🍀 LUTY 2021 🍀
-
WIADOMOŚĆ
-
nick nieaktualny
-
Niedawno na hafiji przeczytałam fajny wpis że sposób/rodzaj kamienia nie świadczy o tym jakimi jesteśmy matkami, jednocześnie niepodważalnym faktem jest to, że to mleko matki jest dla dziecka najlepsze.
Największe obawy mam o to, że dziecko z jakiś powodów nie będzie chciało albo mogło jeść mleka z piersi, mówię tu o zaburzonym odruchu ssania czy alergii. Ja mam laktooporne piersi więc u mnie kpi odpada, jeśli dzieci będą miały alergię to nie wiem czy podołam w utrzymaniu diety. To są bardzo trudne tematy i myślę że każda matka chce działać z korzyścią dla swojego dziecka. Ja po prostu nie umiałabym nie spróbować bo czuję że tak jest po prostu ok. Jeśli nie wyjdzie będzie mi ciężko ale dam radę, tym bardziej że mam bliźniaki więc będzie mi trudniej podwójnie.
Ja życzę każdej mamie aby sposób karmienia na który się zdecyduje albo jaki zweryfikuje życie dał jej dobrobyt duchowy i fizyczny.
Swoją drogą ja staram się też być proekologiczna i uważam że kp to najbardziej ekologiczny sposób karmienia dziecka
Co do supli to ja biorę prenatal uno, DHA z alg osobno, Wit. B12, asparagin , sanprobi IBS ( ponoć przyjmowanie probiotyków w ciąży zmniejsza ryzyko alergii u dzieci, w tym pokarmowych, nie wiem ile w tym prawdy ale na pewno nie zaszkodzi) oraz od niedawna tardyferon fol.GrubAsia, Majorka, madiiiii, Clover, Gagatka, oloowa2709 lubią tę wiadomość
#wegemama#wegerodzinawkomplecie
Synek 💚 31.08.2018r.
Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021 -
Cześć, ja nie zamierzam karmic piersią. Z córką próbowałam, to było 7 tygodni męki, laktatora przez 24/7, 3 połoznych laktacyjnych, płaczu mojego i corki, ktora i tak jadła mm i leciała z wagi. Jak przeszłam tylko na mm, odetchnęłam.
Tak, jak pisałyscie, sposob karmienia o niczym nie swiadczy, dopoki dziecko najedzone, a mama zadowolona. Wiec trzymam kciuki, zeby kazdej poszło, tak jak planujeFraniczka_, madiiiii, Olinda lubią tę wiadomość
It ain't about how hard you can hit. It's about how hard you can get hit and keep getting forward. That's how the winning is done".
Córeczka 2016
Córeczka 2021
Leczenie:
metformina, letrox, clexane 0,4, acard, metypred, metyle, dopegyt
06.2019, 03.2020
Ja: Hashimoto (TSH 0,3)
owulacja jest - monitoring ok
sono hsg (grudzień 2019) - ok
MTHFR_1298A>C w układzie homozygotycznym nieprawidłowym
wit D3 ok
homocysteina ok
graniczna insulinooporność ==> dieta + metformina
zespół antyfosfolipidowe - ujemne
ANA 1 ujemne
On: teratozoospermia (02.2020), słaba morfologia, reszta ok
Suple: androvit, wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna -
Witaj Tamtasia.
ja chce karmić piersią, z synkiem nie było łatwo na początku ale koniec końców udało nam się karmić do 1.5 roku.nie miałam terroru laktacyjnego w szpitalu (matka polka w łodzi) wręcz przeciwnie , przy dyzurce położnych stały buteleczki z gotowym mm ale nie skorzystałam:) myślę że warto próbować ale to indywidualna sprawa i jeśli jakiejś mamie jest ciężko to nic na siłę.
madiiiii, Gagatka lubią tę wiadomość
-
Ja tez mam w planach karmienie dziecka piersią. To moja pierwsza ciąża więc życie zweryfikuje. Jednak bardzo chce i mam nadzieję że natura mi nie spłata figla. Co będzie czas pokaże. Mojej siostrze udalo sie karmić oboje dzieci do 6m jednak nacierpiala się przy tym troche. Obym znalazła siły aby sprostać swoim planom.Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
Mąż OK.
10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.
06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
-
nick nieaktualnyJa cala swoja 3 karmilam i piersia i mm. Najstarszego karmilam piersia do 8 miesiaca plus dostawa butelke. Nie bylo problemow z ostawieniem. Corcie chcialam kp, skonczylo sie po okolo 3 miesiacach mordegi. Butelka byla dla niej lepsza.
Najmlodszy byl kp do 11 miesiaca, dostawa tez butelke, ale toletowal tylko max 2 na dzien i tylko 120 ml. Odstawil sie sam po tym jak mnie ugryzl paskudnie.
Teraz mam zamiar sprobowac kp, ale jak sie nie da to tragedii nie bedzie.
Co do ilosci pokarmu to przy corci mialam mniej, wydaje mi sie ze to co mialam bylo dla niej zamalo dlatego Butelka byla od poczatku dodawana,a od 3 miesiaca tylko butelka. Z najmlodszym mialam tyle mleka ze moglabys wykarmic jeszcze dwoje. Teraz zobaczymy😊Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2020, 16:38
-
nick nieaktualny
-
Dziewczyny a czy któraś z Was karmiła mm od początku nie rozkcając laktacji? Pamiętam, że podczas karmienia bardzo obkurczała mi się macica. Zastanawiam się jak to jest bez karmienia. Czy nie ma problemu z obkurczaniem? Może wiecie coś na ten temat?♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
-
madiiiii wrote:Dziewczyny a czy któraś z Was karmiła mm od początku nie rozkcając laktacji? Pamiętam, że podczas karmienia bardzo obkurczała mi się macica. Zastanawiam się jak to jest bez karmienia. Czy nie ma problemu z obkurczaniem? Może wiecie coś na ten temat?
madiiiii lubi tę wiadomość
Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
Mąż OK.
10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.
06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
-
Dziewczyny a możecie polecić jakiś laktator elektryczny? Miałam pożyczony przy pierwszym maluchu i korzystałam tylko kilka razy ale nawet nie pamietam co to była za marka. Byl niezły ale głośny jak diabli.
Wczoraj byłam u brafiterki i dobrałam sobie dwa staniki. Plus 100 do samopoczucia jak sie ma ładną bieliznęZamówiłam też poduchę do spania bo budzę się codziennie połamana.
Fajna jest ta dyskusja o karmieniu i tak różne doświadczenia. Przynajmniej dziewczyny, które zostaną mamami po raz pierwszy widzą różne punkty widzenia i może łatwiej będzie przebrnąć przez ten temat. Podrzucam jeszcze link do hafiji O rozkrecaniu laktacji dla zainteresowanych. W mojej najblizszej rodzinie nie moglam liczyć na wsparcie w temacie, bo ani mama ani siostra nie karmiły bądź miały z tym poważne trudności (z różnych powodów) i hafija była dla mnie ogromnym źródłem informacji, welięc czytam od nowa żeby sobie przypomnieć
https://www.hafija.pl/2015/07/uruchom-swoje-piersi.htmloloowa2709, Rucola, Franiczka_ lubią tę wiadomość
-
oloowa2709 wrote:Moja przyjaciółka urodziła synka miesiąc temu. Po córce stwierdziła że nie będzie karmić, poddała się wtedy barfxo szybko po 2 tyg kiedy to dostała zapalenia piersi. Mimo, że teraz miała mleko juz w 1 dobie po naturalnym porodzie, od razu dała mm i poprosiła o lek na zatrzymanie lakatacji. W tym wypadku dostinex. Z obkurczaniem macicy nie miała problemu. Wszystko ładnie się goi. Doszła już do siebie.
Dziękuję kochana za informację ♥
oloowa2709 lubi tę wiadomość
♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
-
W internecie znalazlam ostatnio myślę, że fajny poradnik karmienia piersią. Przeczytałam i mysle ze jest to fajna wskazówka dla tych z nas co chcą karmić a spodziewaja się pierwszego dziecka. Wiadomo że to tylko teroia ale dla mnie laika sporo ciekawych informacji.
Podrzucam link. Poradnik jest do pobrania w pdf.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.emc-sa.pl/phavi/at/upl/2016/0909/0953-poradnik-karmienia-piersia.pdf&ved=2ahUKEwj-6qvGwMPrAhXDuHEKHfM5B8UQFjAEegQIAhAB&usg=AOvVaw21cTKyV11nuoHtK6FSSgc2Vagabond lubi tę wiadomość
Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
Mąż OK.
10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.
06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
-
dziewczyny poruszaliście strasznie dużo istotnych tematów ostatnio, ale nie jestem w stanie się do wszystkich odnieść.
Z tego co pamiętam to rozmawialyscie o tuli. Ja mialam / mam tzn mam nadzieje,ze do mnie wroci. Mialam wkładkę niemowlęca ale używałam tuli od jakoś 5 6 miesiąca jak corka usiadła. wcześniej wydawała się zbyt wiotka. Ale wynalazek ogólnie genialny na każdy wyjazd, na lotniskach czy nawet w nieprzespanych nocy była wybawieniem. Teraz zastanawiam się nad chusta kółkową ( nie wiem czy tak się poprawnie nazywa), ale nie wiem od jakiego wieku można używać. Zwykłej nie kupię, bo nie będzie mi się chciało motac.
Co do karmienia piersią to ja karmilam córkę 9 miesięcy. Wyjechalismy na Dominikanę. Jeszcze w samolocie wszystko ok. Na lotnisku też, a w hotelu jakby nie wiedziala do czego cycek sluzy. Początki były okrutnie ciężkie. Mialam cc i zanim rozkręciła się laktacja, a i to pierwsze dziecko to szło wszystko opornie .
Synka karmilam prawie 2 lata. Typowy cyckoholik.
Laktatoe mialam lovi elektryczny. Bardzo fajny i cichy.
Moja przyjaciółka nie karmila pierwszej córki ani razu i nie miała problemu z obkurczeniem macicy, jednak nie wiem czy brała jakieś leki na to. 3 tygodnie po porodzie miała pieknie płaski brzuszek a ja wygladalm w tym czasie jak w 4 miesiącu ciąży. I dużo dłużej mi schodzil btzuch mimo podobnej wagi przy pierwszych dzieciach ok 65 kg
Ale sie napisalam. Trochę chaotycznie,ale chcialam odnieść się do tego co pamietalam .Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2020, 09:23
madiiiii lubi tę wiadomość
-
kasia_1988 wrote:Teraz zastanawiam się nad chusta kółkową ( nie wiem czy tak się poprawnie nazywa), ale nie wiem od jakiego wieku można używać. Zwykłej nie kupię, bo nie będzie mi się chciało motac.
Na ostatnich warsztatach doradca chustonuszenia mówiła, że chusta kołowa może być używana od urodzenia. Jej minusem jest, że obciąża tylko jedno ramię. -
myszka 30 wrote:A ja mam pytanie odnosnie przedszkola i noworodka w domu. Jak rozwiazalyscie ta kwestie? Starszy syn jutro zaczyna przedszkole i zastanawiam się co z jego przedszkolem jak dziecko się urodzi
Zostawiam decyzję na później w zależności od sytuacji. Jest możliwość, że w lutym wszystkie placówki znowu pozamykają i wtedy nie będzie dylematu. Póki co moje dziecko cały czas chodzi. -
myszka 30 wrote:A ja mam pytanie odnosnie przedszkola i noworodka w domu. Jak rozwiazalyscie ta kwestie? Starszy syn jutro zaczyna przedszkole i zastanawiam się co z jego przedszkolem jak dziecko się urodzi