X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😘
    Monia oddaj mi moje dziecko!!!!!

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale że co? Że podobny? :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monjaktalala wrote:
    Ale że co? Że podobny? :D
    No klon przecież!

  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monjaktalala wrote:
    Ale że co? Że podobny? :D
    Identiko :D

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha jak teraz przybliżyłam to zdjęcie to faktycznie ma na nim podobna minkę do Leona :)
    Sylwia, a co tam u Was?

  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedne się martwią, że ich dzieci dziubią i trzeba się nakombinować żeby coś zjadły a inne tak jak ja robią wielkie oczy na ilości pochłanianego przez dzieciaczka jedzenia☺️

    Tymek na kolacje zjadł 3 kiełbaski i pół omleta z pomidorem. I jeszcze sięgał ręką do talerza, żeby mu dać więcej 😲😂.
    Musze zaopatrzyć się w tuby wielorazowe na allegro koniecznie, bo mi powoli brakuje pomysłów co tu im jeszcze na wynos robić do jedzenia. Jakieś pomysły?

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Monia w szoku jestem bardzo podobny! Muszę zobaczyć ich razem! 😁
    U nas... W sumie nic troszke teraz Leon gorączkował i ma jeszcze biegunkę czasami, jakiś wirus. Dziś doszła nam chrypka ale nie dziwie się, bo wyje non stop o coś. Stoi już ładnie sam i kuca, fajnie łapie równowagę, dużo rozumie, odpowiada ruszając głową "tak" i "nie" ale nadal nie mówi.

    relgupjy0emg7fv2.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuby są super, również polecam!

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wielki problem.Adaś wyje,takiego czegoś jeszcze nie było.Zasnął po ibuprofenie i czasem jęczy przez sen.Brzuch niby miękki,choć pewnosci brak.Ma rozulchnione dziąsła więc może czwórki idą.Co dajecie dzieciom na ból brzucha?Rumianek podałam.

  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, muszę Was rozczarować, ale Miki jest zupełnie inny, tylko na tym zdjęciu tak podobnie wyszedł 😁 Sylwia, wysłałam Ci zaproszenie.

    Lullaby, na wynos to wszelkiego rodzaju placuszki, z bananem czy z jabłkiem, zapakować do pudełeczka i wio.

    Niebieska, przykro mi, nie byłam w takiej sytuacji, ale może coś rozkurczowego? Biedny maluch, oby szybko przeszło.

    33Sylwia, Niebieska Gwiazda lubią tę wiadomość

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 7 czerwca 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdo, a ciepłe kompresy? Ja od tego zaczynam lub od masażu brzuszka, czasami podaje espumisan. Biedny Adasko 😘 mam nadzieję że szybko minie i noc będzie spokojna.

    Monia przyjęłam 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2020, 23:03

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    relgupjy0emg7fv2.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazda jak mały? Ja na wszelkie problemy z brzuszkiem daje zawsze Espumisan, ale mam nadzieję ,że już po problemie

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdo, To mogą być czwórki, Ada tak właśnie źle reaguje, przebila się już jedna, ale noce i drzemki do bańki, albo bardzo płacze, albo się kręci mimo chęci spania, wybudzanie się, rzucanie się.

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie mi proszę co jedzą Wasze dzieci na każdy posiłek ( śniadanie , drugie śniadanie , obiad , podwieczorek , kolacja ) , ile jedzą , o której godzinie i o której godzinie jest mleko ???


    Stresuje mnie to że Lena mało je ale może ja sobie to wmawiam 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Prościej było jak jadła samo mleko 🤪🤪🤪


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2020, 10:43

    a31il5w.png

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Gwiazda jak mały? Ja na wszelkie problemy z brzuszkiem daje zawsze Espumisan, ale mam nadzieję ,że już po problemie

    A już lepiej.Dostał wczoraj ibufen i jest spokój do tej pory.Uff...
    Kawa dziąsła rozulchnione ,ale zęba brak jeszcze.To jednak vczwórki mogą iść wcześniej.Starszakowi szły jak miał 1.5roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2020, 11:31

    mikka86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska od zębów może go boleć i ucho, stąd ten ryk

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdo, Adzie już się czwórka jedna przebiła, dwie rozpulchnione, Mirze później zdecydowanie wychodziły, ale to nie ma reguły. U nas też po nurofenie jest spokój.

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduje iż ozdrowiałam 😄. A do tego jest 20, a ja już leżę w łóżku z pilotem i zastanawiam się czy oglądać Wikingów czy To wiem na pewno 🤔.

    Gwiazdo cieszę się, że Adasiowi przeszło 🙂.

    Fajnie, że Wasze dzieci już chodzą! Miłosz jak stanął na nogi miesiąc temu tak nadal stoi, nie spieszy mu się nigdzie 😄.

    I fajnie, że niektóre maluchy mają już tak dużo zębów. Miłosz nadal tylko 4, kończył roczek z 8 zębami w paszczy 😄.

    Muszę zacząć odstawiac Młodego od piersi w nocy, a tak mi się nie chceee 😴😴.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2020, 20:01

    Lullaby lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Dziewczyny napiszcie mi proszę co jedzą Wasze dzieci na każdy posiłek ( śniadanie , drugie śniadanie , obiad , podwieczorek , kolacja ) , ile jedzą , o której godzinie i o której godzinie jest mleko ???


    Stresuje mnie to że Lena mało je ale może ja sobie to wmawiam 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Prościej było jak jadła samo mleko 🤪🤪🤪

    Alisia u nas żywienie na chwilę obecną wygląda tak:
    - 6 rano mleko
    - 8.30/9.30 - śniadanie np jajecznica z 2 jajek, kromka chleba, pół dużego pomidora lub 3 placki owsiane i pół gruszki +kawaki arbuza/ kilka malin/truskawek lub innych owoców lub 200 ml grysiku na mleku i ok. 80ml domowego musu z pieczonych jabłek i gruszek.
    -12.30/13.30 obiad - dzisiaj np zjadł mięso z dwóch palek pieczonego w papryce i czosnku kurczaka, 2 ziemniaki, 3 szparagi
    - 15.30/16.30 - podwieczorek - 120 ml musu owocowego lub warzywno-owocowego domowej roboty lub tuba o podobnej objętości lub pół jabłka pokrojonego w plasterki posmarowanego masłem orzechowym
    - 18.30/19.00 - kolacja - np makaron z sosem pomidorowym i cukinia posypany żółtym serem ok 150g lub zupa jarzynowa 180 ml i 2 parówki lub gotowy sloik 250 ml lub frytki z marchewki/batatów/ ziemniaków
    - 20/20.30 mleko

    Naturalnie jest to tylko przykładowy jadłospis. Nie zawsze tyle zjada. Sa dni kiedy tylko dziubie. Ale zazwyczaj mniej więcej tak to wygląda.

    Dzieci są różne. Niektóre do roku mogą żyć tylko na mleku i próbować stałego jedzenia i to jest ok. Jeśli bardzo Cię ta kwestia martwi może warto by się było skonsultować z jakimś specjalista.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2020, 20:32

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSy cieszę się, że ozdrowiałaś😁 Z seriali polecam The Great o carycy Katarzynie (lekkie, humorystyczne spojrzenie na temat) oraz little fires everywhere z Reese Witherspoon :)

    Miałam pisać, że Tymuś póki co też od 2 tygodni tylko stoi a tu dzisiaj zrobił kilka swoich pierwszych kroków przy kanapie❤️❤️❤️🤩

    Eja, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    0FDyp1.png
    82bip1.png
‹‹ 3384 3385 3386 3387 3388 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ