X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Weronika to juz wiadomo w kogo Pola taka laska!;D
    Judi powodzenia na chrzcinach=)
    Dziękujemy kochana :-) baw sie dzis dobrze!!!

    NataliaK lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Dziękujemy kochana :-) baw sie dzis dobrze!!!
    Spróbuje =)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój trzymiesięczniak w wersji ziomalskiej (bodziak od mojej siostry, bardzo w jej stylu ;) ):

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 16:49

    NataliaK, Mucha, weronikabp, Galanea, alexast, Niesforna, eta, MagdaO, AISAK, MonikaS, Edyta84, Nalka, evas lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika chcialam Ci tylko powoedziec ze Artur wcale nie wyglada jakby mial 3 miesiace a z 5... :D

    Martynika, weronikabp, eta, Nalka lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, mówi to każdy, kto widzi go również na żywo, zdradza go tylko to, że nie zachowuje się jak pięciomiesięczne dziecko, nie dźwiga się sam do siadu, ciągle jeszcze jest trochę wiotki (chociaż już podnoszę go pod pachy, asekurując głowę tylko palcami dłoni). Ale tak, z wyglądu i z wagi (moje plecy mówią głośne "ała") wygląda jak nawet półroczny dzieciak. Zastanawiam się, kiedy przystopuje trochę z przyrostem. Każdy mówi, że "jak pójdzie na nogi". Eeee... że za jakieś 9 miesięcy??????

    NataliaK lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście cieszę się, że to idzie w tę stronę, zwłaszcza przy zakichanym CMV. Gorzej by było, gdyby nie przyrastał, wtedy miałabym sraczkę, że pieprzony wirus się namnaża, ale dziś opróżniłam pół komody z za małych ubranek i zostałam z trzema pajacami, jeżeli chodzi o długi rękaw... No i parę t-shirtów, ale wolę go kłaść na noc w pajacach, jest mu wygodniej. Z czego jeden już, za przeproszeniem, obsrany, moczy się w misce :P.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika, jeśli tak rośnie to kto wie, może pójdzie na nogi wcześniej. Serio,mam przykład w rodzinie jak dzieciak 4 miesiące już sam siedział (!) a mając 7 miesięcy chodził. I jest to czysta prawda :D Więc jak jest takim sporym chłopaczkiem to może a nóż widelec będzie pomykał szybciutko! Swoją drogą co do opróżniania komody to ja również to uczyniłam i pojechałam zaraz po tym do zajebistego lumpa w Jabłonnej i kupiłam pełno rzeczy,mają tam fajne firmówki za grosze. Kupiłam też kurtkę i kombinezon na jesień i zimę, rękawiczki i... strój kąpielowy dla Franka na basen :D
    Dobra laski,miłego wieczoru,uciekam w miasto ;)

    weronikabp, Paula222 lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, właśnie nie wiem, czy taki szybki i duży przyrost nie daje wręcz odwrotnego skutku. Artur mocno odchylał głowę do tyłu, ale z przywodzeniem jej do klatki z leżenia (gdy pociągało się go za ręce do góry) miał właśnie problem.

    Rehabilitantka, dowiedziawszy się ile waży, gdy miał 2 miesiące i 3 tygodnie powiedziała (cytuję):

    "No tak, i przysyłają nam tutaj 2,5 miesięczne, prawie siedmiokilowe dziecko, bo głowy nie podnosi. Sami też by nie podnieśli!"

    Może mu być wręcz ciężej skoordynować ruchy i ogarnąć to duże ciało. No nic, zobaczymy, ćwiczymy sobie i, choć mamy już 3 miesiące, cały czas wytrzymujemy góra 2,5h bez cyca w ciągu dnia...

    Uciekaj w miasto, baw się i miej pewność, że Franek jest w dobrych rękach :). Korzystaj, dziewczyno :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2014, 18:28

    Paula222 lubi tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:35

    weronikabp, Mucha, Niesforna, eta lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea, my mieliśmy dziś to samo, kupy co prawda dwie, ale jedna masakryczna, Artur uwalony pod pachy, musiałam go wsadzić pod kran.Na dodatek śluzowata i cuchnącą niemiłosiernie.Ale zachowuje się też zupełnie normalnie, a jak powiedziałam kiedyś lekarce, że śluz w kupie mamy od czasu do czasu, to stwierdziła, że czasami może sobie być.Jak dziecko się zachowuje normalnie, nie ma gorączki, to mam się nie przejmować.Bardzo jestem ciekawa, co Wam wyjdzie w tej kupie, pisz od razu.Oby nic :).

    Paluchy w buzi u nas też.Paluchy, pięści, całe dłonie, czasami mam wrażenie, że jakby mógł, to wepchnąłby sobie te ręce aż po łokcie.Rzyganie oczywiście też w następstwie, a przynajmniej odruchy wymiotne ;).I jest wielce zdziwiony, że tak mu się robi.

    Galanea, Mucha, Niesforna lubią tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać na pewno. U nas jest to o tyle niepokojące, że trwa już z tydzień i jest coraz gorzej. Teraz to już naprawdę rzadka i śluzowata, no i Zosia słabo przybrała na wadze. Dlatego tak się martwię.

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Śliczne te Wasze dzieciaczki i takie radosne :) Rosną jak na drożdżach. Ja sama patrząc na Zosię nie wierzę, jak szybko się zmienia.
    Weronika, jaka laseczka :) I jak się sprawuje nosidełko?

    U nas dalej biegunka :( Co prawda kupy są dwie dziennie, ale za to jakie! Dziś musieliśmy się ewakuować ze spaceru, bo wszystkie ubrania były ubabrane :/
    Na szczęście udało mi się za pierwszym razem pobrać próbkę moczu do woreczka i kupę (z kupą było ciężko, bo tak rzadka, że wsiąkała w pieluchę :/) i zawieźliśmy wszystko do badania. W pon. wyniki. Pójdę też od razu w pon. zważyć Małą. Poza tym żadnych objawów, Zosia ładnie spała, jadła sporo, pogodna, uśmiechnięta. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i szybko się unormuje, bo strasznie się martwię tym moim kochanym szkrabem :(

    Aha i dołączam do grona "łapek w buzi" :) Zosia od paru dni ostro pakuje rączki do buzi. Najgorsze, że przy tym pewnie mnóstwo bakterii.
    Dzięki kochana, ale jaka tam laseczka, no make up, brudne włosy itp hehe powiem Ci, że tula jest super, to takie fajne jak mała się wtula we mnie, obydwu nam było cudownie :))
    trzymam kciuki za Zosię kochana, na pewno będzie dobrze! :)
    co do brudnych rączek to ja tez mam trochę fioła na tym punkcie, kupiłam taki spray antybakteryjny eko, bez chemii z naturalnych składników, mogę Ci dać namiar na stronę, mają też taki spray do zabawek :)

    Galanea lubi tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Dzięki kochana, ale jaka tam laseczka, no make up, brudne włosy itp hehe powiem Ci, że tula jest super, to takie fajne jak mała się wtula we mnie, obydwu nam było cudownie :))
    trzymam kciuki za Zosię kochana, na pewno będzie dobrze! :)
    co do brudnych rączek to ja tez mam trochę fioła na tym punkcie, kupiłam taki spray antybakteryjny eko, bez chemii z naturalnych składników, mogę Ci dać namiar na stronę, mają też taki spray do zabawek :)

    No jeśli tak wyglądasz bez makijażu i z brudnymi włosami, to zazdroszczę :P

    Poproszę o namiar na stronę :) Ja mam manię mycia rąk ;)

    I dziękuję za kciuki. Też mam nadzieję, że będzie już lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2014, 21:20

    weronikabp lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    No jeśli tak wyglądasz bez makijażu i z brudnymi włosami, to zazdroszczę :P

    Poproszę o namiar na stronę :) Ja mam manię mycia rąk ;)

    I dziękuję za kciuki. Też mam nadzieję, że będzie już lepiej.
    to jest na portalu ekosfera, maja mnostwo fajnych rzeczy, kupuję tam też chusteczki nawilżone organiczne, bez chemii na spacery i podróże i parę innych rzeczy. To link to pianki do rak, jest fajna bo nie trzeba jej zmywać :)
    http://ekosfera24.pl/antybakteryjan-pianka-do-rak-50ml-bentley-eko-10.html

    Galanea lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika, Pola nie ma gorączki ani biegunki tylko trochę śluzu a rotawirus jest... także śluz warto sprawdzić badaniem. Bo można zarażać innych nieświadomie i u innych ten sam rota może mieć już ostry przebieg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2014, 22:13

    Galanea lubi tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za link. Jeszcze myślałam nad środkiem dezynfekującym Nuka.

    Weronika, przypomnij mi proszę, jakie objawy miała Pola przy alergii pokarmowej? Jakąś wysypkę miała?

    weronikabp lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Dzięki za link. Jeszcze myślałam nad środkiem dezynfekującym Nuka.

    Weronika, przypomnij mi proszę, jakie objawy miała Pola przy alergii pokarmowej? Jakąś wysypkę miała?
    Miała wysypkę głownie na twarzy i dekoldzie pojedyncze w innych miejscach, miała śluz w kupie, coraz rzadsze i coraz ich było wiecej, a kiedy kup było wiecej apetyt malał, zaczęła mało przybierać, pomimo mojej ścisłej diety było coraz gorzej aż pewnego dnia odmówiła cyca, prawie nic jadła to była sytuacja krytyczna. Wtedy dr postanowiła przejsc na mleko dla alergikow. Objawy ustapily po 2 dniach.

    Galanea lubi tę wiadomość

  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej :) widzę że u Was też na topie "rączki w buzi" ;) Ignacy dziś rano pchał jedną rączkę, miał odruch wymiotny, po czym zaczął pchać dwie i oczywiscie zrzygał, no bo jakby inaczej, a potem klapną se twarzą w te rzygi nim dobiegłam ze szmatą na otarcie, a na koniec walną uśmiech xD masakra :D

    Weronika - ja jeszcze w ciąży czytałam "w paryżu dzieci nie grymasza" bardzo fajna książka, polecam :)
    teraz kończę "język niemowlat" i już czeka "zaklinaczka dzieci" :)

    Galanea - trzymam kciuki za pomyślne wyniki!

    Galanea, weronikabp, Martynika lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judi u nas też jutro chrzciny i mam wrażenie, że się z niczym nie wyrobiłam. Jeszcze wózek się pierze w pralce tzn budka i taki tam z gondoli. Jutro na 7 do kościoła na spowiedz bo dzisiaj się nie wyrobiliśmy.

    Mój też pakuje ręce do buzi. Zasnął a napewno głodny to i pewnie zaraz wstanie na jedzenie. chociaż kto wie. A cycki pełne :/ już nie mam siły ściągać - najwyżej eksplodują hehe

    eta lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 02:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika i Judi życze Wam dzis udanych uroczystości oraz potem miłych spotkań rodzinnych :-)

    Eta - to mamy te same lektury :-)
    A Tracy Hogg kupiłam w dwypaku - 2 książki w jednej :-) przydatna wersja, często zaglądam powtórnie do tej książki.

    eta, MonikaS lubią tę wiadomość

‹‹ 1511 1512 1513 1514 1515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ