X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 28 kwietnia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, Martynka gratulacje dziewczyny!Dużo zdrówka i spokoju :)

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 8 maja 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja już rozpakowana.
    Tydzień po terminie, poród indukowany (bałam się strasznie indukcji), ale poszło szybko - przebili pęcherz, podali oksytocynę i po 1h 45min było po wszystkim. Druga faza porodu trwała 10 minut, 3 skurcze parte.
    Ogólnie drugi poród oceniam lepiej niż pierwszy, tzn poszło szybciej, sprawniej. I chyba mniej bolało.

    Końcówka ciąży była trudna bo zachorowałam 2 dni przed terminem. Leżalam w łóżku bez sił i płakałam modląc się, żeby jeszcze nie rodzić bo nie dałabym rady.
    Teraz niestety mamy trochę komplikacje bo synek ma stan zapalny, dostaje antybiotyk i musimy zostać w szpitalu na obserwacji.

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2036

    Wysłany: 8 maja 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady gratulacje!!
    Dużo zdrówka Wam życzę i szybkiego powrotu do domu :*

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 8 maja 2022, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady jak szybko ten czas zleciał, dopiero co mówiłaś ze jesteś w ciąży :) Gratulacje ❤️ I dużo zdrówka dla małego, oby szybko z tego wyszedł.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 9 maja 2022, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może któraś z was polecić jakiś dobry wózek spacerowy? Powoli się rozglądam dla Tadzia i będę się pozbywać tego wózka rok po roku, mysle ze Pola dojrzewa do dostawki. Fajnie jakby była niezła amortyzacja.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 9 maja 2022, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Dziewczyny może któraś z was polecić jakiś dobry wózek spacerowy? Powoli się rozglądam dla Tadzia i będę się pozbywać tego wózka rok po roku, mysle ze Pola dojrzewa do dostawki. Fajnie jakby była niezła amortyzacja.
    U mnie na osiedlowej grupie wszystkie mamy polecają valco Snap 4, podobno bardzo fajny. Ja się nad nim zastanawialam, ale powiem szczerze że teraz to sama nie wiem co robić i czy moje drugie dziecko będzie chciało jeździć w wózku. Oby nie było w tej kwestii takie jak Kuba🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2022, 22:25

    Lilka94 lubi tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2036

    Wysłany: 11 maja 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które mają na stanie większe maluch jak u Was kwestia fotelików ? Wczoraj dokonałam drastycznego odkrycia że nasz fotelik do 105 cm oddaje właśnie swoje ostatnie oddechy i trzeba szukać innego 🙈 Młody ma co prawda 96 cm wzrostu ale długi tułów więc wychodzi na to że za jakiś czas niedługo będzie mały.
    Któraś z Was ma już ten problem?

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 11 maja 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Dziewczyny, które mają na stanie większe maluch jak u Was kwestia fotelików ? Wczoraj dokonałam drastycznego odkrycia że nasz fotelik do 105 cm oddaje właśnie swoje ostatnie oddechy i trzeba szukać innego 🙈 Młody ma co prawda 96 cm wzrostu ale długi tułów więc wychodzi na to że za jakiś czas niedługo będzie mały.
    Któraś z Was ma już ten problem?
    Uff, ja jeszcze nie mam chociaż młody się mega wyciągnął ostatnio i rośnie jak dziki 😂

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 15 maja 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Catlady! Na pewno już w domu dawno jesteście ❤️

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 15 maja 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówka Oli jest duży ale foteliki jeszcze wszystkie są dobre ale nawet nie wiem jakie mamy, tata kupował ;)

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 maja 2022, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, długo mnie nie było, ale przygniótł mnie ostatnio pewien projekt wydawniczy i poświęcałam mu każdą wolną chwilę. Mimi, Catlady, gratuluję szczęśliwych rozwiązań! Catlady, wyszliście już ze szpitala? Jak się czujecie?

    Chwalcie się zdjęciami z urodzinek Waszych dwulatków, bo maj już w pełni, a tu mało co wpada :D My mieliśmy imprezę wczoraj, ale w sumie to nie mam żadnego ładnego zdjęcia z niej, za dużo ludzi naspraszałam i nie ogarnęłam detali, bo musiałam ciągle stać w kuchni. Jeśli ktoś mi prześle jakieś ze swojego telefonu, to wstawię.

    A ja Wam się pochwalę, że młoda rozbuchała się z mówieniem. Od miesiąca jest niewyobrażalny postęp, codziennie wpada coś nowego, mówi 3- a nawet 4-wyrazowe zdania, odmienia przez przypadki, no kosmos w porównaniu do tego, co było wcześniej. I teorie na to mam dwie: albo pomogło znaczne zwiększenie ruchu ze względu na ładną pogodę i szaleństwa na placach zabaw albo książeczki logopedyczne z Bubu, które Lilka bardzo polubiła. Tak że jeśli Wasze dzieciaczki wciąż słabo mówią, to możecie spróbować którejś z tych rzeczy ;) No chyba że to zupełny zbieg okoliczności.

    Byłyśmy też na bilansie 2-latka i mam stópki do kontroli, bo młoda wciąż je koślawi. Tak że trochę załamka, bo pewnie znowu czeka nas rehabilitacja, a miałam nadzieję, że już będzie koniec. Za to wagowo podgoniła i wskoczyła na 50. centyl, tak że rezygnujemy z czerwcowej wizyty w szpitalu i robienia gastroskopii. O foteliku samochodowym się nie wypowiadam, bo na bilansie wyszło młodej tylko 87 cm wzrostu, więc my jeszcze mamy czas.

    Przypomnicie mi tę firmę od fotelików do rowerów dla maluchów, którą tu licznie polecałyście?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2036

    Wysłany: 16 maja 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka super, że Lilka ruszyła z mową :)

    U Nas też pojawiają się nowe słowa, ale do zdań jeszcze daleko...
    Byłam w czwartek u neurologopedy bo Młody ma cały czas język na wierzchu i otwartą buzię i przy okazji chciałam skonsultować ten rozwój mowy. Na język dostaliśmy ćwiczenia i działamy ostro a na rozwój mowy mamy go nie wyręczać i czekać aż powie co chce mimo, że się wkurza...

    Z fajnych wiadomości od 04.05 Młody nie nosi pieluchy w dzień :D:D
    Po dwóch dniach pięknie załapał i woła, nie zakładam mu już pampersa nawet na drzemkę. Mamy zaliczone wyjścia na plac zabaw i do parku a nawet całodzienną wycieczkę do Katowic bez pieluchy :) Wpadki oczywiście się zdarzają, ale bardzo rzadko :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 16 maja 2022, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady gratulacje! Ekspresowy poród jak u mnie, u mnie 5 minut parte 🙈

    Szatanka super że Lilka rozkreciła się z mową. Mój nadal słabo a ruchu ma codziennie aż nadmiar.
    Lipcowka jakie to ćwiczenia na język?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2022, 20:12

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2036

    Wysłany: 16 maja 2022, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Catlady gratulacje! Ekspresowy poród jak u mnie, u mnie 5 minut parte 🙈

    Szatanka super że Lilka rozkreciła się z mową. Mój nadal słabo a ruchu ma codziennie aż nadmiar.
    Lipcowka jakie to ćwiczenia na język?

    Antek ma złą pozycję spoczynkową języka czyli, że nie jest od przyklejony do podniebienia oraz ma krótkie wędzidełko górnej wargi i kolejno robimy ćwiczenia:

    -na zamknięcie warg:
    *ruch od czubka nosa do początku wargi górnej
    *rozciąganie górnej wargi w dół ( łapiesz za górną wargę nad dziąsłami dwoma palcami
    tak żeby wędzidełko było pomiędzy i naciągasz w dół)

    - uaktywnienie warg
    *robienie tzw kaczego dziubka
    *położenie rurki na górnej wardze i próba dotknięcia nią nosa
    i robienie buziaków w powietrze

    Masaż dna jamy ustnej:
    *w miejscu pod brodą, za żuchwą wkładasz palec i uciskasz ciągle bądź pulsująco na
    zmianę
    *w środku buzi od środka dolnych dziąseł w kształt litery V do końca dolnych dziąseł
    *od dna jamy ustnej do czubka języka po wędzidełku tzw "wymiatanie"
    *klaskanie językiem - naśladowanie konika
    *na wałku dziąsłowym przyklejasz chrupkę bądź coś lepkiego żeby dziecko jeździło po
    tym językiem

    Jeśli masz jakieś pytania to napisz na priv ;)


    Jeheria lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bilans 2 latka! Wiedziałam, że o czymś zapomniałam!😅 Oli też koślawi, zaraz muszę się umówić.

    Z mową jest bez szału, może my go wyręczamy za bardzo bo wiemy co stęka? Hmm zwrócę na to uwagę. Ruchu Oli ma też teraz mnóstwo, w żłobku całe dnie na dworze siedzą, a po żłobku Scott and ride (jednak dostał na urodziny, genialne to to, Oli uwielbia i jeszcze na jezdziku daje radę jeśli chodzi o wysokość), rower itd. Co weekend na działce całe dnie w namiocie 😁 Także myślę, że to jest kwestia - jak zacznie to zacznie, tak jak z chodzeniem. Ale super Szatanka, że to aż tak ruszyło.

    Z nocnikiem bez zmian - kurzy się 😂

    Fotelik rowerowy to Hamax

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 12:00

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 17 maja 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Bilans 2 latka! Wiedziałam, że o czymś zapomniałam!😅 Oli też koślawi, zaraz muszę się umówić.

    Z mową jest bez szału, może my go wyręczamy za bardzo bo wiemy co stęka? Hmm zwrócę na to uwagę. Ruchu Oli ma też teraz mnóstwo, w żłobku całe dnie na dworze siedzą, a po żłobku Scott and ride (jednak dostał na urodziny, genialne to to, Oli uwielbia i jeszcze na jezdziku daje radę jeśli chodzi o wysokość), rower itd. Co weekend na działce całe dnie w namiocie 😁 Także myślę, że to jest kwestia - jak zacznie to zacznie, tak jak z chodzeniem. Ale super Szatanka, że to aż tak ruszyło.

    Z nocnikiem bez zmian - kurzy się 😂

    Fotelik rowerowy to Hamax

    To może spróbuj tego Bubu, tam są takie ćwiczenia na rozruszanie buzi, młoda uwielbia je robić, aż się cała zanosi ze śmiechu przy tym.

    Dzięki za tego Hamaxa, o to mi chodziło :)

    Noo, Lipcówka, fajnie poszło z tym odpieluchowaniem. Lilka jest jeszcze raczej niegotowa. Raz zrobiła kupę do nocnika, gdy akurat ją do tego zachęciłam, ale to był jednorazowy wyczyn. Raczej jeszcze nie ogarnia, kiedy jej się chce i mówi dopiero po fakcie. W nocy też pieluchę moczy, więc to jeszcze nie ten czas.


    Karolllla lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 17 maja 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A podrzućcie jeszcze jakiś pomysł na przewiewne kapcie do żłobka. Tylko z takich miękkich, bez grubej i sztywnej podeszwy. Do tej pory kupowałam tuptusie, i to w wersji cotton, ale może jest coś fajniejszego.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 17 maja 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez Pola nie jest gotowa na nocnik, pare razy zrobiła kupę czy siusiu ale to tyle. Teraz jak ja pytam czy chce na nocnik to wręcz krzyczy ze nie wiec nie będę jej zmuszać, poczekamy.
    Czy któraś z was tez ma ogromny problem z myciem głowy? U nas masakra, zawsze przeradza się to w dramat i nie wiem już jak to robić, jak ją zachęcić czy coś… Co do mowy to mówiła dobrze a teraz to już wgl, mega płynie. Ostatnio byliśmy u starych znajomych którzy maja córeczkę 4 lata i dopiero pod koniec wizyty oni się zorientowali ze Pola ma 2 latka, myśleli ze co najmniej ze 3.

    Jeszcze jeśli chodzi o urodziny to my akurat będziemy już w Pl u moich rodziców wiec mam nadzieje ze pogoda dopisze i będzie można zrobić jakiegoś grilla, mają ogromny ogród. Nad prezentem ciagle się zastanawiamy…

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2036

    Wysłany: 17 maja 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    To może spróbuj tego Bubu, tam są takie ćwiczenia na rozruszanie buzi, młoda uwielbia je robić, aż się cała zanosi ze śmiechu przy tym.

    Dzięki za tego Hamaxa, o to mi chodziło :)

    Noo, Lipcówka, fajnie poszło z tym odpieluchowaniem. Lilka jest jeszcze raczej niegotowa. Raz zrobiła kupę do nocnika, gdy akurat ją do tego zachęciłam, ale to był jednorazowy wyczyn. Raczej jeszcze nie ogarnia, kiedy jej się chce i mówi dopiero po fakcie. W nocy też pieluchę moczy, więc to jeszcze nie ten czas.

    Ja też myślałam, że jest nie gotowy i bałam się, że zacznie wstrzymywać kupę bo nigdy go nie mogłam namówić żeby ją zrobił do nocnika a tu proszę. Między odpieluchowaniem na dzień a na noc może być nawet pół roku różnicy. Dziecko przestaje moczyć pieluszki w nocy kiedy pęcherz urośnie do odpowiedniego rozmiaru i zacznie się wytwarzać hormon, który zagęszcza mocz.
    Ja wykupiłam kurs o odpieluchowaniu na wymagajace.pl i polecam.

    Dojrzałam do decyzji i poprostu zdjęłam pieluchę, pierwszy dzień latał po domu w samej bluzce i skarpetkach żeby załapał, że robi siku, o dziwo nie było żadnej wpadki wszytko udało mi się złapać. Drugi dzień już nie był taki kolorowy, założyłam mu same spodnie bez majtek i jak widziałam, że chce mu się siku to proponowałam nocnik ale odmawiał wiec sikał w spodnie. chyba po 4-5 razie załapał o co chodzi i zaczął wołać w trakcie :D
    Mąż tez wtedy namówił go na kupę na nocniku. W 3 dniu już w zasadzie ładnie wołał.

    Także jak macie jakieś dni, że będziecie w domu i możecie 100% czasu poświęcić to polecam zacząć bo może Wam się tylko wydaje, że maluchy nie są gotowe i same się odpieluchują jak przyjdzie na nie pora.

    Lilka a chodzicie z Polą na basen? wkłada głowę pod wodę? Problem macie tylko ze spłukaniem czy ogólnie z myciem? U Nas młody jest nauczony, że zamykamy oczy i lejemy wodą po twarzy.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 17 maja 2022, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowka wlasnie Pola chodzi na basen i tam nie ma problemu z moczeniem glowy, zamurza się cała. Może spróbuje tak jak u was ze jej każe zamknąć oczy i spróbuje tak jakby to była zabawa czy coś…

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
‹‹ 1577 1578 1579 1580 1581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ