Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 3 lutego 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czemu tak się wzbraniacie przed dalszym piciem mm? Ja planuje zostawić jedną porcję do 2 roku życia. Wydaje mi się, że może to być dobre uzupełnienie dla diety.

    Mikołaj jest z końcówki sierpnia i waży 13kg, nie wiem dokładnie ile mierzy, dowiem się na szczepieniu w przyszłym tyg, ale na pewno ponad 80cm.

    Robimy od tygodnia jakieś pierwsze podchody do nocnika, ale idzie marnie 😁 zazwyczaj kończy się tym, że jak już pokręci się obok, posiedzi, ja wydam z siebie milion odgłosów 'siusiu sii sii'etc. - to odchodzi i sika na podłogę 😅

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 lutego 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja w sumie sama nie wiem. Tak sobie mysle, ze pomalu mozna z mleka schodzic. Moja i tak pije flaszke przed snem i w ciagu dnia tez pokazuje ze chce i nie wiem czy 2 to nie za duzo. Choc w sumie jakby sie zastanowic to 1.5roczniak to malutkie dziecko i jak chce mleko to w sumie czemu nie. Intetesowalo mnie czy inne dzieci tez pija zeby sobie tak porownac.

    Monja a czy Maly pokazuje jakies oznaki gotowosci? Bo te 1.5 roku to bardzo malo w sumie. Jesli on nie kuma o co chodzi to moze przerwac i zaczac pozniej?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 3 lutego 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest na spanie butla, ale czasem jak się obudzi nieziemsko wcześnie, to też dostaje. Choć przeważnie wstajemy już na śniadanie (koło 7)

    Mówi 'siii' na nocnik i tyle. Myślę, że nie jest jeszcze gotowy, ale chciałam spróbować czy coś z tego będzie. Wiadomo, pół rodziny już podpowiada co i jak 🙄 też skłaniam się ku temu by poczekać jeszcze z miesiąc, dwa. Super byłoby go odpieluchowac w okolicach wniosny przed moim powrotem do pracy, ale nic na siłę :)

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 3 lutego 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stachu mm do buzi nie weźmie, tak jak żadnego innego mleka. A szkoda. Bo mi nie da spokoju z cyckiem do 18 roku życia.

    Byliśmy u lekarza i do kitu. Zapalenie płuc, naloty na migdałach, krtań zawalona, zapalenie spojówek.
    W nocy spał na siedząco, nie podobało mi się jak szybko oddycha i jak szybko serce mu bije. No i się okazało czemu. A kaszel to ma taki se o, trochę szczeka, nic tragicznego a tu taki syf w płucach...

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 lutego 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja wiedzialas, ze sredni czas w ktorym dziecko jest gotowe na odpieluchowanie dzienne to 2lata i 3miesiace? Masz jescze kupe czasu. Bez cisnienia. Dziecko jak nie jest gotowe to nawet szkoda je meczyc bo to wiecej szkody niz pozytku przyniesie. Pecherz najszybciej rosnie miedzy 2 a 3rz. Wczesniej dzieci czesto nie sa fizycznie w stanie wytrzymac dluzej bez siku.

    Karola o Boze :o Zdrowia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2021, 12:09

    Monjaktalala lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 3 lutego 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, zdrówka dla Stacha!

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 lutego 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, o matko 😰😰 zdrówka dla Stasia 🧡🧡

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 lutego 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze przed kąpielą sadzam małego na nocnik, tak żeby się oswajał, nigdy nie zdarzyło się mu zrobic nic do środka, chce zejść to schodzi, chce posiedzieć to siedzi, ale nie pozwalam mu bawić się nocnikiem, wchodzić nogami do środka, zakładać na głowę,bo takie pomysły też miał, żeby wiedział że on nie służy do zabawy, za to zawsze po wstaniu z niego w drodze do łazienki narobi mi na podłogę 🙈 czytamy też książeczki o nocniku, że w pewnym czasie nie wypada już robić w pieluszkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2021, 12:20

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 3 lutego 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, brzmi bardzo rozsądnie :)

    mikka86 lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 3 lutego 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adria a Ty gdzie się podziewasz ?? 🤔

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 lutego 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tez ciekawa co u Jaszczurka. Juz ma chyba ciaze donoszona🐥

    Lady jak u gin?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 3 lutego 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas butla przed spaniem i w nocy. Czasami się zdarza że zaśnie bez ale jak się przebudzi to nie ma opcji na nic innego 🙆
    W dzień nie woła o mleko. Myślę że do 2rz będzie tak jak teraz, później będę go odzwyczajać.

    Casjo? A Ty gdzie? 🤔

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Monjaktalala Autorytet
    Postów: 487 310

    Wysłany: 3 lutego 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam dzisiaj z malym na dłuższy spacer od tygodnia (wcześniej był chory to siedział w domu, a potem były mrozy to chodziliśmy na osiedle). Stwierdziłam, że piękna pogoda to chodzmy polami do tutejszego parku. Byłam dumna bo prawie cały spacer szedł na nóżkach. Doszliśmy prawie do parku, tak z 30 min od domu, Mikołaj obok, zrobiłam 3 kroki do przodu żeby sprawdzić czy jest błoto na jednej ze ścieżek. Odwracam się i widzę jak moje dziecko wywija orła w ogromnej kaluzy, która była mu do kolan. Klapnal na pupę, mokre spodnie, buty, kurtka po pas. Zdjelam szalik, owinelam mu tylek i do wózka. Bieglam do domu, spocilam się jak dzika świnka, cała czerwona, gardło już mnie boli oczywiście. W domu od razu prysznic i wszystko do pralki. Także tak :p



  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 3 lutego 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monka brzmi jak przypał🤣

    Monjaktalala lubi tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do nocnika u nas w często Adaś się do niego załatwia.Dzienne odpieluchowanie za nami.Bywają czasem wpadki i kropki na majtach bo zapomni.Adas od początku był w pieluchach mieszanych trochę pampki i troche wielorazówki.Ostatnio czyli w grudniu bardzo przeszkadzało mu mokro i sam leciał po nocnik.Zostały wielorazówki na noc i pampki na spacer.

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze kpi i Adaś na moim mleku.Wprowadzam po trochu krowie i wreszcie jest spoko.Wcześniej miał chyba skaze białkową.mm nie wprowadzam bo jakoś bez sensu dla mnie wprowadzać przy tak dużym dziecku.
    Jeśli chodzi o mleko mm jest kiepskie bo chyba większość zawiera olej palmowy i składy mi nie pasują.Mleko z kartonika też dobre nie jest.My bierzemy mleko od znajomego rolnika,ale i tak nie wiadomo do końca czym karmi.Myślałam kiedyś o końskim ale jeszcze nie sprawdzaliśmy.Poczekamy do wiosny.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 lutego 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja wyobrazilam to sobie😆 My tez po kaluzach dzis lazilysmy ale takich akcji nie bylo😂

    Gwiazda wow to mega szybko ogarnal siku. Czasem i tak bywa. Ale fajnie ze to od niego wyszlo. Tez taki mam plan. Nawet nie chce mi sie bawic w latanie za nia i namawianie jej na nocnik.

    Moja ostatnio mowi "co to?". Pokazuje na wszystko i ciagle tylko co to cotocotooo. na ludzi w sklepie pokazuje palcem i tez "a co to??"😂 Najgorzej jak dorwie mojego rogala w gwiazdki to kazda gwiazde musi pokazac i pyta sie co to. Co to? Ja odp ze Gwiazda. Co to? Gwiazda. Co to? Gwiazda. I tak z 50razy😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2021, 17:31

    anngelikamartaa lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4879 4042

    Wysłany: 3 lutego 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko melduję, że u nas wszystko dobrze na ten moment 🙂

    Monjaktalala aaa wyobraziłam sobie tą scenę 🙈🙈🙈

    Współczuję chorób u dzieci - moja córa mi jeszcze nie chorowała-aż strach do przedszkola puścić 😒

    mikka86, xgirl, Niebieska Gwiazda, Drobinka91, anngelikamartaa lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 lutego 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady to super.

    No niestety kiedys nas to czeka. Nie teraz to pozniej. Choc moja jak byla chora to tak sobie przytulona do mnie lezala, byla spokojna, nie darla sie co chwile, pomalu chodzila, bawila sie cichutko. W sumie nie moglam narzekac😂

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 3 lutego 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja jestem tez ciekawa co u Jaszczurka. Juz ma chyba ciaze donoszona🐥

    Lady jak u gin?
    dostałam cynka, że o mnie pytasz :P
    W poniedziałek będzie donoszona, skończony 37 tc (suwak trochę oszukuje). Ogólnie to absolutnie nic się nie dzieje, jak urodzę za jakieś milion lat to dam znać 😁 Mała ma na bank ponad 3 kg już, ale dokładnie nie wiem, bo usg dopiero w 41 tc, 5 marca, jeśli do tego czasu nie urodzę :p Siedzi nisko w brzuchu, więc żadnej zgagi, problemów z siedzeniem itp., nie rozpycha się już tak bardzo, nie wpycha mi się pod żebra jak Tom, jest generalnie raczej spokojna, czasem można wręcz o niej zapomnieć. Poza chwilowymi bólami krzyża przy siedzeniu to nic mnie nie ciągnie, nic mnie nie boli 🤷‍♀️

    Niebieska Gwiazda, mikka86, anngelikamartaa lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
‹‹ 3473 3474 3475 3476 3477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ