X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam czy byłam szczepiona 🤷‍♀️ nie tyle przychodnia mi tak powiedziała co znajoma, która tam pracuje. No ale nieważne, zrobię to badanie, pewnie jeszcze jakieś inne zaległe i już z kompletem wyników badań pójdę tam się zapisać do lekarza. 🙂

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po swietach :)

    Wczoraj miałam szkole rodzenia i była kapiel dziecka, poszlo mi ok, dzisiaj maja popis tatusiowie :) ciekawa jestem jak mojemu pojdzie :) bo ubrać i przewinac dziecko oraz ubranie ubranek to rece mu się trzesly ale zrobil :) bylam dumna z niego :)

    Wczoraj zamowilam w aptece podkłady, gaziki z alkoholem na pepek ponoc sa lepsze od octeniseptu i inne jeszcze rzeczy, musze jeszcze zamowic pieluszki bambusowe bambiboo :P ponoc sa przewiewne i nie uczulają pupki dzieck,a ale wiadomo ze kazde dziecko jest inne :)

    W tym tygodniu biore się za pranie ubranek i rzeczy :)

    W swieta przywieźli nam nosidełko, fotelik do auta i na wyjście ze szpitala, laktator nowka z campola :) do tego kupiłam kocyk i malutka podusie do wozka :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Rysiek w piątek ważył 1400g 😉
    I gin jednak chce żebym do 39tc go urodziła. Po pierwsze przez mocno obciążony wywiad i poronienia nawykowe i przez cukrzyce (duże dziecko).

    no mój gin tez tak chce z powodu wywiadu, poronien, cukrzycy chce mi ciut wcześniej rozwiazc ciaze. No ale zobaczymy jak to będzie :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja biore magnez i potas 2x dziennie ale to na macice a nie skurcze w nodze. Skurcz łdki miałam aż raz 😂
    Drobinka no musisz isc tam gdzie sobie wybierzesz ,karte pewnie uzupelnia tymi badaniami ktore masz i tyle. Z tym ze pewnie musisz nadrobic pare badan ktore sa wymagane w Polsce o ile ich nie robilas jiz

    ja ostatnio zaczelam zazywac aspargin i czasem nospe.

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poliś ładny wózek :)

    Jaszczurka super zdjecie!! :)

    sylwia ale dużego masz maluszka, pięknie rosnie! :)

    xgirla czemu mialas 50 gram glukozy a nie 75? teraz ponoc tylko 75 robi się badanie? hmm


    Mnie ostatnio babeczka przepuscila w sklepie, podziekowalam i ok, jesli o laboratorium to staje przy drzwiach do punktu pobioru i czekam az ktos wyjdzie, oczywiscie ludzie nie ktorzy patrza na mnie i slyszalam juz komentowanie ale mnie to nie rusza! niech sobie gadaja!! :D

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines u mnie na wadze 6 kg no ale pewnie jeszcze ciut przytyje do końca ciazy :P trochę mało mam na liczniku :P ale może nie będę musiala dużo potem chudnac :P

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj od 4:30 do 7 nie spalam, maly mi szalal w brzuchu :P a ja nie mogłam zasnąć :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ ale masz kochanego slodziaka!! :) jak się nazywa? :)

    Hope u ciebie tez to fajnie wygląda z pieskiem! :)

    Karolla ostatnio nacyztalam się o cc i w ogole się zaczynam co raz bardziej bac, w ogole zaczynam się bac jak to będzie, co to będzie itp

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wy tez macie lek żeby kupować dla dziecka jak go jeszcze nie ma na swiecie, ja chyba odczuwam taki lek i boje się strasznie :(

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukier po śniadaniu 140. W święta udało mi się ładnie utrzymać cukry, a od wczoraj jest jakaś masakra - wyniki bliskie normy, a ja ciągle głodna. 🤤 Tak bym nie chciała insuliny, bo wtedy będę skazana na poród w jednym szpitalu, którego mój prowadzący nie poleca, w dodatku nie pracuje tam nikt, kogo znam.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Emma_ ale masz kochanego slodziaka!! :) jak się nazywa? :)

    Hope u ciebie tez to fajnie wygląda z pieskiem! :)

    Karolla ostatnio nacyztalam się o cc i w ogole się zaczynam co raz bardziej bac, w ogole zaczynam się bac jak to będzie, co to będzie itp
    Nazywa się Emma ☺️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczko wiesz co? NIC NIE CZYTAJ! Ja to w ogole nic wiedziec nie chce bo to tylko stres. W szpitalu tez im powiem, ze chce wiedziec najmniej jak sie da. Pojade w terminie, rozetna mnie, dziecko wyciagna i juz. Ja nie chce nic wiedziec. Kiedys o wszystkim czytalam to bylam klebkiem nerwow.

    Nie wiem czemu mialam 50g :P Tak u mnie moja gin robi wiec ok..

    tka_aa lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    Czy wy tez macie lek żeby kupować dla dziecka jak go jeszcze nie ma na swiecie, ja chyba odczuwam taki lek i boje się strasznie :(
    Ja odczuwam lęk,ze moge urodzic w kazdej chwili wiec musze byc przygotowana. Glupio tak trafic do szpitala i nic nie miec. Ja licze sie z tym ze to jest taki etap ciazy ze i pokarm trzeba bedzie odciagac gdyby sie trafił wczesniak. Mam spakowana torbe do szpitala dla mnie ale jak paczka dojdzie to dorzuce tez juz rzeczy laktacyjno-poporodowe. Już raz przerabialam porod z zaskoczenia przed czasem i podziekuje za tą nerwówke z zakupami

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl wlasnie ze wzgledu na to ze edukacja kobiet na temat porodu i pologu kuleje powinnyśmy sie dowiadywac jak najwiecej. Stąd ten nacisk na szkoły rodzenia i tyle blogów o ciazy. Po porodzie kobiety są przerażone tym co sie z nimi dzieje bo nie mają wiedzy na ten temat. W Polsce planuje sie wprowadzic juz obowiazkową szkole rodzenia własnie ze wzgledu na brak świadomosci. Zobacz jak u nas mala jest wiedz na temat cc na zyczenie i tego jakie sa za to konsekwencje prawne

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczko czy chodzi Ci z zakupami zeby nie zapeszac?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Hiszpaneczko wiesz co? NIC NIE CZYTAJ! Ja to w ogole nic wiedziec nie chce bo to tylko stres. W szpitalu tez im powiem, ze chce wiedziec najmniej jak sie da. Pojade w terminie, rozetna mnie, dziecko wyciagna i juz. Ja nie chce nic wiedziec. Kiedys o wszystkim czytalam to bylam klebkiem nerwow.

    Nie wiem czemu mialam 50g :P Tak u mnie moja gin robi wiec ok..
    Kochana, nie wiem, czy to dobra rada. Ja jakieś pół roku temu to samo poradziłam sąsiadce, która też strasznie bała się porodu i ona mnie wtedy uświadomiła, że woli być przygotowana na wszystko i znać swoje prawa. Chyba trzeba zaakceptować to, że czeka nas poród, pogodzić się z tym, ale też być jak najbardziej świadomą czego możemy się spodziewać i jak to wygląda. Myślę, że to ważne.

    Casjopea lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Posiew czysty,ufff. Kolejna wizyta we wtorek

    Aska1994, Hiszpaneczka, tka_aa, Czarna_kawa, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola co bedzie po cieciu to ja chce wiedziec zeby jak najszybciej stanac na nogi, wykurowac sie, zajac odpowiednio blizna. Nie chce znac zagrozen.. moze brzmi to slabo ale tak jest. Im mniej wiem tym lepiej sie czuje psychicznie. Ja wiem, ze najlepszy jest porod sn ale ja nie chce juz o tym rozmyslac i zastanawiac sie. I nie chce te o tym znowu tu dyskutowac, decyzja jest podjeta. Jak bedzie rana bolec i bede tu skomlec to pozwalam Ci mnie zjebac z gory na dol i ze sama tak chcialam ok :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 10:40

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Kochana, nie wiem, czy to dobra rada. Ja jakieś pół roku temu to samo poradziłam sąsiadce, która też strasznie bała się porodu i ona mnie wtedy uświadomiła, że woli być przygotowana na wszystko i znać swoje prawa. Chyba trzeba zaakceptować to, że czeka nas poród, pogodzić się z tym, ale też być jak najbardziej świadomą czego możemy się spodziewać i jak to wygląda. Myślę, że to ważne.
    Mysle, ze to zalezy. Jesli babka jest stabilna i w miare spokojna to ok ale jak ktos jest spanikowany to ja nie wiem czy to takie dobre czytac o komplikacjach i innych strasznych rzeczach. Ja dla siebie zdecydowalam, ze nic nie chce wiedziec. Ale co ja musze wiedziec? Pojade, poloze sie, oni niech robia swoje. Jak cos sie bedzie dzialo to lekarze juz beda wiedziec co robic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 10:41

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Karola co bedzie po cieciu to ja chce wiedziec zeby jak najszybciej stanac na nogi, wykurowac sie, zajac odpowiednio blizna. Nie chce znac zagrozen.. moze brzmi to slabo ale tak jest. Im mniej wiem tym lepiej sie czuje psychicznie. Ja wiem, ze najlepszy jest porod sn ale ja nie chce juz o tym rozmyslac i zastanawiac sie. I nie chce te o tym znowu tu dyskutowac, decyzja jest podjeta. Jak bedzie rana bolec i bede tu skomlec to pozwalam Ci mnie zjebac z gory na dol i ze sama tak chcialam ok :D
    Kazda bedzie skomleć bo na tym to polega😂Bede pierwszą ktora bedzie pisac jak bardzo gównianie sie czuje i jak bardzo nie moze nic zrobic bo dupa/brzuch/cycki bolą

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
‹‹ 872 873 874 875 876 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ