X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mikaja bo masz zdrowe podejscie do tematu. Ale sa ludzie ktorzy WSZYSTKO tlumacza dzieciństwem

    Ale mają do tego prawo i już.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Urodzila hahahah wreszcie. Jezuuu w nocy zaczela, masakra.

    Gratulacje! :D Ty mam nadzieje rozwolnienie ogarnięte ? :D

    xgirl lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No sytuacja opanowana ale teraz to rycze juz w ogole na maksa...ehhh

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Karola, To w jakim srodowisku zyjesz, jakie wzorce masz wplywa na Ciebie i juz. Obserwujesz i uczysz sie nieswiadomie, to Cie ksztaltuje. Pewnie sobie nawet sprawy nie zdajesz jak postawy Twoich rodzicow i ogolnie to co robili wplynely na Ciebie. Gdybys urodzila sie gdzies indziej, w innej rodzinie pewnie by sprawilo, ze bylabys troche inna niz teraz jestes.

    Co do usprwiedliwiania sie w doroslym zyciu dziecinstwem.. to takie pol na pol. Z jednej strony bardzo ciezko wyjsc poza schemat, w ktorym sie zyje od lat ale z drugiej strony tez mnie wkurzaja ludzie, ktorzy marudza i narzekaja na swoje zycie ale nic nie robia zeby je zmienic.

    mikaja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl podaj dane! Szczegóły jakies?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No sytuacja opanowana ale teraz to rycze juz w ogole na maksa...ehhh


    Hormony ;) Ciesz sie ciociu..jeszcze troche i Twoje kolej :)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No o szczegoly ciezko bo moja matka zamiast pisac konkrety to mowi, ze zaczelo wlasnie padac.. wiec wiecie..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No o szczegoly ciezko bo moja matka zamiast pisac konkrety to mowi, ze zaczelo wlasnie padac.. wiec wiecie..

    lol :D

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl akurta jezeli chodzi o dzieciństwo to trafiłam batdzo kiepsko,sa osoby ktore mialay chociaz jednego rodzica ok,u mnie niestety byli tacy sami a matka nawet gorsza. Ale jako dziecko widzialam ze to co robia to jest złe bo inni ludzie robia inaczej i wyglada to zdecydowanie lepiej. Natomiast moj brac powtarza całe zycie ze pije bo rodzice pili i w ogole wszystko to ich wina.
    Mikaja ludzie mogą byc słabi ale ta ilosc słabych ludzi teraz jest przerażająca. Akurat na takiej psychiatrii mozna to świetnie zaobserwowac. Ludzie są wręcz bez sił do walki o siebie,terapeyciim powtarzaja ze maja prawo byc słabi i maja prawo do użalania sie nad soba. Psychiatra natomaiast jest w stanie powiedzic ze czas sie wziąć w garść i skończyc zamulac bo czas na to minął. Przypadek? Wątpie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem co Ci starsi ludzie maja z ta pogoda. Pytam sie co u niej a ta,ze no wieje, albo ze jest 25st. I wez z taka gadaj.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Xgirl akurta jezeli chodzi o dzieciństwo to trafiłam batdzo kiepsko,sa osoby ktore mialay chociaz jednego rodzica ok,u mnie niestety byli tacy sami a matka nawet gorsza. Ale jako dziecko widzialam ze to co robia to jest złe bo inni ludzie robia inaczej i wyglada to zdecydowanie lepiej. Natomiast moj brac powtarza całe zycie ze pije bo rodzice pili i w ogole wszystko to ich wina.
    Mikaja ludzie mogą byc słabi ale ta ilosc słabych ludzi teraz jest przerażająca. Akurat na takiej psychiatrii mozna to świetnie zaobserwowac. Ludzie są wręcz bez sił do walki o siebie,terapeyciim powtarzaja ze maja prawo byc słabi i maja prawo do użalania sie nad soba. Psychiatra natomaiast jest w stanie powiedzic ze czas sie wziąć w garść i skończyc zamulac bo czas na to minął. Przypadek? Wątpie
    Karola bo poza wychowaniem dochodza do tego Twoje indywidualne predyspozycje i moze masz wiecej oleju w glowie niz inni i jakos dalas rade. Ale serio niektorym ciezko wyjsc z syfu i nie musi to oznaczac, ze ktos jest ,,slaby''. Latwo oceniac i mowic, ze ,,trzeba sie wziac w garsc'. Swoja droga nie znosze takich tekstow, jakby to takie latwe bylo to by sie kazdy w garsc wzial i juz.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez wlasnie pomyslalam o tym tekscie - jakby mi lekarz powiedzial 'wez sie w garsc' to to by odnioslo skutek wrecz przeciwny. To tak samo jak ktos mi mowi, ze cos musze. A wyczulona na to jestem odkad poronilam i sie nasluchalam, ze musze byc silna, musze sie wziac w garsc, musze przestac plakac (kiedy ja przezywalam normalna zalobe) musze to, to i tamto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 16:22

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja nie wiem co Ci starsi ludzie maja z ta pogoda. Pytam sie co u niej a ta,ze no wieje, albo ze jest 25st. I wez z taka gadaj.

    Na pewno napisalas tak, ze to bylo pytanie o siostre a nie mame ?:D

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widziasz,niektorym to pomoze,innym nie. Ale lepiej uslyszec ze moze czas sie czyms zainteresowac a nie rozmyslac o przeszłości ktos slyszy ze ma prawo do przezywania tego na swoj sposów sto lat to kiepska to terapia. Nie chidzi mi onto glupie gadanie w stylu "masz depresje to idź pobiegać " ale o ludzi ktorzy zwyczajnie zbyt zamulają z myśleniem.
    Świetne efekty przynosi terapia zajęciowa a nie nie sesje w gabinecie,dlaczego?
    W ogole to mnie wkurzalo bo jak córka zaczeła chorowac to terapeuci szukali z uporem maniaka przyczyny,jeden sie uparł na to spanie razem ,ze zaburzyłam własne dziecko bo przez spanie razem nie czuła we mnie autorytetu i wsparcia. Na szczęście mam mądre dziecko i wie ze mialo fajną mame,ktora dbała itp ale co z tego jak z niej leń śmierdzący, to tez ma na mnie zwalić za 10 lat? Nie bo widzi ze mama lata po domu i ze to jej wina ze leniwa jest

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgril napisz jak czegoś się dowiesz więcej prócz padajacego deszczu i temperatury na zewnątrz 😂 😀 no i Ciotka GRATULACJE!!!!

    Ruszylyscie dziewczyny tematu rzeka... Myślę że co osoba to inne doświadczenie. Trza się cieszyć z tymi którym się udało coś pokonać i żyją dziś dobrze i są szczęśliwi itd... Ale też wspierać tych którym brakuje jeszcze trochę silnej woli, szczęścia i zrozumienia. Gdzieś we wszystkim znaleźć złoty środek.

    xgirl, mikaja lubią tę wiadomość

    relgupjy0emg7fv2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Na pewno napisalas tak, ze to bylo pytanie o siostre a nie mame ?:D
    No kurde ta rodzi to ja sie nie bede o inne rzeczy pytac, mysle, ze zajarzyla o co chodzi😆 Ale moja mama ma taki fetysz pogodowy i lubi o niej gadac, co zrobisz jak nic nie zrobisz.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Tez wlasnie pomyslalam o tym tekscie - jakby mi lekarz powiedzial 'wez sie w garsc' to to by odnioslo skutek wrecz przeciwny. To tak samo jak ktos mi mowi, ze cos musze. A wyczulona na to jestem odkad poronilam i sie nasluchalam, ze musze byc silna, musze sie wziac w garsc, musze przestac plakac (kiedy ja przezywalam normalna zalobe) musze to, to i tamto.
    No widzisz,tu masz śwoetnie pokazaną różnice miedzy mną a Tobą. Ja jak straciłam dziecko to popłakałam pare dni,zajełam sie tym dzieckiem ktore miałam na stanie i stwierdzilam "tak to juz jest,musze sie wziąć w garśc,czas minął,widac tak miało być". Żałoba i ból zostały ale nie podążały jak złe cienie za mna. Po poronieniu przyszedl psycholog ktory tylko mnie dołował tym sztucznym ,sluzbowym rozczulaniem się.
    Dlatego kazdy ma prawo do jakiegos swojego zdania

    Xgiro pewnie w szoku napisała "jak tam u Was" to jej mama napisała ze pogoda taka czy taka

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    No widziasz,niektorym to pomoze,innym nie. Ale lepiej uslyszec ze moze czas sie czyms zainteresowac a nie rozmyslac o przeszłości ktos slyszy ze ma prawo do przezywania tego na swoj sposów sto lat to kiepska to terapia. Nie chidzi mi onto glupie gadanie w stylu "masz depresje to idź pobiegać " ale o ludzi ktorzy zwyczajnie zbyt zamulają z myśleniem.
    Świetne efekty przynosi terapia zajęciowa a nie nie sesje w gabinecie,dlaczego?
    W ogole to mnie wkurzalo bo jak córka zaczeła chorowac to terapeuci szukali z uporem maniaka przyczyny,jeden sie uparł na to spanie razem ,ze zaburzyłam własne dziecko bo przez spanie razem nie czuła we mnie autorytetu i wsparcia. Na szczęście mam mądre dziecko i wie ze mialo fajną mame,ktora dbała itp ale co z tego jak z niej leń śmierdzący, to tez ma na mnie zwalić za 10 lat? Nie bo widzi ze mama lata po domu i ze to jej wina ze leniwa jest

    Ale ani jedno ani drugie nie jest dobre i serio ciezko mi sobie wyobrazic lekarza psychologa czy psychiatre ktory takie cos radzi - to sa skrajnosci przeciez.
    Rozsądnie to jest popatrzec wstecz, moze troche pogrzebac i poszukac przyczyny, ale przepracowac to i isc dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 16:31

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No kurde ta rodzi to ja sie nie bede o inne rzeczy pytac, mysle, ze zajarzyla o co chodzi😆 Ale moja mama ma taki fetysz pogodowy i lubi o niej gadac, co zrobisz jak nic nie zrobisz.

    W UK mialaby raj :D

    xgirl lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Włączyłabym się do dyskusji, ale mam dziś sieczkę zamiast mózgu, także wybaczcie.

    Xgirl, gratulacje! 🙂

    xgirl lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 1046 1047 1048 1049 1050 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ