X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri no właśnie ten zielony linomag tylko nie co każdą pieluszkę. Zasypałam go dziś też pudrem z babydream i poleżał sobie chwilę taki golasek. Ale jest strasznie marudny od wczoraj. Tylko na rękach chce być. Ale się dziś z nim natańczyłam. Tylko tak usypiał. Na szczęście nauczyłam go, że po kąpieli idzie do łóżeczka i ma spać. Łóżeczko bujane ma i jest to wybawienie dla nas. Pobujam czasem chwilę czasem dłużej i w końcu usypia. Chociaż wieczorem można odetchnąć.

  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pobudki znowu co 3 godziny więc w nocy trochę można pospać...

    Tak jak w przypadku starszej córki o karmienie piersią była walka, którą przegrałam bo szybko odpuściłam tak teraz mała sama od początku ładnie załapała co i jak i tym samym kp idzie bez większych problemów. Czyli dużo jednak zależy od dziecka. Teraz to wiem :)

    Ja pupę posypuje maka ziemniaczana a na odparzenia będę się wspomagać bepanthenem.

    Macie umówione wizyty usg bioderek? My idziemy w czwartek, mam stresa bo w przypadku starszej mieliśmy z biodrami spory kłopot, oby w przypadku siostry było inaczej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na usg idziemy 22 czerwca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs U u ja na wizytę do ortopedy poczekam mi na wypisie małego że szpitala napisali ze dopiero jak mały będzie miał skończone 4 tygodnie , czyli trochę czasu mam jeszcze do pediatry jak skończy 6 tygodni. Te pierwsze msc życia dziecka to takie w pewnym sensie są " najgorsze " , gdyż a to pierwsze badania , szczepienia , wizyty co miesiąc u pediatry , sprawy urzędowe .


    Matko ale upał mi samej gorąco a dzieci też to odczuwają, najgorsze że syna mojego Grzesia trzymają w szkole do 15.00 w ten upał co z tego że drzwi i okna otwarte , ulicy tam nie mają są jakieś tam wiatraki, ale to nie wiele daje bo i tak duszno , powinni lekcje chociaż im skrócić . Dominik przesadza już z tym spaniem ciągle płacze i co położę go do łóżeczka , to oczy jak 5 zł może przez ten upał spać nie może, ja już sił czasami nie mam a tu Ania jeszcze koło nogi chodzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj Bartek cyrki odstawiał. Dzis uruchomilam wiatrak i inne dziecko.

  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa mamusia ja zauważyłam, że nasza Agata rozbudza się od swoich "latających na wszystkie strony odnóży dolnych" toteż zawijałam nóżki w cieniutki kocyk i to pomagało. Oczywiście teraz to odpada bo za gorąco na motanie w kocyki, pieluszki etc.

    Biala Azalia, wykorzystałam dzis Twój pomysł, nam wiatrak też pomógł na marudzenie i płacze :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dajecie strumień wiatru z wiatraka tak że dmucha na dziecko? Bo ja właśnie się boję zawiania i wlaczam tak że dmucha tylko w jedno miejsce

    Fikus lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs cieszę się że pomogłam 😁
    Staram się żeby na dziecko za bardzo nie wiało. Cośtam na pewno do niego dotrze. Ale dziś właśnie wyczytałam żeby się nie bać wiatraka przy niemowlaku, bo główki mu nie urwie😅 a samopoczucie lepsze. Chyba u Mamy ginekolog był artykuł o tym jak nie przegrzewać dzieci.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mały sukces. Bartek daje się karmić piersią😊 podleczyłam trochę brodawki tymi kompresami multi mom (dzięki Bibs) i mogę już małego przystawić. Tylko przez nakładki. Inaczej nie dam rady. Czy któraś z Was karmi przez nakładki? Z jakiej firmy polecacie? Ja mam z canpola ale jakoś mi się nie podobają.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj byliśmy na USG biodrek, wszystko ok. Przy okazji zabraliśmy vtez starszaka do ortopedy, też jest wszystko w porządku.
    Byłam już na wizycie kontrolnej u gina, była już też u mnie fizjo, pracujemy z blizna i brzuchem.

    Veri, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azalia ja również cieszę się, że mogłam pomóc :) U nas wentylator na okrągło chodzi w salonie, a w sypialni gdzie jest mała stoi do góry na szafie i po Twoim wpisie dopiero wpadłam na to by go włączyć... :)

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy iść na usg 26.06.

    Oj dają się te upały we znaki. Maks bardzo marudny i prawie nie śpi 😑 Jak macie jakieś sprawdzone nieoczywiste sposoby na ochłodzenie malucha to piszcie plis.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też chciałam pytać czy wasze dzieciaczki też mało śpią w te upały...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri Też chcę taki sposób znać , my nie mamy wiatraka wczoraj rolety zasłonięte drzwi , okna na oścież otwarte i tak się lało z człowieka jak woda z kranu .

    Bibs Mój to różnie śpi i bardzo długo tak w kratkę nawet czasami , jakoś nie odczuwa chyba tych upałów .

    Dziś to już masakra nie ma czym oddychać takie strasznie ciepłe powietrze . Pomyśleli o uczniach i mają skrócone lekcje , no wreszcie tak to chodził Grześ w ten upał . Dziś mały ma lepszy dzień i niestety ma trądzik niemowlęcy muszę go na USG bioderek zapisać , i poszukać specjalisty od USG głowy tu u siebie nie wiem czy znajdę ale jak się szuka 🙂 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 10:24

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przeczytałam wasze posty i odpaliliśmy wiatrak 😁 wcześniej się baliśmy, że młodego przewieje.

    Co do karmienia piersią, powiedzcie mi jaki macie system, budzicie co 3h czy karmicie na żądanie? A jak na żądanie to jak dziecko zaczyna marudzić/płakać czy szybciej. Ja tego nie ogarniam. Rozkręcamy KP, ale jest to dla mnie ogromne wyzwanie.

    Biała Azlia - ja od wczoraj używam nakładek silikonowych z Medeli, takie kazała mi kupić doradczyni laktacyjna że szpitala. Od razu zauważyłam różnice, młody dużo lepiej chwyta piersi teraz.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja na kp ponarzekam w drugą stronę... Mloda się przejada! Ciągle by ssała. Wczorajszy patronaż u mojej położnej i jednocześnie doradczyni - Mała waży już 3940gram w 10 dobie (urodzeniowa 3500). Takze sama polożna stwierdziła, że smoczkiem musimy sobie pomagać przy jej potrzebie ssania.
    Wiatrak u nas też chodzi ;)
    Widzę, że dobrze też przyśnie bez pieluchy, jak pupę wietrzymy

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NW u nas dzisiaj pierwsza wizyta patronażowa i wcale się nie zdziwię jak się okaże, że jest jak u was. Młody cały czas by jadł, poza tym wczoraj kazałam mężowi zważyć się, a potem wejść na wagę razem z Tymkiem. Wyszło że młody waży 4kg a waga urodzenia to 3,7 kg, więc zobaczymy.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mój ma ogromną potrzebę ssania i smoczek poszedł w ruch już drugiej nocy po porodzie. I bardzo nam pomógł. Dobrze ze spakowałam go do szpitala.
    Dzięki Fikus. Spróbuję te nakładki 😊

    Fikus lubi tę wiadomość

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też smoczek wjechał w drugiej dobie, mieliśmy ciężką noc w szpitalu i gdyby nie smoczek to byśmy chyba cały oddział obudzili.

    Była położna, nasz mały już waży 3,8 kg czyli przybrał 100 gr do wagi urodzeniowej. Dużo ale jeszcze mieści się w normie, koniec z dokarmianiem, będziemy starali się być już tylko na piersi.

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus miałam identyczną sytuację w szpitalu z tym smoczkiem.
    Na swoim mleku już nie będzie ograniczeń ile przybiera. I pediatra i położna zadowolone że ładnie rośnie na moim mleku. Położna nawet odpuściła wizytę w tym tygodniu, żeby go zważyć. A mój pączuś 400 gram na tydzień przybiera. Nawet nie spodziewałam sie, że tak będę w stanie wykarmić dziecko. Byłam pewna że wkroczy mm.

‹‹ 1295 1296 1297 1298 1299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ