Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzialam, zeby założyła rękawiczki jeśli chce dotknąć małą, ale na szczęście ostatecznie jej nie dotykała, ona sama powiedziała, że u nas wszystko super, czy będzie otrzebna ja na to, że nie, a ona czy podpiszę in blanco, ja na to że chętnie ;)

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do mnie przychodziła położna już od 20 tygodnia ciąży co tydzień i teraz była 6 razy. Wspaniała kobieta, bardzo wiele mi doradziła zarówno w ciąży jak i po porodzie. W poniedziałek była ostatni raz. Dalismy jej prezent w podziękowaniu i aż myślę, że będzie mi brakowało tych cotygodniowych spotkań.:) Zawsze to spokojniejsza byłam jak przychodziła i sprawdzała tętno, a teraz jak ważyła i oglądała małego:) Złota kobieta;)

    I mój psiak ją uwielbiał- z wzajemnością;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2014, 17:20

    Mucha, Martynika, Agusia2312, Tusia84, eta lubią tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa wrote:
    Dziewczyny załączam zdjęcia wysypki, może któraś z Was się z taką spotkała.nie wygląda to dobrze :/ na czole pęcherzyki z płynem, na policzkach czerwone plamki, niektóre z białym czubkiem. obdzwoniłam pół miasta za dermatologiem, pediatrą, najlepiej wizytą prywatną, udało się w końcu więc jeszcze inny lekarz obejrzy.
    wczoraj była przecież położna, która stwierdziła, że na wysypkach się nie zna..odesłała do pediatry, która tak jak pisałam wczoraj bardziej przejęła się tym, że nie karmię tylko piersią :/ a te zmiany kazała przemywać przegotowaną wodą, i że to na pewno od mm..
    po tym jej wywodzie miała wyrzuty sumienia, że dokarmiam mm, przecież to "samo zło"..
    wczoraj nakarmiłam Maksia z obu piersi.tyle że on po jakimś czasie się wierci, denerwuje, jakby nie umiał wyssać mleka, a kropelki jeszcze leciały. widocznie to za mało na apetyt mojego syna. i tak zjadł butlę po moim mleku, normalną porcję i tradycyjnie przespał noc..
    nad ranem się wiercił, może już z głodu.próbowałam go przystawić, ale bez skutku, nie wybudziłam go..

    a mielismy tak samo na twarzy potem tylko gorzej, to tradzik i tyle
    przemywaj najlepiej octaniseptem i cethapil da ultra na twarz nawilzajaco
    2lxh0ub.jpg
    2j3o2s4.jpg

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia napewno wszystko bedzie dobrze:)
    U nas Marcel od kilku dni raz dziennie chlusta wszystkim co wypije. Przybiera na wadze bo w ciagu tygodnia przybrał prawie 0,5 kg. Chyba troche za duzo co wy na to??? :) ;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Jaś w ciągu 13 dni przybrał 870 gram, więc mniej więcej tyle samo :-)
    Pani doktor powiedziała że bardzo dobrze, wagowo jest na 50 centylu :-)

    I też cały czas mu się ulewa. Może nie tak często jak wcześniej, ale czasem mam wrażeniebez zwraca wszystko co zjadł... No ale skoro prawidłowo przybiera na wadze to już się tym nie martwię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2014, 20:51

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa - to wygląda na trądzik niemowlęcy.

    Natalia - na pewno będzie dobrze i żadne dziadostwo Ci nie wyjdzie ! głowa do góry!

    u nas Ignacy też ulewa, czasem aż chluśnie my z buzi. pediatra mówiła że jak przybiera na wadze i nie są to gwałtowne wymioty, czyli że chlusta na metr do przodu, to się nie martwić. można próbować dodawać do mleka preparat zageszczający Nutrition i w ciągu 15 minut trzeba spożyć tak przygotowaną mieszankę.

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy któraś podaje swojemu maluchowi ferrum lek syrop na anemie??

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pieknie Mai wyszly w moczu leukocyty ponad norme :( no i teraz ciekawe czy zle pobralam czy rozwija sie zapalenie pecherza :( musze jutro powtorzyc na cito badanie, a pobieranie nie jest latwe :( jak takiemu maluszkowi trzeba bedzie juz leki podawac to chyba padne :(

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka to miałaś farta do tej położnej ;)

    Słuchacie moja mała ma jakąś fazę po kąpieli kiedy jest czas jedzenie, że nie chce, zasypia i dopiero około 23 mogę ja na śpiocha nakarmić, czy któraś z Was też tak ma?

    A jutro czeka nas uwaga:grill pępkowy, mój kochany wymyślił, że zaprasza przyjaciół na pępkowego grilla, na szczęście teściowa robi sałatki a Pan masaż mięcho na grilla, ma być ze 20 osób, kupiliśmy 10 toreb lodu, mam nadzieję, że starczy do drinów ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2014, 21:29

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha wrote:
    No i pieknie Mai wyszly w moczu leukocyty ponad norme :( no i teraz ciekawe czy zle pobralam czy rozwija sie zapalenie pecherza :( musze jutro powtorzyc na cito badanie, a pobieranie nie jest latwe :( jak takiemu maluszkowi trzeba bedzie juz leki podawac to chyba padne :(
    Muszko tego samego się obawiam, jeszcze nie mam wyniku posiewu moczu, bo tylko na posiew udało mi się złapać ale też się boję, że źle pobrałam i będzie powtórka. Ale do góry głowa, oby się okazało, że to błąd pobrania.

    Mucha lubi tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia trzymam kciuki za badania - musi być ok :)

    taka pogoda a mój Michaś katar jakiś ma i ciężko mu spać :/
    oby Piotruś od niego czegoś nie załapał. oboje teraz śpią. Piotruś dziś coś słabiej jadł a dziwne bo trochę chłodnoej dziś więc powinien mu się apetyt poprawić.

    ja się martwię, że jak za ręce go podciągać to głowy nie ciągnie, ale zaczekam do następnej wizyty szczepiennej i jak się do tej pory nie poprawi to porozmawiam o tym z lekarzem :)

    ja od czasu do czasu podam małemu butelkę mm jak stwierdzę, że się nie najadł a mleka zabraknie bo on czasami ma takie fazy, że je co pół godz i wtedy w pewnym momencie tego mleka nie zdąży się naprodukować... nic złego w dokarmianiu nie widzę :) sama Michałka na mm wychowałam bo mu moje nie pasowało. lepsze to niż dziecko głodzić :) także Karolina nie miej wyrzutów sumienia. ja nie rozumiem tej nagonki na karmienie mm, bo to że się nim dziecko karmi często wynika nie z wyboru a z musu a dziecku przecież zło się nie dzieje i to czy się karmi cycką czy butlą nei jest wyznacznikiem to czy jest się dobrą czy złą matką :)

    Galanea lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak samo jest a cesarką, że jak się ją miało to często ludzie wychodzą z założenia, że to cesarka z wygody i nawet lekarze niektórzy tak uważają

    np ostatnio musiałam się tłumaczyć dla lekarza od bioderek czemu miałam cesarkę. rozumiem, że musi wiedzieć czy dziecko przyszło na świat kanałem rodnym czy przez cc ale już to dlaczego miałam cesarkę nie powinno go interesować a on tak zapytał jakby z góry założył, że sobie tą cesarkę zamówiłam na życzenie

    i się człowieku tłumacz dlaczego cc się miało

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczessciara wrote:
    MagdaO wszysttkiego najlepszego dla Zuzki i oczywiście dużo zdrówka ;-)


    Ojej, dziękuję bardzo w imieniu Zuzki :*
    A to moja TRZYLATKA :D
    wl20pf.jpg

    i Staś plażowicz
    14iq6ao.jpg

    weronikabp, Martynika, Agusia2312, Galanea, alexast, MonikaS, Tusia84, nutka, eta, evas, Nalka lubią tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda obydwoje są czaderscy :-) ucaluj Zuzię, sto lat! A Stasiem plazowiczem przekonałas mnie zeby sie wybrać na plażę. Dzięki :-)

    MagdaO lubi tę wiadomość

  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika, naprawdę polecam, my plażujmy dzień w dzień, bo w domu nie da się wysiedzieć. Oczywiście chowam Staszka przed słońcem, ma swój prywatny parasol, który zapewnia mu cień :)

    weronikabp, Martynika lubią tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eta Marcel przyjmuje żelazo pod ta nazwa. Ale dodam ze mój pediatra zapisał bardziej profilaktycznie bo wyniki w normie. I też ze względu ze wczesniactwo:)

    Magda super rodzeństwo a Stasiowi widać że podoba się leżakowanie :)

    Dziewczyny my naszemu szkrabowi ściągamy szelki tak na godzinę dziennie i powiem wam że wtedy Marcel jest zupełnie inny , mniej marudny itp. Juz nie możemy się zezem doczekać kiedy ortopeda je zdejmie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 06:29

    MagdaO lubi tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat, sto lat, Zuza! :) Piękne rodzeństwo!

    Agusia, a kiedy lekarz przewiduje ściągnięcie szelek?

    MagdaO lubi tę wiadomość

  • Judi2014 Autorytet
    Postów: 338 547

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dziewczyny, dziś kończę 28 lat i mam już w swoim dorobku dwóch wspaniałych syneczkow. Jestem szczęśliwa:-)

    Galanea, Martynika, MonikaS, Tusia84, weronikabp, nutka, Agusia2312, eta, evas, Nalka lubią tę wiadomość

    1usaqps6cyfnwikb.png
    a052c56e99.png
    f2wl2n0awww87lf9.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, wszystkiego najlepszego dla Zuzy!

    Judi - sto lat! :)

    Judi2014, MagdaO lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Zuzi

    Judi - tobie też wszystkiego najlepszego

    my dzisiaj jedziemy do mojej mamy świętować moje urodziny, które miałam 2dni temu i mojego brata, który będzie miał jutro. Olek zostanie u mamy na noc, a my pójdziemy do kina, a potem będziemy z mężem świętować we dwoje:)

    muszę się wam pochwalić, że Oluś się dzisiaj pierwszy raz świadomie uśmiechnął od ucha do ucha i to parę razy. Jestem przeszczęśliwa :)

    co do położnej to moja była fajna. Za nim dotknęła małego dezynfekowała ręce płynem. Była miła i ciepła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2014, 07:37

    Judi2014, weronikabp, Galanea, nutka, Agusia2312, MagdaO, eta lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
‹‹ 1465 1466 1467 1468 1469 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ