X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    A z rwą to nie jest tak że boli cały czas? I od kiedy zaczęło mnie boleć minęło 11 tyg to chyba już by się rozchulała na dobre ?
    Ja miałam rozejscie spojenia łonowego. I zdarzały mi się epizody lepszych dni. Mniej bolu.

    I wydaje mi się, że to jest możliwe.
    A ból może rosnąć różnie. Przede wszystkim wraz z uciskiem na nerw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 05:48

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 25 listopada 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi rwa przeszła po serii masaży, ale w moim przypadku największym problemem okazały się plecy. Tam były największe złogi, dopiero po kilku rozmasowaniach rwa przeszła. Tzn te najgorsze bóle, bo czasem i tak trochę boli.

    Dzisiaj wizyta. Strasznie ciekawa jestem, co u mojego lokatora, czy nadal dziewczynka, jaki dzidziuś duży i czy wszystko ok.

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 25 listopada 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri o której wizyta? Ja 5 grudnia dopiero po miesiącu wizyta ale ten detektor pozwolił mi nie osiwieć 🤪

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2037

    Wysłany: 25 listopada 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri przepiękne sukienki 😍

    Szatanka ja od transferu schudłam 5 kg do tej pory, waga cały czas leci w dół a brzuch rośnie, z tym że ja miałam 6.5 kg nadwagi. Odrzuciło mnie całkowicie od kawy i słodyczy, zaczęłam też jeść dużo lżejsze posiłki więc zapewne dlatego waga leci w dół. Moja Gin narazie nic nie mówiła.

    szatanka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 25 listopada 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Sayuri o której wizyta? Ja 5 grudnia dopiero po miesiącu wizyta ale ten detektor pozwolił mi nie osiwieć 🤪

    Moja Weronika na szczęście samodzielnie już daje o sobie znać... im bardziej byłam pewna że to ona tym był mniejszy stres...

    Karolllla, szatanka, PattisonBM lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Moja Weronika na szczęście samodzielnie już daje o sobie znać... im bardziej byłam pewna że to ona tym był mniejszy stres...

    Ja czuje pojedyncze bulgotki wieczorem ale jeszcze muszę być cierpliwa :)

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • aga80 Autorytet
    Postów: 402 546

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie wczoraj w końcu pukniecia sie tez pojawiły u mojego maluszka, ze z żadnym problemem jelitowym nie moglo sie pomylic, wieczorem po kolacji jak sie wyłożyłam 🙂
    Ja mam wizytę po 3 tyg dopiero w sobotę ale to czekanie od wizyty do wizyty wykańcza, najchętniej co tydzień bym biegała 🙂
    Sayuri kciuki za wizytę ✊✊

    Ajka, szatanka lubią tę wiadomość

    aga
    2018 - 3 procedury nieudane
    2019 - pierwsze KD
    27.04.2020 - wyczekany synek
    2** transfer 04.12.2021
    14.12 beta 118
    17.12 beta 539 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ja czuje pojedyncze bulgotki wieczorem ale jeszcze muszę być cierpliwa :)
    ja przez jakis tydzien czy=ułam tylko wieczorem, potem jeszcze rano... i nagle jednego dnia się zaczęło, w ciągu dnia :)

    2020 :)
    2023 :)
  • klaja24 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim:)

    Witam się nieśmiało, postaram się dzisiaj przeczytać wątek, żeby poznać troszkę obyczaje tego forum.

    Termin na 26 maj 2020, pierwsza ciąża.
    Jeszcze nie wiem czy dziewczynka czy chłopiec, na prenatalnych wszystko ok:) - lekarka powiedziała, że bardziej dziewczynka ale to jeszcze nie czas na pewność:). W środę (27.11) kolejna wizyta u ginekologa to może w końcu się dowiem.

    Dziewczyny, niepokoi mnie pewien fakt.. ja cały czas chudnę. Co prawda waga wejściowa dość wysoka, pierwszy trymestr ciężki z mdłościami i sporadycznymi wymiotami, ale odkąd weszłam w drugi trymestr, mdłości ustały ale brak apetytu pozostał. Zmuszam się czasami do jedzenia ale na prawdę ciężko mi coś przełknąć... Czy ktoś też tak miał? Martwię się czy to nie będzie miało jakiegoś wpływu na maluszka.

    Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrówka dla Mamusiek i dla Maleństw:)

    XOu9p1.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    ja przez jakis tydzien czy=ułam tylko wieczorem, potem jeszcze rano... i nagle jednego dnia się zaczęło, w ciągu dnia :)

    No to jeszcze z tydzień i może poczuje puknięcie 😁

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 25 listopada 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    No to jeszcze z tydzień i może poczuje puknięcie 😁

    no ja puknięc to tak za bardzo nie czuje... raczej ktoś mnie głaszcze od wew... czasem co mnie uciśnie od środka...

    Karolllla lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 25 listopada 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaja24 ja też cały czas na minusie, początkowo mdłości, teraz dieta cukrzycowa, ale przyznam że czasem grzeszę, jednak jem mało. Nie daje rady wcisnąć w siebie więcej...

    Mnie martwi opryszczka, już 2x w tym miesiącu mi coś wyłazi na ustach. Wcześniej też miewalam w okresie jesiennym ale to tak raz i spokój . Muszę chyba iść po coś do apteki...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 25 listopada 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie. Pani dr stwierdziła, że nie ma się do czego przyczepić:) dzidzia jej się bardzo podoba. Waży 154g, no i nic nie widać między nóżkami, czyli nadal dziewczynka. Jednak ostatecznie płeć da się potwierdzić na połówkowych. Ja jednak jestem przekonana, że to będzie dziewczynka :)

    Co do jedzenia, to też rozmawiałam o tym z gin. Mówiła, że jak nie mogę jesc, to mam nie jeść. Dziecko i tak weźmie sobie wszystko od matki, a przyjdzie czas, że organizm upomni się o jedzenie i apetyt wróci. Ważne, żeby pić.

    Mam nie przejmować się tym, że dziecko jest nieco mniejsze lub większe niż wynika to z wieku ciąży. Na tym etapie każde dziecko rośnie już we własnym tempie. Ważne, że pomiary są dobre i proporcjonalne.

    Mam duży problem ze skórą, choruje na AZS i coraz większe ogniska zapalenia skóry mam. Podobno to normalne i z wiekiem ciąży będzie to ustępować. Na razie muszę się przemęczyć.

    Z okazji tych dobrych wieści kupiłam sobie dwa swetry i jem pizzę w Pizza Hut :) A dla męża bluza rozpinana. Niech też ma :) chociaż mąż nadal szukał siusiaka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 12:46

    Karolllla, Endi1990, Andzia86, Niki2803, aga80, lipcowka86, lilly., Cer, Ajka, Jeheria lubią tę wiadomość

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 25 listopada 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Sayuri zazdroszczę „spotkania” z dzidzią 😁

    sayuri lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sauyri, super wieści! I te o Twoim dziecku, i te o niejedzeniu. Ja wczoraj się zorientowałam, że przez cały dzień nie wypiłam prawie nic wody, tylko jedną colę i jakąś herbatę i potem wieczorem miałam karę na sedesie :/ No i chyba woda mi się zatrzymała przez to, bo dziś o 1kg więcej na wadze. No chyba, że zaczęło się u mnie tycie.

    Pół nocy nie spałam, bo mąż mi się podłamał tym porażeniem. On chciałby, żeby przeszło w kilka dni, a to może trwać nawet pół roku, masakra. No i się tak dołował, że też nie mogłam spać przez to. Jak nie urok to sraczka normalnie... Dzisiaj miał pierwszą rehabilitację, mam nadzieję, że cokolwiek mu puści, to humoru nabierze.

    Klaja, witaj. BTW, zaskakująco dużo ostatnio tu nowiuśkich użytkowniczek z terminem na 26 maja ;)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:

    Klaja, witaj. BTW, zaskakująco dużo ostatnio tu nowiuśkich użytkowniczek z terminem na 26 maja ;)

    Mam to samo spostrzeżenie nagle wszystkie nowe osoby w tym dniu :) a zwracam uwage bo to i moja wstępna data.

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala wrote:
    Mam to samo spostrzeżenie nagle wszystkie nowe osoby w tym dniu :) a zwracam uwage bo to i moja wstępna data.

    Myślałam, że tylko ja to zauważyłam 🤪

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2980 2037

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaja24 z jedzeniem i utratą wagi to tak jakbym czytała o sobie ;) także nie jesteś sama :)
    Zresztą Sayuri już po konsultacji tego problemu z lekarzem wie że to normalne wiec nie masz się co martwić. U mnie TP na 26.05 to jeden z 5 terminów jakie do tej pory usłyszałam ;)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • klaja24 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie troszkę uspokoiłyście:) dziękuje.

    No ja miałam datę z ostatniej miesiączki na 24.05 ale na I prenatalnych się potwierdziła data 26.05 i tak też wpisałam w karcie ciąży:)

    Ciekawy zbieg okoliczności:).

    Ja to dopiero od jakiegoś tygodnia wgl zaczynam się cieszyć ciążą, bo przez pierwsze 12 tygodni chodziłam zestresowana czy na pewno będzie wszystko w porządku - tyle teraz poronień w moim otoczeniu i w internecie;).

    e7c7f363f6.png

    XOu9p1.png
  • kate88 Debiutantka
    Postów: 14 20

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do jedzenia nabrałam apetytu... Na każdy posiłek jogurt naturalny i banan, mniam. I tak od 4 dni nic innego nie jem.

    Tak czytam o Waszych maluszkach, że już czujecie... I aż momentami sama coś tam czuję, choć nie wiem czy to głowa nie płata figli :P bardzo bym chciała już czuć ruchy dzidzi, bardzo by mnie to uspokoiło...

    Ja też termin na 26, ale wiem że minimum tydzień szybciej dzidzia będzie (planowana CC) więc w ogóle nie zwracam uwagii na datę, choć piękna :)

    Córka ma AZS.. choć z roku na rok jest coraz lepiej. Nam bardzo pomaga regularne branie probiotyków (uszczelnienie jelotek od środka) i kąpiele w nadmanganie potasu (fajnie odkarzaja ogniskowe zmiany, ale też wysuszają skórę, więc po kąpieli koniecznie nawilzenie). I niestety okres jesienny zawsze jest najgorszy, dla większości AZSowcow... Ściskam mocno, bo wiem że potrafi dać w kość...

    Odebraliśmy klucze do naszego szeregowca i zaczynamy remont, ciężki okres przed nami. Do maja się nie wyrobimy, ale liczę że kolejne święta w komplecie w nowym gniazdku! Miłego, spokojnego i mocno brzucha pokonanego życzę na dziś :)

    2012 - synek
    2015- córcia
‹‹ 332 333 334 335 336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ