Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Luty 2027 ❄️⛄️
Odpowiedz

Luty 2027 ❄️⛄️

Oceń ten wątek:
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 351 281

    Wysłany: 22 czerwca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Testowałam to w poprzedniej ciąży i fakt pomaga, ale u mnie bardziej na mdłości niż wymioty. Ja niestety ekstremalnie źle znoszę ciąże, jeszcze się łudziłam że może ta będzie inna ale jednak tak już chyba mam :(

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Domi ^^ Koleżanka
    Postów: 60 168

    Wysłany: Dzisiaj, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_ bardzo współczuję ci wymiotów, to musi być niesamowicie uciążliwe szczególnie, że normalnie chodzisz do pracy. Nie myślałaś o l4 w najbliższym czasie. Wczoraj miałam turbo mdłości pod wieczór i już myślałam, że zwymiotuję będąc na spacerze z synem 🙈 potem zjadłam z nadzieją, że to z głodu, ale niestety chyba weszłam w fazę mdłości po prostu.

    U mnie jest taka sytuacja, że przez problemy poporodowe synka jeszcze jestem na wydłużonym urlopie macierzyńskim do 15.08, także moja nieobecność w pracy będzie dużo dłuższa niż wszyscy zakładali. Zastanawiam się, kiedy powiedzieć o tym, że nie wrócę do nich (nie ma tam warunków dla kobiet e ciąży, bo to skupisko różnych chorób) . Czy wypisać normalnie wnioski urlopowe i po prostu 16.08 dać l4, czy dać sobie spokój z tymi wnioskami na koniec lipca zadzwonić. Może mi podpowiecie? Kierownictwo nie było dla mnie zbyt życzliwe w tamtej ciąży i dlatego szukam najlepszego rozwiązania. Myślałam, jak to zrobić, żeby dostać podwyżki, które mi się należą (to państwowka)

    Mika1992 to jest idealne miejsce, żeby się wygadać. Żadna dziewczyna Cię nie będzie oceniała, bo każda z nas ma swoją historię. Mi jest strasznie głupio mówić o swoich obawach znajomym czy rodzinie, bo nie są w podobnej sytuacji i raczej mnie nie zrozumieją. Po dzisiejszej wizycie planuję powiedzieć koleżankom, że jestem w ciąży, bo czytałam, że jeśli serduszko pięknie bije, to ryzyko straty spada do 3%.

    👧28 🧔‍♂️32 👶🩵

    25.05.2024 ⏸️ => 05.03.2025 poród SN

    04.06.2026 ⏸️
    11.06.2026 pusty pęcherzyk ciążowy
    16.06.2026 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    19.07.2026 zarodek z serduszkiem♥️

    Tsh 0,59

    🍀23.06.2026 wizyta u ginekologa-endokrynologa prywatnie

    🍀02.07.2026 wizyta u ginekologa na NFZ

    🍀07.07.2026 endokrynolog na NFZ w szpitalu klinicznym

    👧 - rak pęcherzykowy tarczycy => usunięcie połowy tarczycy 02.06.2025; Hashimoto, PMOS

    🧔‍♂️ - ostre AZS i alergia => leczenie biologiczne

    💊 - letrox175/150, kwas foliowy, omega 3, purea uno


    preg.png
    age.png
  • Maltusia Autorytet
    Postów: 265 308

    Wysłany: Dzisiaj, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi ^^ wrote:
    Niecierpliwa_ bardzo współczuję ci wymiotów, to musi być niesamowicie uciążliwe szczególnie, że normalnie chodzisz do pracy. Nie myślałaś o l4 w najbliższym czasie. Wczoraj miałam turbo mdłości pod wieczór i już myślałam, że zwymiotuję będąc na spacerze z synem 🙈 potem zjadłam z nadzieją, że to z głodu, ale niestety chyba weszłam w fazę mdłości po prostu.

    U mnie jest taka sytuacja, że przez problemy poporodowe synka jeszcze jestem na wydłużonym urlopie macierzyńskim do 15.08, także moja nieobecność w pracy będzie dużo dłuższa niż wszyscy zakładali. Zastanawiam się, kiedy powiedzieć o tym, że nie wrócę do nich (nie ma tam warunków dla kobiet e ciąży, bo to skupisko różnych chorób) . Czy wypisać normalnie wnioski urlopowe i po prostu 16.08 dać l4, czy dać sobie spokój z tymi wnioskami na koniec lipca zadzwonić. Może mi podpowiecie? Kierownictwo nie było dla mnie zbyt życzliwe w tamtej ciąży i dlatego szukam najlepszego rozwiązania. Myślałam, jak to zrobić, żeby dostać podwyżki, które mi się należą (to państwowka)

    Mika1992 to jest idealne miejsce, żeby się wygadać. Żadna dziewczyna Cię nie będzie oceniała, bo każda z nas ma swoją historię. Mi jest strasznie głupio mówić o swoich obawach znajomym czy rodzinie, bo nie są w podobnej sytuacji i raczej mnie nie zrozumieją. Po dzisiejszej wizycie planuję powiedzieć koleżankom, że jestem w ciąży, bo czytałam, że jeśli serduszko pięknie bije, to ryzyko straty spada do 3%.
    Jeśli masz wracać do miejsca, w którym nie ma odpowiednich warunków dla kobiet w ciąży, a dodatkowo nie masz dobrych doświadczeń z kierownictwem, to na Twoim miejscu nie spieszyłabym się z informowaniem ich wcześniej niż to konieczne. Wnioski urlopowe złożyłabym normalnie, a później, jeśli lekarz uzna to za zasadne, przeszła na L4.

    Co do podwyżek, warto dopytać w kadrach albo u kogoś, kto zna przepisy w Twojej jednostce, żeby nic Cię nie ominęło. Trzymam kciuki, żeby wszystko udało się załatwić jak najlepiej i przede wszystkim spokojnie dla Ciebie. ❤️

    👩30 👨33
    👦 Synuś 2019 ❤️
    ⏸️ 01.2023 👼🌈 02.2023
    ⏸️ 03.2025 👼🌈 05.2025
    ⏸️ 06.2026 ❤️🍀 Zostań z nami Maluszku 🤞
    β 16.06 – 80 mIU/ml
    β 18.06 – 162 mIU/ml
    β 22.06 – 994 mIU/ml
    🏥 29.06.2026 👶 - pierwsza wizyta

    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 351 281

    Wysłany: Dzisiaj, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Domi! Mam taką ciężką sytuację przez najbliższy tydzień że powinnam być, ale jeśli to będzie cały czas tak wyglądało to wezmę to l4, nic nie poradzę. Dzisiaj już pracuje zdalnie przynajmniej.

    Co do Twojej sytuacji, sama nie wiem jak to rozegrać, nie mam doświadczenia z budżetówką. A oni w ogóle pytają kiedy wrócisz? Jesli milczą to chyba bym się sama nie odzywała zawczasu.

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • Mika1992 Autorytet
    Postów: 713 1078

    Wysłany: Dzisiaj, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że na FB jest taka grupa, gdzie można dopytać o takie kwestie L4, ZUS, podwyżek itp.
    Jak przypomnę sobie nazwę to podeślę. Chyba Mama i ZUS, ale nie jestem pewna.

    Z profili to polecam MamaIPrawo oraz Prawamama.

    Domi, ja bym nie mówiła jeszcze w pracy.. może uda ci się to skonsultować na tej grupie albo jakiejś innej?

    👩‍🦰34 👨‍🦱33

    Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna :(

    🤰🌸
    08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
    10.06.2026 - 134.4
    12.06.2026 - 322.3
    19.06.2026 - 2185.3
    01.07.2026 - czekamy na USG :)
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1879 1715

    Wysłany: Dzisiaj, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wpadłam się przywitać. ☺️ jak wszystko dobrze pójdzie to zostanę z Wami trochę.

    Mika1992, Domi ^^, Maltusia lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Lena23 Koleżanka
    Postów: 56 99

    Wysłany: Dzisiaj, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, już dawno się nie odzywałam. Ale w sobotę byliśmy na weselu, w niedzielę próbowałam jakoś przeżyć ten dzień 🙈 a wczoraj po pracy plac zabaw i ogródek zaliczałyśmy z córką.

    Wy też jesteście takie zmęczone? Jestem teraz w pracy i ledwo żyje. Oczy mi się zamykają, głowa lata. Czuję się tragicznie. W końcu zjadłam batonik i coś mnie przebudziło, ale jest strasznie. Skupić się nie mogę, bo mnie dosłownie odcina. :( a jak sobie przymknęłam oczy to w ułamek sekundy mi się przysnęło, więc od razu się zerwałam 🙈
    Wracam do domu i idę się przespać , bo z córką zostaje na wieczór i nockę sama.

  • Domi ^^ Koleżanka
    Postów: 60 168

    Wysłany: Dzisiaj, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Raczej lekarz da mi l4, bo w mojej sytuacji zdrowotnej nie mogę się przemęczać, czy naraz, bo mój organizm nie pracuje raczej jak zdrowy XD Po pierwszej wizycie ginekolog powiedziała, że od razu mam przestać nosić dziecko na rękach itd..
    Faktycznie chyba pójdę do kadr i napiszę wniosek urlopowy a w sierpniu im powiem, że się zmieniło. Oni w sumie też mnie o niczym wcześniej nie informowali. Pytali, kiedy wracam itd, ale przecież nie muszę ich aż tak do przodu informować, szczególnie że zastępstwo za mnie jest zaplanowane do listopada.

    👧28 🧔‍♂️32 👶🩵

    25.05.2024 ⏸️ => 05.03.2025 poród SN

    04.06.2026 ⏸️
    11.06.2026 pusty pęcherzyk ciążowy
    16.06.2026 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    19.07.2026 zarodek z serduszkiem♥️

    Tsh 0,59

    🍀23.06.2026 wizyta u ginekologa-endokrynologa prywatnie

    🍀02.07.2026 wizyta u ginekologa na NFZ

    🍀07.07.2026 endokrynolog na NFZ w szpitalu klinicznym

    👧 - rak pęcherzykowy tarczycy => usunięcie połowy tarczycy 02.06.2025; Hashimoto, PMOS

    🧔‍♂️ - ostre AZS i alergia => leczenie biologiczne

    💊 - letrox175/150, kwas foliowy, omega 3, purea uno


    preg.png
    age.png
  • Maltusia Autorytet
    Postów: 265 308

    Wysłany: Dzisiaj, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Cześć dziewczyny, wpadłam się przywitać. ☺️ jak wszystko dobrze pójdzie to zostanę z Wami trochę.
    Cześć! 😊 Witaj w grupie i gratulacje! ❤️ Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko pięknie się rozwijało i żebyś została z nami na długie miesiące. 🤗

    👩30 👨33
    👦 Synuś 2019 ❤️
    ⏸️ 01.2023 👼🌈 02.2023
    ⏸️ 03.2025 👼🌈 05.2025
    ⏸️ 06.2026 ❤️🍀 Zostań z nami Maluszku 🤞
    β 16.06 – 80 mIU/ml
    β 18.06 – 162 mIU/ml
    β 22.06 – 994 mIU/ml
    🏥 29.06.2026 👶 - pierwsza wizyta

    preg.png
  • Maltusia Autorytet
    Postów: 265 308

    Wysłany: Dzisiaj, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena23 wrote:
    Hej dziewczyny, już dawno się nie odzywałam. Ale w sobotę byliśmy na weselu, w niedzielę próbowałam jakoś przeżyć ten dzień 🙈 a wczoraj po pracy plac zabaw i ogródek zaliczałyśmy z córką.

    Wy też jesteście takie zmęczone? Jestem teraz w pracy i ledwo żyje. Oczy mi się zamykają, głowa lata. Czuję się tragicznie. W końcu zjadłam batonik i coś mnie przebudziło, ale jest strasznie. Skupić się nie mogę, bo mnie dosłownie odcina. :( a jak sobie przymknęłam oczy to w ułamek sekundy mi się przysnęło, więc od razu się zerwałam 🙈
    Wracam do domu i idę się przespać , bo z córką zostaje na wieczór i nockę sama.
    Oj tak, zmęczenie w pierwszym trymestrze potrafi dać w kość bardziej niż mdłości. 😅 Mnie też czasami odcinało dosłownie z minuty na minutę i miałam wrażenie, że mogłabym zasnąć wszędzie. Po weselu, pracy i aktywnym weekendzie z córką wcale się nie dziwię, że organizm domaga się odpoczynku.

    Wracaj do domu i koniecznie się połóż, póki masz chwilę. ❤️ Trzymam kciuki, żeby po drzemce było trochę lepiej, bo wieczór i noc w pojedynkę z dzieckiem to też niezłe wyzwanie.

    👩30 👨33
    👦 Synuś 2019 ❤️
    ⏸️ 01.2023 👼🌈 02.2023
    ⏸️ 03.2025 👼🌈 05.2025
    ⏸️ 06.2026 ❤️🍀 Zostań z nami Maluszku 🤞
    β 16.06 – 80 mIU/ml
    β 18.06 – 162 mIU/ml
    β 22.06 – 994 mIU/ml
    🏥 29.06.2026 👶 - pierwsza wizyta

    preg.png
  • Maltusia Autorytet
    Postów: 265 308

    Wysłany: Dzisiaj, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi ^^ wrote:
    Dzięki dziewczyny. Raczej lekarz da mi l4, bo w mojej sytuacji zdrowotnej nie mogę się przemęczać, czy naraz, bo mój organizm nie pracuje raczej jak zdrowy XD Po pierwszej wizycie ginekolog powiedziała, że od razu mam przestać nosić dziecko na rękach itd..
    Faktycznie chyba pójdę do kadr i napiszę wniosek urlopowy a w sierpniu im powiem, że się zmieniło. Oni w sumie też mnie o niczym wcześniej nie informowali. Pytali, kiedy wracam itd, ale przecież nie muszę ich aż tak do przodu informować, szczególnie że zastępstwo za mnie jest zaplanowane do listopada.
    Myślę, że najważniejsze jest teraz Twoje zdrowie i spokój. ❤️ Skoro lekarz już na początku zalecił Ci oszczędzanie się i nienoszenie dziecka, to tym bardziej nie ma sensu dokładać sobie stresu związanego z pracą.

    👩30 👨33
    👦 Synuś 2019 ❤️
    ⏸️ 01.2023 👼🌈 02.2023
    ⏸️ 03.2025 👼🌈 05.2025
    ⏸️ 06.2026 ❤️🍀 Zostań z nami Maluszku 🤞
    β 16.06 – 80 mIU/ml
    β 18.06 – 162 mIU/ml
    β 22.06 – 994 mIU/ml
    🏥 29.06.2026 👶 - pierwsza wizyta

    preg.png
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 351 281

    Wysłany: Dzisiaj, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Doris witaj! Życzę spokojnej ciąży :)


    U mnie zmęczenie jest ale nie jakieś ogromne, gorsze te mdłości i wymioty. Staram się spać ile mogę żeby przespać to zle samopoczucie po prostu :(

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • KlaudiaWu Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: Dzisiaj, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zmęczenie straszne. W pierwszej ciąży było to samo. Odcina nagle. Tyle dobrze, że pracuję zdalnie i mogę sobie ewentualnie zrobić krótką przerwę na jakąś drzemkę ^^
    Z pierwszego trymestru pierwszej ciąży pamiętam głównie to niewytłumaczalne zmęczenie, migreny i krwawienia z nosa. Mam nadzieję, że tym razem szczególnie to drugie mnie ominie.

    09.04.2025 - 👧
  • Mika1992 Autorytet
    Postów: 713 1078

    Wysłany: Dzisiaj, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba na razie jestem jakąś szczęściarą, odcinkę miałam dopiero wczoraj. Dzisiaj czuje się pełna energii. Najgorzej tylko, że mam zgagę i po każdym jedzeniu boli mnie dziwnie żołądek. W sumie u mnie jest jeszcze dosyć wcześnie, więc nie cieszę się, bo to za chwile może się odmienić... :D

    👩‍🦰34 👨‍🦱33

    Moje starania od 1.02.2025, a po drodze: wypadek, stwierdzona insulinooporność, wdrożenie metforminy, wole guzkowate na tarczycy, podwyższona prolaktyna, od 03.2026 klinika niepłodności, a 28.07.2025 - ⏸️, ale niestety ciąża biochemiczna :(

    🤰🌸
    08.06.2026 - ⏸️ i beta 42,51
    10.06.2026 - 134.4
    12.06.2026 - 322.3
    19.06.2026 - 2185.3
    01.07.2026 - czekamy na USG :)
  • Lena23 Koleżanka
    Postów: 56 99

    Wysłany: Dzisiaj, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzedniej ciąży miałam takie zmęczenie, że po pracy spałam, przerwa na kolację i szłam normalnie spać i zasypiałam. Teraz chyba będzie powtórka z rozrywki, ale na pokładzie córka. Mąż pracuje na zmiany więc nie wiem jak ja przeżyje 🥱
    Też bym mogła pracować zdalnie, ale musiałabym to uzasadnić, ciąża oczywiście wchodziłaby w grę, ale ja jeszcze nie chce nikomu mówić 🤪

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ