X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze mam klopot- mala jest taka niespokojna, znow zaczela bardzo ulewac. niewiem co sie dzieje, moze wina mleka? ale przeciez to mleko pije od poczatku. a ja mam postanowienie przejscia na diete- tak jak po porodzie szybko schudlam tak teraz przybylo mi 5 kg, ma-sa-kra

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    my już po chrzcinach :) było super. Mały spał pół mszy a pół się do mnie uśmiechał :) proboszcz powiedział, że był najgrzeczniejszy ze wszystkich chrzczonych dzieci :) w klubie też był grzeczny :) leżał sobie spokojnie w wózku a jak już miał dosyć to troszkę u mnie na rękach posiedział :) na całe szczęście nikt go nie nosił :) bo bym miała noszenie w domu hehe tak szybko ręce wyczuwa :) jeszcze nie przejęłam zdjęć bo sama nie robiłam. Jak dorwę to Wam tu wkleję :)
    ja sama nie kupowałam ciuszków - u nas taka tradycja, że matka chrzestna kupuje :)

    weronikabp, Galanea, Agusia2312, eta lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym już chciała ochrzcić mojego Artura, ale kasy nie ma, postanowiliśmy najpierw kupić brakujące meble do jego pokoju, bo w komodę już się nie mieszczę.
    Zdaje się, że Artur do chrztu pójdzie w przyszłym roku na własnych nogach ;).

    Galanea lubi tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chrzcilam Oliwie jak miala miesiac, moim zdaniem im szybciej tym lepiej. Rok temu nie zdazylam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję ochrzczę w ostatnią niedzielę września, jeśli wujek ksiądz będzie miał możliwość dojechać, wujek musi być, błogosławił nasz ślub więc na chrzcie też musi być :)
    właśnie zamawiam zaproszenia, winietki, podziękowania itp, znalazłam fajną stronę z ręcznie robionymi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 10:24

    Tusia84, Edyta84, evas lubią tę wiadomość

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zastanawiam sie nad chrzinami. Nie wiem czy nie połaczyc ich ze slubem w czerwcu przyszlego roku ;)

    weronikabp, Edyta84 lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Ja tez zastanawiam sie nad chrzinami. Nie wiem czy nie połaczyc ich ze slubem w czerwcu przyszlego roku ;)
    No kochana to byłoby Piękne wydarzenie :)

    Galanea lubi tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skonsultowalam sie z polozna i zmieniam mleko na bebilon, jak nie bedzie poprawy to do lekarza bo to ze ulewanie i kolki wrocily nie jest normalne. byc moze zmiana mleka pomoze

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie.

    jak po weekendzie? Widze, że dość światecznie było. My chrzcic bedziemy w pażdzierniku 19-ego. Dziś będziemy podpisywać umowę na salę- skromy obiad, deser i napoje. Nie stać nas na ucztę- a już samych najbliższych będzie 40 w tym 7 dzieci. I już się nazbiera 1600 zł. A gdzie ubiór dla Córci i oczywiście dla mamy:)

    co do Pampersów dobra poromocja jest w STOKROTCE DO ŚRODY. 3 ZA 52 ZŁ, 96 SZT. = 54 GR ZA 1 SZT. W CAREF. wychodzi 58 gr.

    Powiedźcie drogie mamy, jakie rozmiary pieluch nosza juz wasze maluchy? my od 2 tyg roz.2 i mam jeszcze 1,5 paczki i się zastanawiam w jakim rozmiarze najdłużej chodzić będą nasze Skarby.

    Karolina zmiwnilas na Bebilon od ulewania? u mnie po Bebiko ulewała. Po bebilonie na kolki i zaparcia jest oki. Może mamy słyszały o promocji jakiejś na to mleko?? puki co znalazlam w stalej cenie w Kartoflandzie 32 zł.
    Byłabym wdzieczna z info.

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce zmienic na zwykly bebilon, teraz mamy nan. Mam nadzieje ze sie poprawi. tylko boje sie zeby po zmianie nie zaczal sie cyrk z kupkami

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Powiedźcie drogie mamy, jakie rozmiary pieluch nosza juz wasze maluchy? my od 2 tyg roz.2 i mam jeszcze 1,5 paczki i się zastanawiam w jakim rozmiarze najdłużej chodzić będą nasze Skarby.

    Artur nosi 3 już od ponad miesiąca i myślałam, że ten rozmiar ponosi długo. Tymczasem trójki są do 9kg, a wczoraj zważyłam się z nim i bez niego i wyszło na wadze analogowej równe 8kg różnicy... to raczej niemożliwe, myślę, że ma max 7,5, ale ponad 7 już na pewno.

    Tymczasem czwórki są od 7kg i nie wiem, czy jeszcze ze 2 tygodnie i się na nie nie przerzucimy. Zwłaszcza, że trójki cisną go już w uda, są za nisko wykrojone. To już naprawdę powinno starczyć na dłużej!

    Dokładną wagę sprawdzimy w czwartek, bo mamy jednodniową hospitalizację w Centrum Zdrowia Dziecka.

    Wczoraj przesłałam mojej mamie to zdjęcie, zrobione z samego rana, jak tylko się obudziliśmy:



    Spodziewałam się jak zwykle komentarza w stylu "Mój wnunio kochany, maluszek słodki, bobasek", itd., itp., a dostałam co?

    WEŹ TY ZABIERZ MU Z JEDNO KARMIENIE, TUCZNIKOWI JEDNEMU...

    Buhahaha, myślałam, że zejdę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2015, 16:49

    Galanea, Niesforna, Mucha, Nalka, eta, alexast, Agusia2312, Edyta84, evas lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potem odwiedziłam mamę i zapytała, ile razy dziennie go karmię. Wyjęłam swój zeszycik, w którym zapisuję wszystkie karmienia, kupy, itd. i policzyłam, że średnio wychodzi 10 karmień. Mama się za głowę złapała i miała misję "przetrzymania" go do trzech godzin bez jedzenia. Powiedziałam: ok, powodzenia, ale Ty go będziesz zabawiać :).

    Artur trochę ułatwił sprawę, bo poszedł spać. Ale obudził się i chciał cyca, to nie było już takie łatwe :). Mama się poddała po 10 minutach "zabawiania" go, czyli robienia czegoś, żeby nie darł się o mleko. Po tym dostał pierś, nażłopał się i był szczęśliwym dzieckiem.

    Właściwie to sama nie wiem, czy można "przekarmić" dziecko piersią? Skoro chce, nie rzyga po tym, nie ma jakichś mega problemów z brzuchem, tyle, że... robi się gigantyczny. Pamiętam, że pytałam o to jeszcze w szpitalu, bo Artur bardzo często domagał się piersi, a nie miałam już wątpliwości co do tego, że mleko jest i to nie w tym problem, że on się nie najada. Lekarka mi powiedziała, że nie można i dodała: dziecko ma jeść i tyć!

    Hm, no to dziecko się zastosowało...

    Mucha, Edyta84, evas lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    co do Pampersów dobra poromocja jest w STOKROTCE DO ŚRODY. 3 ZA 52 ZŁ, 96 SZT. = 54 GR ZA 1 SZT. W CAREF. wychodzi 58 gr.

    A ja cały czas też przypominam o promocji w Rossmanie, gdzie za 45zł mamy 82szt. trójek Pampersów zielonych, czyli 54gr/szt. :) Z kartą Rossnę.

  • azi Ekspertka
    Postów: 163 381

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno do pół roku dzieci tak szybko przybierają na wadze. Bo powinny wtedy podwoić swoją masę urodzeniowa a do roku potroic ;) ale wiadomo ze może być inaczej.
    Moja w ciągu dnia domaga się cycka co 2h..tylko w nocy je raz ok 4 lub 5. I też mi ciężko trochę ja przetrzymać ;) musi być cyc teraz natychmiast ikoniec
    co do chrztu to my planujemy w grudniu po świętach żeby wszyscy byli obecni:) chociaż już się nasluchalam że późno ;)
    a czy któraś z Was ma hmm problemy tarczycowe? Czy musialyscie badać swoim maluchom tsh i ft4? Bo oczywiście nie mam jak się dostac do endokrynologa dziecięcego bo już na ten rok nie ma zapisów :/ jakiś cyrk. Zadzwoniłam do swojego endo i kazała mi zrobić te badania jeśli wyjdzie coś nie tak to wtedy skierowanie na cito i może mnie gdzieś wcisną.


    3jgxyx8d08x508h1.png
    l22n6iye5ll34so8.png
    1k3xegz2f74add0s.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamuśki, u mnie już kryzys minął. Dzięki za wszystkie piękne słowa pocieszenia, fajnie, że zawsze mogę na Was liczyć. :*

    Co do Chrztu, to my planujemy go na 18.10, w sobotę, dlatego, że również planujemy połączyć go ze ślubem. Przy dwójce dzieci czas najwyższy sformalizować związek. I wiem, że jak nie teraz to później znów będzie ciężko nam sie zebrać, bo zawsze jest coś ważniejszego. Jedyne co mnie przeraża, to, to, że przed samą uroczystością wracamy z 2-tyg. turnusu, tj. 15.10 i będę miała 2 dni, żeby ogarnąć, rozpakowywanie, pranie, sprzątanie i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Dodam, że dla oszczędności przyjęcie robimy w domu, zamawiamy tylko catering. Nie wspomnę o tym, że nie mam weny, żeby szukać kiecki, bo kilogramy po ciąży zostały :/

    A dziś mam wolne popołudnie, idę na obiad z psiapsiółami, a Tatuś zostaje z ferajną. On mówi na nich Al Kaida, tzn Staś to Al, a Zuzka- Kaida, że niby terroryści ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 13:14

    weronikabp, Galanea, Mucha, eta, Agusia2312, Edyta84 lubią tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie do mam ktore zmianialy mm na inne- stopniowo czy od razu nowe?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś prawie dwie godziny gadałyśmy z Polą ciągiem ;) jak ja bym chciała wiedzieć, co ona do mnie gada :)) a tak mówię jej co chwila "ja Ciebie też bardzo kocham" i słyszę "odpowiedź" :)oto fragment naszego dialogu:
    33930493ada58dd5med.jpg
    bfab0409a26e8c7cmed.jpg
    df8ff470fe92cfa9med.jpg
    7ec3c17f40da24a8med.jpg


    Nalka, Galanea, eta, Niesforna, Mucha, Tusia84, alexast, Agusia2312, Edyta84, evas lubią tę wiadomość

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne te Wasze maluszki. Napatrzeć się nie mogę. :)

    Anna kończy 11 tygodni!
    ostatnio po potężnym beknięciu zrobiła zdziwioną minę i powiedziała: "O!" no ubaw po pachy. :D Mieliśmy z nią jednak trochę problemów. W nocy je ładnie ale od trzech dni miała bunt na jedzenie. Jadła po 20 ml i zasypiała albo po prostu zaciskała usta. Dzisiaj na szczęście jest o wiele lepiej (tfu, tfu) i zjada po 70 ml na każdym karmieniu co 3 godziny. Ale w nocy musiałam ją wybudzać, bo Anna zaczęła przesypiać noce. Cieszyłabym się z tego bardzo ale nie przy jej wadze.

    My chrzcimy na Święta. Jakoś mi się nie śpieszy, sama byłam chrzczona w wieku 4 lat chociaż to nie było dobrym rozwiązaniem. Znudzona byłam strasznie.

    Dziewczyny w TK Max są piękne komplety dla dziewczynek za jedynie 33 zł. Spodenki, bluzeczka z bufkami, opaska i taki jakby ręczniczek z okryciem na główkę. No cudowne po prostu. Wzięłam czarno biały -> wystroję Annę na święta. Mam nadzieję, że wówczas rozmiar 68 będzie dobry.

    weronikabp, Galanea, Martynika, excella, eta, Edyta84 lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola śliczności :) Jaka już duża dziewczynka :)
    A Arturek świetne miny ma na każdym zdjęciu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 15:14

    weronikabp, Martynika lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea, no długa jest bardzo :)

    Nalka dzięki za cynk, jutro się tam wybieram po jakieś jesienne ciuszki i moze cudem jakaś sukienka do chrztu będzie ładna.

‹‹ 1513 1514 1515 1516 1517 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ