X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie licze na drobinke :D
    A jesli nie bede sie dala indukowac, to juz w ogole :P

    Wie ktoras czy waga dziecka ma znaczenie przy cc tez? wiem, ze ulozenie dziecka moze powodowac problemy ale waga? hmm..

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    kurczaki jak czytam wage waszych dzieciaków to moja to jakiś gigiant :D zaczyna mnie to martwic :D
    mój miał w 26+5 950gramów, więc goni Twoją ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea bo tak czytalam dzis rano Twoje posty, ze Ci smutno. Troche czuje sie odpowiedzialna za to, bo ja glownie wczoraj pisalam o tym i przepraszam. Aczklwiek to sa fakty takie suche.
    Mysle jednak, ze tak, jak pisalam do xgirl - najwazniejsze to sie pogodzic z tym po prostu. Na angielskiej grupie wsparcia jescli chodzi o vbac bardzo czesto widze posty kobiet, ktore pisza ze sa 'peaceful with that decision' jesli w koncu sie decyduja na eelektywna cc z roznych wzgledow i widze, ze to ma duze znaczenie.
    Sa przypadki takie, ze nie ma innej opcji. U Ciebie z tym lozyskiem jest tak i to jest bez dyskusji. Ja wlasnie jestem dzieckiem z naturalnej akcji porodowej z takiego przodujacego lozyska i blisko bylo, a nie byloby mnie tu dzis. Oczywiscie skonczylo sie cc.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja nie licze na drobinke :D
    A jesli nie bede sie dala indukowac, to juz w ogole :P

    Wie ktoras czy waga dziecka ma znaczenie przy cc tez? wiem, ze ulozenie dziecka moze powodowac problemy ale waga? hmm..

    jak masz dziecko powyżej 4kg, to cc

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja nie licze na drobinke :D
    A jesli nie bede sie dala indukowac, to juz w ogole :P

    Wie ktoras czy waga dziecka ma znaczenie przy cc tez? wiem, ze ulozenie dziecka moze powodowac problemy ale waga? hmm..
    Ale w jakim sensie? Bo mozna robi cc jak dziecko jest za duze na sn ale wymiaty do cc to moga byc od 600g do 6kg

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ale w jakim sensie? Bo mozna robi cc jak dziecko jest za duze na sn ale wymiaty do cc to moga byc od 600g do 6kg

    Nie do konca wlasnie wiem w jakim :D Tak mi przez mysl przeszlo tylko :D
    W sumie kisiel ciazowy niezly... bo przeciez innej opcji poza sn i cc nie ma wiec cc musi wszystkie przypadki obsluzyc :P

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    jak masz dziecko powyżej 4kg, to cc
    A gdzie,nawet 4800spokojnie wyjdzie dołem.jak jest prawidłowo ułożone i anatomia matki pozwala na poród sn.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Nie do konca wlasnie wiem w jakim :D Tak mi przez mysl przeszlo tylko :D
    W sumie kisiel ciazowy niezly... bo przeciez innej opcji poza sn i cc nie ma wiec cc musi wszystkie przypadki obsluzyc :P
    Tnie sie wszystko,nie wszystko się rodzi. To tak w skrócie

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszly mi dzis 4 paczki - koszule do szpitala, sweet rozowe butelki TT :P, witaminy jeszcze do konca sobie zamowilam i stanik do karmienia - w domu bede mierzyc :D Koszule moze juz bede uzywac, bo mnie spodnie od pizamy denerwuja :P

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już śpie w koszulach (takie jakby zwykłe koszulki tylko przed kolano,nie te dzieciece koszule w misie dla ciezarnych) w spodniach nie daje rady,musze miec luz na tyłku i w pasie w nocy

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja nie licze na drobinke :D
    A jesli nie bede sie dala indukowac, to juz w ogole :P

    Wie ktoras czy waga dziecka ma znaczenie przy cc tez? wiem, ze ulozenie dziecka moze powodowac problemy ale waga? hmm..

    Mi lekarka mówiła że waga powyżej 4kg na usg to wskazanie do cięcia jeśli wczesniejszy poród był przez cc. Ale to polskie wytyczne, U was może być inaczej

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Mi lekarka mówiła że waga powyżej 4kg na usg to wskazanie do cięcia jeśli wczesniejszy poród był przez cc. Ale to polskie wytyczne, U was może być inaczej

    W UK wage dziecka okresla sie mierzac metrem krawieckim brzuch takze nie ma mowy odokladnym szacowaniu :D Znajoma tu rodzila i urodzila sn 2 corki - 4,5kg i 4,8kg. Aczkolwiek porody traumatyczne, jedna niedotleniona...cuda. Szpital chcieli pozywac.

    Co do tej miarki krawieckiej to akurat w przypadku mojego syna wyszlo idealnie 1:1 - wychodzilo 3800 i mial 3800 :P ale teraz nie licze na to, bo wiecej tkanki tluszczowej jest :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 14:41

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie lubię spać w koszuli :P kupiłam sobie spodnie od piżamy 3 rozmiary za duże ale jakie wygodne i nic mnie nie gniecie :P





    a31il5w.png

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    W UK wage dziecka okresla sie mierzac metrem krawieckim brzuch


    Tutaj też :P Jak na ostatniej wizycie lekarz wyskoczył z metrem krawieckim do byłam w lekkim szoku 😂😂😂


    a31il5w.png

  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Tutaj też :P Jak na ostatniej wizycie lekarz wyskoczył z metrem krawieckim do byłam w lekkim szoku 😂😂😂
    Aha :o

    To jak mam wielki brzuch to mogę się kłaść na stół bez mierzenia? :p
    W ciąży z synem miałam ogromny brzuchol A urodził się z wagą 2700...

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Ja nie lubię spać w koszuli :P kupiłam sobie spodnie od piżamy 3 rozmiary za duże ale jakie wygodne i nic mnie nie gniecie :P

    Te nie lubie, ale i za duze mnie draznia - przydalyby sie takie typowo ciazowe z pasem jak maja np te ciazowe leginsy z lidla.
    Alisia wrote:
    Tutaj też :P Jak na ostatniej wizycie lekarz wyskoczył z metrem krawieckim do byłam w lekkim szoku 😂😂😂

    😂 ja bylam przygotowana bo w notatkach ze szpitala jest taka strona na ktorej jest instrukcja, jak mierzyc :D

    https://zapodaj.net/images/bf58918eaa5e2.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 14:50

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    Aha :o

    To jak mam wielki brzuch to mogę się kłaść na stół bez mierzenia? :p
    W ciąży z synem miałam ogromny brzuchol A urodził się z wagą 2700...

    Wg tego co wkeilam wyzej, jak brzuch duzy, to jest wskazanie do usg 'wzrostowego' :D Nie ma tego zlego ;p
    Gorzej, jak brzuch maly, a dziecko duze ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 14:58

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Ja nie lubię spać w koszuli :P kupiłam sobie spodnie od piżamy 3 rozmiary za duże ale jakie wygodne i nic mnie nie gniecie :P
    Jak śpię w koszuli to się budzę z wielkim obwarzankiem pod pachami 😂 A pierogi i cyce latają jak chcą 🤣

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Jak śpię w koszuli to się budzę z wielkim obwarzankiem pod pachami 😂 A pierogi i cyce latają jak chcą 🤣


    Ja tak zawsze mam i dlatego nie lubię , to już lepiej bez 🙈🙈🙈

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez nie cierpie spac w koszulach :P Ale juz te gacie mnie draznia... bede myslec :D zobaczymy w ogole, jak te koszule :P Kolory ladne :P

    Wzielam takie - niebieska jak ta i szara.
    s-l1600.jpg

    Kamsza, Hiszpaneczka lubią tę wiadomość

‹‹ 740 741 742 743 744 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ