X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula słodziak ☺️ mój też mówi że nie chce do przedszkola że tam jest głupio :( mówi że chce zostać w żłobku 🤷 boje się jak to będzie ale mam nadzieję że szybko się przekona że w przedszkolu też jest fajnie ;) Katy zdrówka 😘

    Katy, pawojoszka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczne dzieciaczki Kochane.

    Brzuszki piękne, nawet zazdroszczę troszkę😊

    U mnie oczywiście spokojnie być nie może. Syn najpierw skręcił nogę, a po tygodniu od zakończenia leczenia złamał tą samą nogę. Także my jesteśmy uziemieni w domu.

    Milenka bardzo chce iść do przedszkola. Kupiła sobie już plecak, śniadaniówka i bidon. Mówi że ona tam sama będzie chodzić bez mamy i taty,a do tego jeszcze ma ja wozić autobus (to akurat nie realne, bo przedszkole jest jakieś 500 metrów od domu).
    A o to moja księżniczka i książę 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 23:37

    kattalinna, Ninka83, Mała Matylda lubią tę wiadomość

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj trafiłam do szpitala z przedwczesna akcja skurczowa :( w badaniu szyjka miękka ale na szczęście bez rozwarcia i trzyma. Podali mi magnez w kroplówce i pompę na noc i dziś wróciłam do domu ☺️ stwierdzili że ciąża wysoka i dzidzia da radę jak co. Mam nadzieję że to był incydent i dotrwam do terminu. Bo stres ogromny i takie nagle rozstanie z Adasiem źle znoszę.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale za to ze śmieszniejszych rzeczy to mąż mi zapakował torbę do szpitala i mi ją dowozili jak już byłam przyjęta...miałam tam np mega gruby szlafrok zapakowany, śpiochy na 6-9 miesięcy i czapeczkę która Adaś miał dobrą jak miał też że 3-4 miesiące 😂

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, odpoczywaj, oszczędzaj się ile możesz, trzymam kciuki i życzę dotrwania do terminu porodu. Taa też pamiętam jak mi mąż przywiózł torbę do szpitala i ręcznik najgorszy jaki tylko mógł wynaleźć w domu i skarpety grube, po kolana :D

    Mała Matylda, zdjęcie ciążowe cudowne, piękna pamiątka.

    Dziewczyny Ula i Milenka wyrosły :)

    Byłam z Lili dzisiaj w żłobku na 2h, nie wiem jak ja to zniosę, mega przeżywałam, a ona bawiła się ładnie z dziećmi. Pani stwierdziła, że jest bardzo otwarta i zachowuje się jakby chodziła tu od dawna, zobaczymy jak to będzie jak pójdzie sama na dłużej. Nie wierzę, ze moje Małe Maleństwo pójdzie do żłoba, a moja duża córeczka (jak mówi sama o sobie) idzie do przedszkola, Zuzia codziennie mówi, że chce do dzieci, oby jej się nie odwidziało po pierwszych dniach.

    Katy, jak u Was? Współczuję pobytu w szpitalu, biedny Kacperek. My mieliśmy ostatnio nocną biegunkę i ja już byłam kłębkiem nerwów, na szczecie to tylko jednodniowa akcja, coś musiało jej zaszkodzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2021, 22:27

    Mała Matylda, pawojoszka lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, współczuję stresu. Trzymaj się i bądź dobrej myśli. Mąż chyba celowo tak Cię spakował, żebyś jednak tam nie zostawała dłużej oraz żeby nastrój poprawić 😉

    Majowa, skoro Lili zadowolona to Ty się ciesz, zamiast stresować 🙂 udana adaptacja w dużej mierze zależy od nastawienia rodziców. A te małe skubańce bardzo wyczuwają emocje i je przejmują, także w takich sytuacjach. Postaraj się popracować nad głową. Będzie dobrze 🙂

    Piękne dzieci widziałam i znikły 😉

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uleńka śliczna i jaka rezolutna😋

    Katy, jak się czuje Kacperek? Mam nadzieję, że pobyt w szpitalu nie był długi i szybko wróciliście do stęsknionego Kamilka.

    Berbecia, współczuję kolejnego urazu synka. Biedny, jak znosi ograniczenia?
    Zdjęć niestety nie widziałam, ale zapał Milenki do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej mnie zauroczył 😊

    Cola, jak się czujesz? Mam nadzieję, że to jednorazowy incydent i Ala grzecznie posiedzi w brzuszku jeszcze co najmniej przez miesiąc. Domyślam się, że po tym jak mąż się wykazał Twoja motywacja do spakowania walizki bardzo wzrosła 😜

    Majowa, dzielne te Twoje córcie🥰
    Życzę Ci aby zaraziły Cię pozytywnym nastawieniem do ich pobytu w placówkach 😊

    Spędziłam dzisiaj kilka godzin na izbie przyjęć, bo podczas ostatniej wizyty na USG brzuszek wyszedł większy od główki, a waga słuszna, co wszystko razem nie najlepiej rokowało na naturalny poród. W gabinecie badanie USG miałam na fotelu ginekologicznym, a główka była już nisko, więc pomiary nie były w pełni wiarygodne. Dzisaj wszystko wyszło idealnie, Hania jest bardzo proporcjonalna, tylko nogi znacznie wyprzedają pozostałe wymiary 🤭. Waga 3460g, takiego bobasa mogę rodzić. Byle dziewczyna zechciała wyjść 😋

    pawojoszka, Nynka, kattalinna, Wowka lubią tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, czuje się już dobrze, no ale też bardziej się oszczędzam. Im będzie później tym siebie będę bardziej luzować ;p Majowa już zaraz będziesz miała Hanie przy sobie, ale super :)

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym chciała żeby Adaś tak pozytywnie reagował na pójście do przedszkola jak Wasze dzieci. Nie bardzo chce iść...za to do żłobka teraz chodzi cudownie, jestem zachwycona, panie mówią że bardzo się rozgadał, że wszystko opowiada, rano nie ma problemu z wejściem, a nawet nie zdążę mu dać buziaka a on już w środku. No jestem teraz zachwycona. Szosa tylko że to od niedawna dopiero tak jest a zaraz będzie znów zmiana na przedszkole...i pewnie znów cała adaptacja od początku :/

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbecia i Katy dużo zdrówka dla dzieciaków, dajcie znać jak się czują.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Berbecia Autorytet
    Postów: 1053 1057

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Syn juz dobrze, wiadomo nie biega i nie przemęczą tej nogi ale powolutku chodzi Załatwiłam mu wózek to nawet wyskoczyliśmy na lody. Teraz jest u babci, bo mamie zachciało się remontu i dzielenia pokoju tak żeby każdy miał swoją prywatność.

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    11.05.18r. ,2280g ,50 cm
    7672190291.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola, obyś dotrwała do terminu jednak, trzymam kciuki :)

    Moja Szwagierka urodziła akurat jak byliśmy w szpitalu z Kacprem jeszcze 🙊

    Kacper już ok, po antybiotyku wszystko przeszło, napędził nam stracha :/ Kamil za mną był stęskniony, za Kacprem trochę mniej 😂

    Z gorszych informacji to ktoś mi wczoraj ukradł portfel z męża auta sluzbowego.. Także się długo prawkiem nie nacieszyłam 😭 a najbardziej mi szkoda zdjęć z tego portfela

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dobrze że z Waszymi dziećmi już lepiej ☺️ Katy nie fajnie z tym portfelem, współczuję :( prawo jazdy wyrobisz nowe, więc nie ma tragedii. zgłosiłaś to na policję? Bo zawsze istnieje ryzyko że ktoś posłuży się Twoim dokumentem i można mieć nieprzyjemności :/

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy, kicha z tym portfelem 😡 bez prawa jazdy teraz też możesz jeździć więc nie musisz robić przerwy i czekać aż przyjdzie nowe.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj termin porodu, ale skoro Hania do tej pory nie zdecydowała się wyjść to niech siedzi w brzuchu jeszcze co najmniej dobę😅. Akurat na dzisiaj nie mamy żadnej opcji opieki dla Zosi.

    Cola, cieszę się że dobrze się czujesz i taka stresująca sytuacja już się nie powtórzyła. Z każdym dniem i tygodniem jest bezpieczniej, trzymam kciuki!
    Zapadła już ostateczna decyzja odnośnie cc czy jeszcze wszystko jest możliwe? Jeśli cc to masz już termin?

    Nie nastawiaj się negatywnie do zmiany placówki. Adaś zdobył teraz cenne, pozytywne doświadczenie, przekonał się że poza domem, bez rodziców też jest bezpiecznie i przyjemnie. Z takim doświadczeniem będzie mu łatwiej zaadaptować się w nowym miejscu. To że jest w świetnym kontrakcie i można z nim porozmawiać też ułatwi sprawę. Polecam również spacery w okolicy przedszkola, uważne przyjrzenie się placowi zabaw😉. A może jakieś dziecko ze żłobka trafi do tej samej placówki? Można zaaranżować jakieś spotkanie po południu, stworzyć okazję do zacieśnienia relacji między maluchami, aby w nowym miejscu było im raźniej. Bądź dobrej myśli, zgadzam się z Kattalinną - w adaptacji nastawienie rodziców ma duże znaczenie🙂.

    Katy, cieszę się, że Kacperek jest już zdrowy, a rodzina w komplecie 😊. Akcji z portfelem współczuję.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 15 sierpnia 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, informuj na bieżąco 😃 czekamy na Hanię 😍

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 15 sierpnia 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna, niestety nie mam o czym donosić 😉.
    Dzisiaj byłam na ktg i konsultacji. W stosunku do ubiegłej środy nie nastąpiła żadna zmiana🙈. Szyjka nadal ma 2cm, rozwarcie na 1 palec. Uparte te moje córki i nadmiernie przywiązane do swojego M1 😜.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 15 sierpnia 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Informuj także o braku postępów 😉 po kim one takie uparte? 😎

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 15 sierpnia 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia🤪.

    Po cichu przyznam, że mnie wypędzili z brzucha oxytocyną 12 dni po terminie🙈.
    To chyba zemsta kolejnego pokolenia🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2021, 19:38

    kattalinna lubi tę wiadomość

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zajrzałam po wiadomości od Małej Matyldy 😀

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 2951 2952 2953 2954 2955 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ