X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majowe mamy 2018
Odpowiedz

Majowe mamy 2018

Oceń ten wątek:
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda to już wiadomo po kim takie uparciuszki ☺️ a w sumie gdzie będzie im lepiej jak nie u mamy w brzuszku ;p

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi z powiewów pobranych w szpitalu z pochwy wyszły dwie bakterie :( dlatego te skurcze mi dokuczają najprawdopodobniej i mogą prowokować wcześniejszy poród :/ mam już leczenie więc mam nadzieję że będzie lepiej. Podobno nie są raczej groźne dla dzidziusia więc tyle dobrze.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda mam mieć cięcie ale jak to wyjdzie w praniu zobaczymy. Cały czas się boje ze nie dotrzymam do terminu. Lekarz chcę żeby tciecie było w skończonym 39 tc. A termin mamy ustalać na wizycie 30.08.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 16 sierpnia 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania trzyma w niepewności szerokie grono osób oczekujących, z własną mamą na czele😋.
    Aktualnie pocieszam się tym, że według rodzinnych statystyk drugie dziecko rodzi się 3-5 dni po terminie - powinno być już z górki.

    Cola, najważniejsze że Ala nadal jest tam gdzie powinna, a Wy znacie przyczynę alarmu i wdrożono leczenie. Trzymam kciuki za efekt i poród zgodnie z planem😊.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, czy to dziś? 😉

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj było tylko ktg, nie sugerujące bliskości porodu🙈. Kolejna wizyta na IP dopiero w sobotę.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktg kłamie 😉

    Haniu, wychodź, pogoda się zepsuła, ale i tak jest fajnie na tym świecie 😄

    Ala, nie słuchaj 😉 czekaj na swoją kolej cierpliwie 😄

    Katy, Cola87, Mała Matylda, Nynka, kattalinna lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zgłaszałam na policję, ale w banku i w urzędzie mają odnotowane, że został skradziony.. Czekam teraz na nowy dowód, bez prawka jeżdżę, jakoś mi się nie spieszy do wyrabiania nowego znowu 🙊 szkoda mi strasznie zdjęcia mojego taty, które było w tym portfelu..

    MałaMatylda, no to nas nieźle Hania trzyma w niepewności 🙊 Niech już wychodzi :)

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy współczuję straty,wiesz często złodziej bierze kasę a portfel wyrzuca do pobliskich krzaków,śmietnika itp może warto obejść okolice gdzie to się stało. Warto też napisać na FB może ktoś znalazł portfel, może i marne szanse ale można spróbować.

    Mała Matylda ,nie znacie dnia ani godziny ile razy tak się zdarzyło że rano nic nie zapowiadało porodu a wieczorem dzidzia była na świecie ,cierpliwości,to ważna cecha w macierzyństwie,trzymamy kciuki

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda, kciuki za szybki i bezproblemowy poród, czekamy na spóźnialską Haneczkę :* Ktg swoją droga, a poród swoją :D jak Zuzia się rodziła, to rano odeszły mi wody, a nawet 5h później na ktg bez rewelacji, rozwarcie na opuszek, pewnie gdyby nie fakt, że odeszły mi zielone wody i panika, że dziecko owinięte pępowiną to bym czekała niewiadomo ile.

    Katy współczuję kradzieży, dobrze, że wszystko zastrzegłaś.

    W niedziele byliśmy na chrzcinach i roczku kuzynki dziewczyn, bawiły się rewelacyjnie :) Wczoraj byłam z Lili znowu na adaptacji w żłobku i jestem załamana, jak ja byłam to bawiła się świetnie, ale Pani zaproponowała żebym wyszła na korytarz i po jakiś 15 min była totalna masakra. Myślałam, że po chwili płaczu zajmie się czymś,że panie zdołają ją uspokoić, ale niestety była mega histeria :( co innego jest zdawać sobie sprawę, że będzie płakać, a co innego słyszeć, jak biega i szuka mamy, serce mi pękało.

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Matylda za niedługo chyba pełnia, może wtedy 😁

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 17 sierpnia 2021, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Majowa współczuję, pamiętam jak samej było mi nie raz ciężko. Ale ja to byłam na adaptacji cały czas obok, a jak miał zostać sam to na godzinę i ja wychodziłam z placówki. My byliśmy z Adasiem w poniedziałek na zwiedzaniu przedszkola, podobało mu się. No ale zobaczymy jak będzie 1 września, obawiam się że płacz i tak będzie :( mam tylko nadzieję że szybko przyzwyczai się do nowych pań i grupy i będzie dobrze.

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, my nadal w dwupaku 🙈
    Według wczorajszego badania szyjka miała 2cm długości, rozwarcie na dwa palce. Coś tam się więc powoli szykuje, czop od piątku odchodzi w dużych kawałkach (zaczynam myśleć, że szyjka wyjściowo miała z 10cm, tyle tego jest🤪), ale nie mam nawet twardnień brzucha, nie mówiąc o skurczach.

    Wiem, że ktg o niczym nie przesądza. Z Zosią szyjkę taką jak wczoraj miałam dzień przed porodem, już tego dnia pojawiły się skurcze przepowiadające, a o 2 w nocy porodowe. 20h później Zosia przyszła na świat 🤪.
    Aktualnie rozwarcie postępuje bez widocznych objawów o 1 palec tygodniowo🤣.

    Cola, sprawdziłam - najbliższa pełnia jest za 4 dni🙈. Sama ze sobą tyle nie wytrzymam, o mężu i córce nie wspomnę, szkoda mi ich😋.

    Majowa, współczuję. Początki często są ciężkie, większość z nas będzie tutaj przeżywać od września różne trudność i dylematy, choć ze starszym dzieckiem jednak wygląda to trochę inaczej, trzylatek więcej rozumie, można porozmawiać. Ja mimo wszystko zawsze jestem zwolenniczką mówienia do dzieci nawet jeśli nie zostanie to w pełni zrozumiane. O tym, że pójdzie do żłobka, że będą miłe ciocie i inne dzieci, że będą zabawki, że zostanie tam na chwilę bez Ciebie ale wrócisz po nią. Ostatecznie Lili będzie musiała jednak sama się przekonać co to znaczy, że bez Ciebie też jest bezpiecznie i ze to rozstanie tylko na chwilę.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majowa, współczuję bardzo, pamiętam jak to przeżywałam z Anią. Teraz to znam z drugiej strony. Z moich obserwacji wynika, że nie da się adaptacji przejść bez płaczu. Czasem są dzieci, które nie płaczą wcale na początku, a po tygodniu, dwóch zaczynają bo dociera do nich, że to jest stała zmiana w ich życiu, a żłobek to nie sala zabaw... Adaptacja jest trudnym czasem dla wszystkich stron, dla cioć też. Trzeba cierpliwości i zaufania wzajemnego. Lili musi się nauczyć, że mama wraca, że to rozstanie nie jest na zawsze. Bądź dzielna! 😘

    Mała Matylda, rozmawiaj z Hanią 😉

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna, próbowałam, ale Hanna nadaje alfabetem morsa, że zdanie matki ma w nosie. Lokal ciasny ale własny, posiłki smaczne i zawsze na czas więc póki co zostaje🤣

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to przemyśleć to może i lepiej. Teraz jest najmniej problematyczna 🤣

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zachwalacie to M1 Hani że ja chyba też bym czasem chciała móc wrócić do takiego ciepłego, bezpiecznego miejsca, pełnego żarcia i picia. Cisza, spokój...😂

    Mała Matylda, Katy lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna, może i tak, za to ja z tym wielkim brzuchem jestem bardzo problematyczna dla siebie i otoczenia🤣. To już chyba lepiej zmagać się z małą wkurzoną kobietką niż z dużą 🤪.

    Cola, masz rację, na końcówkę ciąży kobieta powinna mieć zapewnione takie warunki😋. Mam nadzieję, że Ala podziela Twoje zdanie, wykorzysta swoją szansę i będzie rozkoszowała się wczasami all inclusive o najwyższym standardzie w życiu aż do wyznaczonego terminu😉.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie w ciąży, a też bym chciała do takiej komory floatingowej, gdzie jedzenie samo wpada do brzucha, jest cicho i spokojnie 😄 doprawdy nie wiem, dlaczego nie skorzystałam z szansy siedzenia tam do samego terminu 😄

    Majowa, dziewczyny Ci już wszystko napisały. Będzie dobrze, trzeba przetrwać 😊

    Mała Matylda lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Mała Matylda Autorytet
    Postów: 1476 2757

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, ja poproszę tylko o ciszę i spokój, o napełnianie żołądka sama chętnie się zatroszczę😄. Według wskaźnika wagi idzie mi to ostatnio wręcz zbyt dobrze 😜.

    uch59vvjdzcznt8y.png
    tb73e6ydy4fz1gcd.png
‹‹ 2952 2953 2954 2955 2956 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ