X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Hmm co robię ratuję.
    Albo dmucham mocno w buzię albo szybko Go biorę pod zimną wodę. Wtedy szybko do nas wraca 🥺🥺🥺

    Jezu zawału bym dostała!!! I chyba nigdy nie zasnęła!

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 7 lipca 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moje dziecię waży 5385... a jest tu najstarsze... po tych szczepionkach jedną dobę prawie nic nie jadła mm...w zasadzie jedną porcję duża tylko i oczywiście od piątku tylko 80g przybrała...a długa taka że nie wiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 19:49

    2020 :)
    2023 :)
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Hmm co robię ratuję.
    Albo dmucham mocno w buzię albo szybko Go biorę pod zimną wodę. Wtedy szybko do nas wraca 🥺🥺🥺
    Dobrze że jeszcze są te monitory oddechu. Mogę się tylko domyślać ile stresu Cię to musi kosztować.

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Dobrze że jeszcze są te monitory oddechu. Mogę się tylko domyślać ile stresu Cię to musi kosztować.


    Też dziękuję, że ktoś to urządzenie wymyślił 🙏🙏🙏

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Też dziękuję, że ktoś to urządzenie wymyślił 🙏🙏🙏

    Wspólczuje takich przygód...

    2020 :)
    2023 :)
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 8 lipca 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zazdroszczę. To musi być mega stresujące... Ja umieram jak mój się zakrztusi, raz myślałam, że się serio udusi, nie mógł przez chwilę złapać tchu...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, z Waszego doświadczenia co może powodować największe gazy i wzdęcia? Jeśli zjadłam rukole, słonecznika, ser pleśniowy? Noc mielismy do bani, espumisan nawet nie pomógł, nad ranem poszła dopiero zielona kupa

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, z Waszego doświadczenia co może powodować największe gazy i wzdęcia? Jeśli zjadłam rukole, słonecznika, ser pleśniowy? Noc mielismy do bani, espumisan nawet nie pomógł, nad ranem poszła dopiero zielona kupa


    Obstawiam ten ser 🤦‍♀️

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Obstawiam ten ser 🤦‍♀️
    Tez tak mysle, niby w sałatce to wszystko było ale młody kręcił się cała noc.. Mimi Twój mały to straszny grubas, u nas 10 tygodni 6300 wagi i mam wrażenie ze jest kluska, ale u Was to kosmos 😀

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Tez tak mysle, niby w sałatce to wszystko było ale młody kręcił się cała noc.. Mimi Twój mały to straszny grubas, u nas 10 tygodni 6300 wagi i mam wrażenie ze jest kluska, ale u Was to kosmos 😀

    No Grubson 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ ale co poradzić jak On wiecznie głodny 🤷‍♀️

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam, że im bardziej na początku przywiązywałam wagę do tego co jem, tym było gorzej. Teraz jem wszystko totalnie i jakby problemu nie było. Może przypadek, może tak na prawdę nie ma znaczenia, co jemy...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.infantchart.com/

    2020 :)
    2023 :)
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Powiem wam, że im bardziej na początku przywiązywałam wagę do tego co jem, tym było gorzej. Teraz jem wszystko totalnie i jakby problemu nie było. Może przypadek, może tak na prawdę nie ma znaczenia, co jemy...


    Też się nad tym zastanawiałam ale kurczę u mnie się sprawdza... Zawsze jak zjem np truskawki młody zsypany i boli go brzuch.
    Ze starszym jadłam non stop pomidory i orzechy i On jest na to uczulony 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 12:05

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu dzisiaj taka cisza?

    Mimi, współczuję bardzo tych przeżyć :(

    My byłyśmy u pediatry na kontroli, przyrosty na poziomie 150 g tygodniowo, bardzo dolna norma. Ja nie wiem, dlaczego ta moja córka tak mało je, skoro mam tyle mleka dla niej... Może postanowiła zostać modelką i po prostu dba o linię. A może naprawdę coś jej nie pasi w tym jedzeniu z piersi, muszę jak najszybciej ogarnąć tego neurologopedę. Dzisiaj nad ranem byłam już trochę załamana, bo coraz trudniej przystawić mi ją w nocy, a o 7.00 zrobiła mi już klasyczną awanturę. Jednak zawzięłam się i dzisiaj było zero butli. Zorientowałam się, że przez to, że tak pompuję tym laktatorem, w nocy mam piersi jak bomby i po prostu trudno jej prawidłowo chwycić brodawkę, w dzień często jest nie lepiej, dlatego chyba jednak zrezygnuję z tego laktatora i postawię na naturalne dopasowanie nas obu. Zapasy na czarną godzinę mam porobione.

    A w ogóle to chyba mamy kolejny skok rozwojowy 8. tygodnia, bo marudna jest ostatnio i wróciły płacze bez powodu.

    Z innej beczki: nosicie odzież do karmienia? Jeśli tak, to gdzie się zaopatrujecie? Bo ja chciałabym jakieś bluzki, ale wkurza mnie, że większość takich bluzek to równocześnie odzież ciążowa i wszystko wygląda jak wór.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie cisza... ja nosze w domu stare bluzki rozpinane z przodu... mojej mamy sprzed dekady, sa luźne zwiewne i mi pasuja po domu... poza domem raczej nie karmie wiec chodze w moich koszulkach bawełnianych od biedy mozna podwinąc... juz mi sie tak zdarzało

    Ja do 8 tygodnia miałm spoko przyrosty 200g lub wiecej... a potem nagle padaka bo zamiast jesc wiecej mm zaczela jesc mniej... i było 140, 160, 155,180 a teraz w tygodniu ze szczepieniem przyrost 135... ale ona w drugiej dobie po szczepieniu jedła wyłacznie cyca i to moim zdaniem nie wszystko co w cycu było... a w 3 strasznie mało mm... i takie skutki... takze ten... u mnie gorzej... i w sumie to tez rozwazam neurologopede, z braku innych pomysłów... chociaz naprawde nie widze problemów z jej ssaniem, no ale moze to ssanie ją za bardzo meczy...

    a 8 tygodni pasuje na skok rozwojowy

    2020 :)
    2023 :)
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziewczyny padam 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    Moje dziecko w ogóle nie śpi ja pitole.
    Dzisiaj w ciągu dnia razem licząc jego turbo drzemki wyszło mi coś około godzinki 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
    Zastanawiamy się z mężem co my źle robimy???Z
    W nocy też budzi się co 2h czasem co 2,5h . Jak tak.dalej pójdzie to nie dożyję swoich urodzin. A mam je jutro 🥳🥳🥳🥳

    Robimy stały rytm żeby wiedział co jak z czym . Kurczę czy tak małe dziecko nie musi spać????

    Na działce potrafi spać nawet 3 h . Ostatnio w parku też. No ale kurczę ja nie będę z nim codziennie na działce, żeby prezes mógł sobie pospać 😬😬😬
    Może to te skoki rozwojowe ehhh sama już nie wiem 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ załamka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 22:31

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ja w ogóle nie sprawdzam przyrostów, może to i lepiej bo pewnie bym się zamartwiala, a tak to chyba jest ok. Ja mam kilka bluzek z hm, jakieś z lumpeksu i ogólnie dla mnie najważniejsz my jest stanik do karmienia, bo w domu to bluzkę podwine i tyle, gorzej ze zwykłym stanikiem. I rzeczywiście alles mama najlepszy, mam porównanie z hm, troumphem i gaia.
    Szatanka, tak sobie mysle o tym problemie z karmieniem, u mnie w nocy tez cycki wielkie i czasami jak są takie twarde to dostawiam małego na chwile albo naciskam żeby trochę zleciało towaru, jest łatwiej karmić i dziecko się mniej krztusi. U mnie karmienie to tez ciagle jakieś problemy, na te powiedzmy 8 karmien, to może ze cztery są normalne i to głównie w nocy. W dzień często jest skakanie na cycku, jakiś płacz, czasami pisk. I najlepsze jest to, ze chyba zawsze jest najedzony, bo po chwili się uspokaja i bawi albo robi cos innego. Ale takie karmienie piękne jak z filmu to nie u nas :) ogólnie to jak gdzies wychodzimy to lubię go wcześniej nakarmić, trochę bym się stresowała karmić w knajpie jak miałby mi tak wariować..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj młody dzisiaj miał tragiczna noc i spał łącznie może ze 3h, myślałam ze prześpi cały dzień, ale nie, jedna długa drzemka 3h a tak to wio koniku, patataj, do upadłego.. 🤪

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie za to te staniki do karmienia tak irytują, że chodzę w sportowym a po domu często bez 😝🤯
    Noszę bluzki i sukienki kopertowe albo na ramiączkach, żeby tylko zsunac i wyjąć cyca...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 lipca 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fru, witaj w klubie. No nienawidzę staników i nawet cycki pełne mleka nie zmusiły mnie, żeby nosić je po domu. Często kończy się to tym, że mleko kapie mi na podłogę albo zaleje mi bluzkę, ale wolę to niż się męczyć. JA mam taką skórę, że mi nawet szwy w nogawkach spodni zostawiają odciski, więc taki stanik to jest dla mnie mordęga. A do tego te miękkie do karmienia wyjątkowo beznadziejnie układają mi się na biuście, więc na zewnątrz noszę sportowe/do karmienia nocnego i przynajmniej mi wygodnie. Może będę miała potem cycki do pasa, ale trudno, najwyżej sobie zoperuję.

    Mnie chodziło właśnie o takie ciuchy wyjściowe, na spacer czy do sklepu. No albo wręcz na spotkania z ludźmi. Nie ma jakichś fajnych sklepów online z taką odzieżą dla karmiących, żeby nie miały od razi wielkiego wora na brzuch?

    Mimi, a jak ten Twój mały się budzi, to co robi? Moja tylko je i idzie dalej spać, przynajmniej tak mi się wydaje, bo ja najczęściej zasypiam, gdy ona jeszcze je ;) W dzień też śpi bardzo mało. Jest lepiej niż było, bo czasami prześpi nawet 40 minut do kolejnego karmienia, wcześniej tylko drzemeczki po 15 minut były, no ale to i tak najczęściej u mnie na kolanach, więc nic nie zrobię. Ale wolę to, niż gdyby miała co chwila wstawać w nocy. A tak to budzi się na jedno karmienie.

    Ajka, mwm, no ja tak myślę, że te akcje na cycu i słabe przyrosty to albo coś z powodu złej pozycji czy napięcia mięśniowego albo może faktycznie zmęczenie ssaniem. Chociaż u mnie awantury pojawiły się dopiero jakiś czas temu, dlatego nie sądzę szczerze mówiąc, żeby to było to wędzidełko, ale dla pewności sprawdzę. Wcześniej jadła ładnie, ale z kolei pomiędzy karmieniami były jazdy i sugerowano mi, że jest głodna. Jesssu, ja chyba oszaleję z tym karmieniem piersią.

    Frufru lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
‹‹ 1004 1005 1006 1007 1008 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ