juz zoltko do zupek? Gotowane i przetarte?

    Nieukowa, bebag lubią tę wiadomość

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 02:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbikowa, a zamowilas jakieś różdżki smaku? One są bardzo dobre :) mam sklep z kaszkami HELPA pod nosem więc spróbowałam i mnie urzekly :)

    Cudowne czasy pobudek co 3h skończyły się wczoraj, teraz wstaje co 1,5-2h :O

    age.png
  • maferka Ekspertka
    Postów: 191 120

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucielkismy przed upalami do babci na wies i moje dziecko spi od 21 a jest juz 7 rano, jeszcze takiej nocy nie bylo. Tylko czy to nie za dlugo?

    l22nmg7y9ifd1d1g.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam tylko łyżkę smaku truskawkowa i trzy kasze na spróbowanie. Najwyżej z mężem zjemy jak nie podejdzie młodej.

    A co do spania całą noc to w tym wieku już chyba ok, do 3 miesięcy trzeba wybudzać. Chociaz u mnie i tak by nie przeszło, bo by mi cycki wybuchły. I ciesz się przesłanymi nocami :)

  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w jakich spacerowkach jezdza wasze maluchy?
    U nas swietnie sprawdzila sie gondola z Bebetto Murano, a siedzisko spacerowe okazalo sie beznadziejne- fatalnie wyprofilowane, maly zjezdza ciagle w dol, buda opada, rozlozenie oparcia do spania oznacza mozolne szarpanie skrzypiacego czegos za oparciem.. nie ma szans zeby maly nie obudzil sie i nie zaczal sprawdzac co robie. .Spacer to na zmiane poprawianie wkurzonego Wojtusia i podciaganie budy. Siedzisko ciasne i twarde.
    Jeszcze troche spacerow w tym badziewiu i pierwszym slowem mojego dziecka bedzie "k..." tyle sie naprzeklinam.

    Zastanawiam sie na X-landerem move, albo Maxi Cosi Mura 4 plus. Moze macie jakies fajne spacerowki, ktore juz wyprobowalyscie i mozecie polecic?

    I przepraszam za brak polskich znakow- kot przespacerowal mi sie po klawiaturze i pozmienial jakies ustawienia :)

    zbikowa lubi tę wiadomość

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też miałam pytać o spacerówkę bo chyba wykrakałam z tym brakiem akrobacji w gondoli i dziad mały zaczyna kombinować :/
    Ta od gondoli będzie dobra jak już usiądzie, a parasolka chicco co mam od znajomych jest tylko przodem do kierunku jazdy i poza tym twarda i nierówna pod główką i pleckami więc też raczej do siedzenia, za to jest tak cudownie lekka że bez problemu niosę wózek z łobuzem po schodach. I najlepiej to bym chciała taki wszystkomający, na pompowanych kołach, obracany, lekki i do tego używkę do 200 zł bo mnie chłop pogoni jak mu powiem, że trzeci wózek potrzebny ;)
    Maferka Ty się ciesz kobito z przespanej nocy, noworodki trzeba wybudzać, a półroczniak jak zgłodnieje to się sam obudzi na pewno. My dziś znowu od 6 nie śpimy, tzn Matylda właśnie usypia, zobaczymy na jak długo, wczoraj mi niespodziankę zrobiła i drugą drzemkę miała od 13 do 16, już nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić i jeszcze chpdziłam sprawdzać czy oddycha ;). Potem wymyśliłam, że ona może jak w krajach śródziemnomorskich - w najgorszy upał siesta.
    Muszę też spojrzeć na te kaszki o których mówicie, plan mam raczej robić normalne tzn takie dorosłe, ale coś szybszego też się na pewno przyda, gotować też planuję sama a słoiczków i tak trochę już skompletowałam.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maferka tylko się cieszyć :) mi się raz na jakiś czas trafi, że mała śpi do 6, ale ja i tak się budzę odruchowo, czasem cycki mnie budzą, bo już pękają, a nieraz już mleko leci, bluzka mokra, prześcieradło też.
    Ja korzystam ze spacerówki od wózka 2w1, nie jest idealna, ale powoli się przyzwyczajam. Najbardziej mi przeszkadza, że oparcie zaczepia o budę i trzeba ręką trzymać jak się zmienia pozycję. Mała też zjeżdża, ale to trochę mi na rękę, bo wtedy nie siądzie, a tak to trochę się poderwie i siada, a potem leci do przodu, bo sił jeszcze nie ma się utrzymać. I tu muszę sprostować, bo ostatnio napisałam, że ze spacerówką szału nie ma, ale miałam ostatnio coś do załatwienia na mieście i zaryzykowałam i wzięłam wózek zamiast samochodu i chustę, pewna, że i tak będę ją nieść,a tu niespodzianka, myślę, że z 5 km zrobiłyśmy :) oczywiście z przerwami 2, ale mimo wszystko :) ostatnio tak długo jeździłam z nią w maju

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 10:56

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meferka ciesz się :D

    Moja wczoraj poszła spać o 19:30 a o 21 się obudziła i poszła spać dopiero po północy, a po 1 się obudziła na jedzenie, wstała po 6, masakra. Teraz śpi już godzinę i mam nadzieję, że pośpi jeszcze godzinę lub dwie bo u nas ostatnio bardzo często są 3h drzemki, chyba przez upał właśnie

    Dziś Emilka zjadła kaszkę w końcu ze smakiem, przygotowałam jej na 60ml mleka i zjadła wszystko ale nie cieszę się zbytnio bo chciałam spróbować czy "powszechna" kaszka jej posmakuje i jak widać niestety smakuje a kaszka to Bobovita malinowa bezmleczna. Czy te zdrowsze kaszki bezmleczne są smakowe? Patrzę na Holle ale widzę tylko zwykłe lub jestem ślepa i nie potrafię znaleźć a ona po tej Hipp jaglanej niemal wymiotuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 10:55

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od 3 nocy rowniez czeste pubudki potrafi 2-3 razy wypic mleko, gdzie wczesniej bylo 1. Co do spacerowki tez mam problem z wyborem nowej:/ do tej co mam z 2w1 wkladam poduszke zeby bylo wygodniej i maly niezjezdzal az tak. Jest specjalna miekka wkladka ale przylega o glowki i maly sie okropnie poci przy tych upalach.

    Maly w nocy znow sie budzil kilka razy wstal o 7,30 zastal o 9,30 i spi do tej pory! U nas okropna burza leje od rana i widac dobrze na niego wplywa...

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie dzieci "mama, tata, baba" a Wojtuś Bergamotki "ku*wa" :D

    Ja mam joie litetrax 4 air, ale u nas wózek do zadań specjalnych to był mus, bo mieszkam w dziurze i do asfaltu tak z 4,5 km. Liczę że starczy mi do końca wózkowania i ew drugorodnego dziecka. Sprawdza się super jak na razie.

    Karolina a może dodaj Jej świeże owoce do zwykłej kaszki bezsmakowej? Typu rozciapany banan czy maliny właśnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2017, 11:52

  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A My witamy się fotkowo :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/49c6daedc454.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/825ab6c5815b.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2017, 00:47

    Nitka_lutowa, bebag, karolina1488, łania, evs, Mila123 lubią tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło matko nie wiem czy śmiać się czy płakać bo jeśli o mnie chodzi to nie wiem czego z ust mego synka mam się spodziewać...

    Ja też polecam "dociapciać" owocka do bezsmakowej kaszki. Na pewno się sprawdzi.

    My podajemy pół żółtka do obiadku co 2 dzień.

    Wózek mamy x-lander i spacerówkę chicco a polecam spacerówkę po córce która ma 9 lat i jest u babci "infinity" rewelacja - dalej jeździ, jest lekka, jest tania, łatwo się składa i rozkłada do spania...

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/eefc8515bb67.jpg

    Nitka_lutowa, karolina1488, Mila123, bebag lubią tę wiadomość

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
‹‹ 638 639 640 641 642 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ