X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Dziewczyny, jak sobie radzicie z domowymi obowiązkami? Nic Wam nie dolega? Ja od 5 tyg jak kilka godzin jestem na nogach to mam ból lędźwi promieniujacy do pośladków, ból jest na tyle dotkliwy że czasem wieczorem kuleje. Odpoczynek nic nie daje, jedynie po nocy przechodzi. Co prawda mam to od początku ciąży ale zauważyłam że czas który mogę być na nogach bez bólu się cały czas skraca. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. I tak się zastanawiam czy mam się czym niepokoić.
    Może być rwa kulszowa. Bardzo częsta w ciąży ☺️

  • aga80 Autorytet
    Postów: 402 546

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez w 5 miesiącu juz
    Rzadko sie odzywam ale czytam Was regularnie :)
    I strasznie zazdroszczę talentów do szycia czy innych tego typu prac, u mnie zaszycie dziury na okretke to juz wyczyn 😀
    Co do bólu brzucha tez mam, jedna nospa dziennie musi byc, a jak trochę popracuje w domu, jakieś porządki to mi sie twardy brzuchol robi
    No i ruchów jeszcze nie czuje, staram się tym nie martwic za bardzo bo pierwsza ciąża i taka grubasna raczej jestem
    Ale mam nadzieję ze niedlugo sie pojawia bo wizyta u lekarza dopiero za tydzień

    aga
    2018 - 3 procedury nieudane
    2019 - pierwsze KD
    27.04.2020 - wyczekany synek
    2** transfer 04.12.2021
    14.12 beta 118
    17.12 beta 539 :)
  • kate88 Debiutantka
    Postów: 14 20

    Wysłany: 23 listopada 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, miałam bardzo fajna i zaufana ginekolog w poprzednich ciążach (niestety już poza granicami kraju)... Pamiętam że mówiła żeby nospe brać w ostateczności, że to też nie pozostaje bez echa na dziecku, nawet pokazywała mi jakieś artykuły naukowe.... Na szczęście temat zbytnio mnie nie dotyczył, więc się nie zagłębiałem.... Ale poszukajcie info na ten temat...

    Beti82 lubi tę wiadomość

    2012 - synek
    2015- córcia
  • aga80 Autorytet
    Postów: 402 546

    Wysłany: 23 listopada 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, ze można 3 razy dziennie brać
    Inni tez to potwierdzali
    Czytałam na forze in vitro ze chyba w Niemczech w ogóle nospy nie zalecaja
    ale czegoś sie trzeba trzymać to trzymam sie mojego lekarza ;)

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    aga
    2018 - 3 procedury nieudane
    2019 - pierwsze KD
    27.04.2020 - wyczekany synek
    2** transfer 04.12.2021
    14.12 beta 118
    17.12 beta 539 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 23 listopada 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam wrażenie, że nospa jest nadużywana, nie wiem jak musiałabym się zwijać z bólu, żeby po nią sięgnąć :/ Dla mnie ciąża = zero leków jeśli nie ratują życia. Ból brzucha jest normalny.

    PattisonBM, kate88, Kira91, Beti82 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 23 listopada 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Nie Będę póki przeszło. Tydzień temu byłam. Trochę głupio, pomyślą że jakaś nadwrażliwa jestem. Chciałabym nie być :/ może to się ustabilizuje jakoś, od wtorku nie bolało przecież, może jeszcze pójdę na Sylwka 😁
    Lekarz mi powiedział że branie luteiny dopochwowej przez całą ciążę może zaszkodzić rozwojowi jajek u chlopca. Slyszalyscie?

    Co? Pierwsze słyszę :)
    Przecież to najbardziej naturalny progesteron i mnóstwo kobiet bierze do końca ciąży.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 23 listopada 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Co? Pierwsze słyszę :)
    Przecież to najbardziej naturalny progesteron i mnóstwo kobiet bierze do końca ciąży.

    Tak... Coś takiego czytałam chyba na forum eksperckim na naszym bocianie, ale nie znam żadnych naukowych źródeł.

    2020 :)
    2023 :)
  • Korna Autorytet
    Postów: 251 240

    Wysłany: 23 listopada 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Wszystkie majowe mamusie.😊 Ja mam termin na 26 maja ❤️ Zycze zdrowiej i spokojnej ciazy dla kazdej z Was ❤️❤️❤️

    Endi1990, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    1usa20mmtgu51ruh.png
    👶Nicolas Dominic 31.05.2020
    👶Kasper 21.05.2015
    👶Szymon 10.11.2008
    👶Tomasz 08.04.2006
  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 23 listopada 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytalam o duphastanie jak brałam w poprzedniej ciąży i faktycznie sa o tym artykuły ze może powodowac spodziectwo u chłopców nawet w ulotce było. A to tez progesteron

    Jeheria lubi tę wiadomość

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 23 listopada 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly możesz wykasować z pierwszej strony wózek Cybex Balios, mój M. podjechał do sklepu i rzeczywiście straszny plastik i mało stabilny.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takmala wrote:
    Ja czytalam o duphastanie jak brałam w poprzedniej ciąży i faktycznie sa o tym artykuły ze może powodowac spodziectwo u chłopców nawet w ulotce było. A to tez progesteron
    Tak dokładnie tak opisał to mój lekarz. Spodziectwo.
    Lepiej żadnych leków nie brać ale jak to lekarz ujął aby ciążę utrzymać, co jest ważniejsze lepiej brać. Jeśli jest problem z jej utrzymaniem. Bóle brzucha są w ciąży jak najbardziej normalne o ile nie powodują skracania szyjki macicy, a bóle okresowe zazwyczaj mają to na celu. Są osoby które mają takie bóle cała ciążę ale szyjka nie skraca się, jeśli jest inaczej to robi się poważnie. I wtedy tylko leżenie pessar no spa luteina. Moja ciocia brała cała ciążę no spe bo miała skurcze, w 8 miesiącu odstawiła i od razu szyjka puściła, wody odeszły.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 23 listopada 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Lilly możesz wykasować z pierwszej strony wózek Cybex Balios, mój M. podjechał do sklepu i rzeczywiście straszny plastik i mało stabilny.

    Zrobione :)

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 23 listopada 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Tak dokładnie tak opisał to mój lekarz. Spodziectwo.
    Lepiej żadnych leków nie brać ale jak to lekarz ujął aby ciążę utrzymać, co jest ważniejsze lepiej brać. Jeśli jest problem z jej utrzymaniem. Bóle brzucha są w ciąży jak najbardziej normalne o ile nie powodują skracania szyjki macicy, a bóle okresowe zazwyczaj mają to na celu. Są osoby które mają takie bóle cała ciążę ale szyjka nie skraca się, jeśli jest inaczej to robi się poważnie. I wtedy tylko leżenie pessar no spa luteina. Moja ciocia brała cała ciążę no spe bo miała skurcze, w 8 miesiącu odstawiła i od razu szyjka puściła, wody odeszły.

    Duophaston ma taki efekt ale Luteina już nie - to są jednak dwie różne substancje.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Duophaston ma taki efekt ale Luteina już nie - to są jednak dwie różne substancje.
    Mi lekarz mówił o luteinie

    lilly. lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 23 listopada 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Mi lekarz mówił o luteinie

    Rozumiem, no to nie wiem 💁🏻‍♀️ na duo jest takie coś na ulotce nawet a na lutce nie ma.
    Mi właśnie ostatnio wyszedl bardzo wysoki progesteron wiec zapytam lekarza o zmniejszenie dawki.

    Jeheria lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Stworka Autorytet
    Postów: 382 383

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co rozmawiałam z fizjoterapeuta, po dzieci z ciąż gdzie brało się dużo nospy bywa, że rodzą się z obniżonym napięciem miesniowym. Teraz znowu rozmawiałam z ginekologiem i paracetamol też już jest w ciąży niewskazany 😑 ja staram się brać tylko w ostateczności leki. I tak mam antybiotyk do końca ciąży, więc wystarczająco się faszeruje.

    Dziewczyny jak wygląda wasz śluz? Ja już totalnie zapomniałam z pierwszej ciąży. Ale ostatnio mam multum gęstego, a dzisiaj to już w panikę wpadłam, że ro czop sluzowy odchodzi 🙈

    lilly., Jeheria lubią tę wiadomość

    34bff60665.png

    23.05.2017 - synek 💙
    04.2019 - aniołek
    1.09.2019 - kolejne 2 kreseczki i bijące 💙 - drugi synek
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ja normalnie funkcjonuje, jak dłużej ogarniam czy biegam załatwiam coś to mi słabo i wtedy brzuch daje się we znaki. Takie promieniowanie od pleców do pośladków to u mnie norma jak nie ćwiczę bo mam problem z plecami od wieloletniej pracy za kółkiem. Polecam codziennie matę i jogę dla początkujących porozciągać te plecy. Pomaga.
    Chyba też muszę pomyśleć o jakichś ćwiczeniach bo jak teraz mam problem to co będzie za kilka miesięcy.

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stworka wrote:
    Z tego co rozmawiałam z fizjoterapeuta, po dzieci z ciąż gdzie brało się dużo nospy bywa, że rodzą się z obniżonym napięciem miesniowym. Teraz znowu rozmawiałam z ginekologiem i paracetamol też już jest w ciąży niewskazany 😑 ja staram się brać tylko w ostateczności leki. I tak mam antybiotyk do końca ciąży, więc wystarczająco się faszeruje.

    Dziewczyny jak wygląda wasz śluz? Ja już totalnie zapomniałam z pierwszej ciąży. Ale ostatnio mam multum gęstego, a dzisiaj to już w panikę wpadłam, że ro czop sluzowy odchodzi 🙈

    U mnie mokro co jakiś czas, tak poleci taka woda.

    Jeheria lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Nie Będę póki przeszło. Tydzień temu byłam. Trochę głupio, pomyślą że jakaś nadwrażliwa jestem. Chciałabym nie być :/ może to się ustabilizuje jakoś, od wtorku nie bolało przecież, może jeszcze pójdę na Sylwka 😁
    Lekarz mi powiedział że branie luteiny dopochwowej przez całą ciążę może zaszkodzić rozwojowi jajek u chlopca. Slyszalyscie?
    No właśnie.. wybieracie się na Sylwka? 😊 ja raczej odpuszczam z uwagi na ten kręgosłup i chroniczne zmęczenie ale sama nie wiem. Nie pamiętam kiedy ostatnio siedziałam w Sylwka w domu i trochę mi szkoda.

  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Może być rwa kulszowa. Bardzo częsta w ciąży ☺️
    A z rwą to nie jest tak że boli cały czas? I od kiedy zaczęło mnie boleć minęło 11 tyg to chyba już by się rozchulała na dobre ?

‹‹ 330 331 332 333 334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ