X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asix gratki :)

    Kurde ja okres miałam jeden. Dostałam tak samo jak Wowka o od tamtej pory nie mam. Ale ciążę stanowczo wykluczam. Może coś nie tak jest skoro nie mam

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asix
    troszke Stasiu wyglada jak głodomór :D

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla mnie chleb czy bułka to inny kawałek niz banan
    pieczywo rozpuszcza sie w buzi
    zatem banan jest trydniejszy do rozdrobnienia
    trudniejszy niz ugotowany brokuł czy fasolka szparagowa

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od lipca tęsknię za ciążą, niedawno mi się śniła a ter teraz będę chorować pod wpływem Asix ;-) okres był pod koniec sierpnia ale to chyba jednak nie był okres albo coś jest nie tak. Nie mam czasu na gina a przydałoby się zrobić cytologię i w ogóle jakieś USG bo po połogu tylko badanie zwykłe było. A w ciąży torbiel i mięśniaki, i polip były więc chyba wypadałoby skontrolować. U nas nawet na wpadkę nie ma co liczyć, bo do tego trzeba seksu a tu posucha wielka w tym temacie.

    Wowka, Bożenka spała do 6:30. Także bez szału. Od 5 się rzucała przez sen.

    Wy to jesteście w ogóle... Jak ja mam warty nocne to tu cisza, a jak śpię to zawsze jakaś impreza mnie omija :-P

    Idę dziecko budzić, już 1,5 godziny śpi a gotowa drugie tyle...

    Edit: dziś spontanicznie przy okazji swojego śniadania dałam młodej bułki z masłem. Ale był szał :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:04

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Oleńka sama słodycz! Wielkie oczka, długie rzęsy, śliczne usteczka i śnieżnobiały uśmiech <3
    Kolor oczu Zosi się zmienił, najpierw były granatowe, potem stopniowo stawały się jaśniejsze, a teraz przypominają już kolor oczu moich i mojego męża – jasny niebieski, lekko szarawy.

    Pawojszka, śliczne masz dzieci. Wesoła gromadka :)

    Wowka, koniecznie pochwal się zdjęciami!
    Bardzo się cieszę, że Pan Wowek dostał pracę, o którą się ubiegał. W nocy nabroił... Mam nadzieję, że jeszcze trochę dospałaś po tej awarii.

    Kattalinna, ja daję kaszkę ryżową Holle, na razie robię na moim mleku, ale właśnie wprowadzam jabłko więc wkrótce będzie na wodzie z jabłuszkiem. Na opakowaniu kaszki jest opis różnych wariantów przygotowania, również z mlekiem mamy. Podgrzewam mleko do ok. 40 stopni, wsypuję kaszkę, odczekuję chwilę nadal trzymając pojemnik w ciepłej wodzie i gotowe :)

    Asix, serdecznie gratuluję! Ślicznego synka i maleństwa, które urodzisz :)
    Wspaniale, że tak dobrze się czujesz, mam nadzieję że tak zostanie do końca.

    J.S, stawiałbym na efekt spirali, szczególnie że test negatywny. Jeśli bardzo się martwisz zrób betę, będziesz miała jasność.

    Ja miałam do tej pory jeden okres, ale jestem pewna, że przed nim miałam owulację. A w tym cyklu owulacji nie czułam, teraz mam 21 dzień cyklu, nie mam pojęcia ile będzie trwał, przed ciążą było 27-32. Powodów do obaw brak. Niestety ;)

    Cola, cieszę się, że doczekałaś dobrych nocy, z całego serca życzę aby tak już zostało :)

    U nas fajna noc z jedną pobudką, ale usypianie na drzemkę fatalne. Wczoraj dziecko mi się zepsuło . Od kilku tygodni pięknie zasypiała, a tu nagle radykalna zmiana i problemy przy każdej drzemce. Śpi też niespokojnie. Niech to szybko minie.

    Edit: Kattlinna, widzę że u Ciebie tak samo - tęsknota za ciążą oraz posucha w kwestii seksu. Łączę się w bólu.
    Ciążę planuję dopiero za rok, na seks mam nadzieję wcześniej XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:07

    kattalinna, Cola87, D_basiula lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Asix Autorytet
    Postów: 509 1301

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    asix
    troszke Stasiu wyglada jak głodomór :D

    To prawda jest glodomorem. Teraz już nawet słoik taki po przecierze cały zje hehe

    relgpiqvtgsotfq2.png
    h84fqtkfi6qmoamc.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, polubiłam za łączenie w bólu choć w sumie nie ma czego lubić ;-)

    A w ogóle Bożenka robi postępy w mobilności. Od jakiś 2-3 dni robi cudne skręty tułowiem, moment i obrót 360 stopni. Przy okazji przesuwa się do tyłu. Zaczęła coraz bardziej podnosić dupkę i przekłada też w lewo, raz w prawo, a w niedzielę nawet udało się zrobić "kroczek" na czterech do przodu bo uniosła się na kolankach. Ale to wyszło niechcąco ;-) obrotów brzuch-plecy i w drugą stronę nie ma. Zrobiła raz, żeby matka przestała się czepiać i przeszła do innych aktywności ;-) a najbardziej lubi siedzieć :-) szkoda, że nie umie siadać. Ale siedzi sama ładnie i coraz dłużej

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asix, Stanisław będzie super starszym bratem, widać po oczach :-) no i siostry będzie bronił, raczej będzie budził respekt ;-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo Hoope czy pochłonęły Cię świąteczne porządki i przygotowania??!! Czy mamy zgotować poszukiwania na szeroką skalę XD XD XD A wiesz że ja daleko nie mam XD XD XD żart oczywiście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 10:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asix, super gratuluję :) oszczędzasz się na ile to możliwe? Zastanawiam się jak to jest będąc w ciąży i mając niemowlaka, można normalnie podnosić dziecko?

    Dziękuje za polecenie łóżeczek, Kwiatowa- to Twoje, jakby idealnie spełnia moje oczekiwania, szukam 2-poziomowego z otwieranym przodem, najlepiej z przewijakiem (ale nie koniecznie). Kupiłaś do niego dodatkowo materac turystyczny? Bo na tym z łóżeczka to chyba nie bardzo dziecko może spać, czy się nadaje? Na tym przewijaku można bezpiecznie położyć większe dziecko?
    Kamcia jakie masz?
    Wczoraj w sklepie pani mi zachwalała takie z baldachimem, wibracjami, moskitierą itp, ale takie to mi chyba nie potrzebne. Chce 2-poziomowe, bo intensywnie myślimy o kolejnym dzidziusiu, więc na pewno się przyda.

    Wowka, super, że Wowek dostał lepszą pracę :)

  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Matylda, u nas tez z tym zasypianiem nie lada problem + rzucanie przez sen, ale jak zasnie to tak jak u was jedna pobudka. Licze ze szybko u was to minie :)

    Jeszcze poczekam, bo cos mnie brzuch boli, wczoraj wlasnie sie dzialo bo zawsze po seksie miesiaczka rusza jak ma jakis problem, takze oczekuje w napieciu XD

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S implant antykoncepcyjny w Europie jest darmowy u nas nie ale to nie dziwne przecież. Wszczepia się go pod skórę w ramieniu na trzy lata niektóre kobiety przez te trzy lata nie mają okresu . Hormon przedostaje się do krwi bezpośrednio więc nie ma ryzyka jak przy pigułce że z jakimiś lekami przyjmowana się nie wchłania . Nie ma możliwości wylecieć jak spirala ,która dodatkowo może powodować stany zapalne macicy. Bardzo skuteczny i wygodny kwestia tylko czy dobrze znosisz antykoncepcję hormonalna bo moja koleżanka wszczepiła i musiała wyjąć bo na e dała rady ale ona nic nie może ani pigułek ani wkładki ani implantu bo nie toleruje

    cf409fc7e7.png
  • Asix Autorytet
    Postów: 509 1301

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Matylda staram się jak njamniejngo nosić ale mąż w pracy przebrać trzeba trochę się pobawić nie zawsze się da. Na szczęście Staś już jest na tyle fajny że długo potrafi poleżeć sam na macie

    relgpiqvtgsotfq2.png
    h84fqtkfi6qmoamc.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co u mnie działa na przyspieszenie okresu ? Hibiskus ,naparzona mocna herbatka z hibiskusa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 11:02

    cf409fc7e7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAJOWA
    MOJA HISTORIA ZAKUPÓW SIĘGA 2017
    mam łózeczko kupione w 2015 ale firmy nie podam
    ale to miałam na mysli pisząc żebys przeanalizował jakie łózeczko ci potrzebne
    więc w twojej sytuacji jak najbardziej patrz na dwa poziomy, jak musze miec przewijak, otwierania jeszcze nigdy nie uzyłam, tak samo płoz do kołysania
    pałąk z zabawkami służył do zawiszania koca (moje dzieci nauczone spac w ciemności więc taka mała rekompensata)
    młodsze spi na zalaczonym materacu (ale nasze wyjazdy to na kilka dni bywają)
    Piotrek dostaje kołdtre na ten materac (zawsze rodzinka ma zapasową)
    zwróc uwagę na rozmiar
    bo moje nietypowe 100x70 (a więc trudno dokupić materac)
    u nas istotny wymiar po złożeniu-kilka cm sparwiało czy lózeczko wchodziło do bagaznika typu hatchback
    rozkładanie czy wage wszystkie maja podobne
    drugie-dla Piotrusia-wziełam juz swiadomie całkiem zwykłe-bez podwieszania, przewijaka, moskitiery czy zabawek

    MajowaMamusia lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka, fajnie brzmi ten implant, tylko ze ja sie czuje dobrze jak mam miesiaczke, nie zbieram wody, nie czuje opuchniecia, kiepsko znosze gdy nie mam, wiec nie wiem czy jest taki calkiem dla mnie ten implant.

    Nie probowalam tego hibiskusa, sproboje przy okazji :)

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, wszystkie łóżeczka turystyczne są do max 15 kg?

    Pawojoszka, ale Fajna sesja, skojarzyło mi się z Dr Queen :)

    pawojoszka lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majowa
    tez i wózki sa do 15 kg ;)

    lub mniej, oczywiscie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 11:48

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Piotrusia łózeczko chyba ma inna nosnosc
    sprawdze

    Piotrek ma do 25kg
    ale pisałam-on ma zwykłe bo np bez drugiego poziomu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 11:47

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajowaMamusia, przewijaka nie rozlozylam wiec nie wiem. Tam jest taki skladany materacyk. My dlugo nie uzytkowalismy wiec po prostu wyslalam grubym kocem.

‹‹ 1890 1891 1892 1893 1894 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ