X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Bona Autorytet
    Postów: 1043 879

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mwm ja miałam coś takiego z 1,5- 2 tygodni temu. Zauważyłam to dwa razy. Nie zaczęłam rodzic :p hehe Z tego co wiem czop może odchodzić dluuugo w kawałkach

    mwm lubi tę wiadomość

    l22nl6d8e2h2xrg1.png
    INV maj 2019😟 /\ INV sierpień 2019 😃
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie trochę te bóle pleców i brzucha a także pachwin, plus ta skracająca się Szyjka zaczęły nastawiać, że w każdej chwili się coś może zdarzyć. I tak jak całą ciąże było ok, tak teraz jest mi najzwyczajniej na świecie źle...
    Teraz każde "zjawisko" inne niż zwykle sieje ziarno wątpliwości...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie grupy krwi to moja lekarka na pierwszej wizycie zachęcała mnie do wyrobienia krew karty czyli dokumentu w formie dowodu osobistego i to już jest na całe życie. W innym wypadku mówiła, że trzeba będzie robić 2 razy (chociaż też tego nie rozumiem bo przecież grupa krwi się nie zmienia), ale jak widać na naszych przykładach co lekarz to inne pomysły. Jeśli chodzi o inne badania to toxo jak najbardziej jest słuszne bo w każdej chwili można to złapać i wtedy podaje się antybiotyk do końca ciąży, a jak robi się na początku, a później dopiero na końcówce to do końca nie rozumiem sensu, ale też kazała mi zrobić powtórkę teraz na koniec. Tu znowu co lekarz to inne zalecenia bo moja przyjaciółka musi robić toxo na każda wizytę i tu już widzę głębszy sens🤷‍♀️

    preg.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ode mnie cytomegalii w ogole nie wymagali ani Bialystok, ani lekarz w Ełku
    ja teraz hiv musiałam powtórzyc i hbs.
    morfo i mocz mam z 16.03 wiec jak dotrwam do terminu to bedzie az 7 tygodni
    tokso mialam przed transferem i raz w ciazy (ujemny)
    hcv tez raz tylko przed transferem (lipiec 2019)
    a grupe krwi to mam wynik z krwiodawstwa z 2015 roku i to ze starym nazwiskiem, ale pesel jest mój napisany, Białystok (gdzie mam rodzic) nie czepiał się ani szpital Ełk tez nie

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Cer Autorytet
    Postów: 568 532

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin kazała zrobić teraz grupę krwi plus przeciwciała (bo mam -). No każdy lekarz chyba inaczej do tego podchodzi, co jest dosyć irytujące, jakby nie było jednego standardu:P

    34 lata, starania od 2014

    Wojtek - 02.05.2020 :)
  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    To ja identyczny zestaw plus GBS, o żadnych cytomegaliach i tokso nie mówił
    No mi cos ost też pobierał ale nawet nie pomyślałam żeby zapytać co... Czy cytologia czy gbs... Tak się zakreciam. Pewnie na przyszlej wizycie się dowiem. A wyszły komuś erytrocyty w moczu? I trochę kryształy szczawianu wapnia? Ciekawe czy to na tym etapie ciąży jest w normie.

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • Mancia Ekspertka
    Postów: 143 168

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w jednym z badań moczu wyszły szczawiany wapnia, moja prowadząca stwierdziła, że to od dużej ilości warzyw i nabiału wiec nic strasznego :) ogólnie te kryształki powstają z kwasu szczawiowego może piłaś też więcej kawy czy herbaty?;) z erytrocytami niestety nie pomogę, ale mi np ostatnio wyszła 6 krotnie podwyższona ilość niedojrzałych granulocytów we krwi oczywiście internetowa diagnoza to sepsa albo wirusowe zakażenie organizmu (oczywiście już ubierałam się w koronę🤦‍♀️), a moja Pani dr mnie wyśmiała, że taki wynik może być w 3 trym 😁 Także nie ma się co martwić na zapas ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 12:56

    preg.png
  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego lepiej czasem nie czytać diagnozy w necie hehe. Myślę że synus mnie tam smyra po tym pęcherzu i może dlatego jakieś krwinki🤗😉 nie czuje żebym miała jakieś objawy zapalenia itp. Kawę raz dziennie pije, ale herbaty czasem więcej to może być i to.

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja po wizycie.

    Młody ponad 2200 wazy i głowa w dół uffff. Dołem nie nie badał, GBS nie robił bo niby zabronione jest, w związku z tym profilaktycznie bedą antybiotyk dzieciom w szpitalu podawać. Pytałam o te cesarki, mówił ze i tak ich jest za dużo i to niby bzdura, ze teraz ze względu na wirusa z automatu robią. Pewne źródło bo mój lekarz pracuje w szpitalu. U mnie wskazań medycznych żadnych nie ma, wiadomo o co innego jak w trakcie porodu dojdą inne problemy i trzeba ciąć na cito. Wszystkie pacjentki w maskach i rękawiczkach, lekarz tez. Kolejna wizyta 5 maja.

    Kira91, PattisonBM lubią tę wiadomość

    Carla
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jkak to badania są niepotrzebne. A co, gdybyście w III trymestrze zarazily się toxo? Od 36tc ryzyko transmisji na płód wynosi ponad 70 %, a konsekwencje mogą być ciężkie. Albo gdyby podczas pobierania krwi ktoś zakazil was Hiv albo wzw? Lekarze muszą to wiedzieć. Podwójne badanie grupy krwi tez ma sens, bo trzeba mieć pewność, że nie doszło do pomyłki w labie. Gdyby podali wam złą krew, to też mogłoby się źle skończyć. Tak że to nie są takie wyssane z palca wymagania szpitali. :)

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Grzymała. Podejrzewam, że Celewicz też nie nosi, bo recepcjonistka wyraziła się w liczbie mnogiej. JPRDL, już mnie to wszystko osłabia. A Ty możesz mi powiedzieć, czy ten młody Uzar, do którego chodzisz, to pracuje na Pomorzanach czy w Policach? Bo jeśli dobrze pamiętam, to mówiłaś, że przyjął Cię w pełnym rynsztunku.

    A mój doktorek to faktycznie jest palant, stwierdzam ostatecznie. Wcześniejszych jego teorii nie byłam w stanie sprawdzić, w końcu to on ma 30 lat doświadczenia w zawodzie, ale taka nonszalancja wobec zupełnie nowego wirusa, to już przegięcie totalne.

    Ajka, co się nie odzywasz? Jak badania?

    Sayuri też coś ostatnio ucichła.
    Ja chodzę do Pani Uzar. 😊
    U Piotra Uzara byłam może ze 3x. Ale nie przypasował mi do gustu.

    On chyba teraz na Pomorzanach jest. 🤔

    Hmm. Z tymi lekarzami i ich brakiem wyobraźni to niestety tak jest. I spora ich grupa lekceważy Wszystko.

    A powinni być zabezpieczenia, nie dla siebie a pacjentek. Bo jednak mają kontakt z innymi pacjentkami. A cholera wie czy któraś chora nie jest.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mancia wrote:
    Odnośnie grupy krwi to moja lekarka na pierwszej wizycie zachęcała mnie do wyrobienia krew karty czyli dokumentu w formie dowodu osobistego i to już jest na całe życie. W innym wypadku mówiła, że trzeba będzie robić 2 razy (chociaż też tego nie rozumiem bo przecież grupa krwi się nie zmienia), ale jak widać na naszych przykładach co lekarz to inne pomysły. Jeśli chodzi o inne badania to toxo jak najbardziej jest słuszne bo w każdej chwili można to złapać i wtedy podaje się antybiotyk do końca ciąży, a jak robi się na początku, a później dopiero na końcówce to do końca nie rozumiem sensu, ale też kazała mi zrobić powtórkę teraz na koniec. Tu znowu co lekarz to inne zalecenia bo moja przyjaciółka musi robić toxo na każda wizytę i tu już widzę głębszy sens🤷‍♀️
    Ja nie mam wyrobionej karty ani nic.

    Robiłam grupę krwi 2 lata temu, dostałam wynik papierowy i w tej ciąży nie powtarzałam już wyniku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    No jkak to badania są niepotrzebne. A co, gdybyście w III trymestrze zarazily się toxo? Od 36tc ryzyko transmisji na płód wynosi ponad 70 %, a konsekwencje mogą być ciężkie. Albo gdyby podczas pobierania krwi ktoś zakazil was Hiv albo wzw? Lekarze muszą to wiedzieć. Podwójne badanie grupy krwi tez ma sens, bo trzeba mieć pewność, że nie doszło do pomyłki w labie. Gdyby podali wam złą krew, to też mogłoby się źle skończyć. Tak że to nie są takie wyssane z palca wymagania szpitali. :)
    No ja sobie nie wyobrażam nie robić badań w ciąży. 😱

    Chociaż nie ukrywam, że teraz miałam skierowanie na nfz od diabetologa. I znaleźć czynne laboratorium to cud. 🤪🤪🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 13:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    No jkak to badania są niepotrzebne. A co, gdybyście w III trymestrze zarazily się toxo? Od 36tc ryzyko transmisji na płód wynosi ponad 70 %, a konsekwencje mogą być ciężkie. Albo gdyby podczas pobierania krwi ktoś zakazil was Hiv albo wzw? Lekarze muszą to wiedzieć. Podwójne badanie grupy krwi tez ma sens, bo trzeba mieć pewność, że nie doszło do pomyłki w labie. Gdyby podali wam złą krew, to też mogłoby się źle skończyć. Tak że to nie są takie wyssane z palca wymagania szpitali. :)
    Teraz mi się przypomniało ze właśnie grupę krwi robi się dwa razy żeby wyeliminować pomyłkę. Podobno na Zelaznej misza być dwa wyniki, jak nie to pobierają krew na cito, nie wiem czy rzeczywiście się do tego stosują. Ja chyba mam naprawdę szczęście z moja doktor, bo pobrała mi gbs, bada mnie dopochwowo, ocenia szyjkę śluz, a w dostatku nie planuje się zamknąć w najbliższych dniach 😃

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chyba będę niedługo jednak rodzić i to planowane CC. Dali mi dziś steryd na wszelki wypadek. Próby wątrobowe się podwoiły. Jutro będą wyniki kwasów żółciowych, jeśli będą ok to za pewne poród po świętach - w 38 tygodniu (żeby tak bardzo nie obciążać już mojej wątroby), a jeśli to jednak cholestaza i będą jakieś bardzo wysokie te kwasy to pewnie w tym tygodniu...Niby jutro już ciąża donoszona a nie wcześniak, ale to jednak nie jest dobre tak wcześnie urodzić, wszędzie o tym trąbią i do tego CC. Nie jestem zadowolona. Mała waży 3400g według USG... Z główką jest tak jak było (dobra wiadomość)... Pepowina,łożysko itd. wszystko idealnie... Tylko ta moja wątrobą..

    2020 :)
    2023 :)
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, Ajka najważniejsze że jesteś pod kontrolą i wierzę że lekarze wiedzą co robić. Lepiej dla Maluszka jakby posiedział i do 40 tygodnia, wiadomo.. Ale w tej sytuacji to pewnie lepiej zakończyć ciąże wcześniej.... A Mała już jest kawał Kobitki :) da radę! Trzymaj się ciepło!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 15:20

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeffcia wrote:
    No mi cos ost też pobierał ale nawet nie pomyślałam żeby zapytać co... Czy cytologia czy gbs... Tak się zakreciam. Pewnie na przyszlej wizycie się dowiem. A wyszły komuś erytrocyty w moczu? I trochę kryształy szczawianu wapnia? Ciekawe czy to na tym etapie ciąży jest w normie.

    Miałam wcześniej teraz nie, za to teraz wyszedł mi urobilinogen.
    W próbach wątrobowych z kolei wysoka fosfataza zasadowa ale ponoć u ciężarnych może być wyższa - Ajka orientujesz się w tych tematach wiec może wiesz?

    Ajka trzymam mocno kciuki za Ciebie :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 15:43

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka dobrze będzie, Twoje zdrowie też jest tu bardzo ważne, a dobrnęłaś już daleko więc trzymam kciuki!

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, na pewno wiedzą co robić i wybiorą najlepszą opcje dla Ciebie i dziecka. Trzymamy kciuki 🤞 wszystko będzie dobrze ♥️ dajesz radę w tym szpitalu?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka trzymamy kciuki, wierze że lekarze podejmą słuszną decyzję, w końcu ciąża donoszona a i dziewczyna słusznych rozmiarów :)

    Ja też musze jutro wyniki zrobić, szczególnie CRP bo męcze się już długo z katarem, teraz rzuciło mi się na zatoki i obawiam sie, że to już nadkażenie bakteryjne i bez antybiotyku się nie obejdzie- a że czuje już poród na plecach chciałabym iśc wpełni sił walczyć ;)

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
‹‹ 716 717 718 719 720 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ