X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lutówki 2017
Odpowiedz

Lutówki 2017

Oceń ten wątek:
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 2 listopada 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy obie części Pucia dla starszaka i są super- najlepsze książki dla dziecka do 3 lat!
    Moja ma focha ze nie może usiąść. Tylkim kręci ale z pełzania się nie da a do raczkow rzadko siada. Jedyne co ja obecnie cieszy i ratuje moja psyche to krzesełko do karmienia. Nawrzucam tam grzechotek, sądzam ja i mam 10min spokoju. Bo tak to się drze ze chce na ręce albo do siadu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2017, 19:05

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 2 listopada 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam Pucia, super jest :) u nas książki to też hit, dostaliśmy książkę o Eli i Olku i jest szał, chyba dlatego że młoda widzi że nam się podoba i sama też aż piszczy jak zaczynamy oglądać :)

    Ale jeczydusza jest taka sama jak u Nieukowej, wymuszanie noszenia level ekspert, zwłaszcza na tatusiu. Do łóżeczka nieodkladalna, na macie nuda, w wózku też, spać chodzi o 23. Jak myślałam o tym, żeby nie wracać do pracy i urodzić drugie dziecko niedługo, tak teraz już wiem, że poczekam ze 2 lata :P

    age.png
  • evs Przyjaciółka
    Postów: 97 95

    Wysłany: 2 listopada 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Dawno mnie tu nie było, ale udało mi się Was co nieco nadrobić:)
    U nas pełzanie na maksa, raczkowanie idzie w odstawkę, bo po co się męczyć jak można się doczołgać? :) o siadaniu też nawet nie ma mowy... za to zaczął wstawać, a ja już się martwię o jego przyszłość, co by z głową wszystko było ok... bo tyle upadków zaliczył, aż szkoda słów :( i to nawet przy matce i ojcu potrafi orła wywinąć!
    Synek ma 6 zębów i jeśli chodzi o nocki to różnie od 2-5 pobudek w nocy, żeby jakoś funkcjonować od dawna śpimy razem (biedny mąż wyprowadził się z sypialni:)

    a JA mam właśnie do Was pytanie o powrót do pracy... Koniec urlopu zbliża się wielkimi krokami, już nawet nowy szef do mnie dzwonił jakie mam plany.. no i złapał mnie stres... jak ja mam oddać tego mojego misia do żłoba, żeby obce kobity go przytulały, pocieszały?? chociaż nie mam z nim problemu, żeby z kimkolwiek został, tak ja nie potrafię się jakoś z tym pogodzić :(
    jakie są Wasze plany?

    aaaa i dzięki za Pucia, już zamówiłam :D

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Nadrabiam właśnie i widzę wiele nowych umiejętności <3

    Nieukowa bardzo współczuję :(

    Emilka dziś kończy 9 miesięcy i pierwszy raz dziś stanęła w łóżeczku i powtarza to co chwilę <3 sama siada i siedzi, pełza jak szalona, robi pozycję do raczkowania ale tylko buja się w przód i tył lub posuwa nóżki do przodu a rączki stoją w miejscu i leci na twarz :D mówi tata, baba, dam, papa, didi (czyli dzidzi), ojoj, trzy razy powiedziała mama, plus dużo mówi po swojemu. Klaska już od dawna, teraz jeszcze robi papa, pokazuje jaka będzie duża, podaje cześć i przybija piątkę. Tak mnie cieszą jej nowe umiejętności <3

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 3 listopada 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i noce u nas dużo lepsze ale to chyba dlatego, że nie usypiam jej o 20 mimo, że jest śpiąca tylko dopiero po 21 i śpi całą noc do 8:30-9 z jedna pobudką szybką na jedzenie koło 2:30 <3 tak jest od tygodnia i mam nadzieję, że tak zostanie. Zmian czasu zniosła super, jeszcze godzinę później niż zwykle wstała bo o 10 :D

    Zęby nadal ma tylko dwa na dole ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 15:31

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 3 listopada 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, super <3 moja podobnie :)

    Dziewczyny u Poli pojawił się dzisiaj na dziąśle do góry krwiak. Pierwszy raz się spotkałam z czymś takim, taka sina plama, czy to mogą być zęby?

    Nie zauważyłam żeby się gdzieś uderzyła czy coś...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 20:00

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • Asiaa1201 Autorytet
    Postów: 1759 2048

    Wysłany: 4 listopada 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4f934303c39a.jpg

    Witajcie :) Tu kwietniówka 2017 :) Wykonuje metryczki, podziękowania, pamiątki na wszystkie okazje :) Przedstawiam jedną z moich prac .. po więcej info zapraszam priv ;) pozdrawiam

    atdcanliuj218uui.png
    l22ndf9hdqcjnu93.png

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 5 listopada 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream tak to zabki :) kolezanki syn ostatnio tam mial takie dwie banie spuchniete czerwone. Tez sie wystraszyla bo jej 1 cora niemiala nic i nagle zab, jak bedzie Cie to martwic to podejdz do pediatry choc w przychodniach tyle zarazkow ze az strach tam wchodzic teraz.

    Karolina brawo brawo dla Emilki :)

    Ja znow zaczelam walke z mlodym, odstawiamy nocne mleko i juz 2 noc jest bez i wcale mu niebrakuje mleczka. Dam wody smoczka i spi 2 razy sie budzi, mleko to bylo bardziej z przyzwyczajenia wiec moze nauczy sie wkoncu przesypiac nocki:)

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 5 listopada 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczynam walkę z mala, próbuje ją przyzwyczaić do łóżeczka. 1 noc jako tako, był bunt kolo północy... prawie godziNe zasnąć nie mogła. Dziś lepiej nieco. Ogólnie skok miała bo maruda była a nagle dziś siada sama, gaworzy nowymi sylabami i uśmiech od ucha do ucha. Pełna za mną jak pies i wola mamamamama. Za ojcem wola inaczej wiec może juz coś tam kuma ;)

    Problem 1go swiata: jakie kupujecie butki na zimę? Z synem było łatwiej bo stanął na nogi w czerwcu a z ta nie wiem co zrobić bo zakładam ze tez stanie w ciągu 2mcy...

    karolina1488 lubi tę wiadomość

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 7 listopada 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa ja kupiłam w Lidlu niechodki ale młoda zawsze kurczy palce i jej zjeżdżają, więc nie wiem czy mogę polecic.
    Jak tam spanie w łóżeczku? Nadal ok?

  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 7 listopada 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na lidlowe się nie załapałam o 9 były u nas puste kosze, ale jak widzę nie mam czego żałować ;) niechodki jedne zamówiłam na aliexpress, ale one nie za grube, mam też jakieś od znajomej i jedne na szydełku zrobilam. Co prawda trochę koślawe mi wyszły, ale na nóżce to się w oczy nie rzuca :)
    A jeśli chodzi o takie do chodzenia to póki co się nawet nie zastanawiałam, bo i raczej w zimie to mała nie będzie chyba na dworze chodziła tylko w domu bardziej, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Powiedzcie mi czy ja jestem jakas przewrażliwiona, czy Wy też tak macie, byłam z mała w sklepie no i dość często się zdarza, że ktoś tam do niej coś zagada to oczywiście mi absolutnie nie przeszkadza, ale już jak ktoś obcy łapie za rączki albo głaszcze po buzi to mnie szlag trafia, a nie zawsze przyuważę, że ktoś mi się zawiesza nad wózkiem wybierając coś tam. No a dziś biorę marchewki i słyszę za plecami, że jakaś baba mówi do dziecka swojego zobacz jaka dzidzia bla bla bla i nagle "damy dzidzi ciastko" oczywiście w sekundę się odwróciłam a baba faktycznie jakiegoś biszkopta Matyldzie podawała. Już nawet grzeczna nie byłam tylko opieprzylam babe, że brudnymi łapami w sklepie niech swoje dziecko karmi, a nie cudze.

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • karolina1488 Autorytet
    Postów: 621 272

    Wysłany: 7 listopada 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babydream to na pewno ząbek :)

    Nitka u nas z mlekiem w nocy jest to samo, nie jest głodna ale kilka razy pociągnąć musi

    Nieukowa ja mam na razie niechodki z H&M coś jak niby emu ale mała też podkurcza palce i cały czas spadają. Gdyby chodziła to kupiłabym jej porządne skórzane buty a tak to nie wiem co kupić

    Dopiero pisałam, że znowu mamy spokojne noce a w niedzielę mąż pojechał i od tego czasu jest gorzej, jeszcze nie tragicznie ale duużo gorzej :( nie wiem czy tęskni za tatą czy jak to interpretować bo robimy to samo, w sensie zawsze ja ją usypiam, wstaję do niej itp

    Asiek też bym się wkurzyła ale ja nie jestem raczej dla nikogo nie miła, pewnie jakoś łagodnie bym wyszła z tej sytuacji. Kiedyś moja koleżanka gdy byliśmy u nich w odwiedzinach (a ona ma 2 dzieci) dała Emilce ciastko - takiego biszkopta przekładanego galaretką i czymś białym. Jak zobaczyłam to w środku się wkurzyłam, owszem, bo sama bym nigdy tak nie zrobiła czyjemuś dziecku, powiedziałam jej grzecznie żeby się nie obraziła ale moje dziecko takich rzeczy nie je tak samo jak nie pije soków itp

    Ogólnie ja nie jestem jakaś wyczulona na branie na ręce, dawanie buziaka w policzek od osób z rodziny. Czyichś dzieci ja osobiście na ręce nie biorę, staram się nawet nie dotykać. Jak widzę jak inni się trzęsą jak ktoś trzyma ich dziecko to mi słabo, paranoję niektórzy już mają. Raczej ja mam lajtowe i łagodne usposobienie i też nie trzęsę się nad dzieckiem jak nad szklaną kulą. Nie przeszkadza mi też jak obca osoba dotyka ręki Emilki (oczywiście mówię tu o normalnych, zadbanych ludziach). Kiedyś byłyśmy w przychodni i babcia innego dziecka czekała na córke z wnuczką, my siedziałyśmy koło niej i Emilka ją zaczepiała, kobieta dotykała rączek Emilki, dala jej torebkę i mała bawiła się zamkiem. Zupełnie mi to nie przeszkadza ale wiem, ze wielu osobom już tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2017, 14:35

    <3 Nasze największe Szczęście <3
    3i499vvjnklbrqeo.png
  • Asiek84 Ekspertka
    Postów: 207 217

    Wysłany: 7 listopada 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja generalnie nie lubię też jak ktoś obcy czy tak ledwo znajomy mnie dotyka, poklepuje i zbyt przekracza moja "strefę komfortu", nie mam problemu żeby rodziną czy bliscy znajomi nawet cmokali Matyldę czy przytulali ale obcy to brrr. I właśnie nie o to ciastko mi chodziło tylko o obce brudne ręce, taka paranoja trochę :)

    ge670tj.png

    cc9ca37.png

  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 7 listopada 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek, ja Cię rozumiem, mnie też wkurza jak mi ktoś nachalnie do wózka zagląda albo ręce wyciąga. Rodzina i znajomi to zupełnie co innego, im chętnie Elę powierzam i mogę przynajmniej w spokoju kawę wypić, ale obcy mnie irytują i zareagowałabym tak jak Ty :)

    Nieukowa, moze warto wstrzymać się z zakupem butów aż ruszy? Zobaczysz czy na spacerach będzie chciała maszerowac :) a w domu to i tak najlepiej na bosaka :D u nas te niechodki się kompletnie nie sprawdzają więc zakładam dwie pary ciepłych skarpet i już :D

    A czy macie jakieś śpiworki do wózka? Możecie coś polecić? :)

    age.png
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 7 listopada 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się zdarzyło już głaskać obcych po głowie tak samo bez pytania jak oni dotykali moje dziecko. Polecam sposób, ludzie szybko kumają że warto trzymać ręce przy sobie.

    Nieukowa lubi tę wiadomość

  • Lilu Przyjaciółka
    Postów: 89 33

    Wysłany: 7 listopada 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi za to przeszkadza, jak ludzie w miejscach publicznych, przy duzym zagęszczeniu np w sklepie kichaja nie zakrywajac twarzy czy nie odwracajac sie od ludzi, zwlaszcza w takim grypowym okresie. Taka moja paranoja ;) dziewczyny myslicie o powrocie do pracy? Co zrobicie z maluchami? Ja musze wrocic zaraz na poczatku roku, mlody do zlobka. Serce peka na mysl o 9h rozlace :(

  • Babydream Autorytet
    Postów: 313 120

    Wysłany: 7 listopada 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam w marcu po wykorzystaniu urlopu, szefowa nie była zbytnio zadowolona ale trudno. Ja tez sobie nie wyobrażam tej rozłąki, a już na samą myśl o żłobku chciałoby mi sie płakać, rozumiem Cie Lilu. Ja zostawiam małą z mamą co prawda ale i tak wiem jakie to będzie trudne.
    Podziwiam te matki które nie mogą doczekać sie powrotu do pracy a nawet skracają urlop żeby wrócić do pracy, ja niestety nie z tych i najchętniej siedzialabym z nią do momentu aż do przedszkola pójdzie.

    Zębów do góry brak póki co ale siniak i opuchlizna dalej są więc czekamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2017, 22:53

    ex2bcwa1570qltn4.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1056 753

    Wysłany: 8 listopada 2017, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na urlop wychowawczy do końca sierpnia. We wrześniu wracam do pracy a Ela idzie do żłobka. Do pracy pewnie też wrócę na 7/8 etatu, bo nie chcę żeby młoda siedziała za długo w żłobku, więc mąż będzie prowadził ją na 9, a ja około 15 bym odbierala. Zobaczymy czy to wszystko się uda :)

    age.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 8 listopada 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z 1 dzieckiem wrcilam na pół etatu po pół roku i było mi z tym dobrze. Teraz juz nie chciałam bo z 2 dzieci to się finansowo nijak nie opłaca ale z chęcią bym do ludzi wyszla. Na cały etat jednak jak o tym pomysle też mi sie smutno robi. Prawdopodobnie weźmiemy nianie na rok a potem żłobek. Nienawidzę szukać niań ale od stycznia chce się za to zabrać :/
    Ja mam to szczęście ze pracuje na etacie 7h35min i jeszcze wezmę godzinę na karminie piersia wiec będę w domu w m iej niż 8h ale to i tak dużo, tym bardziej ze moja straszny cycuch i przytulas. Syn był inny, jego mogłam komukolwiek oddać na przechowanie i nie miał nic przeciwko ;)

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 8 listopada 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi butami to feler bo pamiętam ze syn jak stanął pewnie to już nie chciał w wózku siedzieć tylko wszedzie stac i gania po podwórku w attipasach no ale na zimę to się nie nada. A ja mała chce po ogrodzie pusciv w zimie bo czemu nie- tylko musze jakiś obuw skombinowac...
    Może będzie m iej żadna przygód jak syn, zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 09:36

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
‹‹ 657 658 659 660 661 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ