X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 31 lipca 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa wrote:

    lekarka spytała czy karmię piersią, ja na to, że dokarmiam, bo pokarmu mam mało. a ona na to, że nie ma czegoś takiego jak mało pokarmu...że przystawiać dziecko co 1,5 h-2 h bo jest najlepszym laktatorem, najlepiej przed butlą. butlę najlepiej wyeliminować..nie wyobrażam sobie tego! Maksiu zjada teraz 120ml i juz wiem, że tak dlugo śpi, bo jest najedzony..ja trochę się poddałam jeśli chodzi o pokarm, robiłam tak, że pierś była tylko na "pocieszenie" jak był już najedzony, nie wyciągał z piersi wszystkiego, bo zaraz zasypiał. nie wiem jak to teraz będzie, mam mętlik w głowie. jak się teraz obudzi, dam z obu piersi i potem mniej mm.może tak?dodam, że lekarka kazala pokazać pierś, ścisnęła,zabolało jak diabli, pokarm siknął, stwierdziła, że pokarm jest. ale jak ja mam wykarmić w ten sposób mojego głodomorka? :/ ile wasze dzieciaczki zjadały mm na tym etapie? (nie dokarmiając piersią)
    a wysypka na czole może być też z mm :/

    aha Maksiu czasami ma chyba w gardełku taką jakby chrypkę, tak jakby miał odkaszlnąć coś, co zalega (wiadomo, nie umie), czasami po jedzeniu, czasami jak śpi, albo po płaczu. pytałam lekarza, położnej (stwierdziła, że sapka, albo tzw miękkie podniebienie-normalne), żadnej konkretnej odpowiedzi :/ czy Wasze maluszki tak może miały

    uśmiech u nas już był jeden świadomy :)

    rety, ale się rozpisałam..

    monaaa dziecko powinno jeść 150-200 ml na kg masy ciała w ciągu doby. czyli tyle mniej więcej powinno zjeść.
    ja karmię najpierw piersią a potem dokarmiam mm. niestety nie udało mi się pokryc zapotrzebowania Ignasia samym cyckiem, mimo że walczyłam o laktację zgodnie z wskazowkami z poradni laktacyjnej, tj. przystawiałam go do piersi prawej i lewej po 15 minut każda, a potem laktator prawa i lewa pierś po 7 - 5 - 3 minuty. ale się nie udało, więc karmie trochę cyckiem, a więcej mm.

    o takiej chrypce lekarka mówiła że to normalne u takich maluchów, dzieciaki mogą "charczeć" i dziwne dzwięki krtaniowe wydawać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 20:00

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Majka juz nawet usnac bujana przeze mnie nie moze, bo czuje mleczko i wpada w histerie, ze nie dostanie wiecej. Tylko Tatus moze cos zaradzic i ja polozyc :(

    Ja ciage chodze z ulewaniem i kupkami do lekarza i niby mowi ze jest ok, a odglosy z gardla Maja tez ma i to podobno norma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 20:18

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutka wrote:
    Martynika, ja jestem przekonana,że mały się cieszy- robi tak i piszczy;) 10384141_919860414707407_1941137799140225388_n.jpg

    No, to dokładnie takie otwieranie buzi było najpierw u Artura i też byłam przekonana, że się uśmiecha, oczy mu się śmiały :).

    PS
    Elvis, I love you!!! ;) :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 20:21

    NataliaK, nutka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka jest tez goraco,duszno,dzieciom tez daje sie we znaki taka pogoda, Franek juz sam dzis nie wiedzial czy chce moze cyca(pociumkal i plakal) czy moze butle z mm (pociumkal i plakal) czy mkze na rece (pobujany po chwili placze) dopiero pp kapieli sie ogarnal i zasnal,zjadl ledwie 90 ml mm i padl. A wiec ewidentnie bylo mu goraco a kapiel go ochlodzila.

    Galanea wiesz co ja zamowie ta poduche co link wkleilas,skoro zapobiega to moze uda cos sie z tym zrobic bo jak poloze Franka na ten nielubiany bok,podloze cos zeby sie nie przekrecil to budzi sie z rykiem ze nie moze sie przekrecic i co zrobisz...i tak w kolko. Moze ta poducha pomoze,

    Mucha, Galanea lubią tę wiadomość

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój dzis sie drze nie wiadomo dlaczego, te upały mu chyba doskwieraja..

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, kurier dzis przywiozl paczke z krzeselkiem do karmienia dla Franka, szczerze sie nie moge doczekac rozszerzenia diety,oczywiscie nie ze wzgledu na krzeselko ale na to ze bede mogla go karmic INACZEJ :) nastapi to pewnie za 2 miesiace,w koncu jest karmiony obecnie z przewaga mm, a przy samyn karmieniu piersia WHO zaleca od 6 miesiaca, przy mm od 4 ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 20:45

    weronikabp, eta, Mucha, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moja Polunia od soboty w zasadzie nie miała żadnego napadu płaczu itp, dziś poszłam na manicure, Tatus został z POLUNIĄ i co ? 30 minutowy koncert, trudno powiedzieć czy kolka czy zmęczenie, może 2 w jednym, w każdym razie tata przeszedł chrzest bojowy.. szkoda mi jej strasznie, dziewczyny ja już nie moge z tymi upałami, masakra, mam DOSYC!!!!!
    Tusiu - Gabi to dopiero jest okrąglutka :)) ale buziulka :) Śliczna sukienusia.

    Tusia84, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    A, kurier dzis przywiozl paczke z krzeselkiem do karmienia dla Franka, szczerze sie nie moge doczekac rozszerzenia diety,oczywiscie nie ze wzgledu na krzeselko ale na to ze bede mogla go karmic INACZEJ :) nastapi to pewnie za 2 miesiace,w koncu jest karmiony obecnie z przewaga mm, a przy samyn karmieniu piersia WHO zaleca od 6 miesiaca, przy mm od 4 ;-)
    jakie nabyłaś kochana? my cały czas myślimy o bloom.

    NataliaK lubi tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 31 lipca 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika- Elvisek jest z niego niezły:P

    Mucha- to tak jak my. A on mi znowu ulał to co zjadł;/ Nie wiem już...:(

    Mucha lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peg perego tatamia. O bloom marze i snie :D maz jak bedzie za granica moze podlapie jakas fajna okazje i przywiezie :D a to zawieziemy do tesciakow:)

    weronikabp lubi tę wiadomość

  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloom fajne, ale cena przegieta stanowczo. Moja niunia strasznie jest umeczona tym upalem stanowczo...mialy byc dzisiaj burze i co? Nic. Moze jutro cos sie rozkreci.

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika Gabi to się pulpet zrobiła :) ja sama w szoku jestem jaka ona pulchna i duża na tym moim mleczku się zrobiła.. wszyscy dają jej więcej niż ma, a jak mówię że półtora miesiąca to mówią, że pewnie duża się urodziła :) a ja że też nie taka duża. :)

    weronikabp lubi tę wiadomość

    ggfxf7q.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    mój dorobek :) i ja taka gruba :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:11

    Tusia84, eta, Limerikowo, Martynika, alexast, Galanea, weronikabp, Nalka, evas, Agusia2312, NataliaK, AISAK, nutka, Edyta84 lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika super zdjęcie :)) fajnie zobaczyć taką rodzinkę :)
    a z tą grubością nie rób sobie żartów :)

    Limerikowo, MonikaS lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Limerykowo zaczynam podejrzewac ze te nasze dzieci z 6 czerwca to takid wredotki male heheh ;-))
    O to bym nasze pociechy raczej nie podejrzewala, ale na pewno jak na zodiaklne bliznieta wymagaja full uwagi i sa wybredne co do opieki oraz rozrywki
    gdzies wyczytalam, ze niemowle jak piesek musi miec 1go wlasciciela he he tzn opiekuna ;-)
    poza tym jutro mija nam 8tyg i baby rozpoznaje juz twarz matki czego dzis jak wrocilam z paszportowego mialam verbalny przyklad plus serie usmiechow

    evas, NataliaK, MonikaS lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    A, kurier dzis przywiozl paczke z krzeselkiem do karmienia dla Franka, szczerze sie nie moge doczekac rozszerzenia diety,oczywiscie nie ze wzgledu na krzeselko ale na to ze bede mogla go karmic INACZEJ :) nastapi to pewnie za 2 miesiace,w koncu jest karmiony obecnie z przewaga mm, a przy samyn karmieniu piersia WHO zaleca od 6 miesiaca, przy mm od 4 ;-)
    Widze ze obie myslimy na zapas :-))))))))))))
    niesamowity przypadek bo nam kurier siodemki tez dzis dostarczyl krzeselko by nie przeplacac potem za pare mcy w Irl plus fajny model nawet chicco polly 2w1

    NataliaK lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 31 lipca 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monaa, a spróbuj go przystawiać do piersi co dwie godziny, a nawet półtorej.Jeżeli oczywiście Ci zależy na tym karmieniu piersią.
    Artur je w ciągu dnia co dwie godziny.Bałam się, że przy tak dużej częstotliwości obje mnie do dna i na kolejny raz mu nie starczy, ale piersi się tak przyzwyczaiły, że ani razu nie muszę mu dawać z obu.Na jedno karmienie starcza jedna i tak powinno być.
    Doradczyni laktacyjna mówiła, że każde jedno dokarmienie już zaburza laktację, a piersi szybko reagują na zapotrzebowanie, na zasadzie jest popyt-jest podaż.
    Nie odpuszczaj, spróbuj :).Trzymam kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2014, 21:52

    evas lubi tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 31 lipca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:37

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 31 lipca 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna miała podłożoną na pół kołderkę, żeby leżała na prawą stronę. To się tak wykręca, że sobie na nią nogi narzuca, Paniusia jedna no.;P

    Tusia mamy zdjecia w identycznej sukience. Wrzucę w poniedziałek.:D Tylko na Annie ona wisi ale mamuśka twardo ją w nią ubiera, a co! Sukienka maxi i tyle.

    Jedziemy jutro do Żyrardowa. Trzymajta dziewczęta kciuki za podróż, udany ślub i wesele. ;)

    Tusia84, evas, Martynika, NataliaK lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 31 lipca 2014, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalka, ja i Weronika jesteśmy z Żyrardowa :D może jakiś wspólny spacer by się udał? :)

    weronikabp, Nalka lubią tę wiadomość

    9bsp388.png
‹‹ 1462 1463 1464 1465 1466 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ