X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 14 lutego 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie obchodzimy walentynek :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lena1984 Ekspertka
    Postów: 226 183

    Wysłany: 14 lutego 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my wczoraj obchodziliśmy :)

    oar8rjjgv1h3pwf7.png
  • Szczesliwa1405 Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 14 lutego 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś bylam u rodzinnej po skierowanie do endokrynologa z tym moim tsh. Rodzinna zobaczyła wynik i mówi ale Pani ma w normie i wytłumaczylam jej o co chodzi. To wypisala skierowanie nie robiła problemu. Powiedzialam jej zaraz o pulsie ze tak mam od 80-120 zlecila mi ekg i mówi że widać że puls skacze i również wypisala skierowanie do kardiologa. Jestem zadowolona że tak podeszła do tego. Wpisała cito. Jutro rano jadę się rejestrować. A słyszałam o endokrynologu i kardiologu u nas na NFZ że są naprawdę dobrzy i mili takze już czekam na wizyty.
    Pozdrawiam Was kochane.

  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 14 lutego 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również najedliśmy się na mieście i teraz mąż już chrapie obok, a ja nie moge zasnąć bo Franek się uaktywnił w brzuszku po dużej dawce glukozy....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My walentynki w domu ja przyszykowała kolacje :)

    Szczęśliwa mi tez puls bardzo skacze ale myślałam ze to w ciazy normalne, może tez o tym powiem ginekolog.
    Rozmawiałam tez z położna, póki nie mam nadciśnienia i obrzęków to mam się nie martwić białkiem i oczywiście dużo pic.

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 15 lutego 2019, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy w kinie (od niepamiętnych czasów, ostatnio byliśmy jakoś krótko po urodzeniu synka), a potem na kolacji. Dziadkowie spędzali walentynki z naszym starszym potomkiem ;)

    Dziewczyny, które kupowały rzeczy u mamyginekolog - jak z jakością tych ubranek niemowlęcych i koszul nocnych-nie są prześwitujące?

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 15 lutego 2019, 04:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na walentynki byłam u lekarza ( internisty). Mam jakąś infekcje , powiększony, bolesny węzeł, przez co boli mnie też ucho i gardło. Leczenie domowymi sposobami ;) a przy okazji się dowiedziałam , że jestem strasznie odwodniona. Mąż z tej racji, kupił mi na walentynki różne soki i do tego kilka słodyczy, pizzę i tak , spędziliśmy wczorajszy wieczór na obżarstwie.

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 15 lutego 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Witamy się w 21 tygodniu :) Dziś nasze Połówkowe, a później walentynkowa kolacja :D :) wczoraj na walnetynki byłamw H&M z Mężem i kupiłam nowe staniki :D była promka -20% :) polecam serię do karminia, mega wygodne! czekam na kolejną promocję i jeszcze dokupie :)

    Marryy, Izieth, Violet Flower, Mama Wojtka, GreenK lubią tę wiadomość

    uwo99jcga48s16g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) Makalotia współczuje :/ infekcji
    Ja dziś rano się zdążyłam i jest już 5,5 kg na plusie!! Ciekawe na ilu zakończymy :)

  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 15 lutego 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK wrote:
    Witajcie :) Makalotia współczuje :/ infekcji
    Ja dziś rano się zdążyłam i jest już 5,5 kg na plusie!! Ciekawe na ilu zakończymy :)

    u mnie chyba tez tak będzie ok 5kg, w 2 tygodnie dość dużo nam przybyło, w momencie gdy brzuszek zaczął intensywnie rosnąc :) ale jakoś nie przejmuje się tym bardzo, nie obzeram się wiec pewnie taka moja natura. Najważniejsze zdrowie Tymusia :)

    GreenK lubi tę wiadomość

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 lutego 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    My byliśmy w kinie (od niepamiętnych czasów, ostatnio byliśmy jakoś krótko po urodzeniu synka), a potem na kolacji. Dziadkowie spędzali walentynki z naszym starszym potomkiem ;)

    Dziewczyny, które kupowały rzeczy u mamyginekolog - jak z jakością tych ubranek niemowlęcych i koszul nocnych-nie są prześwitujące?
    Ubranka jakościowo są super. Bawełna jest mięsista i mięciutka. Na pewno jeszcze zamówie te trójpaki i zestaw błękitny. Będę się też czaić na muślinowe rampersy na lato od niej. Co do koszul kupiłam tylko porodową (brąz) i poporodową (mięta) i wydaje mi się, że jak przymierzałam, to nie widać prześwitów. Potem wyprałam i odwiesiłam do szafy. Mogę Ci zrobić fotki koszul. Ubranka wywiozłam do teściowej, ale jak będę, to też mogę podesłać Ci foto.
    Zamówiłam też te z coodo i czekam na pakę, a z granatovo zamówiłam spodnie od dresu i jestem bardzo zadowolona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 08:42

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez b polecam granatOVO. A koszula do porodu pomimo ze nie najtańsza to rewelacja. Śliczna i wygodna + można w niej spać i karmiąc i jeszcze po :)
    Te codo są naprawdę takie super? Trochę mnie przeraża ich cena :) zwłaszcza ze dziecko po 2 tyg wyrasta :)))
    A czy będziecie kupować otulacze bambusowe ? Czy raczej muślin ? Bo tez są bardzo drogie i zastanawiam się czy wogole warto

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GreenK wrote:
    Ja tez b polecam granatOVO. A koszula do porodu pomimo ze nie najtańsza to rewelacja. Śliczna i wygodna + można w niej spać i karmiąc i jeszcze po :)
    Te codo są naprawdę takie super? Trochę mnie przeraża ich cena :) zwłaszcza ze dziecko po 2 tyg wyrasta :)))
    A czy będziecie kupować otulacze bambusowe ? Czy raczej muślin ? Bo tez są bardzo drogie i zastanawiam się czy wogole warto
    Nie umiem powiedzieć, czy są super, bo nie mam porównania do jakichkolwiek innych, ale mnie przekonuje, że są bez wzorów i są ciemne kolory i bawełna jest porządna, mięsista. Ja lubię dzieci ubrane na ciemno ;)
    Nie zamówiłam z coodo całej wyprawki, ale wzięłam sobie po sztuce z tego, co mi się podobało. Teraz jest kod -20%. Wszystko wzięłam na 62. Zamierzam zamówić sobie też coś z deareco i z the odder side baby (sama mam od nich ciuchy i chcę coś wziąć małemu). Znalazłam też zajebisty sklep bebe concept, wszystko ściągają z krajów skandynawskich. Piękne rzeczy, ale ceny jak dla takich maluszków baaardzo wysokie no i tu już rozsądek powiedział stop. Coodo i deareco przy tym, to tanie :D Resztę zamierzam ogarnąc w endo, zarze, newbie hmie i u mamyginekolog, bo bardzo mi przypadły do gustu jej ciuszki :)

    Ja zamierzam kupić otulacz bambusowy (mam już tetrowy i flanelowy), ze 2-3 bambusowe pieluszki, reszta tetrowa. I jeden cieplejszy kocyk, chciałabym wełniany, ale one są mega drogie więc muszę się zastanowić jak to będzie z praniem etc. Ewentualnie wezmę jakiś kocyk przedszkolaka z la millou. No i jakiś cieńszy kocyk (podoba mi się asortyment poofi). Rożek mam jeden i myślę czy dwa czy jeden ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 10:21

    GreenK lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi tez na maxa sie podobają dzieci w ciemnych ubrankach. W next są tez fajne. Ale czytałam ze na pierwsze tygodnie trzeba unikać ciemnych bo niby barwniki uczulają, ale pojęcia nie mam :). Lamillou tez pewnie coś kupię, chociaż prawie takie same rzeczy są 3x tańsze w innych sklepach :) no ale

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myslę, że jak masz ubranka z ekologicznej, certyfikowanej bawełny na początek, to nie trzeba tak bardzo zwracać uwagi na kolor. W coodo i deareco np. napy są bezniklowe, co pewnie też nie jest bez znaczenia. Jeśli się okaże, że mały śpieszy się na świat, to będę mieć porcję białych ubranek na 50 i 56 :)

    Jasne, że w La Millou płaci się za markę. Ja jednak jestm zdania, że jak będę chciała odsprzedać coś na olx, to szybciej mi pójdzie ze znaną marką. Np. swoją suknię ślubną sprzedałam 2 dni po wystawieniu i myślę, że kwestia projektanta zrobiła robotę ;) Zresztą sama sobie szukam rzeczy właśnie znanych czy droższych marek na olx i już jedno body z coodo upolowałam. Teraz sobie prównam nowe a używane :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia powodzenia na połówkowych!

    Komuś jeszcze zostały te badania, czy to już koniec serii? :)

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, dzięki za odpowiedź. Ciuszki niemowlęce wyglądają na fotach od mamyginekolog porządnie, wątpliwości mam głównie co do tych koszul, bo na stronie jakieś takie prześwitujące mi się wydały. Przy synku miałam z granatOVO i mocno je eksploatowalam, a nadal wyglądają świetnie. Teraz zastanawiam się czy coś nowego znów kupić u nich, czy też spróbować czegoś nowego i stąd moje pytanie. Powiedz mi jeszcze jak one wypadają rozmiarowo - typowo czy raczej są luźniejsze? Na codzien noszę r.34 i boje się, że będą za duże.
    Jakość z coodo jest bardzo dobra. Ciuszki, które kupiłam synkowi pożyczyłam potem kuzynowi, a ciągle wyglądają super - zdecydowanie lepiej niż te z Endo czy Smyka. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają po 2 dzieci to mogę zrobić foto. Z używanymi trzeba jednak uważać. Ja raz pokusilam się o zamówienie używanego pikowanego rampersa z coodo i był mocno nadwyrężony przez życie :/ Potem kupiłam taki sam, ale nowy i na prawde nie wiem co z tamtym ktoś robił, bo mój mimo częstego używania wygląda świetnie.
    Dear Eco też ma super jakość. Moje po synku i synu kuzyna cały czas jak nowe. Teraz też coś dokupie.

    Co do kocyków, to po synku mam musztardowy bambusowy z coodo - polecam, bawełniany z PinkNoMore - polecam i welniany kaszmirowy z Effiki - uwielbiam go. Piorę w Perwolu w programie do wełny i nic się z nim nie dzieje. Z LaMillou też mam, ale nie lubię go - pod tym sztucznym minki dziecko się poci, dlatego używalam go tylko do wózka w chlodne/zimne dni. Za to polecam otulacze bambusowe z LaMillou, z voodoo też jest fajny. Muslinowe mam z Lullalove i są godne polecenia.

    Magda - mbc, GreenK lubią tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koszule bierzesz zgodnie z rozmiarem biustu, mnie wyszło S, bo ja nawet teraz mam mały biust i koszula układa się ładnie. Nie jest workowata a ma miejsce nawet na b.duży brzuch. Myślę, że śmiało bede pozniej uzywac. Porodowa jest zapinana na magnesy wiec w zasadzie zapina sie sama jak ja zalozysz ;) ma tez normalne napy. Poprodowa ma juz tylko normalne napy.

    Ja zamówiłam body koperowe na 62 i wygląda jak nówka, dlatego czekam na porównanie.

    Tak myślałam, że wełna będzie lepszym pomysłem niż te minki kocyki :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia dawaj znaki jak na połówkowych!! :)

    Magda - mbc, jolciaa171 lubią tę wiadomość

  • Takana5 Ekspertka
    Postów: 122 207

    Wysłany: 15 lutego 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje, że po połówkowych wszystko ok. Lekarz nic innego nie mówił tylko " w porządku", tu też w porządku i tak całą wizytę. Jedyne co to Jasiu nie chciał pokazać serduszka dokładnie więc musiałam iść na spacer, po 15 minutach dreptania pięknie się zmierzyło i "w porządku" ;)
    Zdjęcia 3D mamy tylko po jednym i dopiero po spacerze udało się cyknąć bo wcześniej oboje zasłaniali rączkami.

    Maluchy mają 520 i 473 g.
    Hania łożysko na przedniej ścianie - słabo ją zawsze czuję
    Janek łożysko na tylnej ścianie - daje popalić i mega mocno odczuwam kopniaczki

    Dzięki dziewczyny za porady odnośnie męża, też myślałam o terapii małżeńskiej i mam jeszcze kilka innych pomysłów na ratowanie małżeństwa ale nie odzywam się do momentu aż on się nie określi. Nie chcę aby było tak, ze ja wymuszam coś na nim, wolałabym aby jakakolwiek chęć wyszła od niego i wtedy wkraczam ze swoimi pomysłami. Czas pokaże ale nastawiam się też na bycie samotną matką i jak to wszystko poukładać z dwójką maluchów bez pomocy nikogo bo za bardzo nie mam pomocników nawet na sam początek. Jedynie ten mąż coś mi pomoże bez względu jak się ułoży między nami. Będzie hard core ale wiecie co, już się doczekać nie mogę :)

    Myślałam, że po połówkowych ruszę szturmem na zakupy ale po sytuacji z Trine jeszcze się wstrzymam kilka tygodni. Będę obserwować OLX i na sucho wybierać :)

    Powodzenia dla pozostałych mamusiek dziś wizytujących!!

    Magda - mbc, Mama Wojtka, Izieth, Lena1984, jolciaa171, Lady_Dior, GreenK, Samsaramsa, Doriska87, Hiszpaneczka, KaśkaKwa lubią tę wiadomość

    7 lat walki
    6.06. 2019 Hania i Jaś ❤️
‹‹ 416 417 418 419 420 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ