X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 10 września 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko kp, raz mu się udało tylek obrócić ale głowa została i się wkurzal bo utknął, ani na brzuch ani na plecy z powrotem 😂

    Veri lubi tę wiadomość

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Mamusia, a ja myślałam, że mój jest klocek a waży trochę ponad 7kg ;) Teraz właśnie zaczęłam już chować do pudła pajace na 68, bo o ile rzeczy bez stópek są ok, to takie zabudowane już za krótkie 😐

    Nistera, to trochę mnie pocieszyłaś tym brakiem obrotów, bo mój tylko na boki póki co się "turla". Ale nie będę go przymuszac... Teraz zaczął robic taką kolyske na brzuchu i macha łapkami w powietrzu :)
    A Ty kp czy mm?


    O Boziu 68 a mój taki długi 🙈🙈🙈 dobrze że kupiłam zestaw ciuszków ponad 100 sztuk , rozmiar 80 86 92 98 na roczek to chyba na dwa lata ubranka będę mu zakładać 🙈🙊🙉.

    Matko u Was też tak wieje bo u mnie to masakra okropnie wieje , a codziennie chodzę obok takich naszych stawów i tam to bardzo czuć bo wszelkie krzewy wycieli🙈🙊🙉 i na prawdę spory ten wiatr ja małemu już kurteczkę zakładam i w takim śpiworku trzymam idzie jesień 😎 oby tylko w Niedzielę była pogoda , oj ciężkie będą Dominika chrzciny , a będzie się drzeć w domu postaram się go uśpić i tak pewnie w kościele się obudzi , nom jakiś wytrwamy 😊 dobrze że to coraz bliżej 😊 .

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 12 września 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mój Tymcio tydzień temu ważył 6.1 kg, a nosimy rozmiar 62 i 68 spodenki, bo synek jest długi :)

    U nas historia z wymiotami skończyła się podejrzeniem, że synek ma nietolerancje laktozy, więc jestem na diecie bezmlecznej 😭 no ale trzeba przeżyć, czego się nie robi dla dziecka.

    My też chrzcimy w tą niedzielę ☺️

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 13 września 2019, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Widzę, że przy Waszych szkrabach moja to Kruszynka, waży 5,5kg ale zdrowa i radosna. Spi od 19-20 do 6-7 więc co najmniej 1 karmienie przesypia. Lekarka nie kazała budzić jak zdrowa i kupy i siku robi. No i dzisiaj w końcu nadszedł ten dzień, w którym zdjelismy szelki bo już miałam ich ciężko dosyć... Przez to bidulka nie mogła się ruszyć :( więc nawet nie wiem co dziecko w tym czasie może robić poza leżeniem :(

    A co będziecie zakładać dzieciakom zima w gondoli? Śpiworek czy kombinezon?

    Życzę Wam udanych uroczystości :)

    Szczęśliwa Mamusia, Fikus lubią tę wiadomość

  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 13 września 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieje ze mlody zima już nie będzie w gondoli🙊 ale stawiam na kombinezon

    Szczęśliwa Mamusia, Veri lubią tę wiadomość

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Hej dziewczyny. Widzę, że przy Waszych szkrabach moja to Kruszynka, waży 5,5kg ale zdrowa i radosna. Spi od 19-20 do 6-7 więc co najmniej 1 karmienie przesypia. Lekarka nie kazała budzić jak zdrowa i kupy i siku robi. No i dzisiaj w końcu nadszedł ten dzień, w którym zdjelismy szelki bo już miałam ich ciężko dosyć... Przez to bidulka nie mogła się ruszyć :( więc nawet nie wiem co dziecko w tym czasie może robić poza leżeniem :(

    A co będziecie zakładać dzieciakom zima w gondoli? Śpiworek czy kombinezon?

    Życzę Wam udanych uroczystości :)


    Nie dziękuję ja się modlę aby przespał mi mały chrzest , bo będzie się drzeć , i trzeba będzie chyba zatyczki kupić na prawdę mój mały to ma głos , jak zacznie płakać to aż na dworze go słychać 🙈🙈🙈 . Ja mam taki śpiworek ba nogi i kombinezon będę zakładać i to i to u nas są stawy , i strasznie od nich wieje w dodatku Dominik to druga Ania nie lubi być przykryty co jaz nią w zimę miałam 🙈🙈🙈 istny cyrk marzy jej ręce , policzki i opatulałam ją na cebulkę i tak zawsze się odkrywała i on tak samo na noc mu rajstopki zakładam , bo zaraz ma chłodne nogi w wózku czy łóżeczku jest tak samo .

    Lecą te dni jak nie wiem już bliżej jak dalej do chrztu małego , wszystko już mam tylko mnie zasmuciło to że moja siostra wpadnie i wypadnie 😔 😔 😔 przyjadą wezmą ciuchy dla Madzi i jedziemy pod kościół i zaraz po ceremonii parę zdjęć zrobimy i oni od razu do domu 😔😔😔😔 , ja tak się staram obiad chce zrobić jakiś poczęstunek a oni aby szybko i do domu 😔😔😔 , no rozumiem że spieszy się do dzieci nie może niestety ich wziąść ze sobą zaraz Paulinka będzie płakać awantury robić , a Filipek tak samo choć jest dużo spokojniejszy .

  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 18 września 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak Wasze uroczystości? Dzieciaki dały radę? :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 18 września 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chrzest dopiero na wiosnę, może zrobimy razem z roczkiem. Wczoraj dopiero pierwsze szczepienie mieliśmy

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Dziewczyny, jak Wasze uroczystości? Dzieciaki dały radę? :)


    No u nas też było spoko 😊 mały spał jedynie zapłakał jak go ksiądz polewał wodą , chrzest odbył się po mszy świętej wraz z nami było jeszcze jedno małżeństwo chrzcili 3 letniego synka 😊 , mój mąż to tylko mnie wkur** swoim zachowaniem 😡😡😡 , ale nie chce o tym już nic pisać najważniejsze że już po chrzcie i teraz odliczać do I Komunii Świętej moich córeczek ❤, sama wszystko zorganizuję a męża mam gdzieś i to co on myśli .

    ago91 Jak mały przeżył szczepienie ? , my kolejne mamy dopiero 27 Września , a co tam u Ciebie jakoś zniknełaś z majowego wątku na FB .

    ago91, Veri lubią tę wiadomość

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 18 września 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,u nas Tymek był jak zaczarowany na chrzcinach. My też najpierw byliśmy na mszy (mega się bałam, bo to był jego pierwszy raz w kościele), ale był super grzeczny i pół mszy przespal, obudził się w trakcie chrzciny chwilę przed tym jak miałam go podnieść :D

    Mamusiu, mnie też mój mąż wkurzył w dniu chrzcin, a bardziej to że nic nie zrobił. Praktycznie cała jego rodzina zjechał się do nas przed msza! Mamy małe mieszkanie do tego moja łazienka była zajęta cały czas, więc wyszłam z domu zła, nie uczesana ani nie pomalowana. Dobrze, że się chociaż wcześniej zdążyłam ubrać ehhhh.

    My następne szczepienia mamy 26 września.

    Za to w poniedziałek przychodzi do nas fizjo, żeby sprawdzić małego, bo ostatnio strasznie odchyla główkę jak jest na macie :( a tydzień później uczę się chustonoszenia :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 18 września 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    No u nas też było spoko 😊 mały spał jedynie zapłakał jak go ksiądz polewał wodą , chrzest odbył się po mszy świętej wraz z nami było jeszcze jedno małżeństwo chrzcili 3 letniego synka 😊 , mój mąż to tylko mnie wkur** swoim zachowaniem 😡😡😡 , ale nie chce o tym już nic pisać najważniejsze że już po chrzcie i teraz odliczać do I Komunii Świętej moich córeczek ❤, sama wszystko zorganizuję a męża mam gdzieś i to co on myśli .

    ago91 Jak mały przeżył szczepienie ? , my kolejne mamy dopiero 27 Września , a co tam u Ciebie jakoś zniknełaś z majowego wątku na FB .
    A dziękuję, nawet dobrze no wiadomo płakał, wybraliśmy te na nfz. Po szczepieniu dużo spał właściwie budził się na jedzenie tylko, wieczorem był trochę marudny ale bez gorączki. Dzisiaj też ok.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 19 września 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus a jak wygląda to odchylanie główki? Bo moja też zaczęła bardzo odchylać głowę jak ułoży się na boku ale zauważyłam, że ma to związek z może nieświadomymi próbami przekręcenia się na brzuch. I wygina się bardzo, a że musimy szeroko pieluchowac jeszcze to przeszkadza to jej w tych obrotach. No i teraz ciągle to ćwiczy.

    Tak napisałam o tej gondoli w zimie, ale czuję że Agata też z niej wyjdzie. Kurcze kombinezonu chyba nie kupię, bo przy starszej użyłam go aż 1 raz, chyba zostanę przy spiworku ale jak mnie przypili to może kupię coś na poczekaniu bo będzie sezon.

    Co do uroczystości to my akurat spokój mamy w tej kwestii bo nie chrzcimy w ogole :p

    Dziś kolejne szczepienie - pneumokoki a za tydzień rotawirus. Oby gładko przeszła jak do tej pory.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus Mój to już do kościoła jak szedł to jak na rzeź 🙈🙈🙈🙈 , a trzymanie gromnicy to męki pańskie u nas byla tylko chrzestna nie mieliśmy chrzestnego chrzest z jednym chrzestnym 😊 .

    E no to super i podziw 💪😊 , ja nie uniosłabym tego mojego wielkolódka .

    agao Ja też mam szczepionki z NFZ 😊.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 13:01

  • Fikus Autorytet
    Postów: 352 387

    Wysłany: 19 września 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Fikus a jak wygląda to odchylanie główki?

    Jak leży na macie na boczku to odchyla główkę maksymalnie do tyłu jakby chciał zobaczyć co jest za nim. Zobaczymy co fizjo powie, bo trochę nas to martwi :(

    h84fj44j8c2afjwv.png

    17u9l6d89qpw7kc9.png
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 19 września 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fikus wrote:
    Jak leży na macie na boczku to odchyla główkę maksymalnie do tyłu jakby chciał zobaczyć co jest za nim. Zobaczymy co fizjo powie, bo trochę nas to martwi :(

    Ja dzisiaj zapytałam pediatre o to i powiedziała mi, że to przez nierówne napięcie mięśniowe i że samo minie...

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 19 września 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój się jeszcze nie przewraca na bok, ma obniżone napięcie w ramionach, rehabilitujemy się.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibs wrote:
    Ja dzisiaj zapytałam pediatre o to i powiedziała mi, że to przez nierówne napięcie mięśniowe i że samo minie...

    Dominik też tak robi ale pediatra moja nic mi nie powiedziała że może to być napięcie mięśniowe , mój to jest bardzo silny już za nóżki się łapie i rwie mi się do siadania 🙈🙈🙈 nawet jak biorę go tak na pół siedząco to on do siadu się rwie.

  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 20 września 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymon też odchylal tak główke wcześniej ale nigdzie z tym nie szłam dałam mu trochę czasu i sam przestał tak robić. Przekręca się z pleców na brzuszek bez problemu najpierw umiał przez lewy bok tylko potem zaczął przez prawy też. Nie umie jeszcze wrócić z powrotem czyli z brzuszka na plecki.

    Szczęśliwa Mamusia, Veri, Paula_071 lubią tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • Bibs Ekspertka
    Postów: 235 276

    Wysłany: 20 września 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nic nie robię z tym odchylaniem.

    Ago no popatrz a niby najpierw niemowlak się przewraca z brzucha na plecy a potem dopiero z pleców na brzuch ale widać, że nic w tych sprawach nie jest reguła ;)

    ago91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej moje drogie 😊 😊.

    Pomyśleć że mój Dominik ma już 4 miesiące 😱😱❤ , Dominik już za stópki się łapie i jak gaworzy ładnie kręci się już jak bączek 🙃 , jest bardzo radosny niebawem przechodzę na spacerówkę muszę tylko kupić taki śpiworek na zimę bo jest już coraz zimniej . Wózka nadal nie lubi mam nadzieję że w spacerówce będzie lepiej 😊 , w ten Piątek idę z małym na szczepienie Ciekaw jestem ile już waży mój wielkolódek a zakładam mu ciuszki na 80/86 a nawet już na 92 😱🙈🙈🙈🙈 .

‹‹ 1306 1307 1308 1309 1310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ