X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 2 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a czemu z serii natural są do bani?

    Martynika zgadzam się z Tobą co do kwestii usypiania. Weronika też rozumiem tą potrzebę przytulenia i bliskości. U nas jest czas i na to i na spanie :) ostatnio przez te choróbstwa troszkę nam się mały rozstroił i znowu problem z samodzielnym usypianiem a to temu, że jak nam ten wirus się objawił nie wiedziałam czy mu coś boli czy może spać chce i go brałam na ręce i teraz chce cały czas na rękach zasypiać. Próbujemy znowu wrócić do poprzednich zwyczajów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 10:23

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 2 września 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika próbowaliśmy go nie wyjmować, ale płacz z takiego marudzenia zmienia się na mega płacz nie do opanowania i jest jeszcze gorzej. to samo było dziś nad ranem z zasypianiem. leżał już między nami i nagle mu się nie podoba i płacz. nie bylo noszenia, tylko przytulanie, i w końcu padł.
    Co do przytulania-oczywiście że przytulamy przy piersi, ale jak już nie leci nic to jest też źle.
    Co do rządzenia rodzicami na tym etapie, to nie wiem. bardziej bym się trzymała tego, co kiedyś przeczytałam-że dopiero półroczne dziecko zaczyna wyciągać logiczne wnioski z tego, co się wokół niego dzieje i wtedy mozna mówić o jakimś rządzeniu.
    Weronika Maksiu też lubi być trzymany za rączkę :)

    weronikabp, NataliaK lubią tę wiadomość

    81clk9i.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 września 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika, wszystko spoko, bliskość bliskością, ale uważam, że pewne zasady trzeba budować od początku, bo potem będzie tylko trudniej, a poza tym one tez dają dziecku poczucie bezpieczeństwa.Np.ta, że o pewnej porze trzeba pójść do łóżeczka i się spoziomować.Czułość jest ważna, ale naprawdę są dzieci (zupełnie możliwe, że Pola do nich nie należy, nie chcę generalizować), które, zachęcone, najchętniej spędziłyby całą dobę na rękach, a to się można zatyrać z takim klockiem, który już lżejszy nie będzie.
    Oczywiście trzeba się upewnić, czy dziecku nic nie jest, ale z Arturem mam tak, że, gdy jest po prostu zmęczony i zaczyna marudzić, trzeba dać mu spokój, stworzyć warunki do odpoczynku, usunąć się.Jeżeli próbujemy wtedy ingerować to tylko wszystko wydłuża i pogarsza sprawę, bo on się nakręca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 10:50

    monaaa lubi tę wiadomość

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 2 września 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używamy klasycznego agenta i kupiłam dwie butle Natural. Olek ma z tymi Natural mały problem, pomimo tego, że są niby podobne do piersi. Zdecydowanie woli te klasyczne.
    Co do usypiania to Oluś przeważnie usypia przy karmieniu, a jak sobie beknie to już koniec. Kładę go na brzusio w łóżeczku i czasem się przy tym budzi to go delikatnie klepie po pupci i mówię "szszszsz" po chwili śpi. To jest nocny sposób. Za dnia bywa różnie. Jak widzę, że jest zmęczony to przykrywam go kocykiem, przy jednej stronie buźki daje tetrę, żeby miał się do czego przytulić a na oczka kładę mniejszą tetre. To go zmusza do zamknięcia oczek i po chwili śpi. Jeśli zaczyna marudzić to klepanie po pupci. Przed chwilą te metody zawiodły bo był już zbyt zmęczony i usypiałam go na rękach (zdarza się to bardzo rzadko). Położyłam go do łóżka to się rozbudził, ale "szszszsz" głaskanie po główce i delikatne klepanie po pupci i maluch usnął.
    Też mamy jazdę z częstym budzeniem się, ale to trzeba przeżyć. Są lepsze i gorsze dni.

    Martynika, monaaa, weronikabp, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 2 września 2014, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do rządzenia, a może raczej właśnie egzekwowania pewnych zachowań-ja opieram się na tym, co widzę.Artur często jest niezadowolony, gdy po noszeniu odkładam go do łóżeczka, ale nie wyjmuję go z powrotem i za moment zaczyna zajmować się sobą, bawi się, obserwuje otoczenie, gada, a ja ogarniam siebie, mieszkanie, czy mam czas, żeby np.poczytać, czy zjeść.
    Jestem święcie przekonana, że gdybym parę razy z początku go wyjęła przy tym marudzeniu i zaczęła sama go zabawiać, miałabym dziś sajgon i mogłabym zapomnieć o jakimś czasie dla siebie.Tymczasem zrobię co mam zrobić, zaglądam do niego i i ja jestem zadowolona i dziecko mam wesołe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 10:56

    Effcia28, evas, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 2 września 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas tez Oliwia ma klopot z przyssaniem sie do natural, mleko leci bokami. a butla jest tak skonstruowana ze zeby smoczek byl napelniony mlekiem trzeba butle trzymac wrecz pionowo odwrocona.

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 2 września 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika, mój skarb też potrafi się sam zabawiać. Zwłaszcza jak kręcą się miśki, które są na karuzeli, ale nie wszystkie dzieci są takie same. Moja przyjaciółka ma o 3 miesiące starszą córkę u niej moje sposoby nie działały. Ona chciała być tylko na rękach mamusi, nawet u taty nie chciała być. Od początku próbowała małą kłaść do łóżeczka. Zostawiała ją tam to mała się darła, aż się zanosiła. Im starsza to jest lepiej. Zabawki są bardziej interesujące niż mama. Mała była straszna, darła się nawet jak jej mama pomalował linerem oczy.
    Co do dzieci nie ma reguł. Na każde działa co innego. Tak samo jak z tym, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Mój akurat rozwija się później niż wasze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 11:15

    Martynika, weronikabp, balonik, monaaa, NataliaK, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 2 września 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika fajnie, że już tak dobrze znasz swoje dziecko ;) czy w ciagu dnia tez spi w lozeczu? sorry za brak pl znakow,ale pisze jedna reka.

    W ciągu dnia nie jest zle. czasami uda sie samemu zasnac.
    Jedynym zawsze skutecznym sposobem jest piers. czasami chce possac krotko po wypiciu butli. ale w takiej sytuacji zawsze po tym sie ulewa.
    karmie mm, mojego mleka tyle co kot naplakal. staram sie mimo wszystko przystawiac Maskia, widze jaka mu to sprawia przyjemnosc, jaki jest zrelaksowany i spokojny.

    81clk9i.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 2 września 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:31

    alexast, balonik, Edyta84, weronikabp, madamama, Agusia2312, Mucha, Martynika, evas, monalisa, Limerikowo, misia_k1, kambel, eta lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 2 września 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea-super wdzianko :)

    Przed podaniem Maksiowi butli przystawiłam go do obu piersi, pojadł, zasnął przy cieknącej wodzie z kranu (myłam butelki) i śpi...
    Pierwszy raz to się zdarzyło, zeby choć trochę najadł się moim pokarmem. teraz się już nerwowo kreci, więc pewnie dalej głodny ;)

    Galanea, monalisa lubią tę wiadomość

    81clk9i.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 2 września 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kolejna noc z serii 7 godzin, ale tym razem przerwana dwa razy bólem brzuszka :( Wystarczył smoczek i synek spał dalej, ale serce boli. Biedaczyna, naprawdę liczę, że wraz z zakończeniem trzeciego miesiąca te wszystkie cholerstwa trawienne pójdą w zapomnienie.
    Tymczasem w sobotę pierwsze wyjście na basen na zajęcia dla niemowląt. Pokazałam się wczoraj małemu w czepku i mnie nie poznał. Zabawnie było patrzeć jak w sekundę rozjaśniła mu się buzia, gdy tylko czepek zdjęłam :)

    Dobrego dnia dziewczyny!

    Niesforna, monaaa, Galanea, Agusia2312, Martynika, monalisa lubią tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 2 września 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    A co do rządzenia, a może raczej właśnie egzekwowania pewnych zachowań-ja opieram się na tym, co widzę.Artur często jest niezadowolony, gdy po noszeniu odkładam go do łóżeczka, ale nie wyjmuję go z powrotem i za moment zaczyna zajmować się sobą, bawi się, obserwuje otoczenie, gada, a ja ogarniam siebie, mieszkanie, czy mam czas, żeby np.poczytać, czy zjeść.
    Jestem święcie przekonana, że gdybym parę razy z początku go wyjęła przy tym marudzeniu i zaczęła sama go zabawiać, miałabym dziś sajgon i mogłabym zapomnieć o jakimś czasie dla siebie.Tymczasem zrobię co mam zrobić, zaglądam do niego i i ja jestem zadowolona i dziecko mam wesołe.

    Zgadzam się w 100%, robię dokładnie tak samo, ale z kolei mój Dawid, wystarczy, że Staś się odezwie, zaraz leci i go bierze na ręce. Ostatnio jak wybyłam na obiad z koleżankami, a on został z dzieciakami to na drugi dzień od razu wiedziałam, że nosił Staszka na rękach, bo nie mogłam z nim dojść do ładu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 13:25

    Galanea, Martynika, monalisa lubią tę wiadomość

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ja mysle,ze mozemy sie jedynie wymieniac doswiadczeniamk,bo kazde dziecko jest inne i juz w tej chwili widoczny jest charakter dziecka. Moj Franek zasypia sam wieczorem na nocny sen,przy tacie,ktory siedzi obok,u nas nie sprawdza sie ze zostawiamy go a om zasypia,patrzy sie to na karuzele,to na tate i tak zasypia. Ile razy probuje odejsc to maly jest niesplkojny. Takze Twoj sposob Martynika,napewno nie zadziala na kazde dziecko,tak jak pisalam wyzdj,mozemy sie wymienkc doswiadczeniami. Z dziennym zasypianiem to musi byc ululany i to porzadnie,inaczej nie zasnie. Lubi "chodzic"na rekacb przodem,obserwoaac wszystko,sam tez sie bawi,ale sa dzieci ktpre interesuja same zabawki a sa dzieci ktore interesuje otoczenie. Nie ma reguly. Tak jak my wszystkie jestesmy inne tak samo nasze dzieci tez sa inne.

    Wlasnie wrocilismy z rehabilitacji, Franek standardowo odpadl po niej od razu,dzis puszczal co i rusz Pani rehabilitanve bąki mega smierdzace,ale za to nie plakal,Pani stwierszila ze jednak woli zeby plakal hahaha prawie ja zaczadzil ;-)

    monaaa, weronikabp, Agusia2312, MagdaO, Niesforna, Martynika, madamama, evas, monalisa, Limerikowo, excella lubią tę wiadomość

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 2 września 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie moje kochane. Nie bede nawet próbowała nadrobić ale muszę się pochwalić iz od 01.08 karmie Lenke tylko piersią jestem bardzo szczęśliwa. Lenka wypełnia caly mój czas :) Nauczyłam mała noszenia i zasypiania przy piersi kiedy walczylam o pokarm :) Lenka nie akceptuje juz smoczka ani butelki. Miala zabieg podpięcia wedzidelka pod języczkiem i jak się dossie teraz to nie ma zmiłuj ;) Teraz jest na etapie "mam rączki i są smaczne" i strasznie slini się kocham ją nad życie jaki i jej rodzeństwo. Mam wspaniała rodzinę i codziennie dziękuję Bogu za nich i moje II życie.

    weronikabp, NataliaK, alexast, Agusia2312, Edyta84, monaaa, MagdaO, Mucha, Niesforna, Galanea, Martynika, madamama, DeLaCruz, Effcia28, evas, azi, Limerikowo, excella, kambel, eta lubią tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monalisa wrote:
    Witam serdecznie moje kochane. Nie bede nawet próbowała nadrobić ale muszę się pochwalić iz od 01.08 karmie Lenke tylko piersią jestem bardzo szczęśliwa. Lenka wypełnia caly mój czas :) Nauczyłam mała noszenia i zasypiania przy piersi kiedy walczylam o pokarm :) Lenka nie akceptuje juz smoczka ani butelki. Miala zabieg podpięcia wedzidelka pod języczkiem i jak się dossie teraz to nie ma zmiłuj ;) Teraz jest na etapie "mam rączki i są smaczne" i strasznie slini się kocham ją nad życie jaki i jej rodzeństwo. Mam wspaniała rodzinę i codziennie dziękuję Bogu za nich i moje II życie.
    Monalisa jak dobrze Cię widzieć kochana :)) zawsze nastrajasz mnie teraz pozytywnie swoimi wpisami, bardzo się cieszę, że u Was wszystko dobrze!! ucałuj dzieci od Nas i zaglądaj częściej :)))

    monalisa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa,super ze u Was wszystko ok,ciesze sie ze napisalas :) jak Twoke zdrówko?:)

    monalisa lubi tę wiadomość

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 2 września 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <a href=http://zapodaj.net/907e4167fd672.jpg.html>20140902_141312.jpg</a>
    <a href=http://zapodaj.net/cc7fc4879406a.jpg.html>20140825_104835-1.jpg</a>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 14:53

    Edyta84, Nalka, Niesforna, Galanea lubią tę wiadomość

    bontbhr.png
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 2 września 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pod stałą kontrolą lekarzy przyjmuje przyjmuje już tylko zastrzyki reszta leków odstawiona pod połowy sierpnia. W połowie września mam badania odnośnie SM czy choroba się zatrzymała dowiem sie za ok rok.

    weronikabp lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 2 września 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia jest takim typem dziecka jak Natalii Franek. Trzeba ja ululac na rekach, na rekach chce byc trzymana plecami do mnie zeby wszystko widziec, ubrac ja w spokoju graniczy z cudem a spacer przewaznie zaczyna sie od ryku. Jutro mamy szczepienie, korzystajac z tego ze maz ma wolne wyrywam sie na zakupy bo za dwa tyg idziemy na wesele i w koncu ide do fryzjera. Zamierzam calkowicie zmienic kolor wlosow, a co! :)

    weronikabp, Galanea, madamama, evas lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa,zatem trzymam kciuki za Twoje zdrowko i zeby sm sie zatrzymalo :)
    Karolina,dobrze wiemyjak jest z naszymi dziecmi, małe high need baby ;-)ostatnio wozek tez nie jest przyjacielem Franka,ba,kazdy spacer to wycie,albo bieg po wertepach,jak dobrze ze za blokiem mam las... ;-)

    weronikabp, monalisa lubią tę wiadomość

‹‹ 1533 1534 1535 1536 1537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ