X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wyje jak nawet z ojcem siedzi a ja na górę pójde po cos :/ po roczku to bede go zostawiac na pare godzin mamie skoro ma z Nią w wakacje siedziec...

    Czy ja wiem czy dużo gadam? Ogolnie lubie gadac :D a ze siedze z nim sama na chacie i On wiecznie mnie potrzebuje to gadam, tłumacze, On tez widzi jakie psu komendy daje i moze to tez rozumie te słowa daj, poczekaj itd
    Moze gdyby sam się bawił i nie był absorbujący to byłoby inaczej. Muszę go udobruchać więc gadam.

    Tak 2000, to jakis kosmos ale to dlatego że to z uspaniem. Oni usypiają dziecko. Ale mają dobre opinie. Dostałam tez polecenie dr Żak w Wawie. ok 200 zł kosztuje. To się przejadę, choc mam ok 250 km.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już ostatnio uspokaja się w tej materii, owszem zawsze za mną podąża chociaż czasem nie tak natychmiast i juz bez ryku...do tego często też sama sobie gdzieś idzie a ja zostaje.

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 5 marca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Myślę że mleczaki są z reguły ustawione z przerwami obok siebie tak aby stałe mogły wejść bo są większe.

    Wiem ale on ma wyjątkowo szeroko 🙈

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 marca 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    W 99% tak, chyba że jest zajęty i nie zauważy. Jak widzi to leci z mega płaczem, jakbym go zostawiała codziennie na godziny samego... Pędzi po kolanach i wyje.

    Ajka,moj dziś zeżarł całego banana za jednym posiedzeniem :)

    Moja zawsze też tak jadła + jeszcze np jogurtu pół... często... Weronika jest miłośniczką bananów... Pod warunkiem że nie są zgniecione ani do czegoś dodane...

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 marca 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka mocz mamy wyniki ok. I już skończylismy antybiotyk, ale za to mamy dzis glut do pasa i teraz na spanie zimne poty... Jak nie urok to sraczka.

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 marca 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Pół banana?? Dla mnie to jakaś abstrakcja. My nadal na etapie lizania, a z łyżeczki to dzisiaj zjadła jedną łyżeczkę obiadku i zero owoców. Ale każde dziecko jest inne, to co u nas oznaczałoby dużo u Was oznacza gorszy dzień. Na szczęście chociaż z mlekiem skończyły się problemy, więc nadrabia.

    Ale Weronika jest starsza i niekoniecznie nadrabia mlekiem, no jak ona nie chce jeśc...to nie chce niczego.
    My generalnie nie mamy problemu z rozszerzaniem diety tylko z tym że młoda nie chce jeść...już nas po raz któryś chcą wysyłać na badania... I nigdy nic nie wychodzi.

    2020 :)
    2023 :)
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 6 marca 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Ale Weronika jest starsza i niekoniecznie nadrabia mlekiem, no jak ona nie chce jeśc...to nie chce niczego.
    My generalnie nie mamy problemu z rozszerzaniem diety tylko z tym że młoda nie chce jeść...już nas po raz któryś chcą wysyłać na badania... I nigdy nic nie wychodzi.
    Rozumiem. Dlatego napisałam że każde dziecko inne. U nas ewidentnie problem jedynie z rozszerzaniem diety.

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 6 marca 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u neurologopedy. Dzięki Karollla za kontakt. Bardzo fajna babeczka.

    Uspokoiła mnie, że nie jest tak źle jak ja myślę że jest z tym moim Leo.
    Dała nam ćwiczenia na język i zobaczymy.
    Na następną wizytę mam przyjść z jedzeniem . I Pani dr zobaczy jak Leo je. (W między czasie muszę wysłać filmiki)
    Generalnie powiedziała że teraz okres 9 i 10 miesiąca jest najgorszy. Dzieci się buntują z jedzeniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 15:06

    Karolllla, Jeheria lubią tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 6 marca 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.... pamiętacie mnie jeszcze?

    Jeheria, Frufru, Andzia86, Catlady, Ajka lubią tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne... Jak się miewasz? Pisz co tam słychać, jak tam mała?

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 super, że się udało pójść i, że zadowolona jesteś :)

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mała skończyła 10 miesięcy, łobuziak jakich mało, a matka znowu w ciąży..... ;) cytując Martyniuka: jak do tego doszło, nie wiem :) ciąża naturalna.

    Niki2803, Ajka, Jeheria, Mimi1987, Andzia86, Karolllla, Catlady, Lilka94 lubią tę wiadomość

  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    A mała skończyła 10 miesięcy, łobuziak jakich mało, a matka znowu w ciąży..... ;) cytując Martyniuka: jak do tego doszło, nie wiem :) ciąża naturalna.
    Hej, oczywiście że pamiętam😀
    Gratuluję kolejnej ciąży 😘

    sayuri lubi tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co jestem bardziej przerażona niż szczęśliwa.. jak sobie poradzimy :/ Julia jest wymagającym dzieckiem. Ale jak poczytałam ostatnie kilka stron waszych wypowiedzi, to widzę, że nie odstaje zbytnio od waszych dzieci;)

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Hmm, to moja ma samych książeczek kilkanaście, a właśnie zamówiłam nowe, bo książeczki to akurat lubi bardzo. Głównie jeść ;), ale hitem są tzw. sensoryczne. No a jak Weronika się tymi przedmiotami bawi? Gryzie? Moja wszystko gryzie, ale problem jest taki, że mąż jej wielu rzeczy zabrania, bo brudne/nieodpowiednie dla niemowląt/niebezpieczne, wstaw co chcesz. Tłumaczę mu, że nie uchroni jej przed wszystkim, a tak to musi jej wszystkiego zabraniać, ale ma to wpojone dożylnie i nie przewalczę. W każdym razie wydaje mi się, że Lila w ostatnim czasie dużo krzyczy z nudów. A ja też nie mam tyle energii czy czasu, żeby ją non stop czymś zabawiać, bo muszę coś w kuchni zrobić, więc zabawki robią robotę. My też często się miziamy, gilamy, podrzucamy, ale czasami się zastanawiam, czy ona się od tego jakaś nadpobudliwa nie robi.

    Mój głównie bawi się niezabawkami. Zabawek praktycznie nie mamy. Ulubione ostatnio to rolki po papierze albo wszelkie plastikowe butelki. Rzuca sobie je i gania za nimi. Uwielbia też paski męża i (apropo higieniczności) buty i zabawki psa. Oczywiście staram się przekierować uwagę ale zdarzy mu się gryźć buta albo piłkę psa 🙈
    Karola pociesz mnie ze u Ciebie podobnie i nie jestem zła matka 😂

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 6 marca 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka bardzo się cieszę że wróciłaś. Z czasem mała wszystko nadgoni. Najważniejsze że idziecie do przodu.

    U nas mała jest taki śmieszek że szok, choć czasami potrafi pokazać swoje niezadowolenie. Coraz częściej i na dłużej potrafi zostać sama tzn. bawi się w kąciku a ja mogę iść do łazienki i nie ma krzyku. Ale czasami mamoza jest i ani rusz bez niej gdzieś iść. Dobrze wiedzieć że u Was też różnie z jedzeniem. Jak coś jej smakuje to zje a jak nie to nie i koniec. Podaje 4 posiłki ale czasami zje trochę dwóch a czasami trzech, różnie to bywa.

    szatanka lubi tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 6 marca 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri, myślałam o Tobie. No to masz teraz wyzwanie przed sobą. Życzę siły 😉

    sayuri lubi tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 marca 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, sayuri, cześć! Myślałam czasem o Tobie i jesteś. Może jeszcze inne laski powrócą :D Np. Endi, ciekawe co u niej? No i inne oczywiście, trochę nas tu kiedyś było.

    A który to miesiąc ciąży? Nie dziwię Ci się, że jesteś przerażona, ja też bym była. ;) Ale pewnie masz jeszcze trochę czasu i Julka też podrośnie i będzie inna. Są tu dziewczyny, które chciałyby być na Twoim miejscu. :)

    Moja się poprawiła ze spaniem, wrócił sen 12 godzinny i normalne drzemki w dzień. No i już samej siebie mi szkoda, skoro pochwaliłam się tym na forum. 🙈

    Ajka, dobrze, że u Was już lepiej z tym ZUM-em. Mi dzisiaj teściowa znowu podniosła ciśnienie, bo jej niechcący wychlapałam, że mała ma ZUM i się zaczęło dociekanie przyczyn i wmawianie nam, że na pewno przeziębiliśmy jej nóżki. No ale zaczęłam czytać, żeby się utwierdzić w swoich przekonaniach na ten temat i dochodzę do wniosku, że czeka nas USG i wizyta u nefrologa, bo przecież 2 USG prenatalne wykazały, że mamy podwójny UM Co prawda dwa inne, że nie, po urodzeniu też nic nie stwierdzono, ale skoro ZUM się pojawiło, to jednak trzeba to jeszcze raz dokładnie sprawdzić.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 6 marca 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Mój głównie bawi się niezabawkami. Zabawek praktycznie nie mamy. Ulubione ostatnio to rolki po papierze albo wszelkie plastikowe butelki. Rzuca sobie je i gania za nimi. Uwielbia też paski męża i (apropo higieniczności) buty i zabawki psa. Oczywiście staram się przekierować uwagę ale zdarzy mu się gryźć buta albo piłkę psa 🙈
    Karola pociesz mnie ze u Ciebie podobnie i nie jestem zła matka 😂


    Lilly
    Ja mogę Cię pocieszyć ha ha u mnie Leo z naszym.psem mają wspólne zabawki 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ już nie wnikam. Tylko piorę je raz w tygodniu 😉

    lilly. lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 6 marca 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri megaaa Gratuluję:)
    Uważaj na siebie ❤
    Będzie dobrze

    sayuri lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
‹‹ 1406 1407 1408 1409 1410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ