X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi przy meblach juz z 1.5 miesiaca, ale jak sie go zachęca zeby puscil i spróbował sam to siada xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko w porządku
    Uffff

    kattalinna, Berbecia, Mała Matylda, Katy, pawojoszka, wariancja, D_basiula, Sela lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, czy to oznacza że już będziesz spokojna czy tylko na razie, póki nie zaczniesz myśleć? 😉 Ale bardzo się cieszę, że wyszło dobrze 😊

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw 100km do domu

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Majowa, tylko kokietujesz jakimś tłuszczykiem, a tak naprawdę jesteś zgrabną kobietą z kształtną piłeczką :)

    Pawojszka, wspaniałe zbiory! Uwielbiam grzyby, w rodzinnych stronach często zbierałam, a tutaj nie wiem gdzie i nie mam z kim. Czasu też brak więc może i dobrze ;)

    Tymuś jest rozkoszny <3

    Kattalinna, miło Cię widzieć!

    Katy, cieszę się że mieliście udany wyjazd, Kamilek korzystał z atrakcji, a Tobie klimat służył i ciążowe dolegliwości odpuściły. Kamcio zdecydowanie wygląda na małego chłopca, a nie bobasa.

    Kamcia, jak dobrze przeczytać że wszystko w porządku. Myślałam o Was i ściskałam kciuki.

    Dzisiaj i jutro mam urlop. Zaprowadziłam Zosię na adaptację do żłobka, na 2,5h. Płakała gdy pani brała ją ode mnie, ale szybko się uspokoiła. Później podobno ładnie się bawiła i była spokojna, chętnie zjadła obiad. Mocno wystający brzuszek potwierdzał informację na temat obiadu :P
    A ja w domu nie mogłam sobie znaleźć miejsca…
    Jutro będzie pierwsza próba drzemki.
    Mam poczucie, że jak dotąd adaptacja przebiega dobrze, ale Zosia odreagowuje rozstanie w nocy. Jeszcze niedawno mieliśmy na zmianę noce w pełni przespane i takie z 1-2 pobudkami na przytulenie i napicie się wody. Obecnie Zosia zasypia z trudem grubo po dwudziestej i w ciągu trzech godzin budzi się około 7 razy. Później następuje 1,5-2h przerwy w śnie, a gdy już zaśnie śpi do piątej. W ciągu dnia ma jedną, dwugodzinną drzemkę, z jedną pobudką. Martwi mnie, że tak mało śpi, nie wiem jak jej pomóc. W naszym łóżku nie potrafi zasnąć, w swoim ciągle wstaje. Kołysana na kolanach wyrywa się i krzyczy, tylko podczas noszenia na rękach zapada w płytką drzemkę, ale budzi się z płaczem od razu gdy się zatrzymam. Dzisiaj rano byłam nawet u lekarza aby się upewnić że nic jej nie dolega. Zdrowa.

    U nas samodzielne chodzenie na większą skalę zaczęło się dopiero pod koniec lipca, ale za to od razu bardzo stabilnie i długodystansowo. Na spacery po najbliższej okolicy wychodzimy bez wózka. Trasy w teorii krótkie, ale małe stópki doświadczają każdego centymetra chodnika. Po kilka razy XD.

    kattalinna, kamciaelcia lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, wiecie jak to jest, na żywo bez koszulki brzuch wygląda inaczej, ale nie narzekam ☺ stwierdzam fakty bęben jest.

    Kamcia byliście na wizycie serduszkowej Małgosi?

    Mała Matylda nie mam pojęcia jak pomóc dziecku z wybudzaniem się, sama to przerabiałam i tylko czas pomógł, chyba wyrosła z tego. Wczoraj pod wieczór mieliśmy armagedon ząbkowy. Płakała,tarła buzią o łóżko,nie dała sobie posmarować żelem bo zaraz mi palec gryzka, poszedł przeciwbólowy, ale i tak się obudziła koło 21, potem spała już całą noc.
    Spacerujecie za rączkę? Ja mam opory wyjść sama z Zuzią bez wózka,że mi gdzieś siadzie i nie będzie chciała iść, a nosić jej nie moge.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia super że wszystko ok, ale przecież ci mówiłam że to na wszelki wypadek ,tak w ogóle to ty powinnaś przestać chodzić do tej baby bo ewidentnie ma tendencję do wymyślania a ty się potem denerwujesz.

    Katy nasze dzieci to się chyba zmówiły bo w tym samym czasie ,te same rzeczy opanowują ,Ulka tez nie chodzi stoi ładnie ,przy meblach chodzi ale sama kroku nie postawi ,ma czas , Patryk chodził jak Ula się urodziła więc miał 1,5 roku ,Ulice to wypada mniej więcej w listopadzie,a tak naprawdę to położna mówiła że ma czas do drugich urodzin dopiero potem można się martwić .

    Pogoda znowu u nas tropikalna ,więc korzystając z reszty wakacji wybieramy się jutro do Bielawy pomoczyć się na basenie,może jakaś krótką wycieczkę w góry zaliczymy

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg/echo robil sam Mrozinski więc cenię jego opinie
    Choć z Piotrem też robil swietny specjalista-wegrzynowski
    Samo badanie kilka minut. Na koniec się poplakalam. Chlopcy x3 byli też w środku. Bardzo grzeczni mimo upalu i podróży
    W drodze powrotnej pospali. Nawet trzej


    Teraz mogę się martwić gdzie urodzic by przeżyć 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 08:46

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia ciesze sie, ze wszystko ok ;)

    U nas tez taki upał, ze masakra, chciałam isc w koncu z Kamilem na plac zabaw to durny pies za mna polecial i sie musialam wrocic...

    Pawojoszka, nam neurolog kazala przyjsc jak do 18 miesiaca nie zacznie chodzic...Domyslam sie, ze on zacznie chodzic kilka dni po wizycie u niej 😂

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia super ze wszystko w porządku :) teraz tak jak mówisz tylko zdecydować gdzie rodzić i już 😁 Majowa brzuszek śliczny, taki kształtny! Mała Matylda Adaś jak chodzi do żłobka może nie odreagowuje jakoś w nocy ale bardzo mu się zmienia pora spania. Raz już 19 śpi a raz np o 22. Ale liczę na to że się to ureguluje. Bliżej tej 19 mam nadzieję ;) taka 20 jest optymalna żebym miała coś z wieczora ☺️ no i Tymusia widziałam, słodziak malutki 😍 gdzie ta Wowka zaginęła...?

    kamciaelcia, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pierwsze nudnosci w tej ciazy 🤣
    Nagrodowo opilam sie i objadlam, tak grzeszkowo-pizza, zelki i Warka
    I to się po prostu z Malgonia we mnie nie mieści
    Ten dzień był jak sen...
    Za tydzień przedszkole/klubik...
    Ja chyba już za stara na takie emocje

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super że na USG wszystko dobrze.

    A no już biegają dziewczyny. U nas remont. Dziewczyny będą miały swój pokój. Ciekawe jak to będzie że spaniem tam. Iga na razie jeszcze w łóżeczku bo łóżko dopiero na listopad zamówione. Ale będą ładne naklejki ściana i w końcu zabawki będą waląc się w ich pokoju 😁 (bynajmniej w teorii)

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, chyba nie pozostaje nic innego jak przeczekać. Zosia przechodzi teraz dużą rewolucję w życiu.

    Majowa, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Patrząc na moją Bożenkę i nasze znajome dzieci to raczej ucieczka bardziej prawdopodobna niż siadanie. Na Twoim miejscu zaopatrzyłabym się w jakąś smycz dla Zuzi i wyszła z domu. Nie musicie iść daleko przecież, pod blokiem wystarczy. A może jakiś ogrodzony plac zabaw macie blisko? I jeszcze jedno, bo chyba boisz się kontaktu Zuzi z brudnym otoczeniem. Tego nie przeskoczysz, albo zwariujesz. Najciekawsze są kapsle, pety i inne śmieci... Syn koleżanki kiedyś dopadł do śmietników w parku i je oblizał... Pilnować ze świadomością, że się do końca nie da.

    Kamcia, oby to jednorazowa akcja była taka. Fajnie chłopaki pospali 😊

    Jangwa, ciekawa jestem reakcji Matyldy 🙂 mnie się marzy pokój ale kurczę, w łóżeczku nie potrafię nauczyć, a co mówić oddzielny pokój... Chociaż może to być łatwiejsze paradoksalnie.

    Upały straszne. Jutro 32, mam nadzieję że nie nie ugotujemy w tej energy. Dobrze, że klima jest w aucie działająca 😉

    kamciaelcia, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia cieszę się, że wszytko w porządku :) mama zawsze się czymś martwi.
    Masz namiastkę co to znaczą mdłości w ciąży, pomnóż to razy 3, pomyśl, że trwają kilkanaście tygodni i zrozumiesz jak się czujemy z Katy :D
    Chłopcy kochani jak zawsze, ciekawe jak się zaadoptują w przedszkolu/klubiku.

    Kattalina, polecasz jakąś smycz? Nie mam oporów, że Zuzia się pobrudzi, czy podniesie coś z ziemi, pisałam kiedyś, że posiedzieć przed blok na trawę z nią nie pójdę, bo jak widzę ile tu burków się załatwia, a zwłaszcza starsi ludzie po nich nie sprzątają, to mnie mega obrzydza.
    Na placu zabaw Zuzia biega, chodzi za rączkę i przede wszystkim najlepsza atrakcja rzucanie pisaku na siebie, bo cały plac to wielka piaskownica :D ale ten plac jest dalej i na nóżkach tam nie pójdziemy. Pod blokiem mamy plac, ale taki stary z atrakcjami dla starszych dzieci.

    Mam nadzieje, że w weekend nie będzie padać, bo w sobotę chcemy jechać na festiwal baniek, a w niedziele gdzieś się wybrać w ramach urodzin.

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majowa
    ja "wolę" wózkowe dzieci, bo lubimy chodzić ;)
    Patryczek jest niesforny, nie pójdzie za reke, a skoro ma najlepszego nauczyciela-we wszystkim-to on jak brat nie ma nawet trybu chodzonego, ale ostatnio przeszedł na nózkach nasza trase spacerkowa a więc 2km na bank, trasa sie skończyła placem zabaw, jestem pewna , że poszedł by dalej, był przeszczęsliwy
    jedno dziecko upilnować to pikuś hihi
    sprobuj

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa
    pochwal sie pokoikiem ;) ten chłopaków juz tez w sumie gotowy, Patyk ma łózeczko, bo się oswaja z tym Piotrowym
    ale budzenie wzajemne jest u nas stałym punktem hehe
    ale to tylko nad ranem
    np dziś
    godzina szósta-Patryk stoi i woła ee, e , eeeee
    oczywiście do spiącego Piotrusia
    Piotrus sie-niestety-budzi
    Patryk idzie spać XD
    i tak codziennie
    bo w nocy wzajemnie sobie nie przeszkadzają
    nawet przy zasypianiu
    ale piotrek rano jak mama-jak już oczy otworzy to musi wstać, nie dosp[i nawet minuty
    ale nie narzekam-od poniedziałku rusza przecież regularne wstawanie rano XD XD XD
    a przy osobnym pokoju zabawki raczej sie mnożą-jest ich jakby więcej i sa wszędzie

    kattalinna lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nawet majowkom nie pokazalam pokoju w calosci?
    Łóżko Patryka w kartonie pod kocem w kropki;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2019, 09:03

    kattalinna, Wowka, wariancja, pawojoszka, Sela lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i matka pierwszy raz zaryzykowala-wlasnie farbuje włosy (sama w domu z chlopakami) I jak nalozenie farby to nic to siedzenie w niej na głowie i splukanie pod prysznicem...okaze się 🤣🤣🤣

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj wymiotowalam trzymając Kamila za rękę bo mi ja probowal do kibla wsadzic...Niestety lecac nie domknelam drzwi od łazienki i sobie wszedl :/

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, świetny pokój. Podtrzymuję propozycję urządzenia u mnie 😂

    Katy, współczuję 😔

    Majowa, Wowka polecała taki kabelek na ręce dla dziecka i dorosłego, myślę że u Was takie coś byłoby lepsze niż plecak ze smyczą. Na allegro tego masa, jak wpiszesz smycz dla dziecka 😊

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 2566 2567 2568 2569 2570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ