X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Dziewczyny w smyku promocja na produkty chicco -30%, chyba do konca kwietnia :)
    A ja już weszłam z nadzieją że na wszystko z chicco bo planuję kupić baby hug 4w 1 z chicco, ale ten rabat na takie pierdółki tylko :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    A więc serniczki zrobione zastygaja w lodówce 😁 już nie mogę się doczekać 🤗 dam znać po degustacji. Masa na ciastka też zrobione jutro będę piekła 😃
    Lidzia napisz koniecznie jak serniczki i jak dobrze zastygną napisz dokładnie jakie proporcje czego użyłaś, bo mam wątpliwości ile sera czy 360gr bo hope napisała, że chyba :) i ogólnie czego dokładnie użyłaś :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • poliś Autorytet
    Postów: 406 353

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    Chyba idziemy podobnie z wagą, bo u mnie we wtorek było 1220 gram, trochę się zdziwiłam, że małe tak urosło, bo na połówkowych było raczej troszkę poniżej średniej, a teraz już lekko powyżej :) Też termin na 5-ego. :P

    A co do basenu to ja raz dostałam zapalenie pęcherza moczowego po basenie i to bez ciąży :/ Ale ja bardzo łatwo to łapię, kilka razy w roku. Aż dziw, że w ciąży jeszcze nie miałam.

    No to rzeczywiście mamy prawie identyczną wagę :) ja byłam zdziwiona bo 13 dni wcześniej mała miała 825gr, a nie całe 2 tyg później prawie 400 gram więcej :)

    Termin porodu 5 lipiec 2019 <3 Monisia <3
    07.04.2018 Franciszek [*] 23 tc
    14.07.2018 aniolek 6t [*] ciąża jajowodowa, usunięcie jajowodu
    2nn3yx8dulexgmnl.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na pierwszych zajęciach sensoplastycznych z młodą.. Ale było fajnie. W ogóle nie chciała niczego dotknąć i z nikim "gadać", zasadniczo to głównie się darła 🤦‍♂️ Jestem wykończona.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo ile Twoja corka ma lat?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    No i co z tymi imionami?;d

    Ela 😀

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja mialam cały pakiet tego ale wszystko sie poprzyklejało i powchłaniało po końskiej dawce progesteronu. Pozniej jeszcze jakis czas mialam czesciowo odwarstwione łożysko ale tez sie przykleiło
    Dajesz wielka wiarę!

    relgupjy0emg7fv2.png
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poliś wrote:
    Lidzia napisz koniecznie jak serniczki i jak dobrze zastygną napisz dokładnie jakie proporcje czego użyłaś, bo mam wątpliwości ile sera czy 360gr bo hope napisała, że chyba :) i ogólnie czego dokładnie użyłaś :)

    Co do smaku to muszą niestety poczekać do jutra bo dziś już za późno 😭 zrobiłam wszystko tak jak pisała Hope a serka dałam 2x200 g bo takie były w lidlu. Wszystko się ładnie zastyglo i czeka na swój czas.

    Dostałam dziś kocyk z lulalove jest cudownie mięciutki ❤️😁

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska, u Ciebie sie domyslilam ;p

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Casjo ile Twoja corka ma lat?:)
    15 miesięcy ;) Czemu?

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    15 miesięcy ;) Czemu?

    Z ciekawosci ;) Bo mialam wrazenie, ze z 6 lat ma ;) Fajnie, ze chodzicie na zajecia sensoryczne. To super pobudza rozwoj! Sama wysylam swoich klientow :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Eluska, u Ciebie sie domyslilam ;p
    Tak myślałam 😀 chciałam dać dobry przykład 😀

    tka_aa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Co do smaku to muszą niestety poczekać do jutra bo dziś już za późno 😭 zrobiłam wszystko tak jak pisała Hope a serka dałam 2x200 g bo takie były w lidlu. Wszystko się ładnie zastyglo i czeka na swój czas.

    Dostałam dziś kocyk z lulalove jest cudownie mięciutki ❤️😁
    Jaki kolor zamawialas? I ktory ? Mgielke czy ten normalny ? Mi się mega podoba szałwiowy albo butelkowa zieleń 😍
    Jutro chyba będę robić zamówienie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 21:07

  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam różowy bo mam już jeden szary. Podobał mi się jeszcze ten musztardowy.

    https://allegro.pl/oferta/lullalove-bambusowy-koc-tkany-80x100cm-rozowy-7815949217?snapshot=MjAxOS0wNC0xMFQwNjoxNzozNS4yMjhaO2J1eWVyOzFjM2Y1Y2NiOGMwNmM4MzBjYTRhY2VhYTZlZjkwODU5NzJlMTFjOWFkMDYzODI3MmQ3NjQxM2JlZTg3MDA0ZDA%3D

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyprawkę z lulalove jest do końca czerwca 15% zniżki z kodem Rodze_z_lullalove sama o tym zapomniałam i zamówiłam z allegro ale była u nich darmowa wysyłka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 21:17

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Z ciekawosci ;) Bo mialam wrazenie, ze z 6 lat ma ;) Fajnie, ze chodzicie na zajecia sensoryczne. To super pobudza rozwoj! Sama wysylam swoich klientow :)
    Klientów? Czyli czym się zajmujesz? :) Byłyśmy pierwszy raz, efekty opisałam 😋 Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej.. Masakra jak to się u tych dzieciaków zmienia. Jeszcze niedawno taka była otwarta do ludzi, przytulasna do mnie, a teraz to przytula się tylko wieczorem jak jest już mega padnięta, a na obcych o ile raczy się nie odwrócić do nich plecami to patrzy wzrokiem, który naprawdę mógłby zabić. Uwielbiała zawsze się kąpać, można jej było lać wodę po głowie do woli. Teraz kapanie nie, ale wychodzenie z wanny w sumie też nie, a już nie daj boże mycie włosów! Histeria na maxa. Gdzie nie zawołasz to poleci w drugą stronę. Gdzie się podziała moja grzeczna, kochana dziewczynka ja się pytam? 😆 Psycholog przedszkolno-zlobkowy mówi, że kulminacja takich zachowań następuje w okolicach 18 miesiąca życia, czyli idealnie na narodziny Mikołaja. Już się nie mogę doczekać 🤯

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea znam ten ból,wtedy to sie zwalało na skoki rozwojowe. Teraz juz chyba nie. Pewnie jakos inaczej to nazywaja...W kazdym razie raz lubiła ludzi a za chwile sie wstydziła,raz jadła wszystko a za chwile przez 2 miesiace suche naleśniki i wode...

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Casjopea znam ten ból,wtedy to sie zwalało na skoki rozwojowe. Teraz juz chyba nie. Pewnie jakos inaczej to nazywaja...W kazdym razie raz lubiła ludzi a za chwile sie wstydziła,raz jadła wszystko a za chwile przez 2 miesiace suche naleśniki i wode...
    Generalnie jak czytam sobie te wszystkie książki o rozwoju dzieci to zawsze coś jest nie tak, na każdym etapie. Więc chyba trzeba wrzucić na luz. Mojej koleżanki córka w ogóle się nie chciała przytulać, od samej maleńkosci. A ona nic z tym nie robiła, nie zmuszała. Teraz młoda ma 3 lata i co chwila przybiega mamę ukochac 😊
    KarolaJJJ a tak przy okazji to kiedy zauważyłaś, że z Twoją córką jest coś nie tak? Bo jak tak przypomnę sobie rozwój tego mojego przyrodniego brata, to jak miał rok to już zdecydowanie było widać, że coś jest mocno nie tak.. A im był starszy tym gorzej.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo, ja jestem psychologiem dsiecięcym ;) Pracuje w poradni jako specjalista, diagnosta, terapeuta oraz w przedszkolu jako psycholog :) A Psycholog z przedszkola dobrze mowi :( Moze byc duzo trudniej jak pojawi sie niemowlak i moze nawet byc regres w rozwoju.
    Proponuje wam, zeby nowonarodzony szkrab przywiozl ze soba ze szpitala prezent dla brata/siostry. Fajnie tez jak dzieciaki biora udzial w przygotowaniach na dzidziusia :) np pomagaja wybrac imie, zabawki itp :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea moja od urodzenia zawsze cos miała nie tak. Po porodzie miala złe napiecie. Prawa noga i ręka byly wyprostowane calkowicie a lewa reka i lewa noga maksymalnie podciągnięte. Wyszło ze miala 3 duze torbiele w głowie ale okej,to jakos sie wchłonelo i bylo ok po roku. Ciało za to rehabilitowane do 6 roku zycia i tam w poradni juz widzieli ze nie umie nawiazac relacji w grupie. Gdzies tak jak miala 4 lata widziala ciagle czarnego psa, psychologowie ciagle zwalali na bajki i gry (nie maialam tv ani kompa ale olewali to),jakis cale przedszkole byla mniej kumata niz inne dzieci. Nie rozumiala zartów i zabaw. Ale wtedy pedagodzy byli tak skupieni na rozdawaniu rozpoznan ADHD ze nie byli w stanie skupic sie na moim dziecku,serio. Później podstawówka i z cienia psa zrobila sie postac mezczyzny ktory ja niszczył. No a pozniej objawy pozytywne przejęly nad nią kontrole i sie odcieła od rzeczywistości..
    Ale tak jakbym miala wybrac najbardziej silne objawy to wlasnie ten brak umiejętności zycia w spoleczenstwie i omamy.
    Brak umiejętności polegal na tym ze np nie rozumiala zachowań typu mowienie dzień dobry ludziom,zabawy z dziecmi na określonych zasadach,nirm społecznych,ze cos trzeba. Ale np pewne zachowania miala wyuczone i funkcjonowała na autoplilocie. Potrafila sama jechac do szkoly,isc do sklepu itp ale do tej pory nie kuma ze trzeba sie jakos z sensem ubrac i kąpać

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 819 820 821 822 823 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ