X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doro tka aa ;)

    Mikaja no Niemcy maja najebane pod tym wzgledem.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Mam dosc juz, czasami koczy sie łzami, bo przy tym wszystkim pracuja miesnie brzucha, spina sie wszystko i mnie pobolewa :( Ale od 5 miesiecy nie znalazalam sposobu, zeby sobie z tym poradzic. widocznie taka ma uroda. Ostatnio zwymiotowalam na Lidla i do smietnika ;) Szczescie mialam, ze akurat nikt nie szedl ;p

    Hmm...jakos to sie nazywa - jak kobieta tak duzo wymiotuje cala ciaze - ksiezna Kate tu to miala i Amy Schumer, ktora tez jest w ciazy to ma :D Ostatnio ogladalam na netflix jej stand up i mowila o tym. Jest jakas medyczna nazwa tego.

    Wspolczuje. Ale juz blizej, niz dalej :)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, ja jak zwymiotuje to mi przechodzi. wiec to jest chwila, 10 minut i po bolu :)

    W ogole od samego poczatku chcialam Ci powiedziec, ze sledze twoje wpisy, jeszcze jak sie tutaj nie udzielalam i tez na innych watkach czytalam. Bardzo podobnie przezywalysmy i przechodzilysmy poczatki ciazy. Chodzi mi o sprawy lekowe, nerwicowe. Bradzo Cie rozumialam i od poczatku, wlacznie z pierwszymi wizytami u ginekologa, mialam badzo podobnie. Pierwszy trymestr przeplakalam ze strachu, bylam w ciaglym letargu i sie balam kazdego dnia. Pamietaj, ze czesto po cichu ktos Cie rozumie i czuje podobnie :)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Hmm...jakos to sie nazywa - jak kobieta tak duzo wymiotuje cala ciaze - ksiezna Kate tu to miala i Amy Schumer, ktora tez jest w ciazy to ma :D Ostatnio ogladalam na netflix jej stand up i mowila o tym. Jest jakas medyczna nazwa tego.

    Wspolczuje. Ale juz blizej, niz dalej :)

    chyba wymioty powściągliwe?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    chyba wymioty powściągliwe?

    niepowciagliwe

    https://zdrowie.radiozet.pl/Ciaza-i-dziecko/Ciaza-i-porod/Niepowsciagliwe-wymioty-ciezarnych-najpierw-ksiezna-Kate-teraz-Amy-Schumer

    o :)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojezu dzieki. Ja wiem, ze czesto przeginam pale i wkurzam innych wiec nawet nie mam im tego za zle bo potrafie byc meczaca. Ale milo jak ktos rozumie, nie czuje sie wtedy do konca jak kupa :P
    Ale juz troche lepiej z Twoim samopoczuciem?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    ja juz bardzo intensywnie Malutką czuje, widać też wyraznie kopniaki i wypinania przez brzuch, aż mnie ciekawi ile będzie ważyć 19go na wizycie skoro w 25+2 ważyła juz 1 kg :D podejrzewam, zę albo gin się pomylil albo nie wiem skad i po kim miałaby być takim dużym dzieckiem.


    siedzę dzis nareszcie na tylku... Młody w żłobku. zabieram się za szukanie brakujacych rzeczy do wyprawki. dom się juz maluje, płytki wybrane, moze dadzą mi chwilkę oddechu :)
    Ines też mam 19 wizytę z tym że to prenatalne trzeciego trymestru, i jak 8 kwietnia mała miała 1200 gram to 19 będzie pewnie około 1500-1600 :)
    Ja też czuje bardzo intensywnie Monisie, ale widać że brakuje powoli miejsca bo głównie rozpychania i jakby nóżkami po całym brzuchu jeździła taka gulka ciągle nad pepkiem się przesuwa:) u Ciębie to już 1800 gram może nawet być:D

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Casjopea, mam pytanie natury weterynaryjnej, mogę? 😀
    Pewnie :)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i co z tymi imionami?;d

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Pewnie :)
    Dziękuję. A więc pytam: jak zapatrujesz się na stosowanie środków przeciwko pchłom i kleszczom (chodzi mi o obroże i kropelki na kark) w domu, w którym przebywa kobieta w ciąży/małe dziecko? Mamy w domu wszędobylskiego spaniela, który musi przebywać minimum dwa centymetry od człowieka, a najlepiej na nim (❤️). Co roku kupowaliśmy obrożę, olewając trochę zakaz wpuszczania psa do łóżka, ale teraz jak jestem w ciąży i dziecko w drodze, to zaczęłam myśleć, co zrobić. Co najlepiej wybrać i czy faktycznie te środki mogą w jakiś sposób zaszkodzić płodowi/człowiekowi?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja
    Tka_aaa
    Dzieki. Narazie lezy w szpitalu ale jutro wyjdzie na własna rękę i pojedzie do lekarza swojego i coś postanowia, w najgorszym przypadku weźmie ja do siebie na oddział na Rude SL. Ech nic przyjemnego i fajnego 😑 trzymajcie kciuki 😘

    relgupjy0emg7fv2.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgril jeśli chodzi o basen moja położna poleca ale najlepiej z tą tamponem dla ciężarnych. Ale ja nie umiem pływać więc się nie dopytywalam 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 19:20

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziękuję. A więc pytam: jak zapatrujesz się na stosowanie środków przeciwko pchłom i kleszczom (chodzi mi o obroże i kropelki na kark) w domu, w którym przebywa kobieta w ciąży/małe dziecko? Mamy w domu wszędobylskiego spaniela, który musi przebywać minimum dwa centymetry od człowieka, a najlepiej na nim (❤️). Co roku kupowaliśmy obrożę, olewając trochę zakaz wpuszczania psa do łóżka, ale teraz jak jestem w ciąży i dziecko w drodze, to zaczęłam myśleć, co zrobić. Co najlepiej wybrać i czy faktycznie te środki mogą w jakiś sposób zaszkodzić płodowi/człowiekowi?
    Foresto :) Obroża bezzapachowa, droga, ale bezpieczna i starcza na cały sezon. Sama stosuję na moich psach, a i jestem w ciąży i mam małe dziecko, które wszędzie łapki wsadzi, więc z czystym sumieniem polecam :) No może nie do żucia przez dziecko, ale do tego etapu Wam jeszcze daleko :D

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Ines też mam 19 wizytę z tym że to prenatalne trzeciego trymestru, i jak 8 kwietnia mała miała 1200 gram to 19 będzie pewnie około 1500-1600 :)
    Ja też czuje bardzo intensywnie Monisie, ale widać że brakuje powoli miejsca bo głównie rozpychania i jakby nóżkami po całym brzuchu jeździła taka gulka ciągle nad pepkiem się przesuwa:) u Ciębie to już 1800 gram może nawet być:D
    Chyba idziemy podobnie z wagą, bo u mnie we wtorek było 1220 gram, trochę się zdziwiłam, że małe tak urosło, bo na połówkowych było raczej troszkę poniżej średniej, a teraz już lekko powyżej :) Też termin na 5-ego. :P

    A co do basenu to ja raz dostałam zapalenie pęcherza moczowego po basenie i to bez ciąży :/ Ale ja bardzo łatwo to łapię, kilka razy w roku. Aż dziw, że w ciąży jeszcze nie miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 15:25

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na basen mozna ale najlepiej bez chloru,zaleca sie załozenie tamponu zeby chronic drogi rodne przed infekcja. Jeżeli ktoraś ma.tendencje do infekcji dróg moczowych to lepiej unikać basenu.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh umre z nudow.. a tu jeszcze 1,5h.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Foresto :) Obroża bezzapachowa, droga, ale bezpieczna i starcza na cały sezon. Sama stosuję na moich psach, a i jestem w ciąży i mam małe dziecko, które wszędzie łapki wsadzi, więc z czystym sumieniem polecam :) No może nie do żucia przez dziecko, ale do tego etapu Wam jeszcze daleko :D
    Dzięki. 🙂 Właśnie tę obrożę kupowaliśmy co roku i teraz też już ją mamy. W takim razie nie będę się tym martwić.

    Casjopea lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Ostatnio zwymiotowalam na Lidla i do smietnika ;) Szczescie mialam, ze akurat nikt nie szedl ;p

    Biedna... ale padłam z tego opisu prawie pod stół :P

    tka_aa lubi tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Lidzia daj znać jak te serniczki? Jestem bardzo ciekawa i już kusi mnie żeby je zrobić:)

    A więc serniczki zrobione zastygaja w lodówce 😁 już nie mogę się doczekać 🤗 dam znać po degustacji. Masa na ciastka też zrobione jutro będę piekła 😃

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w smyku promocja na produkty chicco -30%, chyba do konca kwietnia :)

‹‹ 818 819 820 821 822 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ