X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, my zdecydowanie też wolimy tryb wózkowy,Zuzia bardzo lubi jeździć do czasu kiedy jedzie, bo jak się zatrzymamy to posiedzi chwilę i się nudzi ☺ Z reguły jak chcemy iść na plac to pod koniec spaceru bo jak poczuje nóżki to musi się nacieszyć zanim znowu wsiądzie. Chociaż ostatnio tak ładnie siedziała w wózku i się bawiła jak byliśmy na spotkaniu,że aż pani ją pochwaliła.

    Katy, jak ja wymiotuje to Zuzia ma mega ubaw,mąż mówi, że biegnie pod drzwi wc i nasłuchuje 😆 jak słyszy akcje to śmieje się w głos.

    Kattalina kojarzę tą sprężynkę co Wowka pokazywała. Tak w ogóle napisz do Niej żeby się odezwała, bo my tu się martwimy. Śniło mi się że Wowka jest w ciąży ☺
    I Fermina uciekinierka, odezwij się.
    Nina co u Was? Jak mąż?

    Katy, kattalinna lubią tę wiadomość

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie jeszcze nie ruszony. Najpierw siostry pokój ona idzie do nowego i wchodzimy na dniach aby dla dziewczyn robić. Ostateczna wersja i tak będzie z łóżkiem bo na razie będzie łóżeczko jeszcze dla Igi. A zamówienia na łóżko dopiero na drugą połowę listopada 😔

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Jestem, obecna!

    Kamcia, cieszę się z pozytywnych wyników badania Małgoni.

    Mała Matylda, sądzę podobnie jak dziewczyny- u Zosi w życiu wiele się teraz dzieje i pewnie odreagowuje to w nocy. Ale wszystko mija, nawet najdłuższa żmija. Kciuki, oby jak najszybciej. Cieszę się, że pracodawcy okazali się empatyczni.

    Cola, no niestety, weekendy po powrocie do pracy lecą tak szybko... 😑

    Majowa, my mamy też zwykłą smycz z canpola chyba, z misiem na zapięciu, za chyba 3 dychy. Moje dziecko za rękę nie chce. A na smyczy całkiem inaczej. Dodatkowo, w przypadku wywrotki, czy wlasnie siedzenia nie trzeba się schylać 😉

    Jangwa, brawo dla Igi 🤗 pokaż pokój po remoncie i reakcję dziewczyn 😊

    Katy, widze że miło wypoczeliscie trochę 😊

    Z brzuszków załapałam się tylko na Pawojoszki. Zacna i dostojna kwaterka 😁 jak szybko mi lecą te Wasze ciąże, przecież dopiero co pisalyście o testach, a tu takie brzuszki 🙄

    Dzięki dziewczyny za pamięć. U nas jakoś tak leci dzień po dniu. Potrzebowałam się zresetować i trochę odpocząć od forum. Później jakoś nie moglam się wbić w temat. Ale już jestem 😉

    Napawam się ostatnimi dniami mojego macierzyńskiego. Już w poniedziałek do pracy 😥 byłam tam również wczoraj i to wszystko stało się takie rzeczywiste i realne. Kupiłam nowe ciuchy, założyłam szpilki i nie wierzę, że to też ja.

    Też byliśmy w energylandii, nawet się nie darłam. Nie mogłam złapać tchu przy spadaniu w dół 😂 mój mąż nie pojechał na najbardziej hardkorowych atrakcjach, ja schodzilam na miękkich nogach 😀 byliśmy bez dziecka, pierwszy raz na cały dzień. Od 6 rano do 2 w nocy. Skrzat był z babciami, wróciliśmy i dostał gorączki, nawet ponad 39 stopni. Było to 9 dni po MMR, trwało dwa dni i przeszło.

    Zaliczyliśmy też udaną przeprowadzkę Skrzata do jego pokoju. Spowodowało to praktycznie brak pobudek w nocy, ale wcześniejszą pobudkę rankiem. Nie przeszkadza mi to, akurat jest to godzina, o której za tydzień będziemy mieli wstać 😃

    Staram się wycisnąć na maxa te ostatnie dni w domu. Jeździmy w różne miejsca, sprzątam, gotuję, zmieniam wystrój domu, jakby powrót do pracy oznaczał, że będę niedostępna przez najbliższe lata 😂

    Tymczasem kończę, idę się zanurzyć w chłodnej wodzie. Mam serdecznie dosyć tych upałów. Nawet noc nie przyniosła u nas ochlody, były 23 stopnie i duszno... Nie mam chęci wychodzenia nigdzie do 18:00.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 10:00

    kamciaelcia, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, Majowa, pisałaś o mnie, jak ja robiłam tego giga posta 😉

    Mimo, że szczerze współczuję Wam tych mdłości i wymiotow, to wizja Zuzi pod drzwiami wybuchajacej śmiechem mnie rozsmieszyła. Te nasze dzieci są jeszcze takie szczere 😂

    Niestety, w ciąży nie jestem, chociaż brzuch mi rośnie 😉 ale kiedyś się uda, jeśli tylko to nam pisane 😊

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już po prysznicu ;)
    ale tez ulgi nie ma...dzieci mają mokre główki...
    chciałam spacer po drzemce, ale poczekam na popołudnie z męzem

    wowka
    dokładnie
    Patryk tez juz czesciej przesypia całą noc, ale rano 5 lub 6 to e, lub dłuzsze eeee jest ;)
    dziś ewidentnie do Piotrusia :D
    ale Piotrek z pokoju wybiega a Patryk kładzie się spac do 7 :D

    majowa
    moje z 3 żadne dziecko nie chciało stac w wózku, jeżdzić mogliśmy kilometrami, stop=marudzenie
    ale
    ale gdzieś, u kogoś to tylko słucham jakie grzeczne dzieci i tak cicho w wózku siedza ;) wiedza chlopcy jak sie pokazac na pierwszym wrazeniu XD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 09:37

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina, zdaj jutro relacje jak bylo!

    Wowka, dobrze ze jestes :) Fajnie ze wypad udany, nie zazdroszcze powrotu do pracy.
    Ja tez mam dosc upalow :/ W domu ok, ale wyjscie na dwor to juz nie za bardzo.

    A u nas wozek juz ponad tydzien lezy w bagazniku w aucie :P Moje dziecko jest totalnie nie wozkowe i nie zapowiada sie aby bylo inaczej. Wszedzie chodzi na nogach, tam gdzie nie moze dojsc to go ewentualnie niose, a zazwyczaj wszedzie jezdzimy samochodem i wszedzie podjezdzamy, wtedy dyrektor wychodzi sobie na nozkach i drepcze 😂

    Wowka, kattalinna lubią tę wiadomość

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Dzisiejsza noc u nas znacznie lepsza, Zosia zasnęła o dwudziestej i spała bez pobudek do czwartej. Po przebudzeniu była jeszcze senna, ale w łóżeczku od razu wstawała. Na rękach zasypiała, niestety trzy próby odłożenia skończyły się niepowodzeniem, a Zosi nastrój na sen minął.
    Zaprowadziłam Zosię do żłobka na dziewiątą i zabrałam się za wielkie porządki w mieszkaniu. Jestem spięta, dzisiaj pierwsze podejście do drzemki w żłobku. Leżakowanie zaczyna się o 11:30, mam być pod telefonem.

    Majowa, co u Was – jak się czujesz? Jesteś spokojniejsza? Ząbki nadal dokuczają Zuzi?
    U nas czwórki wciąż idą, trójki też zaczynają dawać o sobie znać, ale nic się nie przebija. Na zmianę przez kilka dni dokuczają Zosi, a później na jakiś czas odpuszczają. Teraz jesteśmy w fazie wzrostu, palce ciągle w buzi. Co jakiś czas podaję syrop, smaruję żelem – Zosieńka też próbuje gryźć, ale zębów brakuje jej symetrycznie na górze i na dole, więc zwykle unikam urazów ;)
    Na spacery bez wózka wychodzimy tylko wokół osiedla. Sama pokonałabym taką trasę w kilka minut, z Zosią – kilkadziesiąt :P. Na każdym rozwidleniu drogi idzie w inną stronę niż bym chciała, musi podejść do każdej klatki schodowej i kilka razy wejść na stopień. Krawężniki to kolejna wielka atrakcja. Częściej chodzi sama niż za rączkę. Siadania na chodniku nie doświadczyłam, ale podnieść czasem Zosię muszę, głównie po to aby skierować ją w właściwą stronę i nico popchnąć do przodu naszą wędrówkę ;). Tobie kategorycznie nie wolno nosić Zuzi? Jeśli masz duże obawy przed takim spacerem spróbujcie gdy Twój mąż będzie mógł wyjść z Wami.

    Cola, życzę aby Adaś obrał stały rytm i wybrał porę zasypiania, która pozwoli rodzicom trochę odsapnąć wieczorową porą ;)

    Jangwa, koniecznie pochwal się efektem :)

    Kamcia widzę że u Was wyszedł bardzo ładny, przytulny pokoik :)

    Kattalinna, bawcie się dobrze!
    A co do oddzielnego pokoju dla Ani – uważam, że masz rację z tym, że może być łatwiej zaakceptować własny pokój niż samo oddzielne łóżeczko w sypialni rodziców.
    Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;)

    Wowka, dobrze że się odezwałaś, już miałam się przyłączyć do wielkiego przyzywania XD
    Gratuluję udanej przeprowadzki Skrzata oraz całodziennej randki z mężem. Trochę też zazdroszczę :)

    Mam wrażenie, że majowe forum odżywa po małym zastoju, bardzo mnie to cieszy. Brakowało mi Was :)

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka fajnie, że się odezwałaś☺ powrotu do pracy nie zazdroszczę, po tak długiej przerwie będzie Ci pewnie dziwnie i ciężko się wbić w wir pracy. Z dwojga złego lepiej chyba mieć do czego wracać niż szukać nowej pracy, zależy jeszcze jak Ci tam będzie. Powodzenia i korzystajcie ile się da z urlopu ☺ Chyba kupię tą smycz.

    Kupowałyście może jakieś trampeczki,albo buty, które będą odpowiednie na wrzesień? Kupiliśmy ostatnio buty,ale takie wyższe ala adidaski.

    J.S. szkoda takiego porządnego wózka, żeby się kurzył w bagażniku ☺

    Wowka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda idą u nas górne czwórki więc męczą Zuzie okropnie, trójek brak. Dolna czwórka cała wyszła chyba dopiero po miesiącu. Ja się czuję tak sobie, bywało lepiej, upatruję końca wymiotów.
    Mam zakaz dźwigania w ogóle,wiec tym bardziej dziecko,podnosze ją kiedy naprawdę muszę. Właśnie obawia mnie, że nasz spacer to będzie "każda w swoją stronę" i koniec końców będę musiała nieść Zuzie. Spróbujemy któregoś dnia z mężem.

    Kciuki za drzemke Zosi. Pierwszy raz obstawiam,ze odrazu nie uśnie, kilka dni i powinna się przyzwyczaić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 10:51

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zęby, ale już się przebijają więc już bliżej niż dalej 😁. O dziwo dziś miała też pierwszą pobudkę o 6 więc mogę powiedzieć że drugi raz przespała całą noc 😲😁.

    Wowka, kattalinna lubią tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS, mamy tak samo. Tyle, że kupiłam drugi wózek specjalnie do samochodu 😂 mój taki sam prezes 😃

    Mała Matylda, i jak? Był telefon? Jak drzemka?

    U nas czwórki na górze widoczne w dziąśle, ale jeszcze nie wyszły. Z jednej strony kropka. Też bliżej niż dalej. Ale dziecko mnie gryzie 😐

    Taki upał, że suszę pomidory na słońcu. Jak włoska mamma 😆

    Mała Matylda, J.S lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia spała w żłobku 20 minut, pani ją uśpiła głaskaniem i kołysaniem. Gdy przyszłam (3 minuty po telefonie) była spokojna i jadła jabłko, ale buzię miała czerwoną od płaczu. Serce mi pęka.
    Teraz jesteśmy w domu, Zosia śpi na moich kolanach. W ciągu dnia przesypia zwykle 2h więc ta drzemka w przedszkolu to za mało. Po powrocie była wykończona ale miała duże trudności z zaśnięciem, boję się ryzykować odłożenie. Posiedzę jeszcze trochę, spróbuję gdy już nie będzie mi żal jeśli się nie uda

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki mam teraz ład podczas remontu...

    😱😱😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2019, 12:06

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Taki mam teraz ład podczas remontu :



    😱😱😱


    ja nie musze miec remontu by tak wygladal mój salon

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekaw czy potem tak będzie wyglądał pokój czy salon też 😂

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazwyczaj pokój przenosi na sie do salonu
    noooo
    ewentualnie-po drodze-zabawki trafiaja na przedpokój, łazienke i kuchnie :)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jangwa, w pierwszej chwili wyglądałam jak wstawione przez Ciebie emotikony, ale po namyśle stwierdzam że pokój Zosi po 15 minutach samodzielnej zabawy wygląda podobnie🤪
    Przed chwilą moja córka wymyśliła sobie zabawę: wyjmowanie zawartości kuchennej szuflady (miski i blaszki do ciast), przenoszenie i układanie ich na kanapie😱

    Zosia spała tylko 50 minut, do odłożenia nie doszło, ale rozpiera ją energia i ma dobry nastrój🙂

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli to standardowy bałagan 😂

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda Adaś pierwszy raz na drzemce w żłobku też spał 20 min 😉 drugiego dnia dwa razy po pół godziny, a teraz śpi ok 1.5 h :) myślę że Zosia też się szybko przestawi 😉 Kamcia pokoik chłopaków super, bardzo mi się podoba :) Jangwa u mnie też tak często wygląda 😁 Wowka mnie moje dziecko też gryzie :/ i czasem ma takie ataki histerii j wszystkim rzuca wtedy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 17:13

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Zosia tez pierwsze dwa dni krotko teraz zazwyczaj 1.5 h. Dzisiaj godz ale i tak byla w super formie 😉 placz nadal jest tylko rano, i juz na parkingu panika. Ale szybko sie uspokaja.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
‹‹ 2567 2568 2569 2570 2571 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ