X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 17 marca 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Zuzi i Basi 😘😘😘

    Wowka, juz cakiem ok, nawet zaliczylismy spacer bo bylo 18 stopni to szkoda bylo w domu siedzieć :p

    A wgl wczoraj mi narzeczony kupil moj wymarzony odkurzacz bezprzewodowy 😁

    kattalinna, MajowaMamusia, Wowka, mrtna lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za życzenia.
    Patk syta kolacja widocznie jej wystarcza :) Basia chyba jedna z pierwszych,która przesypia całą noc (albo pierwsza bo nie kojarzę,czy któreś dziecię tak śpi) ☺

    Pytanie do reszty mam, co dajecie na kolacje? U nas około 16.30-17 idzie stały posiłek np. kasza, płatki, a na noc butla mm z kleikiem. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy nie powinnam już dawać kolacji bardziej sycącej? Jak u Was?
    Kupiłam dziecku płatki ryżowe, zobaczyłam na opakowaniu przepis i sama sobie je robie z cynamonem 😁

    Katy,super że już lepiej z Kamilem. Pochwal się co to za odkurzacz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2019, 21:44

    Katy lubi tę wiadomość

  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 17 marca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ona teraz mi rekompensuje te minione miesiące 👌👌 więc jestem wdzięczna. Co prawda śpimy teraz na kanapie A materac wygodny "śpi" sobie z Baśką w naszej sypialni...

    Majowa wracając do tych godzin to w tej mądrej wg mnie książce jest napisane aby ostatni posiłek był co najmniej 30 min przed spaniem i max godzinę przed. Tego akurat się trzymam... bo jedzenie nie ma się kojarzyć ze snem bezpośrednio.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2019, 21:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Basia zawładnęła sypialnią 😁
    Przespane nocki są wartę kimania na kanapie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to za książka? No właśnie mojej się kojarzy sen z butlą i nawet w dzień musi być do spania.
    Jak usypiasz? Odkładasz po prostu do łóżeczka, bo kojarzę że pisałaś o tej metodzie, którą stosujecie?

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 17 marca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla świętujących, tak mi się wczoraj wydawało że to Basia świętuje.

    U nas Ulka też je butle do spania i nieraz z butla w buzi usypia ,też przesypia noce ale ona tak miała prawie zawsze ,może ostatnie dwa miesiące budziła się raz na jedzenie w nocy ale to też tylko wypiła butle i dalej spała. Dziś o dziwo nie chciała mm tylko tosty z dżemem ze mną zjadła i zasnęła. Chodzi swoimi drogami ta dziewczyna ,nie na za grosz regularności w jedzeniu czasem cały dzień prawie tylko na mleku a czasem wcale butli nie chce.
    My też dziś byliśmy na spacerku. Wiecie byliśmy na cmentarzu ,nie mamy tu rodziny ale w grudniu zmarła sąsiadka z za ściany prawie ,ona często bywała u nas, zaskoczyło mnie to że jednego dnia Asia poprostu przyszła i powiedziała czy by mogła pójść do sąsiadki zanieść kwiatka na grób ,chciała jej zanieść kwiatka i laurkę tak poprostu jakby nic się nie zmieniło ,jakby sąsiadka dalej z nami była tylko w innym miejscu. Zdziwiło mnie z jaką prostota i naturalnością siedmioletnie dziecko mówi o śmierci i o zmarłych. Dzieci są naprawdę niezwykle ,szkoda że z czasem dorastamy i wyzbywamy się tej dziecięcej prostoty i nagle wiele rzeczy zmienia status na "to skomplikowane"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2019, 22:23

    kattalinna, Wowka, Katy, Nina83 lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 17 marca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa ja też tak robię jak Ty. 16-17 ostatni stały posiłek, a przed spaniem zaraz butla mm z kleikiem. Adaś przesypia zazwyczaj do 3-5 bez butli, o tych godzinach butla i potem dosypia. dziś prawie do 6 bez butli, ale to już był koniec spania. Ale może jakby dostał stały posiłek to też by spał do 7 ;) chociaż chyba to tak nie do końca działa, a przynajmniej nie na każde dziecko.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.
    A co to? Wszystkie śpią?
    My zaczęliśmy tydzień od spóźnienia na autobus, M pojechał odwieźć towarzystwo do szkoły ,maluchy jeszcze śpią,zapowiada się całkiem ładny dzień tak że trzeba iść kawę robić i do boju.

    cf409fc7e7.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, moj je wlasnie 16-17 posilek, a potem butle do spania. Nie wiem czy damy rade bez butli, bo to mu sie kojarzy tez ze spaniem, w dzien ok - zasnie bez tego ale na noc nie ma opcji raczej. Zreszta je 270-300 ml mleka na noc.

    Cola, jak noc?

    Ja wczoraj padlam spac o 19:30 🤣 Wstalam o 6, byla jedna pobudka kolo 3, ale jestem mega wyspana przez to ze tak szybko sie polozylam.

    Majowa, tak w ogole jakie platki ryzowe? Musze zobaczyc. Jak robisz? Bo chyba nie slyszalam o takich.

    Nynka, gratulacje!

    Pawojoszka, to prawda, dzieci sa niezwykle i az szkoda, ze tak szybko rosna... Pisalas cos ostatnio o pracach w ogrodku, ja zaczhynam na przyszly weekend bo podobno 17 stopni ma byc.

    Dzieki dziewczyny, fajne wyjscie ale wole siedziec jednak z moimi chlopakami, szczegolnie z jednym malym 🤪 Bylam wczoraj zmeczona mimo wszystko, dlatego tak szybko padlam.

    Moje dziecko nie toleruje jajka pod zadna postacia, macie jakkes pomysly jak go przekonac? Jajecznica to jest odruch wymiotny, a jak tylko czuje jajko to od razu odwraca glowe i jest „ble” :/

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Hoope Autorytet
    Postów: 2564 3299

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka 😂😂😂 lampa zawsze ma rację 😂😂😂

    Najlepsze życzenia dla solenizantek Basi faszionistki i ślicznej Zuzi ❤❤❤

    Gratuluję nowych umiejętności 🙌🙌🙌

    Nie wiem czy jest to powód do dumy ale syn mój również umie coś nowego, otóż umie potajemnie zwinąć mój telefon, odpalić, przesuwać palcem wskazującym po ekranie i zmienić mi ustawienia po których nie mogę dojść do ładu 😂😬

    Kamcia fotki ze spotkania są?

    I nadal na hasło: połóż się, idziemy spać, kładzie się i idzie spać. Tak po prostu. Czyli rozumie.

    Zabawki, dziewczyny, jakie zabawki sprawdzą się dla rocznego mafioza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 08:28

    Katy, Patk, Wowka lubią tę wiadomość

    ❤ Bartuś już z nami :D 15.04.18 ❤
    Wrzaskun I Wielki Książę Moczu i Mleka

    dqpr9vvjvyn8nf6w.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Spóźnione życzenia dla jubilatek! Czytałam wczoraj jednym okiem ale nie miałam weny na pisanie.

    Wszystkie piszecie o pogodzie wczoraj. Niby stopnie były ale wiało, że odczuwalna była dużo niższa. Ale u nas weekend udany, w sobotę spotkaliśmy się z kuzynem męża na pizzy, doszli jego koledzy, młoda jak zwykle zachwyciła towarzystwo, że taka spokojna i piękna 😉 wczoraj dzień u babci, pierwszy siniak na twarzy ale mały 😉

    Też jest nowy ząbek, w nocy przebiła się dolna lewa dwójka. Dolne zęby są bardziej łaskawe.

    Gratuluję nowych skilli i udanych spotkań forumowych 😊

    Miłego dnia, na urlopie nieważne, że poniedziałek 😉

    Aaa, wczoraj przejechałam się po wsi! A nawet dwóch bo wstydziłam się zawrócić przy przystanku PKS, na którym tubylcy siedzieli, żeby młodzież nie miała ubawu ze mnie 😉 zapomniałam jak się super jeździ 😊

    J.S, kamciaelcia, Wowka, Nynka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katallina, gratulacje nowego zabka

    A ja mialam jeszcze napisac ze mielismy suche, czerwone policzki z plamkami i pomogl nam dermavel, jakby ktos potrzebowal to nawet dobra masc :)

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.S. 300 ml mleka, wow. Moja pije 180 ml z kleikiem.
    Płatki ryzowe kupiłam w tesco, gotuje na wodzie i dodaje owoc, muszę trochę zblendować bo w całości nie zje.

    U nas wczoraj też wiało, ale wiatr był ciepły i było pięknie, szkoda że dzisiaj pochmurno, bo bym wystawiła dziecko na drzemkę za dom.

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 18 marca 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)

    Ja nie spie od 6 prawie, a Kamil sie obudzil dopiero niedawno, ale pozno poszedl spac wiec nic dziwnego xd

    W ogole podjelismy juz decyzje, ze jak tesciowie nie beda mieli do wrzesnia pieniędzy (skladamy sie po polowie) na ogrzewanie to sie stad wyprowadzamy bo nie ma sensu sie z nimi meczyc...I jak tylko sie uda bierzemy kredyt na mieszkanie, trudno, ze będziemy go splacac prawie cale zycie, ale wole tak niz mieszkać sciana w sciane z tymi ludzmi :/ Zaluje, ze tak pozno ta decyzje podjelismy, ale juz czasu nie cofne :/

    Odkurzacz mam taki:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5783dcd3f56c.jpg

    Odkurza super, ale jest troche glosny :(

    A wczoraj jeszcze robilam probny tort urodzinowy, nie wyszedl idealnie i inaczej bedzie ozdobiony ten docelowy :p

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8700da936db9.jpg

    Kurcze, ja Kamilowi jeszcze kolacji nie daje, oprocz mleka xd

    A mam pytanie, ma ktoras z Was jakis nie bardzo drogi godny polecania dzbanek filtrujący?

    MajowaMamusia, Hoope, kattalinna, Wowka, pawojoszka, Nynka, Cola87, Feeva lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, a lekko się nim odkurza? My mamy standardowy,a marzy mi się jeżdżący, który za mnie odkurzy i umyje 😁
    Jak planujesz sama robić tort na roczek to można kupić taki opłatek na tort z różnymi napisami, postaciami z bajek itp. Fajnie to wygląda,a wystarczy tylko położyć kilka godzin przed jedzeniem.

    Przyszły nam z ali ozdobny na tort, takie na patyczkach,które się wbija w tort.

    Dzbanek mam z dafi, jest w przystępnej cenie i wkłady też tanie- 10 zł.

  • Mama32 Autorytet
    Postów: 480 799

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, my używamy od niedawna Brita. Przefiltrowana wodę jak wlewam dl czajnika, tak czajnika od 3 tyg jeszcze nie odkamienialam. A bez Brity raz w tyg musiałam odkamieniac.

    Dopiero niedawno wstalismy, mielismy wyjątkowo udana noc. Fakt mała poszła późnospac bo dopiero o 21.20 zasnęła. Po godz już się obudziła, dałam cycka i juz z nia zostałam na łóżku, a później w nocy chyba dopiero o 3 karmiłam, coś tam później ciumkala jeszcze o godz. 4 i 5 i na tym koniec. To jest chyba jakaś nasza rekordowa noc :-))

    I tak calymi dniami chodzę zamyślona bo wkoncu 20.04 robię ten kurs stylizacji rzęs. I taka jestem podjarana, że calymi dniami o tym myślę. Co, Jak i kiedy będę to robić, co musze kupić, kiedy i jakie Nast szkolenie robić żeby się rozwijać. Mam taki zapał i przypływ energii ze już odliczam dni:-)

    kattalinna, Nina83, Nynka, Sela lubią tę wiadomość

    ex2bio4pttsuyqga.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama, uwieeelbiam rzesy, zawsze robilam dopoki nie wyszla mi alergia...
    z jakiej firmy robisz szkolenie?

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Patk Autorytet
    Postów: 1023 1889

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta Książka to "każde dziecko może nauczyć się spać". I ja się stanowczo nie zgadzam z niektórymi opiniami ze jest brutalna. Myślę że to piszą ludzie którzy nie stosowali A jedynie oceniają. Nie uważam żeby była zła. Bo tak naprawdę to zła jest może jedna noc. I to chyba bardziej dla rodzica niż dziecka. Także ja polecam. Wiem że to dzięki niej kładę Baśkę do łóżeczka, mówię że już noc i dobranoc, ona się odwraca bierze misia, chwilę pogada z nim i idzie spać.

    Hoope W ogóle u Ciebie w mieście jest trenerka dziecięcego snu. Sąsiadki szwagierka była i jak rozmawiałam z sąsiadka to właśnie większości porad jest z tej książki. A podstawa to spanie z dala od rodziców i bez skojarzeń z butlą czy tak jak u mnie z cyckiem. Żeby nie było ja się nie wymadrzam ale miałam watpliwosci co do tego ale wiem że niepotrzebnie. U nas zadziałało A efekt zaskoczył nie tylko mnie ale też znajomych rodziców i Koleżanki które też zastosowały i u nich też działa. Ale piszą też tam że to my musimy być na to tak naprawdę gotowe i wtedy się uda.

    Katy dzbanek ja mam z Dafi zwykłym. Tzn najpierw jakis czas miałam ten plastikowy ale zdenerwował mnie tym że po myciu w zmywarkę zrobił się taki matowy więc kupiłam ten szklany. I jest spoko. Filtry tanie. Ja lubię ten z magnezem.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam dafi
    czajnik odkamieniam raz na 3m. ???dla zasady a nie z potrzeby
    a wszystko odkamieniam octem ;)
    eksploatacja to ok.10zł /mc

    hoope
    niby zdjęcia sa ;) Zosieńka-jak na małą modeleczkę przystało-pięknie pozowała, a ciocia jeszcze miała fanty w kieszeni, więc kupiona dziewczyna
    sztuką było zrobić zdjęcie dzieci razem ;) Piotr biegał jak szalony całe 6h
    tam miał przestrzen
    on mi po tym wszystkim nawet w aucie nie padł a jechaliśmy około 150km w jedną strone
    mamy zdjęc nie maja ;) ja nie lubie więc nawet nie namawiałam drugiej mamy XD
    zdjeć tu nie wstawię bo nie wypada
    ale na wrzesniowych jakieś jeszcze się znajdzie ;)
    poszukam jakies Piotreczka


    Piotrek ponad dwa lata jadł na noc butle mm bez zapychaczy-zeby w nocy brzuszek odpoczywał
    przesypiał noce, zasypiał sam, zasypia nadal sam
    moim zdaniem zalezy od dziecka

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 marca 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hoope
    telefon mi zaginał o.O
    trza czekac na zdjecie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2182 2183 2184 2185 2186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ