X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, my znowu mamy problem z biodrami małej, co najmniej 3 mc w ortezie, jestem załamana :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej współczuję Bibs.

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs, to okropne :( Współczuję. I jeszcze orteza w te upały... A jakoś było wcześniej widać że coś nie tak z tymi bioderkami? Miałaś podejrzenia?

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri nic nie wskazywało na to, wizualnie biodra są super a na usg dopiero było widać. Dziś jej założyłam szelki, płacz był, teraz śpi. Skoro już druga córka ma dysplazje to musi to być genetyka. Daliśmy radę za pierwszym razem to i teraz trzeba to znieść.

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm a mi na wizycie patronazowej pediatra powiedziała że jeszcze raz oglądanie bioderka na nast wizycie i zdecyduje czy trzeba WGL robić iść bo według niej napewno jest ok..I nie wiem czy faktycznie da się to ocenić tylko naocznie

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Hmm a mi na wizycie patronazowej pediatra powiedziała że jeszcze raz oglądanie bioderka na nast wizycie i zdecyduje czy trzeba WGL robić iść bo według niej napewno jest ok..I nie wiem czy faktycznie da się to ocenić tylko naocznie

    Nie da się!, idz koniecznie na usg. Najprawdopodobniej będzie to pierwsze i jedyne usg. Lepiej mieć pewność. Im później się zacznie leczenie to dłużej ono trwa. U nas w szpitalu pediatra twierdziła że wszystko jest super i położna na wszystkich 4 wizytach.

    Szczesliwa ledwo zywa, Veri lubią tę wiadomość

  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh... te bioderka :/ usg trzeba zrobić!
    Mam dość upałów! Małej odparzyła się pupa, pielęgnujemy ile się da, a i tak coś się zaogniło i tylko z gołą pupą Mała jest w stanie pospać. Agrr....
    Dzień spoko, ale zastanawiam się co zrobić w nocy. Mała kwili jak tylko jakiegoś kleksa puści

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NW ja to bym pewnie na noc tetrę założyła. Zawsze to przewiewne. A co stosujecie na odparzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2019, 19:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała Azlia wrote:
    NW ja to bym pewnie na noc tetrę założyła. Zawsze to przewiewne. A co stosujecie na odparzenia?

    Ja to w szpitalu smarowałam Bepahten Baby mam w domu Sudocrem , i nawet Linomag ale jak na razie tfu tfu nie ma mały żadnych odparzeń często wietrzę jego pupę .

  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azalia, testuję już wszystko... od mąki ziemniaczanej, poprzez różne kremy (sudocrem, linomag, emolium na odparzenia, bephanten)

    Noc z gołym tyłkiem na podkładach, jest lepiej, ale jeszcze walczymy, dalej z gołym tyłkiem.

    Mamy dziewczynek: długo wydzielina z siusiek coreczkom wyplywała?
    W szpitalu mówili, ze to normalne i nawet na poczatku może być z krwią, ale nie zapytałam ile to potrwa

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo dochodziłyście do siebie po porodzie? Minęło dopiero 10 dni, ale nie mogę siedzieć, tak mnie tyłek boli jak trochę posiedzę, że masakra... :(

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) nw do miesiąca czasu wydzielina, chociaz czasami przy kp pojawia się później też.
    Fikus szwy zdjete? Ja szybko doszłam do siebie, tyłek zaczął boleć tak na 4 dobe, ale na 6 położna śród zdjela szwy i było bosko :)

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szwy mam rozpuszczalne, kilka już zeszło, część została, chociaż teraz już szwy same w sobie mi nie przeszkadzają. Chyba przegięłam po powrocie do domu ze szpitala, bo karmiąc młodego siedziałam godzinami, teraz już staram się karmić tylko na leżąco i chyba powoli, powoli jest lepiej... ale już sama nie wiem :-/

    puszek369 lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Szwy mam rozpuszczalne, kilka już zeszło, część została, chociaż teraz już szwy same w sobie mi nie przeszkadzają. Chyba przegięłam po powrocie do domu ze szpitala, bo karmiąc młodego siedziałam godzinami, teraz już staram się karmić tylko na leżąco i chyba powoli, powoli jest lepiej... ale już sama nie wiem :-/
    Nie chciałam lubić, też miałam rozpuszczalne, serio duża ulga jest. Poproś położna o zdjęcie, zresztą ładniej się to goi :)

    Fikus lubi tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak Wasze odchody poporodowe? Bo mi za 3 dni kończy się połóg a nadal leci 😐 Nie jest to może dużo ale jednak...

    Bibs, trochę mnie zasmucilaś tym, że tego wcześniej nie widać. Dobrze, że zaraz idziemy na to usg, bo się stresuję.

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikusik, ja przy 9 dobie sciagałam szwy (mimo tego że rozpuszczalne) i dużo lepiej bez. Do tego po aktywnym dniu, jak uda się już w końcu położyć, to ćwiczę mięśnie kegla i czuję dużą różnicę.

    Dzięki Puszku za info ;)

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Puszku i NW, położna będzie u mnie w środę to zapytam czy mi je ściągnie.

    Ja jeszcze podczas siedzenia i chodzenia czuję nacisk na odbyt, Puszku czy to normalne? Trochę mnie to martwi...

    U nas dzisiaj była doradczyni laktacyjna, bo mój mały gnomek mnie wykańczał, nie umiałam go przystawić, potem wisiał godzinami na piersi, etc. generalnie chodziłam już jak zombie. Okazało się, że jest z niego leniuszek, nie przystawiał się, bo go dokarmialiśmy i to jeszcze zbyt łatwymi butelkami, więc od dzisiaj walczymy na nowo, koniec modyfikowanego! Mamy na razie jedną pozycję i będziemy się jej trzymać, w końcu słyszę, że przełyka :)

    Paula_071 lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Dzięki Puszku i NW, położna będzie u mnie w środę to zapytam czy mi je ściągnie.

    Ja jeszcze podczas siedzenia i chodzenia czuję nacisk na odbyt, Puszku czy to normalne? Trochę mnie to martwi...

    U nas dzisiaj była doradczyni laktacyjna, bo mój mały gnomek mnie wykańczał, nie umiałam go przystawić, potem wisiał godzinami na piersi, etc. generalnie chodziłam już jak zombie. Okazało się, że jest z niego leniuszek, nie przystawiał się, bo go dokarmialiśmy i to jeszcze zbyt łatwymi butelkami, więc od dzisiaj walczymy na nowo, koniec modyfikowanego! Mamy na razie jedną pozycję i będziemy się jej trzymać, w końcu słyszę, że przełyka :)
    Ten nacisk narasta? Zgłoś położnej, koniecznie, możesz też robić zimne okłady na krocze, czy tab miejsce w którym jest dyskomfort

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci też takie marudne? Myślałam, że to przez upały, ale wczoraj było chłodno a wrzaski jakby ze skóry obdzierali. Tylko na rączkach dobrze i to też w jednej pozycji, żeby rodzicom ręcę odpadały już z bólu. Podejrzewam skok rozwojowy. Niech to już minie...

  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azalia, albo po prostu niedojrzały układ pokarmowy Was męczy.
    My tak ze 2x na dobę po 1-2h musimy z Młodą tańczyć. Fajnie kupy też po dobrym spacerze idą. Ale ogólnie te pierwsze 3 miechy najgorsze. Z synem też się męczyliśmy i jego brzuszkiem. A na koniec tego 3miesiaca faktycznie był9 mu coraz lżej ;)

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
‹‹ 1296 1297 1298 1299 1300 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ