X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co myślicie o pobraniu krwi z pępowiny pi porodzie? Planuje któraś z Was?

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 25 listopada 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuzynka pobierała ale ona jest po przejściach bo przez nowotwór straciła synka niespełna dwuletniego i rozumiem że teraz chce za wszelką cenę uchronić swoje dzieci, ja odpuszczam.

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 25 listopada 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dostałam wyniki nifity wygląda na tp że zdrowa dziewczynka :) Lili możesz proszę smialo zaznaczyc przy mnie dziewczynke 😊 się rzuciłam na te wyniki jak szaloba jutro mam wizyte i mam nadzieje że tez ok bo od kilku dni sie czuje mega dobrze ale mam nadzieje że to kwestia 2 trymestru

    klaja24, Endi1990, Karolllla, aga80, Andzia86, sayuri, Lilka94, lipcowka86, Bona, PLPaulina, lilly., Ajka, Jeheria lubią tę wiadomość

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 25 listopada 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziewczyny, a co myślicie o pobraniu krwi z pępowiny pi porodzie? Planuje któraś z Was?
    Ja o tym myślę ale nie zagłębiałam się jeszcze w temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 14:38

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • klaja24 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 25 listopada 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala wrote:
    Kochane dostałam wyniki nifity wygląda na tp że zdrowa dziewczynka :) Lili możesz proszę smialo zaznaczyc przy mnie dziewczynke 😊 się rzuciłam na te wyniki jak szaloba jutro mam wizyte i mam nadzieje że tez ok bo od kilku dni sie czuje mega dobrze ale mam nadzieje że to kwestia 2 trymestru


    Super ;) Gratulacje!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 14:40

    Takmala lubi tę wiadomość

    XOu9p1.png
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 25 listopada 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alez mnie na słodkie dzisiaj wzięło... siedze i trzaskam gofry z nutellą :D

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • aga80 Autorytet
    Postów: 402 546

    Wysłany: 25 listopada 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    Alez mnie na słodkie dzisiaj wzięło... siedze i trzaskam gofry z nutellą :D
    Aaale czad
    Smaku mi narobiłaś na gofry strasznego :D

    aga
    2018 - 3 procedury nieudane
    2019 - pierwsze KD
    27.04.2020 - wyczekany synek
    2** transfer 04.12.2021
    14.12 beta 118
    17.12 beta 539 :)
  • Bona Autorytet
    Postów: 1043 879

    Wysłany: 25 listopada 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala wrote:
    Kochane dostałam wyniki nifity wygląda na tp że zdrowa dziewczynka :) Lili możesz proszę smialo zaznaczyc przy mnie dziewczynke 😊 się rzuciłam na te wyniki jak szaloba jutro mam wizyte i mam nadzieje że tez ok bo od kilku dni sie czuje mega dobrze ale mam nadzieje że to kwestia 2 trymestru
    Gratulacje dobrych wieści :)

    l22nl6d8e2h2xrg1.png
    INV maj 2019😟 /\ INV sierpień 2019 😃
  • klaja24 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 25 listopada 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    Alez mnie na słodkie dzisiaj wzięło... siedze i trzaskam gofry z nutellą :D


    Mniam:D
    Ja dziś upiekłam placki z cukinii i marchewki i pierwszy raz od 2 tyg. zjadłam z apetytem coś więcej niż kanapkę z masłem i szynką więc jest postęp:D

    XOu9p1.png
  • Stworka Autorytet
    Postów: 382 383

    Wysłany: 25 listopada 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaja24 wrote:
    Mniam:D
    Ja dziś upiekłam placki z cukinii i marchewki i pierwszy raz od 2 tyg. zjadłam z apetytem coś więcej niż kanapkę z masłem i szynką więc jest postęp:D

    Mi ta ciąża upływa pod znakiem kanapki z serem i pomidorem 🙈

    W pierwszej ciąży potrafiłam zjeść duży słoik nutelli na raz 🙈

    lipcowka86, PattisonBM lubią tę wiadomość

    34bff60665.png

    23.05.2017 - synek 💙
    04.2019 - aniołek
    1.09.2019 - kolejne 2 kreseczki i bijące 💙 - drugi synek
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 25 listopada 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stworka, ja miałam tak na początku, jak jeszcze dobre pomidorki z pola były. Kanapka z pomidorem i cebulką non stop, jak tylko dałam radę coś zjeść. Teraz mi nie smakują te pomidory...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 19:35

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 25 listopada 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też tylko kanapki wchodzą w menu. Nieraz coś doszukuje żeby zjeść ale nie mam apetytu ostatnio na nic konkretnego.
    Nie wiem jak u Was ale mi dokucza opuchnieta śluzowa nosa i nie jedna już noc się nameczylam bo w dzień jest lepiej.
    Fajnie już macie że czujecie ruchy. Je tylko czuje kiedy mi bombelek siedzi na pęcherzu 😜
    Słyszałam że warto ta krew pobrać ale jeszcze chyba chwilę czasu zanim się podejmie ostateczna decyzje.
    Czekam do świąt bo kończą mi się szkolenia które strasznie dają mi w kość, bo 2 razy w tyg po robocie jeszcze siedzibę po 3 godz to już nie mam kompletnie na nic siły.
    Takmala super że już są upragnione wyniki:) cieszę się bardzo że wszystko ok:)

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 25 listopada 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapchany nos u mnie chyba od początku ciąży. Tzn raz lepiej, raz gorzej, ale ogolnie często mi się zapycha, zwłaszcza wieczorami.

    Co do jedzenia, to mam takie fochy żywieniowe, że szok.. mam na coś wielki apetyt, kupuje to sobie lub przyrządzam, biorę kęs i już tego nie chcę. Albo jednego dnia coś mi smakuje, drugiego już nie. Jak ta moja córcia będzie tak miała to nie wiem.... ;)

    Całe szczęście, że gin powiedziała mi o tym jedzeniu. Moja mama non stop przeżywa, że za mało jem, że nie jem mięsa, szynki itp. Że mam w siebie wmuszać. Ha! Już nic nie muszę.

  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już 15tc a brzucha zero, w ogóle nie czuje się jakbym w ciąży była. Momentami o tym w ogóle zapominam. Spodnie mi z tyłka lecą, apetyt średni i już poniżej 50 kg zeszłam ... 13 listopada miałam usg prenatalne, wszystko ok było. Kolejna wizyta 2 grudnia i znowu uwierzę w ciążę, jak zobaczę i usłyszę. U mnie dziewczyna w pracy 2tyg przede mną chodzi z piłką z przodu od jakiegoś czasu, a ja siedzę cicho i się nie przyznaję. Kiedy Wasz brzuch stał się widoczny i kiedy pierwsze ruchy poczuliście? U mnie 2 ciąża, łożysko na tylnej ścianie. Dzisiaj mnie jeszcze wkurzyli ostro w pracy i się popłakałam, musiałam się wygadać jednej babce w tajemnicy. Oczywiście szok jaka ciąża 15 tc

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    Carla
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o azs. To mam ja i Hania też. U mnie ciąża wycisza dolegliwości.
    U córki też tragedii nie ma.
    Raz w tygodniu robimy kąpiel w Kali. Stosujemy kremy. Ja jestem przeciwnikiem emolientow. A już mega - u zdrowych dzieci. To krzywda dla skóry.

    Zazdroszczę Wam utraty wagi. Ja mimo diety w obu ciążach idę od samego początku z wagą do góry. 🤦🏻‍♀️ Ale nie wiem co to mdłości. Tym bardziej wymioty. Nigdy mnie nawet nie zemdlilo. Tetaz w 2 ciąży widać już u mnie brzuch.

    W 1 ciąży, po 6msc było widać. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2019, 20:48

    klaja24 lubi tę wiadomość

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal nie czuję ruchów, łożysko na tylnej ścianie, ale jestem z tych grubszych. Na szczęście w czwartek wizyta u gina, bo już się niecierpliwię...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje pomyślnych wyników ❤️

    Co do zapchanego noska mam to samo w nocy, czasami nawet oddychać nie mogę.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • klaja24 Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    U mnie już 15tc a brzucha zero, w ogóle nie czuje się jakbym w ciąży była. Momentami o tym w ogóle zapominam. Spodnie mi z tyłka lecą, apetyt średni i już poniżej 50 kg zeszłam ... 13 listopada miałam usg prenatalne, wszystko ok było. Kolejna wizyta 2 grudnia i znowu uwierzę w ciążę, jak zobaczę i usłyszę. U mnie dziewczyna w pracy 2tyg przede mną chodzi z piłką z przodu od jakiegoś czasu, a ja siedzę cicho i się nie przyznaję. Kiedy Wasz brzuch stał się widoczny i kiedy pierwsze ruchy poczuliście? U mnie 2 ciąża, łożysko na tylnej ścianie. Dzisiaj mnie jeszcze wkurzyli ostro w pracy i się popłakałam, musiałam się wygadać jednej babce w tajemnicy. Oczywiście szok jaka ciąża 15 tc


    U mnie też średnio widać, a kolezanka która jest tydzień krócej w ciąży z piłeczką paraduje:).
    Ja za to musiałam w pracy powiedzieć szybko bo panuje w tym roku jakiś wirus ciążowy :D W naszym dziale (dział dość duży, pracuję w dużym korpo:)) jestem 7 dziewczyną w ciąży w tym roku... A dziewczyna z terminem na czerwiec wygadała się bardzo szybko więc z uczciwości powiedziałam również szefowi wcześniej a teraz żałuję bo informacja wypłynęła i już żarciki kolegów w pracy na temat tegorocznego wirusa przechodzą ludzkie pojęcie:D

    XOu9p1.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 25 listopada 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    U mnie już 15tc a brzucha zero, w ogóle nie czuje się jakbym w ciąży była. Momentami o tym w ogóle zapominam. Spodnie mi z tyłka lecą, apetyt średni i już poniżej 50 kg zeszłam ... 13 listopada miałam usg prenatalne, wszystko ok było. Kolejna wizyta 2 grudnia i znowu uwierzę w ciążę, jak zobaczę i usłyszę. U mnie dziewczyna w pracy 2tyg przede mną chodzi z piłką z przodu od jakiegoś czasu, a ja siedzę cicho i się nie przyznaję. Kiedy Wasz brzuch stał się widoczny i kiedy pierwsze ruchy poczuliście? U mnie 2 ciąża, łożysko na tylnej ścianie. Dzisiaj mnie jeszcze wkurzyli ostro w pracy i się popłakałam, musiałam się wygadać jednej babce w tajemnicy. Oczywiście szok jaka ciąża 15 tc

    Carla poniżej 50 to już chyba niezbyt bezpiecznie co? A jak BMI wychodzi, nadal w normie?

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 25 listopada 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaja24 wrote:
    U mnie też średnio widać, a kolezanka która jest tydzień krócej w ciąży z piłeczką paraduje:).
    Ja za to musiałam w pracy powiedzieć szybko bo panuje w tym roku jakiś wirus ciążowy :D W naszym dziale (dział dość duży, pracuję w dużym korpo:)) jestem 7 dziewczyną w ciąży w tym roku... A dziewczyna z terminem na czerwiec wygadała się bardzo szybko więc z uczciwości powiedziałam również szefowi wcześniej a teraz żałuję bo informacja wypłynęła i już żarciki kolegów w pracy na temat tegorocznego wirusa przechodzą ludzkie pojęcie:D

    Pierwszą ciąże pracowałam do dnia porodu, zero L4. Powiedziałam w 12tc. Jestem uczciwa i absolutnie starałam się ile mogłam i co ... NIKT tego nie docenił. Teraz w pracy są dziwne akcje. Fizycznie czuje się dobrze, ale z wielu powodów czuje się często przykro, pomijana, olewana. Brak perspektyw, sufit. Kilka razy płakałam (oczywiście nie przy ludziach). Staram się, ale cierpliwość mi się kończy i naprawdę mimo ambicji i cierpliwości nie wiem, czy będę się dla idei poświęcać. Dzisiaj mi tak ciśnienie skoczyło że musiałam wyjść na powietrze się uspokoić. I bądź tu uczciwym. Ps. O ciąży nie powiedziałam i wobec tej całej sytuacji nie powiem bo co to zmieni.

    Carla
‹‹ 333 334 335 336 337 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ