X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Paulina młoda dobry Michelin 😍

    Tylko na zdjęciach.☺️ 5.9kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2020, 13:57

  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Wiecie z tym karmieniem piersią to jest tak, że zazwyczaj się zakłada że nie będzie żadnych problemów. To był mój największy błąd. Nie brałam pod uwagę że moje dziecko będzie karmione inaczej, ba nawet że będzie dokarmiane. Do tej pory jest mi przykro że się nie udało. Ale cóż, moje macierzyństwo wygląda zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałam pod każdym względem. Jedynie się sprawdziło wyobrażenie o spacerach, to wszystko.

    Oj ja tez mialam jazdy z kp...przez pierwszy miesiac bylam klebek nerwow i plavz moj non stop...
    Teraz sie pogodzilam, ze karmie mm. I teraz maz tesciowa i ciotki niech gadaja swoje.
    Pytanie Karmisz? Nie glodze. ;D
    Moja gin stwierdzila,ze tez karmila mm,bo nie miala pokarmu...i dzieciak zyje ma sie dobrze i wyrosl na wysokiego i madrego chlopaka.
    Wiec ja juz podchodzę na luzaku. Moge tez spokojnie isc do lekarza czy sklepu,bo mozna w razie dac butle a nie musze leciec na zlamanie karku,bo jemy tylko piers.

    MIMI lubi tę wiadomość

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Tylko na zdjęciach.☺️ 5.9kg.

    To Oli raptem 6,2 a miesiąc starszy :) także on też na fotkach tylko na dużego wychodzi :)

    PLPaulina lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    To Oli raptem 6,2 a miesiąc starszy :) także on też na fotkach tylko na dużego wychodzi :)

    Weronika też ma 6,2 :) i 65cm (mniej wiecej) w przychodni mi zmierzyli 62, ale jak w domu sprawdziłam to co najmniej 65, a moze nawet 67

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Weronika też ma 6,2 :) i 65cm (mniej wiecej) w przychodni mi zmierzyli 62, ale jak w domu sprawdziłam to co najmniej 65, a moze nawet 67

    To idą łeb w łeb te nasze kwietniaki bo wzrost raczej ten sam, 62 miał jakiś czas temu :)

    Ajka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    Oj ja tez mialam jazdy z kp...przez pierwszy miesiac bylam klebek nerwow i plavz moj non stop...
    Teraz sie pogodzilam, ze karmie mm. I teraz maz tesciowa i ciotki niech gadaja swoje.
    Pytanie Karmisz? Nie glodze. ;D
    Moja gin stwierdzila,ze tez karmila mm,bo nie miala pokarmu...i dzieciak zyje ma sie dobrze i wyrosl na wysokiego i madrego chlopaka.
    Wiec ja juz podchodzę na luzaku. Moge tez spokojnie isc do lekarza czy sklepu,bo mozna w razie dac butle a nie musze leciec na zlamanie karku,bo jemy tylko piers.
    Jeśli chodzi o rodzinę to ok nigdy nic przykrego nie usłyszałam, ale u lekarza już tak. Niektórzy nie zdają sobie sprawy że mogą sprawić tym przykrość. A najgorsze jest to, że nie dość że nie mogłam karmić to jeszcze moje cycki wyglądają jakbym z dwa lata karmiła...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z pierwszą córką byłam raz u innego pediatry i też głupot się nasłuchałam. Że to ja nie chcę karmić a nie że moja córka ma dziwne odpały z piersią.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne te Wasze dzieciaki! Takie pulpeciki, moja dopiero nabiera krągłości. 5400 ważyła wczoraj, a wzrostu to ma nie wiem ile. Wszyscy mówią, że jest długa, ale jak ja ją mierzę, to mi wychodzi 62, więc tak raczej przeciętnie. Choć to 62 to pediatra stwierdziła już 2 miesiące temu, więc od tego czasu na pewno coś urosła.

    My po wizycie u fizjo. Dostałyśmy pochwały za podpór na brzuchu, ale jednak potwierdziła się asymetria, więc mamy zalecone kilka ćwiczeń bobath na rozciągnięcie prawej strony i za 2 tygodnie kontrola.

    Potwierdzam, że mostek jest ok, jeśli robiony wtedy, gdy dziecko się wkurza. Przewalanie na bok też w normie. Teraz mamy stymulować symetryczne łapanie w rączki.

    Niestety po powrocie do domu na razie nie odzyskaliśmy dawnego rytmu. Wręcz wydaje się, że jesteśmy w trakcie jakichś zmian. Ciekawe, czy to zbieg okoliczności, czy to ten urlop jakoś to wyzwolił. Po pierwsze okresy aktywności wydłużyły się z 1,5 h do 2h. Szkoda, że nie ma to wprost proporcjonalnego przełożenia na drzemki i dalej śpi tylko jeden cykl po 40-45 minut... :/ I tak jak w ostatnich dniach do południa jest fajnie, je z cycka itp., a po południu zaczyna się maruder, płakanie przed drzemką i wielki foch na cyca oraz częściowo na butlę. To chyba jednak ten upał, no bo co innego. Rano, gdy jeszcze jest rześko, dziecko jest pogodne.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka u mnie dziś znów udała się wersja odwrócona plus woda. Zaczęłam od wody, butla, cycek i zadowolony. Jak przystawiałam najpierw cycka to dramacik znów. Skoro my zdychamy od gorąca to myślę, że maluchy też mają dosyć. Ja tu zdycham w Wawie pakuje młodego i na tydzień jeszcze jadę do taty, mieszka w lesie nad jeziorem więc skorzystamy z wakacji jeszcze 🥵

    szatanka, Ajka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy myślicie ze to wysypka alergiczna czy raczej potówki? Młodemu wyszło na klatce. Nie mogę zrobić lepszego foto, bo zaraz chwyta telefon 😂

    https://zapodaj.net/19e29a9b2f7d2.jpg.html

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze potowki albo ich rodzaj moja takie ma na policzku i znika po przemyciu przegotowana woda czy sola fizjo

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Dziewczyny, czy myślicie ze to wysypka alergiczna czy raczej potówki? Młodemu wyszło na klatce. Nie mogę zrobić lepszego foto, bo zaraz chwyta telefon 😂

    https://zapodaj.net/19e29a9b2f7d2.jpg.html
    Mi tez to na potowki wyglada.

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, bo już się bałam ze to po pomidorach 😂 bo się ostatnio zażeram takimi prosto z pola...

    Fajnie, że jesteście.

    Dziś z młodym walczę bo godzinę płacz na smutno, podkówka, łzy, jakby coś się stało... Też chyba te temperatury dają się we znaki...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj podkówka rozczula na maxa ☺️

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łamie mi tym serce... Zwłaszcza, że nigdy nie widziałam by takie małe dzieci tak robiły...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Szatanka u mnie dziś znów udała się wersja odwrócona plus woda. Zaczęłam od wody, butla, cycek i zadowolony. Jak przystawiałam najpierw cycka to dramacik znów. Skoro my zdychamy od gorąca to myślę, że maluchy też mają dosyć. Ja tu zdycham w Wawie pakuje młodego i na tydzień jeszcze jadę do taty, mieszka w lesie nad jeziorem więc skorzystamy z wakacji jeszcze 🥵

    Jakoś się boję, że mi ta woda jeszcze bardziej zaburzy karmienie z cyca. Dzisiaj przez cały dzień zeszło może 200 ml mleka. Mam nadzieję, że w nocy mała ostro ciągnie, żeby to nadrobić.

    A u nas jest cienka granica między podkówką a pełnym uśmiechem. Mówimy na to płaczośmiech lub śmiechopłacz, zależnie co jest pierwsze. :)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Jakoś się boję, że mi ta woda jeszcze bardziej zaburzy karmienie z cyca. Dzisiaj przez cały dzień zeszło może 200 ml mleka. Mam nadzieję, że w nocy mała ostro ciągnie, żeby to nadrobić.

    A u nas jest cienka granica między podkówką a pełnym uśmiechem. Mówimy na to płaczośmiech lub śmiechopłacz, zależnie co jest pierwsze. :)

    No w sumie Ci się nie dziwię, że masz obawy skoro jazdy na cycku są, też bym miała wątpliwości.

    Wracając do ulewań, od kilku dni młody je zwykły Bebilon po kilku opakowaniach tego zagęszczonego i jest lepiej. Ulewa tym zwykłym ale tak normalnie i to nie za każdym razem nie, że chlusta wręcz jak poprzednio. Jak go się długo ponosi po jedzeniu to w ogóle nie ulewa. Ale dużo szybciej to mleko płynie z butli przy tym gęstym się męczył i długo jadł więc to też miało wpływ na pewno.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina jakie w końcu nosidło/chustę wybrałaś? Może pisałaś, ale być może mi umknęło. Boję się tak na spontanie coś wybrać żeby nie zrobić Małej krzywdy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Paulina jakie w końcu nosidło/chustę wybrałaś? Może pisałaś, ale być może mi umknęło. Boję się tak na spontanie coś wybrać żeby nie zrobić Małej krzywdy.
    Jutro miałam mieć spotkanie z doradcą. Ale starszą mam z glutami. I ustalamy nowy termin. No wściekła jestem, bo tak mi zależało..

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2037

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My przesyłam pozdrowienia z samego serca Bieszczad :*
    Szczerze mówiąc bałam się strasznie tego wyjazdu ale jak narazie dziecię nas zaskakuje 😍

    Jak już spakowaliśmy samochód to ruszyliśmy w trase dzieląc ją na dwie części i tu dzięki Bogu mały przespał obie części. Po przyjeździe trochę pomarudził ale od tego czasu jest spokój.
    Właśnie ja też zauważyłam ze od 2-3 dni je dużo krócej niż dotychczas. Wcześniej jadł ok 15 min a teraz 6-8 max 12. A nie je częściej...

    Jak u Was było z kupami po szczepieniu na rota?
    U Nas wczoraj czyli 6 dni po szczepieniu były 3 gigantyczne kupy a dziś rano kolejna i nie wiem czy się mam niepokoić czy to poprostu taki wyrzut i teraz już będzie normalnie?

    qdkk6iye60nsfj4p.png
‹‹ 1057 1058 1059 1060 1061 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ