X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze dzieciaki w ten sposob pokazuja kontrole, manifestuja swoja wole i chec podejmowsnia decyzji oraz samodzielnosc :) pojawia sie tez "nie" "ja sama":)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, Twoja córka ma rozpoznany autyzm i schizofrenie?

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo bardzo ciekawy zawód :) Ja lubię naszą żłobkowa pania psycholog, zawsze coś tam fajnego podpowie. Wiesz, wybór imienia z 15-miesięcznym szkrabem to chyba coś nie do osiągnięcia.. W ogóle nie wiem jak można tak małe dziecko przygotować na pojawienie się rodzeństwa. Da się w ogóle?
    A skoro przyznałas się co robisz 😁 to doradz mi proszę czy na czas takiego jej buntu i lęku wobec obcych pchać ją na siłę na te zajęcia co tydzień, czy czekać aż się "naprawi"? 😋 Przytulać, pomimo że nie chce, czy też odpuścić? Matko święta jeszcze 2 tyg temu była takim aniołkiem..! 😂

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Karola, Twoja córka ma rozpoznany autyzm i schizofrenie?
    Ma rozpoznany zespol aspergera i schizofrenie paranoidalną,na jednym wpisie ma.wpisane tez cos takiego jak zaburzenia poaranoidalne w przebiegu zespołu aspergera. Plus jakies zespoł psychotyczne i dekompensacja. To sa rzeczy ktore ma w papierach jako rozpoznania

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Wasze dzieciaki w ten sposob pokazuja kontrole, manifestuja swoja wole i chec podejmowsnia decyzji oraz samodzielnosc :) pojawia sie tez "nie" "ja sama":)
    Wczoraj z mężem właśnie stwierdziliśmy, że będzie niezła jazda jak mały się pojawi, bo do niedawna wszystko, co miała fajnego, zanosila z uśmiechem naszemu kotu i patrzyła jak on się tym bawi. A wczoraj położyła na chwilę swoją aktualnie ulubioną zabawkę (swoją drogą fajna sprawa - skaczący kurczak wielkanocny 😁) i gdzieś szła dalej, a w tym czasie kot ruszył na kurczaka. Jak ta mała lobuzica to zobaczyła to leciała z wrzaskiem "nie nie nie" i szybko mu zabawkę zabrała. Potem przyszła do niego z taką kocią wędka, żeby się z nią bawił, ale kot spał. To wpadła w furie normalnie i na siłę chciała go wciągnąć do zabawy 🤪

    tka_aa lubi tę wiadomość

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten lek trwa przez cale zajecia? Czy poczatek jest trudny?
    I pytanie co jest problemem przy wchodzeniu na zajecia histeria, placz , lekowe wczepianie sie w ciebie? Dzieciaki maja lek separacyjny od okolo 8 m z, czasami sie przedluza, na pewno nic na sile tupu popuchanie do kolezanki, zeby rozmawiala. Jak sie boi to na chwile przytulic, ale pozniej starac sie zestawic zeby sobie jakos młoda radzila :)

    A moj zawod jest ciekawy, trudny, wymagajacy i satysfakcjonujacy. Uwielbiam swoja pracę, chociaz rozmowy z rodzicami bywaja trudne, szczegolnie jak musze przekazac informacje o moich przypuszczeniach np. autyzm, depresja, zaburzenia wiezi lub diagnoze np niepelnosprawnosci intelektualnej,albo podejrzeniu molestowania na poczatku pracy bylo to dla mnie wrecz traumatyczne doswiadczenia.y

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ma rozpoznany zespol aspergera i schizofrenie paranoidalną,na jednym wpisie ma.wpisane tez cos takiego jak zaburzenia poaranoidalne w przebiegu zespołu aspergera. Plus jakies zespoł psychotyczne i dekompensacja. To sa rzeczy ktore ma w papierach jako rozpoznania

    Mam nadzieje, ze jestescie pod dobra opieka psychaitryczno-psychologiczna. Okres dorastania musi byc wyczerpujacy dla was?

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tk_aa a nie masz wrazenia ze jest terwz "moda" na rozpoznawanie autyzmu i aspergera tak jak kiedys na adhd? Ja jak ide z Młoda na komisje orzekania o niepełnosprawności to tam sa dzikie tłumy o autyzm/aspergera. Dziwne jest to dla mnie bo np w szkole ma dzieciaki ktore z adhd weszly w autyzm a osobiscie znam je id przedszkola i wiem ze zwyczajnie sa rozpuszczone a rodzice wymuszaja diagnozy. Tzn ja to tak widze,moze sie czepiam,nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 23:07

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Mam nadzieje, ze jestescie pod dobra opieka psychaitryczno-psychologiczna. Okres dorastania musi byc wyczerpujacy dla was?
    No walsnie jak nie ma epizodow to jest spoko. Jest bardzo fajnym dzieckiem. Bardzo mądrym,kariery naukowej nie zrobi ale jest mądra. Bardzo wyrozumiala,pomocna na tyle na ile umie bo ona ma tak,ze nie chce czegos zrobic bo obawia sie ze jej to nie wyjdzie. Trochę jest jak dziecko ktore trzeba prowadzic za reke a troche jest nad wyraz dojrzala. Dziwnie to brzmi ale taka jest

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A ten lek trwa przez cale zajecia? Czy poczatek jest trudny?
    I pytanie co jest problemem przy wchodzeniu na zajecia histeria, placz , lekowe wczepianie sie w ciebie? Dzieciaki maja lek separacyjny od okolo 8 m z, czasami sie przedluza, na pewno nic na sile tupu popuchanie do kolezanki, zeby rozmawiala. Jak sie boi to na chwile przytulic, ale pozniej starac sie zestawic zeby sobie jakos młoda radzila :)

    No właśnie chyba ja spieprzylam na samym początku, bo najpierw nie było ryku. Minę miała nietega, ale nie była przestraszona. Nawet nie była jakoś specjalnie wczepiona we mnie, usiadła na ziemię, sięgnęła po coś i zaczęła to rozduszac, ale potem przyszła pani prowadząca chcąc ją zainteresować i wtedy zaczęła się wycofywać. Chodziła sobie z tyłu, ale niestety zainteresowała się namiętnie starymi wtyczkami do prądu, od których to musiałam ją rzecz jasna odciągnąć. No i to był w zasadzie początek końca 😋 Był ryk, na rękach ok, ale znowu przyszła pani, przyniosła jej coś i ryk od nowa. Już niczym nie chciała się tam bawić. Naprawdę byłam w szoku, ona zawsze taka raczej "do przodu" była. Jak wyszła z sali przestała płakać, zaczęła się już nawet uśmiechać do ludzi, ale jak zostawiłam ją na krześle i poszłam kilka kroków po kurtkę to znowu zaczęła wyć dopóki nie wróciłam i nie przytulilam. A tak mała franca to się nie chce przytulać ;)

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ co do tego, o czym mówisz w kwestii diagnoz, to właśnie czytam książkę "zdrowy brud" i tam te kwestie również są poruszane.. Jak masz w pobliżu biedre to ja ją tam wynoralam za 9,99 zł 😁

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo, a to wasza pierwsza taka proba zajec grupowych? Ja bym jeszcze sprobowala, teraz chwila przerwy bedzie bo swieta i przyszla np wczesniej, moze sprobowala zagadac z prowadzaca zebyscie sie poznaly chwile przed zajeciami.

    Karola, jest moda na rozne diagnozy, adhd, zaburzenia si, autyzmy, za. Niestety ogrom dzieciakow ma zaburzenia ze spektrum autyzmu, ale nie jest to ksiazkowy aityzm. specjalisci czesto wrzucaja to do worka autyzm lub za ze wzgledu na mozliwosc wydania orzeczen do ksztalcenia specjalnego, bo inaczej taki dzieciak zostaje bez pomocy jak ma rozpoznanie 'calosciowe zaburzenia rozwoju', poza tym w polsce psychiatria dziecieca kuleje, brakuje fachowcow :( Czas diagnozy jest krotki np na jednej wizycie i jest zaswiadczenie lekarskie i sa stawiane błedne diagnozy lub naciagane bo nie ma pod co podpasowac 'problematycznego' dziecka ;/

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka trochę Ci zazdroszczę, a trochę współczuję ;) Moja znajoma pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi i jej współpracownice jak rodzą dzieci to każda, ale to absolutnie każda widzi w swoim dziecku co jakiś czas jakiś mniej lub bardziej głęboki niedorozwoj. Uśmiecha się wcześnie - źle, bo na pewno ma wzmożone napięcie, nie uśmiecha się - źle, bo autyzm. Itd. Ja z racji mojego przyrodniego brata też mam lekką paranoje, ale jako, że u niego już w wieku 1 roku było mocno widać, że coś jest nie tak, to najbardziej panikowalam właśnie do 12-go miesiąca życia młodej. Myślałam, że potem będzie lepiej, ale wtedy odkryłam, że są błędy, które mogę popełnić i które mocno zaważą na jej rozwoju i naszych wzajemnych relacjach oraz jej relacjach z innymi ludźmi.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea specjalista nie jestem ale jak czegos nie lubie to jakby mnie zmuszali do zrobienia tego to tez bym sie darła😂Ale to tak w ramach żartu😁
    Ksiazke moze kiedys przeczytam,jak dostanę nowy mózg bo ten stary nie jest w stanie brac udziału w czytaniu książek, on jest jak Twoja corka na zajęciach😂ma wyj**ane

    Casjopea lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ jak widzisz przyszłość swojej córki i jej ewentualną samodzielność?
    Mój brat ma prawie 15 lat, nie mówi, ani nie zna żadnej alternatywnej wersji mowy, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie nawiązuje żadnych relacji z otoczeniem, do tego ma padaczke itp., itd. Moja mama właśnie niedawno doszła do wniosku, że już dłużej nie da rady i zaczęła się rozglądać za jakimś ośrodkiem dla niego.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit: żebyś tylko nie pomyślała, że widzę też Twoją córkę w ośrodku.. Pytam tak z ciekawości, czy myślisz, że będzie w stanie żyć samodzielnie?

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tk_aa to ze psychiatria kuleje wiem bardzo dobrze. Jest dramat na oddziałach. W poradniach za to brakuje psychiatrów bo nikt nie chce iść w tą specjalizację.
    Co do diagnostyki to moja byla diagnizowana a oddziałach,tam uslyszałam jak jest na prawdę. Poradnie nie przynosiły pomocy zadnej. Musialo sie cos stac,trafiła na ostro na oddzial i to nas uratowało. Na kolejnych pobytach miala tylko potwierdzana diagnoze, nikt jej nie zmienial. Badali ja owszem, bo schizofrenia w wieku 12 lat nie jest częsta ale zawsze wychodziło im ze to jednak to. So tego po lekach przecipsychotycznych jej kumpel znika wiec to mowi samo za siebie...Oj te dzieciaki no. Jak nie urok to sraczka

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Edit: żebyś tylko nie pomyślała, że widzę też Twoją córkę w ośrodku.. Pytam tak z ciekawości, czy myślisz, że będzie w stanie żyć samodzielnie?
    Moze miec problem z utrzymaniem pracy i moze zostac wykorzystana przez kogos bo jest zbyt ufna. Ale nie jest w takim stanie jak Twoj brat,to zupelnie unne schorzenia

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka w zasadzie tak, bo basenu już pewnie nie pamięta (lubiła bardzo te zajęcia, zero stresu i płaczu, była tam najodwazniejszym bobasem), a żłobek to co innego..

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, a powiedz mi, że tak spytam... Twój brat jaką ma etiologię choroby? Niedotlenienie, problemy okołoporodowe, prenatalne?
    Jest w tej chwili w jakimś OREWie? Próbowaliście piktogramy?

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
‹‹ 820 821 822 823 824 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ