X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 8 listopada 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na dzień dzisiejszy Emilka idzie do żłoba od lutego. Nie mam z tego tytułu jakiś ciężkich przemyśleń. Tak być musi i tyle.

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 8 listopada 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyszły dwójki na górze i jedna jedynka jest w trakcie. Mała dostała kataru (w poniedziałek było tak pięknie i chyba za lekko ją ubrałam) i ma jakieś rewolucje żołądkowe, wczoraj biedna bardzo się odparzyła od tych kup :(
    Tak sobie czytam i fajnie zobaczyć jak każde dziecko jest inne. Ala np. stoi przy czym tylko może, ale żadne papa czy cześć jej nie interesuje ;)
    Ja do pracy wrócę pewnie w połowie kwietnia jak odbiorę zaległy urlop. Nie mam ochoty wcale, też bym chętnie siedziała z nią w domu, ale na wychowawczy nas nie stać. Mała zostanie z moją mamą, ewentualnie czasem do teściów pojedzie, dobrze, że to już wiosna będzie, to na spacer pójdą, na huśtawki i jakoś szybciej im czas zleci.
    A o butach zimowych jeszcze nie myślałam, zacznie chodzić to coś się kupi, ale myślę, że tej zimy kupię coś tańszego, aby ciepłe było, bo za dużo chodzić sama pewnie nie będzie.

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 8 listopada 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania moja Emilka nigdy się nie odparza a jak jej dolne jedynki wychodziły to była odparzona bardzo, to oznaka zębów moim zdaniem

    Ja do pracy nie wracam, zostaję z Emilką przynajmniej do 3 rż <3

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 8 listopada 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy. Od wczoraj moje dziecko nie chce jeść ani obiadów ani owoców. Tylko mleko. W ramach desperacji otowrzylam chhyba z 7 różnych słoików o innych smakach i konsystnecjach, skakałam , robiłam samolocik i nic.
    Nie ma temp kaszlu itp.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łania, to na bank zęby, u nas też mega odparzenia przy kupach jak zęby wychodzą :/

    magda_lena86, moze u Was też zęby? U nas Ela też czasem gorzej je jak ząb idzie :(
    Swoją drogą moja córka posiadla umiejętność plucia jedzeniem. Robi to czasem z wielkim rozmachem, zwłaszcza jak coś jej wybitnie nie smakuje, np. zupa koperkowa z Hipp :D

    age.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 8 listopada 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja za to dziś zaczęła szaleć. Siada, pełza jak rakieta, kuca i probuke się podnosić. Niedługo wstanie. Problem w tym ze biega za starszakiem i za kotem i obu probuje zjeśc albo ciągnie za włosy lub przeszkadza w zabawie :) mój dwulatek wola na Lilke "dzidziogedon" od armaggedon i ma sporo racji...
    2 hipermoce mojego dziecka: wkłada mi smoczek do mojej buzi jak śpię i wie jak nazywa się kot i jej brat- jak pytamy gdzie są to się zaczyna patrzeć w ich kierunku. I chyba obniżamy jutro lozeczko bo właśnie próbuje z niego wypełznac... ech juz mnie bolą plecy na samą myśl ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 20:04

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena moze faktycznie jak bebag mowi to na zeby. Moze bola go dziasla albo jakas infekcja dopiero sie rozwija... dobrze ze chociaz mleko pije. Obserwuj nic innego niemozesz zrobic :( a zachowuje sie normalnie??

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 8 listopada 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko dwie dolne jedynki. Poki co nie widać reszty. Dobrze, bo przy tych mieliśmy przeboje np goraczka, brak apetytu, wciaz na rekach.
    Niestety nie mogę sobie pozwolić na wychowawczy. Nasi rodzice mieszkaja 200 km od nas, więc nie możemy liczyć na ich pomoc. Srednio jestem nastawiona na opiekunkę, jedna ktora byla brana pod uwagę krzyknela 1600 zł, wiec trochę słabo :-(

  • zanna86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 8 listopada 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze maluszki boją się obcych ludzi? Zastanawiam się czy panikować czy to normalne. Mój synek odkąd skończył 4 miesiące boi się nie znajomych twarzy. Potrafi wpadać w takie histerie ze ciężko mi go uspokoić. Hitem jest ze boi się swojej babci jak założy okulary. Ogolnie jest bardzo strachliwy. Nowe zabawki z dźwiękiem potrafią wywołać u niego płacz. Czy mam powody do niepokoju. Jak myślicie? Ogólnie przy rodzinie jest uśmiechniętym,gaworzacym i wyglupiajacym się szkrabem...

    88c5skjothme8kjn.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 9 listopada 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zanna86 moja córka obecnie skończyła 9 miesięcy ale kilka miesięcy temu bała się mniej znanych twarzy. Jak widziała moją ciotkę a w sumie bardziej jak usłyszała jej głos (ma taki głośny, mocny głos) to wpadała w taką histerię, że nie mogłam jej uspokoić. Ja jestem blondynką i zauważyłam, że wtedy bała się osób z ciemnymi włosami. Baaa ona przez pewien czas płakała jak ja założyłam okulary przeciwsłoneczne. Trwało to raczej krótko i teraz ma etap, że idzie do każdego na ręce i zaciesza :D niestety nie wiem czy to powód do zmartwień czy nie ale wydaje mi się, ze każde dziecko przechodzi takie etapy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 09:39

    zanna86 lubi tę wiadomość

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zanna86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 9 listopada 2017, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina troszkę mnie pocieszylas chociaż martwi mnie nadal to ze tak długo to trwa. W każdym razie zapytam o to pediatry przy następnej wizycie. Do tej pory bagatelizowalam problem właśnie dlatego, że stawialam na to ze to przejściowe. Narazie nie widzę poprawy dlatego postanowiłam zapytać czy Ktoś się jeszcze z tym boryka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 10:11

    88c5skjothme8kjn.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 9 listopada 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanna a pomysl czy on sie kiedys niewystraszyl kogos, bo moze sie wlasnie dlatego bac. Znam pare dzieciakow co niepojda do nikogo na rece takze mysle ze to normalne i niemasz powodu do niepokoju.
    Moj wpada w histerie jak widzi odkurzacz, moj pies zawsze szczeka na odkurzacz i go gryzie i jak maly to zobaczyl to od tamtej pory niema szans zeby odkurzyc jak on go widzi. Musi byc w drugim pokoju i to u kogos na rekach bo slyszy odglos odkurzacza i sie strasznie boi.

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 9 listopada 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena i jak sytuacja u Was dzis???

    Babedream wyszedl juz zabek??

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • mmonis Ekspertka
    Postów: 205 178

    Wysłany: 9 listopada 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanna rozumiem Twój niepokój bo przechodziłam to samo. Nie z Cyprianem, bo on nikogo i niczego się nie boi. Jak mąż odkurza muszę młodego brać na ręce bo leci za odkurzaczem jak piesek i przeszkadza mężowi. To o czym mówisz miałam z córką. Tragedia, jak widziała kogoś obcego, czy nawet kogoś z rodziny to była histeria. Mało kogo tolerowała. Trwało to do 4 roku życia. Dopiero jak poszła do przedszkola to to przeszło. Ma 9 lat i jest teraz nieśmiała i też czasami boi się nowych sytuacji. Chodziliśmy i chodzimy jeszcze po psychologach. Jest po prostu dzieckiem nadwrażliwym emocjonalnie. Boi się nowych sytuacji, a na nadmiar bodźców reaguje płaczem. Dużo by o tym opowiadać, ale jak masz jakieś pytania to pytaj. Ja myślałam że to normalne u niemowląt ale to jednak tak nie do końca. U Nas zaczęło się to w 6 miesiącu. Werka wpadała też w histerię jak szłam do pracy. Jeśli coś Cię niepokoi to porozmawiaj z lekarzem, psychologiem najlepiej. Takie lęki są normalne ale też nie mogą trwać cały czas. Mam teraz porównanie. Cyprian też się bał ale już mu to minęło. Jak ja żałuję, że wcześniej nie trafiłam na kogoś mądrego kto by mnie dobrze pokierował. Od 2 lat Werka korzysta z zajęć z psychologiem i widzę dopiero zmiany.

    xnn974v.png
    wvwcex3.png
  • magda_lena86 Ekspertka
    Postów: 201 86

    Wysłany: 9 listopada 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj młody zjadł łącznie 1100 ml mleka + dodatek kaszki ryżowej do tego chrupki kukurydziane i ppgryzł trochę jabłka ode mnie i ziemniaka z obiadu. Dzisiaj o 7 zjadł 215 ml mleka z wkładką kaszki o 10.30 znowu 200 ml mm. Potem koło 14 dałam mu obiadek łyżeczka i zjadł tylko 4 łyżki. W akcie desperacji rozcienczylam rosołek drobiowy wodą i podałam mu w butelce ze smokiem do kaszek i zjadł tego połowę więcej nie chciał. Ale zaczął marudzić więc zrobiłam mm i od razu wypił 195 ml mm i teraz śpi. Nie wiem już co o tym myśleć.

    gy02c45.png

    [*] grudzień 2017
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 9 listopada 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zanna86, polecam Ci bardzo bloga wymagajce.pl jest też wokół tego bloga fajna grupa na Facebooku :) moja Ela nie boi się obcych, jeśli podchodzą do niej ze spokojem, za to na hałas, głośne zabawki, a czasem nawet kichniecia reaguje często histeria,ten blog dużo pomógł mi zrozumieć :)

    magda_lena86, ale mleczny bobas :D zapewne taka faza, przejdzie mu i znowu zacznie wcinac :)

    zanna86 lubi tę wiadomość

    age.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 9 listopada 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena to u nas jest odwrotnie bo Emilka zje wszystko, kaszkę łyżeczką, obiadek, deserek ale mleko z butelki pije przez cały dzień raz i to tylko 50ml i w nocy raz z 60ml. Bardzo długo to już trwa i jest coraz gorzej z tym mlekiem, nie wypije i koniec- dramat

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 9 listopada 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a jak dajesz to mleko? Samej do łapek czy na rękach? Taki etap teraz ze dzieci sie dekoncentruja szybko i trzeba po kilka razy proponować, najlepiej na rękach w.różnych pozycjach, zagadać, pośpiewać...

    Moja ze jak odkurzacz ale raczej więcej posiłków a mniej ilościowo. Przykladowo:
    -rano 1/4 bulki z masłem i pasztet
    -2 śniadanie kasza gryczana z musem owocowym ok 80ml
    -zupka domowa z dyni ok 60ml
    -blw (np ziemniak, drobno siękana surowka, ryba)
    -cały banań
    -pół chlebka wasa
    -kaszka pszenna na mleku mm z orzechami i żurawina (zmielonymi)

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 9 listopada 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa jakie ja cuda wyczyniam to głowa mała, macham zabawkami nad głową, śpiewam, kładę przed tv itd na rękach już od wielu miesięcy mi nie je, jeśli je to tylko leżąc całkiem na płasko. Sama nie chce trzymać butelki, złapie na chwilę i się bawi i od razu odwraca na brzuch.

    Hmm to moja je tak
    koło 9 kaszka Holle 150ml na mm z małym dodatkiem owocu lub jogurt z owocem ale wolę żeby chociaż w takiej postaci to mleko jadła więc kaszkę je częściej
    koło 13 max 60ml mleka
    14:30 ok 200ml obiadku domowego
    17 owoc
    przed 20 180ml mm z kaszka rzadka wersja podawane łyżeczką
    w nocy koło 2:30 je ok 60ml mleka, max 100ml a;e to rzadko
    Nie chce jeść chleba ani nic blw nawet chrupek kukurydzianych gdzie dawniej jak dostała pierwszy raz to płakała jak się skończyło. Teraz chrupka weźmie do buzi ze 3 razy i wyrzuca

    Wychodzi na to, że ona je mleka 150+60+180+60=450ml
    Na opakowaniu mleka jest napisane, ze powyżej 8 m-cy ma jeść2/3 razy dziennie po 210ml czyli 420-630ml to chyba nie jest tak źle jak myślałam

    Nieukowa Twoje dziecko ile ma ząbków, że już daje radę bułkę z masłem i pasztetem zjeść? je środek bułki bez brzegów/spodów czy jak to wygląda?

    Co można dawać dziecku w formie przekąski? tak do rączki żeby zachęcić? nic obślizgłęgo w ręce nie utrzyma
    Ja też się boję tego BLW, pięykę chleba jej daję ale ona lize i wyrzuca, kromkę chleba się boję dać bo to na pewno ugryzie i ja mam wizję dławienia przed oczami:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2017, 22:08

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • zanna86 Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 9 listopada 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję WAM za rady. Napewno skorzystam

    88c5skjothme8kjn.png
‹‹ 658 659 660 661 662 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ