X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój spi w nocy ok 10h a w dzien ok 2,5-3h.
    Z tymze zauwazylam ze jak nie zasnie na 2 drzemke po 14 to wtedy juz mu trudno na nią w ogole zasnac. Jest to zgodne z tym co pisałam mwm ze niemowleta mają te fale snu.
    WCzoraj bylam u przyjaciolki i po 14 wracałam na chate. Zasnal w aucie (10 min), rozbudził w domu i nie mogl zasnac juz na 2 drzemke. O 18 pojechalismy do sklepu. Tak mocno zasnal ze maz musial go nosic w sklepie na ramieniu, spiacego. Na szczecie o 20 normalnie poszedł spac na noc.

    Mój tez mnie ciaga za włosy, szczypie.
    Odpycha sie norma, wygina w łuk jak sie złosci. Jak coś zabiore to jest wisk i dramat. Rzuca zabawkami jak sie wkurza. Ogolnie złosnik.

    Szatanka mój umie sam zasnac w łożeczku. u Nas jest tak że ja mówie że misie jego ulubione ktore sa w lozeczku juz poszły spac, i udaje ze mowie tym misiem Maciuś chodz spac itd. duzo mu tlumacze ze teraz idziemy lulu i klade go do lozeczka i glaszcze, on sam bierze moja reke i po twarzy sie dotyka, jak pzestaje to ja na swoje loze sie klade dupa odwrocona i on zasypia...

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiklan po covid nie mam

    My jemy 4 posilki stałe (sniadanie, 2 sniadanie, zupa i obiad) i 3 butle (rano, na noc i w nocy), od 3 dni tak bo wczesniej 3 posilki stale i 4 butle.
    Kaszki jemy ale zwykłe kasze-jaglana, kuskus, manna. Dodaje amarantus, paste kokosowa, otreby, maslo orzechowe, ugotowane siemie lniane, wiorki kokosowe i tarte owoce, wedle uznania. Mam tez płatki bez cukru kukurydziane/jaglane/orkiszowe/owsiane. Zalewam mlekiem owsianym lub jogurtem kokosowym. Nasiona chia kupilam musze zrobic.

    A kasze czesto gotuje na mleku owsianym.
    Na obiad czesto je ryze/ kasze peczak itd
    Sniadania to placki, nalesniki, jajecznica, kanapki ale przez te wedzidełko sam mało co zje/ musze karmic-odrywac kawalki i dawac mu do buzi.
    Banana sam umie zjesc ładnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 11:15

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria rozumiem, dzięki to inaczej jak u nas zupełnie. U nas jest przygryzanie końcówki języka. Z jedzeniem jest luz.

    Szatanka, a co młoda ma na gluten, jajka i kukurydze alergie? Czy unikasz w razie czego? Ja po covidzie czasami mam bardzo płytki oddech. Ćwiczę formę mam ok ale mam takie dni, że dziwnie mi się oddycha.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Fru! Nie wiedziałam, że ser żółty już można. Wydawało mi się, że nie wnikam aż tak w składy ale widzę, że Wy tu szalejecie 😁

    Frufru lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Karolla Macka badały dwie babki - neurologoped i logopeda. Ma dwa wedzidełka do podciecia.
    Objawy: wiecznie sie slini, otwarta buzia, zagryza dolną warge (na alaantkowe mama Toli-jednej z załozycieli alaantkowe, wstawiła zdjecie Toli ktora tez zagryzała tą warge a po podcieciu juz nie, Tola pieknie jadła blw a jednak wedzidełko było do podciecia), brak ruchów lateralnych jezyka-badały go w rekawiczkach, sprawdzały podniebienie, spi z otwarta buzia, jezyk jest na dole podczas snu, i głownie tez wywiad - problemy z kp, piers wypadała, przysypiał non stop ale ja go rozbudzałam aby te 15 min jadł, moze temu przybierał na wadze ale cały dzien wisiał na cycu bo przysypiał. Na butli smoktał, krztusił sie, fakt jeszcze mielismy refluks i wiotkosc krtani wiec to nie pomagało.
    Mialam filmiki nagrane jak je blw, to jak łyka to cały się rusza bo pewnie nie rozdrabniał tylko w całosci łykał. Ma chłopak cheć jedzenia ale nie umie i sie złosci i wtedy rzuca jedzeniem albo pluje a ja myslalam ze nie smakuje.

    Teraz pytanie do Was: czy w Wawie orientujecie sie gdzie polecaja podciac wedzidełko? Blisko mnie jest B-stok (tam polecaja w B Larsen) ale na nfz termin na wrzesien a prywatnie 2000 zł :/


    A to musi mieć laserowo podcinane to wędzidełko????
    My mieliśmy w szpitalu hmmm tak ręcznie;)

    Zadzwoń szpital św.Zofii
    Moja.znajoma wczoraj podcinała synkowi tam prywatnie koszt 150 zł

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a wasze dzieciaki zawsze reagują płaczem jak wychodzicie z pokoju czy czasem maja gdzieś?

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny a wasze dzieciaki zawsze reagują płaczem jak wychodzicie z pokoju czy czasem maja gdzieś?

    Czasem mnie goni jak ma gorszy dzień, a tak to ma głęboko w dupce 😅

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Jeheria rozumiem, dzięki to inaczej jak u nas zupełnie. U nas jest przygryzanie końcówki języka. Z jedzeniem jest luz.

    Szatanka, a co młoda ma na gluten, jajka i kukurydze alergie? Czy unikasz w razie czego? Ja po covidzie czasami mam bardzo płytki oddech. Ćwiczę formę mam ok ale mam takie dni, że dziwnie mi się oddycha.
    Moj mąż i jego bracia tak zagryzają język. 3/5 z nich ma zgryz otwarty, oddychają buzia podczas snu mają krzywe zeby. Chrapia. Seplenia.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale dwóch tak robi i jest ok zzebami i zgryzem.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny a wasze dzieciaki zawsze reagują płaczem jak wychodzicie z pokoju czy czasem maja gdzieś?
    Prawie nigdy nie ma mnie gdzieś 😆 ciągła mamoza 🤦‍♀️

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    A to musi mieć laserowo podcinane to wędzidełko????
    My mieliśmy w szpitalu hmmm tak ręcznie;)

    Zadzwoń szpital św.Zofii
    Moja.znajoma wczoraj podcinała synkowi tam prywatnie koszt 150 zł
    Jak pytałam tej neurologopedy to ręcznie lepiej ale najważniejsze są masaże

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Moj mąż i jego bracia tak zagryzają język. 3/5 z nich ma zgryz otwarty, oddychają buzia podczas snu mają krzywe zeby. Chrapia. Seplenia.

    Bajka 😅 Oli i tak na pewno będzie miał aparat bo ma bardzo szeroki rozstaw zębów więc może uda się coś z tym zrobić.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja je 3 butle (tak około 400ml razem) i tylko 2 posiłki stałe... Je do tego cyca...ona w ogóle ma straszne humory jeśli chodzi o jedzenie... Znów mamy strajk głodowy, dziś zjadła tylko pół banana i pół tubki owocowej...

    2020 :)
    2023 :)
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A moja je 3 butle (tak około 400ml razem) i tylko 2 posiłki stałe... Je do tego cyca...ona w ogóle ma straszne humory jeśli chodzi o jedzenie... Znów mamy strajk głodowy, dziś zjadła tylko pół banana i pół tubki owocowej...
    Oj to mało, ale z cycka jeszcze dogania. Mój pije duże butle 200-240ml. Zawsze miał apetyt...
    Ale też ma dni że słabo z jedzeniem ale w tym wieku myślę że dziecka nie da się zagłodzić. Ono wie ile potrzebuje. I się na pewno upomni.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Bajka 😅 Oli i tak na pewno będzie miał aparat bo ma bardzo szeroki rozstaw zębów więc może uda się coś z tym zrobić.
    Myślę że mleczaki są z reguły ustawione z przerwami obok siebie tak aby stałe mogły wejść bo są większe.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny a wasze dzieciaki zawsze reagują płaczem jak wychodzicie z pokoju czy czasem maja gdzieś?
    Zazwyczaj biegnie za mną, a jak jej się nie chce to płacze.

  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A moja je 3 butle (tak około 400ml razem) i tylko 2 posiłki stałe... Je do tego cyca...ona w ogóle ma straszne humory jeśli chodzi o jedzenie... Znów mamy strajk głodowy, dziś zjadła tylko pół banana i pół tubki owocowej...
    Pół banana?? Dla mnie to jakaś abstrakcja. My nadal na etapie lizania, a z łyżeczki to dzisiaj zjadła jedną łyżeczkę obiadku i zero owoców. Ale każde dziecko jest inne, to co u nas oznaczałoby dużo u Was oznacza gorszy dzień. Na szczęście chociaż z mlekiem skończyły się problemy, więc nadrabia.

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dzisiaj strajk na jedzenie. Zjadł jedną tubke owocową i jedną warzywną oraz jedną łyżeczkę obiadu 🤷‍♀️

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla, a badałaś płuca? No trochę mnie ta moja mama zmartwiła, nie powiem.

    Jeheria, ty to chyba strasznie dużo do swojego synka mówisz, pewnie dlatego robi tak duże postępy :)

    2000 za wędzidełko? Masakra, my płaciliśmy 300 zł, a i tak uważałam, że to zdzierstwo, bo to przecież jedno cięcie.

    Karolla, tak, wydaje mi się, że mamy alergię i na gluten i na jajko i na kukurydzę, na owoce jagodowe i czort wie, na co jeszcze. Na seler chyba. I na BMK. Na ryby prawdopodobnie nie ma. :D Całe szczęście, bo uwielbia jeść i mięso i ryby właśnie. No ale jajka też bardzo lubi, a nie może. I ostatnio tak się patrzy tęsknym wzrokiem na nasze talerze, a ja jej mało co mogę dać, bo zawsze coś z tych rzeczy mamy w składzie. Najgorsze jest jednak to, że ja nie mam pewności co do tych składników, bo to wszystko nie jest takie ewidentne i czasami mam wrażenie, że te plamy jej wykskakują bez związku z niczym. Ale raczej jest to od diety, bo jak w chorobie prawie nic nie jadła, to jej się mocno wyciszyło. Mam nadzieję, że nam ta dermatolog jakoś pomoże to ogarnąć.

    Moja też za mną zawsze pełza, a czasami też jest wręcz ryk, że chce do mnie na ręce. Za to pokazałam jej dziurki-wywietrzniki w drzwiach od toalety i teraz jak sobie siedzę w łazience, to podpełza pod drzwi i mnie tam podgląda i zaciesza. To przynajmniej do łazienki mogę wyjść, tylko muszę uważać jak wychodzę :D

    Ajka, może to wina antybiotyku ten strajk? Moja też strajkuje i na razie wrzucam na luz dopóki podajemy to dziadostwo. A jak tam drugie badanie, wyniki w normie? Ja łapię w poniedziałek.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny a wasze dzieciaki zawsze reagują płaczem jak wychodzicie z pokoju czy czasem maja gdzieś?
    W 99% tak, chyba że jest zajęty i nie zauważy. Jak widzi to leci z mega płaczem, jakbym go zostawiała codziennie na godziny samego... Pędzi po kolanach i wyje.

    Ajka,moj dziś zeżarł całego banana za jednym posiedzeniem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 21:02

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
‹‹ 1405 1406 1407 1408 1409 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ