X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 20 września 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea ja też mam jeszcze mleko. Wprawdzie nie tryska ale pojawiają się krople. Ja w następnym tygodniu pójdę do ginki. Pokarmu jako tako nie ma ale jak ścisnę sutka to coś wypływa.

    Galanea lubi tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 20 września 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krople mam cały czas, śpię dalej w staniku, żeby włożyć wkładki laktacyjne, a jak ściskam, to tryska. Alexast, a od kiedy nie karmisz?

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 20 września 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamama, weszlam z 'glupa' i mnie wrylo! Macocha, ma-sa-kra! Jakbym ja takie cos uslyszala to pierw by mnie wmurowalo, a pozniej albo bym wydarla morde, albo zwinela manatki i poszla! Normalnie szczeka mi opadla!!!! I sie poirytowalam! A maz to slyszal? Jakby moja mama to bym zaraz powiedziala, a tesciowa to bymwyszla z siebie a maz by ja naprostowal(choc moja sie mnie boi imalo sie oddzywa). No szkofa gadac!

    Co do rad wczesniejszego pokolenia, to nie przejmujcie sie, to ma kazdy;) ile to sie nasluchalam o zimnych raczkach, trzymaniu plecow, czerwonych wstazkach itp. Teraz cieta riposta i spokoj:-)

    Galena, ja po pierwszym porodzie, gdzie zaraz mialam wstrzymanie laktacji mialam mleko jeszcze po 3 miesiacach, absolutnie nie sprawdzaj czy jeszcze leci, bo tylko pobudzasz laktacje, a chcesz ja wstrzymac! Ginekolog o to mnie bardzo opiepszyl;) a nie miej wyrzutow sumienia i sie niczym nie zamartwiaj!!! Wazne zebys bylazadowolona, bojak wiadomo zadowolona mama=szczesliwedziecko,a tonajwazniejsze;)

    Galanea, weronikabp, Limerikowo, madamama lubią tę wiadomość

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 20 września 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bea-tina :) Cycków nie ściskam, to był pierwszy raz na próbę ;)

    weronikabp lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 21 września 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas dopadło przeziebienie.. W nocy Marcel dostał katarek i sie budził czesto bo mu harczało w gardełku.. biedactwo:( Goraczki nie ma ale jest rozdrazniony to podalismy mu paracetamol, smaruje pod noskiem mascia majerankowa, woda morska psikam do noska. Nie jedziemy do pediatry narazie bo w piatek z nim byłam bo miał suchy kaszelek i osłuchowo czysty jest.

    Może jescze znacie jakies rady jak pomóc maluszkowi?? Jesszcze czytałam ze sól fizjologiczna do noska jest dobra.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galea laktacja nawet do pol roku moze sie zatrzymywać znam dziewczyny ktore po 3 miesiącach od przestanie karmienia na nowo pobudzały laktacje i znow karmiły bo im sie odmieniło ;) jezeli chcesz zatrzymać laktacje dobra jest szałwia do picia

    Limerikowo, Galanea, nutka lubią tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 21 września 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea mi zanikł pokarm po jakiś 3 tygodniach :) Teraz nic mi nie leci, mam puste worki :P
    Ale wiecie, mój biust dużo stracił na atrakcyjności :(

    Galanea lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 września 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, mi dwie lekarki przy katarku poleciły do łóżeczka układać dziecko wyżej (klin), a w ogóle to jak najczęściej nosić w pionie, żeby wydzielina nie zalegała.Poza tym to, co u Ciebie-maść majerankowa i oczyszczanie noska.Acha, i jak najwięcej czasu na dworze, to pomaga przy katarze, dziecku się łatwiej oddycha.Jak chłodno na dworze, to krócej, a częściej.
    I ja osobiście polecałabym sól fizjologiczną zamiast wody morskiej, bo u Artura po wodzie gorzej furgoliło, może za dużo leciało z tego dozownika.A soli dosłownie dwie kropelki wystarczą do każdej dziurki.Ale to poobserwujesz dziecko i sama stwierdzisz, co bardziej mu pomaga :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 12:31

    Limerikowo, Agusia2312, Nalka lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 września 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodatkowo też zauważyłam, że układanie na brzuchu pomaga, nawet przez sen przekręcałam Artura i lepiej mu się oddychało.Przepraszam, że post pod postem, ale zanim na tym telefonie trafię znowu w "edytuj"...
    Zdrówka! :)

    Limerikowo, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 września 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, znowu post, przepraszam, ale ciągle mi się coś przypomina.
    Do pediatry i tak warto się wybrać, jak nie dziś, to jutro, zwłaszcza jeśli kaszel się utrzymuje, bo infekcja u takich maluszków może polecieć w parę godzin, niekoniecznie dni.No i jest zawsze możliwość, że to zejdzie niżej, odpukać.Mi pediatra kazała przyjść kiedyś następnego dnia, gdyby Artur wciąż pokasływał.Ale wtedy okazało się, że najprawdopodobniej po prostu odkasływał nadmiar śliny.

    Limerikowo, Nalka lubią tę wiadomość

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 21 września 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Martynika w piatek bylismy wlasnie i czysty osluchowo kazal brac celbion c 2x3 krople , i reszta tak jak ty pisalas. Jak sie utrzymie to znow pojdziemy na kontrol . Kaszelku juz takiego nie ma jak miał w piatej :) No i jutro mąż kupi sól fizjologiczna i spróbujemy .

    Dziekuje za odpowiedz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 12:53

    Limerikowo, Martynika lubią tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 września 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy jestescie juz po 2 szczepieniu?
    jak Wasze dzieciaczki zniosly 6w1 lub 5w1?
    my mamy we wt, tu w Irl kalendarz jest inny co 2mce plus zalegla igla pneumokokow, b sie stresuje juz od tygodnia
    generalnie mala jest malą maruda wymagajaca uwagi, boje sie ze bedzie trudno po tym szczepieniu a cale dni do 18 jestem sama z mala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 12:49

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 września 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My do tej pory mieliśmy tylko dwie dawki wzw... centrum zdrowia dziecka dało zielone światło do szczepień, ale czekam jeszcze do 2. października na opinię neurologa i, nie powiem, też się stresuję tymi szczepieniami.
    Ja to bym jeszcze poczekała... muszę pogadać z pediatrą na temat indywidualnego kalendarza.

    evas, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 21 września 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy już po drugim szczepieniu 5w1 i Olek je dobrze zniósł :)

    My popołudniu wybieramy się do galerii. Olinek dostał od cioci bon do smyka i pojedziemy zobaczyć co ciekawego możemy mu kupić. Przy okazji tatuś pójdzie do fryzjera, bo wygląda jak wolverine z x mena

    Martynika, weronikabp, Agusia2312, NataliaK, Galanea, Limerikowo lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 21 września 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my jestesmy juz po drugim szczepieniu 6w1 Marcelek wcale nie plakal ale zas byl troche marudny a tak to ok :)

    weronikabp, NataliaK, Limerikowo lubią tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 21 września 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamama skandal z teściowa! Przegina na maxa, ja od razu bym sie odezwala bo będzie sobie pozwalała na coraz więcej!

    Galanea ja dosłownie po kilku dniach nie miałam juz mleka ale ja juz wczesniej miałam coraz mniej, wiec zamykalam prawie pusta mleczarnię. Odciagaj tylko jak musisz, z czasem mleka będzie coraz mniej. A wyrzutów do siebie nie miej, przecież Zosia miała problemy zdrowotne wiec podjelas konieczna i słuszną decyzje.

    Ja właśnie mam pierwszy okres. Miesiąc od zakończenia karmienia.

    Jade właśnie na spotkanie z przyjaciółka, jakieś piwko sie wypije:)

    Jeszcze chciałam sie pochwalić ze od ponad tygodnia mój Ignacy spi od 19.30 - 20.00 do 5-5.30 :) najpierw dosypial do 1.00-2.00 a teraz zrezygnował i z tego karmienia. Niespodziewalam sie ze juz będzie przesypial noce, oby teraz przez to chwalenie nie odmieniło mu się ;)

    alexast, weronikabp, Agusia2312, Galanea, Limerikowo, madamama lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny padłam, ja do Poli: ej! a Pola odpowiada: ej! :)))))) padliśmy razem z K, poza tym moja Córcia dziś odkryła, że może śmiać się bardzo głośno i od rana daje koncerty :))

    Tusia84, Agusia2312, evas, NataliaK, Mucha, Galanea, Limerikowo, alexast, Niesforna, eta, Amelie, Nalka, Edyta84, madamama lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pływak pozdrawia ;d
    815864c47b0a63femed.png

    evas, Agusia2312, weronikabp, Mucha, Galanea, Limerikowo, nutka, alexast, eta, Niesforna, Tusia84, misia_k1, Edyta84, madamama lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eta mój Franek też tak przesypiał już ładnie, a teraz te zęby mu dają tak w kość... najgorzej jest wieczorem,masakra jakaś... placz przy kolce to był pikuś...
    Mamy które przechodziły ząbkowanie,może macie jakieś rady dla takiego swieżaczka jak ja?

    Limerykowo my jestesmy po 2 dawce szczepienia i to drugie nie bardzo przeszedł bo był baaaardzo marudny i chiagle chciał spać ale nie mógł zasnąć, ziewał ziewał a zaraz płakał. Ale tez dodaje do tego ząbkowanie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 18:04

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 września 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaś jak ząbkował to bezboleśnie także ja nie pomogę :) u mnie choroby ciąg dalszy. Michaś wymiotował w nocy a tak się pocił, że jakby pod kranem stał. Piotruś na mleku rossmanowskim lepiej - praktycznie przestał ulewać :) ale też maruda bo też wirus go dopadł. Chyba jutro do lekarza całą ferajnę zabiorę :)

    Limerikowo, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
‹‹ 1572 1573 1574 1575 1576 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ