X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w domu nie mam farb, niech w przedszkolu korzystaja ;)
    o kredki sie bija
    długpis w rece Patryka to malowidła wszedzie i po wszystkim
    jestem wyrodna matka, ze w domu nie na wszystko pozwalam, z własnej wygody, ale na ich szczescie(i stad odpuszczam) w przedszkolu lubia wszelkie prace plastyczne
    co tez mnie dziwi no ale efekt grupy działa
    szkoda ze nie w mowie XD XD XD

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha
    j.s.
    probuj
    Piotrek był juz serio duzy jak dał sie przekonac do odpieluchowania, ale nigdy majtek treningowych nie miał, po prostu zero pampka z dnia na dzień-a to typ którego mokre majty nigdy nie ruszały ;)
    uczył sie robić, czuć, trzymac od tego pamiętnego dnia
    na noc ma pantsa, ale to jeszcze z naszej wygody
    oni duzo pija, baaaardzo duzo sikają w nocy...nie skończyłoby sie na dwukrotnym wysadzaniu
    czasem sam sie budzi na "u" :)

    z Patrykiem temat jeszcze odpuszczam
    ale czesto-zwłaszcza jak ma na sobie pantsa-pytam"Patryczku idziemy zrobić siku na kibelek?"
    "ka"
    i sadzam go(na nakładce Piotrusia) i robi
    ale sam na pewno nie zawoła
    Piotrek tez na poczatku nie wołał, my za niego decydowalismy kiedy usiadzie na nocnik, sadzany był co chwile, czesciej (2 pierwsze dni) zesikał się w gacie niz do
    straty w rzeczach jakies były
    ale na to trzeba się nastawic (albo na majty treningowe, choc równie dobre byłyby pantsy)
    potem był etap ze sadzany sikał do nocnika
    dopiero później siadał sam
    choć równie szybko nocnik poszedł w odstawkę na rzecz nakładki na klozet
    innym wyzwaniem była nauka sikania na dworzu
    wiec z różnych powodów Patryk jeszcze czeka
    może wakacje? bedzie cieplo, na dworze może sikac, i klubikowo nie bedzie kolizji (im na pewno lepiej pampersy zmieniac)

    i taka ciekawostka
    znam prawie czterolatki z pampersem w dzień i młodsze od Patryka bez pieluchy, różny jest ten czas gotowosci
    jednak dla mnie nie ma półśrodka-trzeba isc na całość
    albo zero pampka (czym innym jest noc, drzemka), albo temat odpuszczamy
    i teraz warto wziac pod uwage np spacer

    i dla usmiechu-Piotrek musi wszedzie zaliczyc kazdy kibel XD XD XD
    gdzie bysmy nie poszli
    nawet u fryzjera XD
    nie zeby sikac, ale zeby zobaczyc , przetestowac, wode spuscić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2020, 13:08

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lubi rysować, ale najlepiej żeby
    siedzieć razem z nią i książeczki bardzo lubi ale tylko oglądać bo jak zaczynam czytać to zaraz przewraca strony. Misie na chwilę, bobasa mi przynosi żebym włożyła mu smoczka i tyle zainteresowania. Klocki służą do rzucania i gryzienia. Z zabaw ruchowych taniec jest u nas nr 1 i zrzucanie poduszek na podłogę i skakanie po nich albo na nie z łóżka i wygłupy z tatą, pogrzucanie itp.

    J.S. kupiłam majtki treningowe takie bez wkładów na Ali ale jeszcze nie testowałam,czekam do wiosny/lata.

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, no to mój niejadek jest jak ten chłopczyk z wrześniowek. Czasem cały dzień na połowie bułki lub toście. Wczoraj na małym kawałeczku ryby i dwóch herbatnikach...

    Co prawda, czasem potrafi zjeść więcej. Ale nie chce mi się gotować i cudować, jak wszystko jest blee. Wychodzi na to, że musi pójść do żłobka 😂

    Muszę z tym niejedzeniem wyluzować, tak jak piszesz, chudy i co z tego? Jego ojciec też chudy 😉

    JS, super to autko 🙂 patrzyłam na allegro koparki i inne, ale jeszcze zobaczę stacjonarnie 😊

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JS, ja o trenerkach myślę od jakiegoś czasu już. I ciągle zmieniam zdanie. Niektóre dzieci mają tak, że jeśli mają cokolwiek na pupie to sikają w to, z gołym tyłkiem wybierają nocnik/ sedes. Trzeba chyba po prostu wytestować swojego bombelka. I pamiętać, że majtki treningowe nie zapobiegną przeciekowi w razie czego bo one mają małą chłonność, raczej na popuszczenie niż normalny sik 😉 pod tym względem nie da się ich porównać do pantsów. Ja czekam na to żeby było cieplej choć czasem mi się zdarza puszczać Bożenkę w samych spodniach czy legginsach po domu. Prawdopodobnie gdyby nie chodziła do żłobka to proces byłoby już za nami bo wołała siku zanim zrobiła. Teraz jak już to po fakcie. Ale przynajmniej dwójkę zawsze melduje i idzie na nocnik 😉

    preg.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pediatra do którego chodziłam z synem zawsze mi powtarzał ze lepiej być chudym niz grubym, bo łatwiej jest przybrać niż zrzucić.
    Wowka a co i ile piję w ciągu dnia. Jeżeli dużo soczków to to go syci.

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie pije soczków, bo nie lubi 😉 pije samą wodę-przegotowaną lub mineralną, czasem z mini domieszką cytryny 😊 ile? Ze dwa-trzy kubki, ale nauczył się pić z normalnego otwartego i tak leję mu po trochu 😊

    O dziwo czekolady też nie lubi, to chyba nie mój syn 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2020, 23:30

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wowka
    i taka ciekawostka-ze ten wrzesniowy niejadek w zlobku zjadał wszystko i sam, az nie do uwierzenia. Mama raz przyszła podejrzec i okazało sie prawda. w domu nic. Trochę odwidziało mu się w przedszkolu ale zaczyna jesc
    sasiadki córka tez niejadek-w przedszkolu nic nie jadła, ale musiała miec na stole XD nie było opcji zabierac posiłków do domu XD musiała miec ale nie ruszyła
    mając 6/7 lat wazyła 19 kg kiedy to szukalismy dla Piotra fotelik bo wazył prawie 17 kg ;) miłał 2,5 roku (teraz wazy ciut mniej)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za rady :)

    Kattalina, a polecasz z jakiejs konkretnej firmy te treningowki?

    Majowa, pokaz jakie masz :) Chetnie zobacze.

    U nas pantsy na przemian ze zwyklymi pampersami, wiec raczej odpada. Na noc bym zakladala, ale w ciagu dnia juz nie, no i wlasnie czytalam, ze na tych treningowkach dziecko odczuwa ze ma mokro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2020, 09:15

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    One mają w środku coś jakby cerata/guma, ale od środka są miłe w dotyku, na pewno nie zastąpią pieluchy, mi bardziej chodzi o to żeby trochę zatrzymały siuśki. Są do nich wkłady ale ja nie kupowałam. Teraz nie biore sie nawet za odpieluchowanie bo moja na bakier z nocnikiem jest, poza tym czekam na cieplejsze dni i zaraz będzie noworodek w domu więc to nie najlepszy czas na takie zmiany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 22:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka to Skrzacik faktycznie niejadek, byłam ponoć taka w dzieciństwie ale słysząc co mamy/ ciocie dały by Zuzi do jedzenia to się nie dziwię że dzieci były niejadkami. Najlepiej niech bułkę słodką dziecko zapije sokiem albo słodkim kompotem, w między czasie zje 10 przekąsek a potem zdziwienie że nie chce obiadu.
    U nas ostatnio zmiany żywieniowe bo Zuzia się obraziła na to co lubiła, zupy be nawet rosół który zawsze jadła, owsianka z owocami już nie przejdzie. Chleb z szynka czasami zje, ale pod warunkiem że ja jem, jak jej zrobie samej to ugryzie 2 razy i koniec, jogurtów tez za bardzo nie chce, ale za flaszkę da się pokroić😆bardzo lubi wszelkie placki, naleśniki itp. i owoce głównie jabłka i gruszki, słodką mandarynka też nie wzgardzi.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryk kocha cebule ;) tak na serio
    z kanapki zawsze ukradnie
    ale i czesto wyciaga cebule z szuflady, obiera i gryzie jak jabłko ;)

    kattalinna, Wowka lubią tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko aż mnie wykręciło jak pomyślałam o tej cebuli,moje lubią cebulkę ze śledzi tak że my jemy śledzia a dzieciaki cebulkę ,przynajmniej nie wyrzucam jak dotąd bo ja nie cierpię cebuli.
    Moje dzieciaki chyba wzięły sobie za punkt honoru przechorowac wszystkie wirusy w tym roku Ula ma oczka zaropiale dawno nas przecież u lekarza nie było. A wszystko przez tą zimę ,której nie ma ,kto to widział w styczniu w nocy dodatnia temperatura a w sobotę już zapowiadają 13 stopni to i wirusy szaleją,a stwierdzenie " chiński wirus" nabiera nowego znaczenia ,masakra mam nadzieję że to dziadostwo do nas nie dotrze.

    Na pocieszenie powiem wam że większość dzieci z tego niejadkowania z czasem wyrasta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2020, 10:49

    cf409fc7e7.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8697 7456

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    Patryk kocha cebule ;) tak na serio
    z kanapki zawsze ukradnie
    ale i czesto wyciaga cebule z szuflady, obiera i gryzie jak jabłko ;)
    Moja siostrzenica tak miała 🙂

    JS, jeszcze nie wiem, które najlepsze są. Póki co staram się ogarnąć kto w ogóle szyje takie majty 😉 i podejrzewam, że będę kupować po prostu ze względu na wzory 😂 pupusa mi się podobają 😉

    Berbecia, z tą łatwością przybierania na wadze to trochę przesadził lekarz. Prawda jest taka, że najłatwiej tym, co są w normie. Osoby z niedowagą tak samo się męczą jak te z nadwagą. Dodatkowo w przypadku dzieci rodzice ciągle są posądzani o zaniedbywanie i niedoźywianie...

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cebule lubię i czosnek ale w ciąży nie mogę jeść bo potem cały dzień ją czuję i non stop chce mi się pić.

    Jak przewijacie dzieci,na leżąco, na stojaco? U nas w dzień pantsy ubierane na stojąco ale problem jest jak jest kuupka, na stojąco dobrze jej nie wytre, pod prysznicem histeria😕 nie wiem co robić.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i na lezaco i na stojaco ale na zasadzie negocjacji-adekwatnie do sytuacji chwytam pampersa lub pantsa
    kupa zawsze na przewijaku
    w klubiku robia i na lezaco i na stojaco pampersy i tu podejrzałam ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od kilku dni na leżąco nie przejdzie, daje zabawke, pieluszke, paluszka coś żeby tylko chwilę uleżała ale nie chce, zaraz wstaje. Na noc często udaje mi się ubrać pampka i w nocy, ale w dzień jest problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2020, 15:55

  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jakiejs grupie tez widzialam dziecko jedzace cebule jak jablko, nie dalabym rady 😂

    U nas od jakiegos miesiaca pielucha przebierana tylko na stojaco bo na lezaco byla histeria..

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, u nas na leżąco ab-so-lut-nie nie. Na stojąco jest na biegająco z gołym tyłkiem 😂, więc przewijam na siedząco. Sadzam na kolanach, łatwiej nawet założyć normalną pieluchę niż pantsa. Dwójkę myjemy pod kranem, a dalej na siedząco.

    Co do cebuli od śledzia, to podobno jak ja byłam mała to moczyłam sobie chleb w tym śledziowym oleju i jadłam tak z cebulką, bleeee 🤮

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis wielki dzien, a wlasciwie noc xd Kamil pierwszy raz spi sam, kupilismy nianie elektroniczna, ja sie przenosze do salonu (maz juz tam od kilku miesięcy spi) i malenstwo tez tam bedzie z nami zeby Kamila nie budzilo :p Mam nadzieje, ze zda to egzamin bo innego pomyslu poki co nie mam...

    kattalinna, pawojoszka lubią tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
‹‹ 2698 2699 2700 2701 2702 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ