X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 28 maja 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina Adaś rano płacze ale mąż uważa że tofwina rudej cioci która teraz po niego wychodzi (pracuje krótko tam), w tamtym tyg jak go zawiesiłam i odbierała inną nie płakał. Ale odbieram go zadowolonego, dziś tańczył w domu tak jakby kaczuszki 🤷 fajnie to wyglądało 🙂 chyba w żłobku coś ćwiczyli ;) a Ania jeszcze chodzi czy już nie?

    kattalinna lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 29 maja 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania się nachodziła przez tydzień. Teraz musimy chyba czekać do zwiększenia limitów albo się w żabce zatrudnię żeby mieć zaświadczenie, że w handlu robię...

    Berbecia, o proszku nie wiem nic, to odkwaszanie nie jest głupie ogólnie ale jak wszystkie diety, wg mnie wymaga najpierw konsultacji z lekarzem i jakiś badań bo można sobie krzywdę zrobić, zwłaszcza gdy się na coś leczy jak Ty.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 29 maja 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat z tą dieta nie chodzi o mnie.
    Kuzynka zamierza się jej podjąć.

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 29 maja 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To sugerowałabym kuzynce sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań dla niej

    zem3qps6in5tddof.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 29 maja 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki Kattalina 🙂

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 29 maja 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę się pochwalić mam w końcu kurki i kogucika. 😜
    Mój syn wielki przeciwnik jajek codziennie się pyta czy może sprawdzić gniazda.
    Jego stwierdzenie wy jecie jajka a ja udko😁

    kattalinna, Asix, kamciaelcia lubią tę wiadomość

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Asix Autorytet
    Postów: 509 1301

    Wysłany: 30 maja 2020, 02:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mako mnie tu bo mam w domu dzikusa.
    Zobaczcie. On sobie krzywdę kiedyś zrobi!😱😱

    https://youtu.be/ef2EFCKjBSQ

    Wowka, Nina83, kamciaelcia, pawojoszka lubią tę wiadomość

    relgpiqvtgsotfq2.png
    h84fqtkfi6qmoamc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy! 🥺😖
    Od kilku dni coś złego dzieje się z Zosią, najpierw zaczęło się niewinnie, od ponad tygodnia przebudzała się w nocy na mleko z histeria, jeśli nie dostała mleka odrazu rzucała się po łóżku, płakała, wrzeszczała... Dostała butle, wypiła i usypiała. Rano i w ciągu dnia było ok. Ale od kilku dni w ciągu dnia zaczyna robić histerie z niczego! Nagle zaczyna płakać, rzucać się na podłogę, bić się... Nie mogę nawet jej podnieść tak się wije, nic do niej nie dociera. Próbuje ja przytulić ale nie daje podejść do siebie bo tak się rzuca, a najgorsze, że robi sobie krzywdę np. Waląc moooocno głową o podłogę. Dziś z niemocy dałam jej klapsa.. Uspokoiła się.. Ale ja nie chce jej bić 😭 Boże, co ja mam zrobić, co się dzieje? Jestem załamana. Dziś już trzy razy była histeria, za pierwszym razem uspokoiła się bo ja zaczęłam wyć razem z nią. Dziewczyny, jestem bezradna 🤷‍♀️ nie wiem co mam robić, jestem pierwszy raz w takiej sytuacji, z synem nigdy coś takiego nie miało miejsca. Zastanawiam się czy do psychologa z nią iść.

  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina może to marne pocieszenie, ale przeżywam dokładnie to samo od soboty. W sobotę pierwszy raz od świąt BN byliśmy u moich rodziców. Na noc wróciliśmy normalnie do domu i o 2.30 Mała się obudziła z taką awanturą jak jeszcze nigdy. Płakała, wrzeszczała (tego nie można nazwać krzykiem), uciekała, jak chcieliśmy ją przytulać to nas biła i kopała. I to trwało do 5.30, potem padła ze zmęczenia. Rano jak gdyby nigdy nic. Zwaliłam to na karb emocji, myślałam że tak przeżywa spotkanie z dziadkami po takiej przerwie. Ale w nocy z poniedziałku na wtorek było dokładnie to samo, z tą różnicą, że walczyła o godzinę dłużej. W środę zrobiła mi taką awanturę przed drzemką, w czwartek przed drzemką i przed usypianiem na noc. Dzisiaj wstała o 5.30, przyszła do nas, usiadła pod łóżkiem i zaczęła płakać. Nie chciała się położyć, nie chciała żeby ją przytulić, nic. To wygląda dokładnie tak jak opisujesz, nagle, z niczego, zaczyna się histeria nie do opanowania. Ja też już rozważałam psychologa, ale w międzyczasie mąż zgadał się ze znajomym z pracy, który mu powiedział, że ich córka w okolicy 2.5r miała dokładnie to samo. Pokazywał my nawet filmik, to mąż mówi, że wyglądało to tak samo jak u nas. Oni byli u psychologa, nawet dwóch i jeden i drugi im powiedział, że to taki etap, że w tym wieku tak może być, żeby się nie niepokoić. U nich to trwało ok 2 tygodnie i się uspokoiło. Więc na chwilę dałam na luz, staram się gasić pożary zanim się na dobre rozkręcą i czekam jeszcze chwilę. Jak nie będzie się wyciszało to pójdę do psychologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 10:29

    Nina83 lubi tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White, wychodzi na to, że to słynny bunt dwulatka 😖 mam nadzieję, że to szybko przejdzie bo ja oszaleję. Jestem kłębkiem nerwów, boję się żeby to się nie odbiło na małym w brzuszku 😟
    Mało tego, że Zosia daje czadu to jeszcze z moim ojcem mam zgrzyty i to duże, oszaleć idzie!
    Wczoraj poszłyśmy na spacer, oczywiście na pieszo bo od kilku dni jak widzi wózek dostaje spazm. Idziemy, tzn.ja idę, Zośka biegnie. Proszę ją żeby nie biegła bo to droga polna z kamieniami i zaraz upadnie, oczywiście nie posłuchała i baaam! Zaryła twarzą po kamieniach. Pół twarzy zdartej i Śliwa na czole 😖 plus kolana w siniakach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 10:44

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina my tak mielismy kilka miesięcy temu. Wtedy myslalam, że to przez złobek, bo bardzo nie chcial chodzic i codziennie rano był placz. U nas bylo to prawie co noc, wlasnie to co opisujesz i White, tylko raz sie nam zdarzylo w dzien. Trwalo to okolo miesiaca i przeszlo. Po tych atakach zaczął mówić NIE na wszystko i pokazywać rogi.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Patryk od tygodni
    Przecież pisalam że jest okroooopny 🙃

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i bunt trzylatka jest ciekawszy 🤣

    Nina83 lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny współczuję i wam i sobie 😚 dziękuję, że o tym piszecie bo zaczęłam się bać, że jaka psychoza ją dopadła bo nigdy tak się nie zachowywała. Oczywiście miała gorsze dni i pokazywała pazurki z wymuszaniem i histeriami ale nie w takim stopniu jak teraz, teraz jest koszmar 😭
    Usnęła teraz o dziwo bez płaczu. Próbowała już coś ale szybko odwróciłam jej uwagę śpiewając jej ulubione piosenki, zaczęła śpiewać ze mną i się wyciszyła 🥴
    Muszę znaleźć na nią sposób.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamciaelcia wrote:
    No i bunt trzylatka jest ciekawszy 🤣
    Niechcący polubiłam 😒 a wcale nie lubię. Kamcia, nie strasz że może być gorzej 😭

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, Kamcia lubi straszyć 😉

    zem3qps6in5tddof.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 30 maja 2020, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cztery latka tez maja swoj urok😁

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina, ja też w klubie matek wrzaskunów.

    Ostatnio sen nocny pogorszył się, a było już tak dobrze. W nocy Skrzat rzuca się po łóżku, jęczy, pochlipuje, wyciąga do czegoś ręce i krzyczy "chcem", śmieje się i ogólnie cały zestaw emocji. Nie włączam żadnych bajek i filmików na yt, bo pomyślałam, że to może od tego...? Ale jest tak samo, jak było.

    Przed usypianiem krzyk. Przy (nie)jedzeniu czasem też. O głupoty w naszym mniemaniu-bo dałam łyżkę, a nie widelec, bo polałam sosem, a on chciał jeść suche itp. Czasem taka awantura kończy się rozsypaniem zawartości talerza i moją szewską pasją.

    Ale są też pozytywy. Dziecię me jest coraz bardziej samodzielne. To do tego prowadzą te wszystkie krzyki, Skrzat zauważa, że ma możliwość wpływu na swoje życie i chce z niego korzystać. A ja staram się gasić pożar zanim wybuchnie. I obym ja nie wybuchła, bo cierpliwość mam jakąś mocno ograniczoną ostatnio.

    Z innej beczki, byłam na połówkowym. Potwierdzona córka, waży 350g i wygląda zdrowo i dobrze 😍 Szyjka też w miarę ok-3cm, ale zamknięta i trzyma.

    Nie mam ładnego zdjęcia, tylko jakieś elementy-głowa, brzuszek, coś tam w mózgu 😉

    Asix, Nina83, White Innocent, kamciaelcia, pawojoszka, kattalinna, Katy, wariancja, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka cieszę się, że z małą wszystko dobrze 😚
    Ja połówkowe mam w czwartek ☺️

    Po drzemce Zosia jakoś złagodniała, bawi się pięknie, zjadła pięknie obiad i deserek 😀 ale zobaczymy co będzie wieczorem 😒

    Wowka lubi tę wiadomość

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 30 maja 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina współczuję problemów, ja na histerie mam jeden sposób nie reaguje, jeżeli wrzaskun się zmęczy wtedy próbuje rozmawiać ale jeżeli ta próba powoduje ponowny wrzask zostawiam, wychodzę z pokoju, bez widowni histeria szybciej mija. Jednakowoż dzieci są różne jeśli czujesz że potrzebujecie psychologa nie wąchaj się, to nie tylko kwestia dziecięcej histeria ale też twoich emocji i jak sobie radzić w takich sytuacjach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 17:20

    cf409fc7e7.png
‹‹ 2835 2836 2837 2838 2839 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ