X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz ide na zakupy, nic do jedzenia nie mam. Tzn mam ale nie takie rzeczy, ktore jestem w stanie przelknac ;P Od dluzszego czasu chleb z szynka i zupa jarzynowa to niemal jedyne rzeczy, ktore potrafie zjesc. Do tego jakas mandarynka, jablko, papryka.. Aha, ale slodkie to moglabym jesc tonami! Nosz kurde nie rozumiem tego. Zdrowe produkty dajace energie, witaminy, wspierajace rozwoj dziecka? Nieeee. Milka? Oooo takkkk zezarlabym 3. Oczywiscie slodkie ograniczam do minimum ale wielka ochota na nie jest. Dziwne. Tez tak macie?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl też tak mam mogłabym jesc same słodycze wtedy nawet mdłości znikają ;) staram się ograniczyć słodycze ale mi nie wychodzi. Muszę wziąć się za siebie tym bardziej, że muszę iść na krzywa cukrowa

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie to jest najgorsze, ze po slodkim mdlosci mi slabna albo znikaja na jakis czas. Niesamowita ulga. Mimo to staram sie jesc ich jak najmniej.

    Czemu idziesz na krzywa? Wyszedl Ci wysoki cukier?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaEvans,współczuje sytuacji,mam nadzieje,ze szybko znajdziesz normalne,ciepłe lokum,uważaj tam na siebie.

    Xgirl,a mnie do słodyczy w ogóle tym razem nie ciągnie,bardziej skłaniam się ku owocom.

    Mikaja,może promieniowanie z komputera tak zle na Ciebie działa i dlatego mdłości są większe...albo to skupianie się na monitorze. No widzisz 12 dni i 2 trymestr,brawo!

    A ja się witam w 10 skończonym tygodniu :)))

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam glukoze 92 wydawało mi się że wynik jest w normie, ale moja gin stwierdziła, że muszę zrobić krzywą

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylka norma w ciazy na czczo to 90 chyba? Lepiej krzywa zrobic i ewentualnie szybciej cukrzyce rozpoznac, bo to nic dobrego ani dla matki ani dla dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 11:26

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I do jakiego lekarza pojsc jesli cos bedzie nie tak? Eh pojde w sr tez ten cukier zbadac..

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja odebrałam wyniki 1 trym z krwi i zaś cukier 95... Znowu mi będą wmawiać cukrzycę, której nie mam. Jestem zła jak szlak :/ norma dla ciężarnych jest 92

    2Rp2p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe, a nie masz glukometru? Ja badam rano i zawsze jest za wysoko. Raz tylko miałam 89, a tak to powyżej 90 grubo. Dziś rekord: 112... wczoraj wieczorem zjadłam 2 krówki, pewnie dlatego :(
    Jak jest za wysoko na czczo to z tego co czytam już cukrzyca.
    A co to znaczy, że nie miałaś? Jak to wyszło?


    Ogólnie mnie do cukru nie ciagnie, ale wk… mnie nieziemsko to kombinowanie co zdrowego zjeść. Zwłaszcza, że po 1-2h mi słabo i jeść muszę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    I do jakiego lekarza pojsc jesli cos bedzie nie tak? Eh pojde w sr tez ten cukier zbadac..

    do diabetologa.
    Nie rozumiem robienia krzywej skoro już na czczo za wysoki cukier to cukrzyca, a to ile wyjdzie w krzywej nie ma znaczenia dla dalszego leczenia.
    W ciągu dnia to spokojnie się dietą ogarnia, ale rano to jakiś hardcore. Może oni coś źle wymyślili z tymi normami?

  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung ja mam nietolerancję pokarmową która się nasila przy zaburzeniach hormonalnych. A w ciąży to wiadomo co się dzieje.
    Miałam w 1 ciąży robiony pierdyliard badań przez diabetologa, mam glukometr i cukry w normie jeśli trzymam się swojej diety. ALE! nie mieszcze się w tabelkę krzywej dla ciężarnych (bo dla "normalnych ludzi" już tak) i uwaga: NA PEWNO MAM CUKRZYCĘ CHOĆ INNE BADANIA DOWODZĄ ŻE NIE MAM.

    No dramat.

    Także ten... Nigdy się nie mieściłam w normę cukru na czczo, ale jestem w ciąży!! Więc należy mnie na siłę wrzucić w tabelkę....

    Ja mogę zjeść tonę czekolady i cukier będzie super, zjem zboża i szybuje pod kosmos bo właśnie na zbóża jestem uczulona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 12:32

    2Rp2p1.png
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i do słodkiego mnie ciągnie na maksa :P
    A w pierwszej ciąży było dokładnie odwrotnie.

    2Rp2p1.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam swoje wyniki badan i chyba do końca nie jest dobrze,

    Leukocyty 14 tys norma do 10
    tsh - 0.062
    ft4- 1, 83 a norma 1,71
    Neutrofile% - 84,2 a norma do 80
    Neutrofile# - 12,1 a norma do 7

    Mocz:
    bakterie liczne
    krysztaly szczawianu wapnia nieliczne
    pasma sluzu nie liczne
    leukocyty 3-5 w pw
    nabłonki plaski - d. liczne

    Będę zyc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 13:21

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe90 to jest masakra, że nie podejdą do Ciebie w sposób 'złozony'. Mam na mysli to, że nie powinien sobie jeden lekarz mówić jedno, a drugi co innego, tylko powinna byc diagnoza połączona na podstawie opinii kilku specjalistów, którzy powinni byc w kontakcie odnośnie Twojego przypadku.

    Z cukrzycą niby jest tak, że albo jest albo nie ma - nie ma troche cukrzycy - jakiekolwiek przekroczenie norm jest uznawane za cukrzycę ALE, u Ciebie ewidentnie są inne rzeczy, które trzeba brać pod uwagę.

    Hiszpaneczka kojarzę coś, ze normy leukocytów w ciązy są inne, wyższe. To masz podane normy dla ciezarnych?
    Tarczyca moim zdaniem ok.
    Jeśli chodzi o mocz, to wygląda na infekcję. Posiew zrób najlepiej.
    Lekarz kiedy te wyniki zobaczy?

    Ewe90 lubi tę wiadomość

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ewe90 to jest masakra, że nie podejdą do Ciebie w sposób 'złozony'. Mam na mysli to, że nie powinien sobie jeden lekarz mówić jedno, a drugi co innego, tylko powinna byc diagnoza połączona na podstawie opinii kilku specjalistów, którzy powinni byc w kontakcie odnośnie Twojego przypadku.

    Z cukrzycą niby jest tak, że albo jest albo nie ma - nie ma troche cukrzycy - jakiekolwiek przekroczenie norm jest uznawane za cukrzycę ALE, u Ciebie ewidentnie są inne rzeczy, które trzeba brać pod uwagę.

    Hiszpaneczka kojarzę coś, ze normy leukocytów w ciązy są inne, wyższe. To masz podane normy dla ciezarnych?
    Tarczyca moim zdaniem ok.
    Jeśli chodzi o mocz, to wygląda na infekcję. Posiew zrób najlepiej.
    Lekarz kiedy te wyniki zobaczy?

    wydaje mi się ze tsh trochę nisko mam. Mam normy normalne leukocytów podane, nie ma wyszczególnienia na kobiety ciężarne i nie ciężarne.
    Odnosnie moczu to nic mnie nie szczypi ani nic. Nawet jak sikam to ok jest.
    Dzis chyba podjade do lekarza.

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz powiedział,że w ciąży baaardzo rzadko kiedy morfologia wychodzi idealnie, bo ciąża osłabia organizm to i morfologia wychodzi gorzej i nie ma co się przejmować jeśli nawet większość wartości jest lekko poniżej lub powyżej normy, no chyba że coś jest znacznie zawyżone lub zaniżone

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    wydaje mi się ze tsh trochę nisko mam. Mam normy normalne leukocytów podane, nie ma wyszczególnienia na kobiety ciężarne i nie ciężarne.
    Odnosnie moczu to nic mnie nie szczypi ani nic. Nawet jak sikam to ok jest.
    Dzis chyba podjade do lekarza.
    Ja biale krwinki mialam zawsze w okolicach 10-18 w ciąży.

    A z moczem... raz tez tak mialam ze wyszlo bakterie b.liczne wpw a leukocytow 2-5wpw czyli prawie w normie. Poszlam oddac probke na posiew i nic szczegolnego nie wyszlo. Lekarka mowila ze duzo bakterii moze byc przez zanieczyszcxenie probki (np dotknelas wieczka czy srodka opakowania palcem) albo zbyt długim czasem od pobrania probki do zaniesienia do labo. Gorzej by bylo gdyby byl wysoki poziom leukocytow.

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka ja bym nie robiła nic z tym TSH. Niby FT4 powyżej normy więc pewnie moznaby minimalnie dawkę zmniejszyć, ale to już lepiej konsultuj z lekarzem.

    Infekcje układu moczowego nie muszą dawać oznak wcale. Posiew dla swietego spokoju warto zrobic. Tylko mocz pobrać poprawnie, bo z tym tez roznie bywa.
    No i może crp po prostu.

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Dziewczyny odebrałam swoje wyniki badan i chyba do końca nie jest dobrze,

    Leukocyty 14 tys norma do 10
    tsh - 0.062
    ft4- 1, 83 a norma 1,71
    Neutrofile% - 84,2 a norma do 80
    Neutrofile# - 12,1 a norma do 7

    Mocz:
    bakterie liczne
    krysztaly szczawianu wapnia nieliczne
    pasma sluzu nie liczne
    leukocyty 3-5 w pw
    nabłonki plaski - d. liczne

    Będę zyc?


    bez paniki :) tsh i ft4 jest ok, lepiej powyzej normy niz ponizej. łykasz coś na tarczyce? jesli tak dobrze by bylo zmniejszyc dawke o 12,5.

    jesli chodzi o morfo to w ciazy chyba to jest ok.

    a mocz, wychodziło mi tak przy nieprawidlowym pobraniu ;) w sensie bez podmycia się wczesniej, lekarz kazal powtorzyc mocz i juz wyszlo ok. kiedy masz wizyte?

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ostatnio oddawalam probke moczu u urologa to tez mowiono zeby nie dotykac wieczka kubka i do tego dostalam wacik nasaczony jakims plynem i mialam nim przetrzec miejsca intymne przed siknieciem. Wiec pewnie cuda moga wyjsc jak sie nie podejdzie do tego ostroznie.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 172 173 174 175 176 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ