X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaO wrote:
    Natalia, to zdjęcie z przed miesiąca :D
    :O AHA :D

  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 1 września 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajne Wasze dzieciaczki :) u nas etap rączek w buzi się zaczyna i ślinienie się też już jest.

    Excella współczuję! zdrówka dla małego! dla mnie każde zakrztuszenie to horror..a najgorsze jest to, że Maksiu umie pić tylko mleko Bebilon Comfort, bo jest bardziej gęste. Bo je bardzo łapczywie.

    Pytałam już kiedyś-jakich butelek i smoczków używacie? To samo jest z herbatką, każde podanie jej jest dla mnie stresujące.
    Mamy karmiące mm, dopajacie dzieci? i znów jaka butelka/smoczek? bedę wdzieczna za odp!

    u nas wczoraj okropny dzień , Maksiu prawie nie spał. po kąpieli 2 h płaczu i marudzenia, znowu..nie wiem jak to ogarnąć, aby po kąpieli zasypiał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 17:41

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    81clk9i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monaaa wrote:
    Ale fajne Wasze dzieciaczki :) u nas etap rączek w buzi się zaczyna i ślinienie się też już jest.

    Excella współczuję! zdrówka dla małego! dla mnie każde zakrztuszenie to horror..a najgorsze jest to, że Maksiu umie pić tylko mleko Bebilon Comfort, bo jest bardziej gęste. Bo je bardzo łapczywie.

    Pytałam już kiedyś-jakich butelek i smoczków używacie? To samo jest z herbatką, każde podanie jej jest dla mnie stresujące.
    Mamy karmiące mm, dopajacie dzieci? i znów jaka butelka/smoczek? bedę wdzieczna za odp!

    u nas wczoraj okropny dzień , Maksiu prawie nie spał. po kąpieli 2 h płaczu i marudzenia, znowu..nie wiem jak to ogarnąć, aby po kąpieli zasypiał.
    Ja używam wszystkiego z firmy Mam baby, bardzo polecam, Pola tylko z nich chciała pić :-)

    monaaa lubi tę wiadomość

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 1 września 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie NUK z lateksowym smokiem rządzi. ja Janie dopajam ale rozrabiam mleko w większej ilości wody.

    monaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monaa ja mam nuka,canpola i tommee tippee ale te ostatnie Franek nie bałdzo je lubi. Przepajam go woda bo jak nie to potrafi nie zrobic kupy przez tydzien. Codziennie mamy mu dawac do 150 ml i fakt,jest efekt. Herbatek nie daje,kiedys dawalam hippa ale tam jest koperek a on dziala jescze bardziej na jelitka.

    monaaa lubi tę wiadomość

  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 1 września 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    Ja używam wszystkiego z firmy Mam baby, bardzo polecam, Pola tylko z nich chciała pić :-)

    Z Zuzą przetestowałyśmy tuzin butelek, bo nie umiała ssać, jedynie Mam Baby jej podpasowały, więc ja też polecam :D

    Dla porównania, zdjęcie z Tatą :)
    fp8ci0.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 19:10

    monaaa, alexast, Mucha, kambel, Agusia2312, evas, weronikabp, Edyta84, Galanea, Limerikowo, monalisa lubią tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 1 września 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaO wrote:
    Z Zuzą przetestowałyśmy tuzin butelek, bo nie umiała ssać, jedynie Mam Baby jej podpasowały, więc ja też polecam :D

    Dla porównania, zdjęcie z Tatą :)
    fp8ci0.jpg

    Ale słodziak!

    Dzięki dziewczny, i za przypomnienie o Mam Baby!

    MagdaO, Limerikowo lubią tę wiadomość

    81clk9i.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 1 września 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po tacie na pewno ma karnacje, bo Staś jest śniady, a ja to typowa "blada twarz" ;)

    weronikabp lubi tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 1 września 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wasze dzieciaczki są wszystkie śliczne!!!!

    U nas też poszły rączki w ruch, a raczej do buzi. Częściej ląduje lewa rączka w buzi niż prawa no ale....
    Jutro idziemy na fizjoterapię na 19tą :) Pani mi dzisiaj powiedziała, że za te dwa tygodnie nie wyprowadzimy tego przykurczu, ale na pewno będzie lepiej niż teraz. Nie mam się zgadzać na nacinanie mięśnia, bo mięsień poluzuje, ale szwy na szyi i tak będą ściągać. No i po tym nacinaniu i tak będzie rehabilitacja. Czyli to nacinanie mija się z celem. Będziemy się rehabilitować (póki co prywatnie).

    Byliśmy w sobotę na basenie. Było super. Olek wytrzymał ok.30min w wodzie. Pojechałam z mężem, bo jednak miał wolne, a mojej przyjaciółce coś wypadło.

    Oto zdjęcia :)

    1d4966884a910c20med.jpg

    4a87b2c5d55cb2ccmed.jpg

    88a376760fe4cf49med.jpg

    Jak dla mnie to było super. Ja uwielbiam wodę. Mały machał nóżkami i rączkami. Było widać, że mu się podoba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 19:49

    Mucha, NataliaK, Agusia2312, evas, weronikabp, Edyta84, Galanea, Niesforna, Limerikowo, Nalka, eta lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 1 września 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexsast- boziu ale frajda!! Zazddroszcze. My z M jesteśmy nieplywajacy. Ale moze jak wasze zdj pokarze to poważnie pomyślimy o takim wyjściu. Tylko pytanie czy w mojej wiosce mimo ze sab3 baseny to chyba wszędzie jest chlor!!:(
    Jak to mówią nie daleko pada jablko od jabloni. Rzeczywiście wasze dzieciaczki to wierne kopie. Ale Anna z Tatusiem to jak przez kalkę.:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 20:21

    alexast, Agusia2312, Martynika, Galanea lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 1 września 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak my byliśmy w basenie dla dzieci. W średniej części gdzie można stać. W szatni był przewijak dla maluchów. Na spokojnie mogłam Olka przebrać. Po basenie wytrzeć, nasmarować i ubrać. Przy okazji i ja się w tej kabinie przebrałam. Chyba zdecyduje się na zajęcia dla niemowląt, choć muszę powiedzieć, że ciężko będzie samej z całym ekwipunkiem.
    Tak czy siak postanowiłam że choć raz w miesiącu, najlepiej dwa razy będę z Olkiem jeździła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2014, 20:32

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexast super fotki!i jak ladnie wygladasz!:)
    My idziemy z malym na basen za 2 tygodnie,zajecia beda grupowe,z instruktorem,beda trwaly az do konca listopada,nie moge sie doczekac!gdzie kupilas takie kólko?to jakies specjalne?;)

    alexast lubi tę wiadomość

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 1 września 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do mleka mamy butelke z Lovi, najpierw był Avent inawet z niej pił ale mu duzo wylatywało po bokach, pożniej Dr Browns ze wzgledu na kolki i zniej mu sie super piło bo smoczek był taki dłuzszy i pod tym kątem kupowalismy koljna butelke i Lovi miała podobny smoczek. Z aventu nadal jak pije mleku to mu duzo wylatuje.. Ale herbnatke znowu pije z Aventu i nawet jakos pije ale wiadomo sie czesto krztusi i kaszle..

    Weronika dobrz ze z Pola dobrze, zycze zdrówka !!;)

    Excela współczuje , nie wyobrazam sobie co musiała przeżyc.. masakra , ale dobrze ze juz jestescie pod opieką :)

    Alexast super na tym basenie:)

    Wogóle słodkie wasze dzieciaczki wszystkie:)

    weronikabp, alexast, Limerikowo lubią tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 1 września 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kółko to baby swimmer, można kupić na allegro, zajebista sprawa dla niemowlaka, można używać tez w wannie, sam sobie pływa i ma mnóstwo frajdy :).Dobrze się przy tym rozwija ruchowo, właśnie czekamy na nasze :).Ale wzięłam takie większe, od 6 do bodajże 32 kg.

    alexast, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia dzięki za pamięć, teraz znowu ją bolało :( ech.. nie uwierzycie jak ją nakarmiłam - w wannie!! :) płakała z bólu wieczornie, więc nie chciała zjeść, zaczęlismy kąpać, bo kąpiel ją zawsze relaksuje, podczas kąpieli spojrzeliśmy na siebie z K i razem mówimy a może by ją nakarmić i co? I zaskutkowało :) to na pewno niezdrowe itd ale cóż dla Poli teraz każdy mililitr jedzenia jest ważny :)

    Alexast czadowe zdjęcia z basenu, my niestety musimy zaczekać do szczepień i do momentu aż Pola będzie zupełnie zdrowa.
    A Staś słodziak straszny :)

    alexast, Galanea, monaaa, Agusia2312, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 1 września 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia tak jak napisała Martynika to baby swimmer, można go kupić na allegro. We wannie też można użyć. My mamy małą wannę. Nawet jak wanna była pełna to Oluś dotykał nogami dna. Frajda była mimo tego, ale ja chciałam zobaczyć jak będzie na basenie jak nie będzie czuł dna pod nogami. Jak go Krzysiek wkładał do wody to maluszek trochę pomarudził, bo woda nie była taka ciepła jak we wannie. Już myślałam że to koniec początku, ale jak k. włożył go drugi raz to było już dobrze. Pluskaliśmy się razem ok. 30 min. Potem Oluś dyskretnie dał znać, że mu się już nie podoba.

    Weronika trzymam kciuki żeby Pola szybko wyzdrowiała.

    My byliśmy dzisiaj na bioderkach. Wszystko jest ok, mamy tylko zwiększyć ilość witaminy D.

    weronikabp, Agusia2312, Mucha, Limerikowo lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 1 września 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakiś sposób na zasypianie? my się znów meczymy chyba od 2h..chwila spokoju i potem płacz.zaśnie, odkładamy i płacz. smoka nie chce, na rękach nie za bardzo. probujemy już "biegać" po mieszkaniu, to go usypia, ale odkładamy i płacz. dzwięk wody w tel. odkurzacza pomaga na chwilę.szuka piersi, ale piersi mam już puste i znów wnerw. głodny nie jest, bo jadł.

    kąpaliśmy jakiś czas po jedzeniu, bo przed jest głodny i nie da się wykąpać.
    nie mam juz siły :/

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    81clk9i.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 września 2014, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli płacz jest dopiero wtedy, gdy go odkładacie, to nic mu nie jest, po prostu nie chce do łóżeczka.Spróbujcie go z niego nie wyjmować, tylko uspokajać małego, jak w nim leży, albo chwilę go przetrzymajcie.Wyjmując utwierdzacie go w tym, że płacz pomaga osiągnąć cel.I nie, nie dam sobie wmówić, że tak małe dzieci nie myślą jeszcze o tym jak coś wyegzekwować od rodzica.Artur czasami wręcz podgląda, czy patrzę, to jest tak ewidentne, że nie mam co do tego wątpliwości.Jeżeli stoję nad nim i on to widzi, robi miny i kwęka.Jeśli odejdę-przestaje, zaczyna się bawić/zasypia.
    A gwarantuję Wam, że za jakiś czas nie dacie rady biegać z dzieckiem po mieszkaniu, żeby go uśpić... a mały był pewnie już tak zmęczony, że nawet jakbyście stanęli na głowie i zaklaskali uszami, to i tak by płakał.

    Ja jeszcze czasami, jak Artur wpadnie w taką sporą histerię ze zmęczenia, owijam go ciasno w pieluchę i mocno do siebie przyciskam, żeby się uspokoił.To trwa ok.15-20 minut, jak się wyciszy, to spokojnie tłumaczę mu, że to noc, pora spania i życzę mu kolorowych snów, a potem wkładam go do łóżeczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 07:13

    Limerikowo, monaaa, Nalka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika to normalne, że zmęczone dziecko które widzi swoją Mamę a jeszcze nie mówi, to innymi sygnałami daje znać, że chce się do Niej przytulić, bo tam mu najlepiej i najbezpieczniej :) Nasza Pola na przykład uwielbia trzymać mnie lub Tatę za rękę zasypiając, to trwa kilka minut, leży sobie w łóżeczku i trzyma się mocno, jak czuję, że poluzowuje uścisk to ją zostawiam.
    Dziś pierwsza przespana noc, jeden posiłek o 3:30 i drugi teraz o 7:30, poszłam spać karmiąc o 23, jak dla mnie tak mogłoby już zostać :)
    Niestety kupka brzydka dziś, choć może to po prostu ten dziad rotawirus się ewakuował - mam taką nadzieję, w każdym razie zawieźliśmy kupę do badania.
    Wyobraźcie sobie, że mój k musiał wyjść z domu o 8 no i bardzo chciałam, żeby Pola do tej pory zrobiła kupę, żeby zawiózł do badań, gdyż na dworzu brzydko i nie chciałam z Nią biegać do przychodni i co? o 7:50 mówię do Niej: Córeczko proszę, proszę zrób kupsko a ona bęc i jest kupa :)) ale się uśmieliśmy z K :))

    Limerikowo, monaaa, NataliaK, Agusia2312, Nalka lubią tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 2 września 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy butelke avent klasyczna, z serii natural sa do bani. wczesniej byl lateksowy nuk bo innego nie chciala. tommy tippie ni zdaly egzaminu bo wszystko lecialo bokiem. Lovi tez sa ok. avent z dwiema dziurkami jest do mleczka a lovi do wody.

    monaaa, Agusia2312 lubią tę wiadomość

‹‹ 1532 1533 1534 1535 1536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ