X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 października 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil ogolnie dosc pozno zaczal ogarniac kawalki z tego co pamiętam, ale jak juz zaczal tak jesc to mu nie daje rozgniecionych :p Chleb je ze skorka, jablko tez gryzie bez problemu tylko pakuje do buzi za duze kawałki, jak np. Mu kroje jablko w cwiartki to on by taka cala wsadzil do buzi najchetniej...dlatego mu kroje w takie zeby mu sie do buzi zmieściły xd

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 22 października 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy daj mu całe jabłko w tedy ugryzie ile da radę zjeść. Ulka to jest dziewczyną która da sobie radę w życiu po pierwsze sępi wszystko i wie gdzie co leży jak ktoś otwiera zamrażarkę to ona już stoi i woła loda ,wie gdzie trzymam jabłka bo kupuje dużo i nie wszystkie od razu wyciągam to ona idzie bierze i je ,nie obrane ani nie pokrojone,jest tylko jeden problem bo zje ile chce albo puki ja coś nie rozproszy ,wtedy porzuca a za jakiś czas bierze drugie i kolejne a ja tylko zbieram niedojedzone kawałki .

    cf409fc7e7.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 22 października 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio pozwolilam wlozyc do buzi tyle ile mogl, a skonczylo sie tym ze taki kawalek chrupka utknal mu w srodku, nie mogl odkaszlnac bo go przytkalo, a ja musialam wygrzebywac palcem z gardla. Zawal 🤯🤯🤯

    Jablko to u nas bez skory i pokrojone na kawalki, ale ja dozuje bo sie boje ze sie zadlawi 😂😂
    Chleb tylko bez skory, ziemniaki rozgniecione, mieso na mini kawalki pokrojone. Musze byc chyba bardziej odwazna w tej kwestii, bo ja to nadal na tym etapie, ze sie boje, dla mnie nawet jak juz odkaszlnie to juz siedze jak na szpilkach w stresie, ze bedzie sie dlawil 🤦🏽‍♀️

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jabłko moja lubi jeść w całości, jak tylko widzi to już piszczy żeby jej dać, ale muszą być miękkie bo tak jak dzisiaj było twarde i się zakrztusiła bo chciała połknąc.
    Moja mama była w szoku że daje Zuzi owoce w całości,chleb ze skórką żeby gryzła kromke 😁

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 22 października 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadl jablko w całości kilka razy, ale musialam ja mu podawac do buzi oczywiscie xd Ogolnie on np. nigdy nie jadl bulki trzymajac cala w rekach bo on tego nie ogarnia, pewnie to nie jest normalne, ale on przeciez dopiero po roku zaczal cokolwiek jesc ze swojej raczki wiec moze na to tez przyjdzie pora troche pozniej...

    A no i owoce bez skorki oczywiscie ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 22:29

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy
    U takich maluszkow wiele rzeczy jest normalnych

    Raz nie wyjdzie, drugi raz tez, aż się dziecko nauczy ile czego można

    I w sumie bardziej niebezpieczne jablko pokrojone niż w jednym większym kawałku
    Ale u nas nadal Piotr woli drobne A Patryk całe. Ale Patryka ogryzek też satysfakcjonuje-byle sam 😉

    A j tak najlepszy jest na działce-ugryzie każde jablko znalezione
    Im gorzej wyglada tym smaczniejsze 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 05:37

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 23 października 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS, zrób sobie kurs pierwszej dla dzieci. Serio, będziesz spokojniejsza bo będziesz wiedziała co robić w razie wukońcu W
    .b

    O jabłku już tu było, bezpieczniej dać duży kawał żeby dziecko odgryzło niż mały. Bożenka ostatnio ma bunt na skórkę, obstawiam że to przez żłobek bo tam dostają kawałki obrane. Chyba, że to kwestia skóry w danym jabłku bo ostatnio była gruba. Ziemniaki w czy warzywa trochę rozgniatam w zupie ale tylko ze względu na to żeby była gęstsza to wtedy łatwiej jeść samodzielnie. Bo karmię już bardzo mało 🙂 a jak weźmie za dużo to wypluwa więc luz.

    Zaufajcie dzieciom i naturze 😁

    preg.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 23 października 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde dziecko inne. Mój ode mnie z ręki nie zje jabłka, czy kanapki, musi sam trzymac i odgryzać. Pewnie w jego rozumieniu ode mnie jest zatrute 😃

    Cały czas na tapecie są tosty, bo chrupkie i chyba dobrze robią na dziąsła 🙂

    O rany, potrzebuję wolnego. Od wszystkiego najlepiej. Źle mi.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wowka
    gadaj

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj ukradł mamie ogryzek

    Maliny prosto z krzaka-już na wejsciu wola am
    Poza tym woła tylko am 🤣
    A ja wciąż się zastanawiam na czym on żyje-wagowo szalu nie ma
    Nie zje konkretnego posilku-tylko po trochu, wszystkiego, bo każdego-wyzebrane najlepsze
    Piotrek w tym wieku i dwie kromku chleba zjadl...Patryk paseczek...
    Ale potafi matce i 3 kupy walnąć 😜 z czegoś produkuje...
    Mm to max 100ml przes sen na noc


    Wczoraj ustawilismy jego fotelik przodem (w grudniu i tak bedzie przodem i z przodu). Dziecko rano w głos się smialo-tak mu się jazda podobala
    Ale zobaczymy czy w drodze powrotnej też będzie wesolo
    No i drugi poranek z rzędu nie płakał oddany w ręce pani...
    A jutro Piotruś ma pasowanie na przedszkolaka
    Już to widzę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 08:13

    pawojoszka, Wowka lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, ściskam, zaraz weekend może uda Ci się choć trochę odpocząć.

    Co do jedzenia to każde dziecko opanuje różne umiejętności w swoim czasie, nie ma co się stresować że jedno już je samo a drugie nie,mają czas. Przerabialiśmy to jak lekarka nas wysyłała do neurologopedy bo dziecko po roku samo nie je z rączki, teraz mam wrażenie że robi się na siłę dorosłego z dziecka i wymaga żeby opanowało umiejętności jak najszybciej. Jabłko też trzymam i podaje do gryzienia, całego wiadomo i tak nie zje,do owsianki daje tarte owoce. Bułkę zje, ale raczej daje chleb, bo bułka zapycha.

    Kredki do kąpieli są w rosku, nie kupuję bo nie mam wanny, a poza tym moja nie potrzebuje zabawek w kąpieli bo i tak nie idzie jej wyciągnąć z wody, zawsze za krótko 😀

    Omg jak jeszcze raz usłyszę że przydałby się nam chłopczyk to zobaczycie mnie w wiadomościach. Czy ludzie naprawdę potrafią mieć taki tupet. Mąż ostatnio usłyszał,że jest paprokiem bo "robi dziewczynki" 😡😱 Nie mam pytań.

    Wowka lubi tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majowa
    mi tez "gratulują" w końcu dziewczynki XD
    pomijam tu zawsze jeden fakt ale ludzie chyba za nudno w życiu maja

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, bez komentarza. Ludzie nie myślą. Moja teściowa zapomina że to moja 3 ciąża, ostatnio do mnie mówi "jak byłaś w pierwszej ciąży z Zuzią" mi oczy wyszły, mówię jej że w pierwszej to nie z Zuzią, spojrzała na mnie jakby nie wiedziała o co chodzi.

    Jak usłyszałam że przydałby się chłopczyk to mówię że to nie koncert życzeń, a przydać się nam może co najwyżej porządny spadek albo wygrana w lotka 😆

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze odp że dobrze, że w tej kwestii nie możemy decydować

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córką to mi ludzie czesto mówią jakie to dziewczynki slodkie, że pokocham te ubranka...noooooo

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 23 października 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te teksty to takie jak informowanie matki, że dziecko do ojca podobne. No gdyby nie oni to by człowiek o niczym nie wiedział.

    preg.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 23 października 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzicie ja mam spokój poki co chociaz tesciowa oczywiscie gada, ze ona by wolała znac plec jakby miała taka mozliwosc itp, ale na szczescie jej zdanie jest tu malo istotne xd

    Serio nie wiem po co ludzie gadaja takie rzeczy na temat plci dziecka...

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wieczne pytanie "juz na dniach?"
    moje wieczne odpowiadanie-w grudniu, ja tylko taka duza jestem ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 23 października 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiscie w ciazy z chłopakiem jestem bo tak dobrze wygladam ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak bylam w ciąży z Zuzia to też słyszałam, że niemożliwe że dziewczynka bo brzuch ma kształt na chłopca 😂

    Chyba zaczyna się listopadowa pogoda, szaro buro, deszczu brakuje tylko.

‹‹ 2623 2624 2625 2626 2627 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ