X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 16 lutego 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy teraz tak ci się wydaje bo końcówka jest ciężka ,mała różnica wieku więc jest ciężko ale poczekaj 5- 10 lat. No i ja stawiam na dziewczynkę, ale szybko to zleciało ,zastanawialiśmy się czy tyle wytrzymasz w niewiedzy a tu proszę jeszcze chwila cierpliwości .

    Majowa jak tam u was ?

    Ewcia szybkiego porodu ,oby ci nie przyszło tak długo przenosić i tym razem .

    Ewciaa83 lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje rady.
    Dzisiaj podczas walki o sciagniecie gilka katarkiem, mlody chyba sobie coś naciagnal na szyji. Nie może odkrecic glowy w lewo i pokazuje w okolicy obojczyka ze boli. Dalam już paracetamol, masaż nie bardzo dziala bo mlody nie daje sie dotknąć. Przeczekać czy jakies masci

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia, byłam pewna że 16go ☺️... Jestem starsza od Ciebie o jeden dzień 😂

    Katy, ja również obstawiam dziewczynkę 🥰

    Nynka, maść może podrażnia delikatna skórę dziecka 🤔 ja bym przeczekala, ewentualnie coś z ibufenem przeciwzapalne bym podała, ale nie wiem nie znam się.

    kamciaelcia, Nynka lubią tę wiadomość

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 lutego 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina
    To też rocznik 83?

    I jest u nas Zuzia na ferie, córka kuzyna
    Ona jest z 19 lutego, kończy 17 lat

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 lutego 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibuprofen jest w maści
    Może takie coś

    Nynka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, 83 ☺️
    U mnie siostra z 5 lutego i siostrzenice 10 i 15 luty 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2020, 14:24

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 16 lutego 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha
    Masz w loginie 83
    Moja mama 5 lutego

    Nina83 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje że jutro wyjdziemy. Mała coś żółta, mam nadzieję że żółtaczka się nie rozkręcić. Zaliczyłam juz akcje baby blues, dobrze że nie tylko ja na sali. Noc taka sobie, Lili identycznie jak siostra je i przysypia i nie można jej dobudzic i tak czasami w nocy jadła co godzinę.

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 lutego 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, kciuki za jutrzejsze wyjście 🙂 i czekam na relację z zapoznania sióstr 😊

    Nynka, przychodzi mi do głowy jeszcze coś ciepłego do rozgrzania tego miejsca. Może termoforek, albo tetra z mikrofali?

    Katy, fajny brzuszek, zgrabny, ale też widzę że większy niż z Kamilem 😊

    Dwie sprawy:
    1. Niejadek. Skrzat zjadł dziś pół kromki chleba i dwa ogórki kiszone. Wczoraj trochę suchego makaronu, pół bułki i trochę banana na cały dzień. Na pewno to jest w porządku? Oferuję różne posiłki, podobno zdrowego dziecka nie da się zaglodzic, to dlaczego on konsekwentnie odmawia jedzenia?

    2. Potrzebuję kciuków-jutro wizyta. Trzęsę gaciami 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2020, 17:32

    Katy, Nina83, kamciaelcia, kattalinna, Nynka, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 16 lutego 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woowka powodzenia na wizycie.
    Podobno dziecko nie da się zagłodzić ale mi kiedyś lekarka mówiła że jeśli dziecko mało je to trzeba pilnować żeby to co zjada wyło jak najbardziej bogate w witaminy i inne potrzebne skladniki choć wiadomo że ono i tak je co chce ,poza tym mnie zawsze niepokoiło to że jak się przyzwyczai żołądek do małej ilości to potem lepiej nie będzie bo wiadomo że żołądek można rozciągnąć ale może się też skurczyć. Mój najstarszy jadł ładnie i wszystko aż do około roku kiedy był przeziębiony i poprostu przestał jeść ,od tej pory wieczny problem z jego jedzeniem a po latach problemy z żołądkiem i układem trawienia ,ale może to tylko mój jest takim ciężkim przypadkiem. Młodszym też czasem odpuszczam ale dlaczego że wiem że jedzą w szkole czy przedszkolu.
    Jednakowoż półtora roczne dziecko to jeszcze maluch i niewiele mu potrzeba poza tym pewnie pije mleko mm ,które jest witaminowane,jeśli nie ma anemii ,prawidłowo przybiera to można mu dać chwilę zanim zaczniemy panikowac i biegać za dzieckiem z łyżką

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka kciuki za wizytę! Koniecznie daj znać po!😊
    Tak zrobilam, termofor na szyje, było ciężko ale troche dalismy rade, jakby lepiej ale jak sie zapomnial i sie odwrocil to placz😥 do tego ma gulke jakaś po tej stronie. W aptece powiedziala, że nic dla niego nie ma, i najlepiej do pediatry. I tak właśnie zrobimy czekam na wizytę, mam nadzieję że jutro lub wtorek będzie, ale licze tez ze jutro bedzie lepiej.

    Wowka co do niejadka, nie pomogę, mój nawet jak chory to apetyt ma. Na prawde bylo kilka sytuacji kiedy odmawial jedzenia, lub jadl mniej. Ale sie zastanawiam czy az takie niejedzenie jest normalne? A czy np jakbyś mu podsuwala to co lubi najbardziej też tak mało je?

  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2758

    Wysłany: 16 lutego 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, czy Skrzat miał robioną morfologię? Jeśli nie myślę, że warto zrobić aby wykluczyć anemię.
    Widzę że jesteś zaniepokojona, więc jeśli masz zaufanego lekarza skonsultuję się, ale jeśli badania nie wykażą anemii uznałabym, że taki urok Skrzata. Nie jestem zwolenniczką namawiania do jedzenia, postawiłabym na rodzinne posiłki podczas których wszyscy mają na talerzach to samo i każdy zjada tyle na ile ma ochotę, dania atrakcyjne wizualnie i ze składników akceptowanych przez Skrzata. Podobno powyżej 1,5 roku dziecko trudniej jest nakarmić, ciekawość świata dotyczy innych kwestii niż smakowe. U nas ostatnimi czasy też gorszy apetyt, ale wyjściowo było bardzo dobrze, a teraz po prostu przeciętnie (plus gorsze momenty) więc zachowuję spokój.
    Za jutro oczywiście kciuki, ale to tylko formalność, bo po prostu musi być dobrze 🙂
    Koniecznie pochwal się po wizycie 😊

    Nynka, żadnych nowych rad nie mam, dziewczyny chyba wyczerpały temat. Jeśli ból będzie się utrzymywał szybka wizyta u lekarza to najlepsze co możesz zrobić. Mam jednak nadzieję, że nie będzie potrzebna. Przesyłam życzenia zdrówka dla Filipka, oby dolegliwości szybko ustąpiły.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.

    Powiem Wam, że pełen szacun dla każdej z Was która pamięta imiona dzieciaków naszych😁😊

    Przyznam, że ja jeśli nie piszecie tu imionami to pamiętam tylko nie które dzieci tak z marszu...

  • Sela Autorytet
    Postów: 1523 943

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa gratulacje!!! Cudowna Lili:-*

    Katy i tak masz mały brzuszek, ja to miałam wielki z Leonem.
    Pięknie wyglądasz :-*

    Ewcia oby Ci szybko poszło :-)

    Nynka mnie ostanio połamało i naprawdę termofor był wybawieniem, Leosiowi kupiłam taki z pestek wiśni jak był niemowlaczkiem i sama go używam ;-)

    Leo dostał zapalenia spojówek. Ropy tyle, że noskiem się leje. Masakra, mimo kropli z antybiotykiem od piątku poprawy nie widzę. Jeszcze rano zaczął kaszleć tak oskrzelowo, po podaniu syropów zaczął się minimalnie zrywać... coś czuję, że kolejna noc będzie nieprzespana...

    Ewciaa83, Katy lubią tę wiadomość

    W końcu się udało...

    qb3cwn152gntqsgf.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedzi, dziewczyny 😊 nie miał robionej morfologii, od maleńkosci. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, poproszę pediatrę-nie chcę iść do przychodni w sezonie chorobowym 😊 myślę, że te wyniki uspokoiłyby mnie, niech sobie je jak chce, jeśli nie powoduje to konsekwencji zdrowotnych 😉

    Jestem daleka od biegania z łyżką. W ogóle Skrzat nie chce być karmiony, więc menu dostosowuję do jego umiejętności. Zazwyczaj z różnorodnego talerza wybierze jedną rzecz i zje tylko to. Chętnie jada bułki, opiekane frytki i suchy makaron. Trochę słabo 😐 mm wypija 210ml na sen, zazwyczaj nie do dna, zostawia sobie na nocne pragnienie i kończy 😉 nigdy nie odznaczał się super apetytem, ale teraz większość jest nie,nie,nie. Liczę, że to jednak magia wieku i trochę przejdzie samo.

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 16 lutego 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woowka u mnie Ula i Patryk jedzą butlę rano i wieczorem i w ciągu dnia conajmniej jedną ,co prawda mleko krowie ale zawsze z kleikiem i to mi daje trochę spokoju że coby nie zjedli w ciągu dnia to jednak ta butla jest ,to jednak małe dzieci są . Mojego męża siostra swoje pierwsze dziecko do roku karmiła prawie tylko mm ,mój Wojtek był miesiąc starszy ,on już wcinał kotlety i skrzydełka z grilla oblizał do kości a ona tylko mm ewentualnie coś do spróbowania i wyrosła zdrowa i pulchniutka panna . Jak poszłam z Pawłem do lekarza z tym jego niejedzeniem to tylko dostaliśmy na badania krwi ,a że nie było anemii to nic dalej ,nie kazali mi dawać nic z tych syropkow na apetyt tylko pilnować żeby nie zajadał głodu słodyczami ,czy nie zapijał słodkim piciem. Zrób morfologię jeśli cię to uspokoi

    cf409fc7e7.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 lutego 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i pogody ducha. Stooo laaat 😘🌹🌷🌺

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziękuję bardzo 😘😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka , o której masz wizytę? Koniecznie daj znać po 😊

    Majowa, jak tam Lilusia? Szykujecie się do domku?

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 lutego 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina
    Sto lat
    Przed toba kwiecie wieku 👍

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
‹‹ 2716 2717 2718 2719 2720 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ