X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika - zdrówka! Ciekawe co lekarz powie..
    Natalia - Franio czad pływak :-)

    Ja juz sie trzęsę przed wtorkowym szczepieniem..

    Limerikowo, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 września 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze to trochę boję się do przychodni iść bo teraz tyle tych wirusów jest, że z jednym pójdziesz a z drugim wyjdziesz :] zobaczymy jak zniosą dzisiejszą noc :)

    jak ja bym tak chciała na basen ehhhh

    jak chcę Piotrusia karmić piersią to on wtedy chce z butelki. Teraz podgrzałam ściągnięte mleko a ten nie chce z butli tylko cyckę :) i weź tu dogódź hehe w każdym razie właśnie zasnął - ciężki dzień miał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 19:40

    Limerikowo, eta, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franek piersi nie chce w ogole pd piatku. Niewiem czy za gorace na te dziasla czy jak. Lekarz na czacie medicover napisal ze dobre na zabkowanie sa czopki viburcol,jutro pojde do apteki, dzis ppratowalam jeszcze paracetamolem.
    Monika a nie mozesz isc na basen?:) mam nadzieje ze synkom sie poprawi,szczerze to niewiem jak ogarne jak Franek sie rozchoruje, a z dwojka to juz w ogole niezle cyrki!

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 września 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie w planach był basen w poprzednią niedzielę - pochorowali się, ta niedziela znowu pochorowali się :) musimy czekać aż te wirusy się skończą :) to z mojej winy bo poszłam do mamy a u niej siostra była ze swoimi dzieciakami. Mówili, że zdrowi a co się okazało, że jednak chorzy. Jeden poszalał sobie z moim i na koniec gorączka go zmogła i się okazało, że jednak nie wyzdrowiał... na drugi dzień Michasia zmogło... a mogłam nie zachodzić i byłby zdrowy, a do tego jeszcze Piotruś się zaraził od nich. Mój błąd, ale w sumie się zapierali, że zdrowe dzieciaki. No cóż, czasami nie widać a później wychodzi inaczej

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia viburcol to czopki homeopatyczne, mam je, podobnież pomagają, nalezy podawać w razie bóli, gorączk itp ;)

    NataliaK, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na kolki podobno pomagaja i na zabkowanie,miedzy innymi. Wyprobuje jutro.
    Monika to kciuki za zdrowko :)

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 września 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki a ja trzymam kciuki za Frania, żeby mu szybciej już te ząbki się wybiły do końca, żeby już nie męczył się ;)
    mojemu Miśkowi jak zęby szły to jakby nie szły tzn brak jakichkolwiek objawów - nawet rozdrażniony nie był :) ale już pisałam - pierwszy ząb jak skończył rok to mu zaczął wybijać się dopiero, więc może temu inaczej to zniósł. Zobaczymy jak będzie u Piotrusia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2014, 20:46

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Monia, Franek to mega wrazliwe dziecko,mam wrazenie ze jest bardzo ale to bardzo wrazliwy na najmniejsze bodzce,czesto sie czegos boi,placze z tego powodu,a za chwile jak go wezme na rece to juz sie smieje :D dzis np. Na basenie tak sie wystraszyl ze az dyszal,ale na spokojnie bylo pozniej,ciagle sie przytulal i kurczowo mnie trzymal,pozniej juz chcial swobody. Jak byly kolki to tez placz taki ze malo mury nie popekaly ale teraz to krzyk az pisk plus lzy ciurkiem,mam wrazenie ze on sie boi po prosu tego bolu.
    Dzis na basenie na koniec przestraszyl sie glosu ratownika i wpadl w taka rozpacz ze w szatni plakal i plakal,wszystkie kobitki co sie dzieje,ze glodny,ze mu zimno,jak ja mowie ze spokojnie,wiem co robie i co mu jest to nikt nie mpgl sie nadziwic ze nawet na rekach plakal tak jakby go zeskory obdzierali, ubralam go a sama naciagnelam tylko spodnie i bluzke na mokry stroj i wracalam do domu mokra bo Franciszek uznal ze koniecznie musi sie przytulac i na minute nie moge go polozyc w foteliku bo rozkrecil sie jak syrena strazacka :D dziwi mnie tylko to ze taki strachliwy,ogolnie zawsze mowimy do niego splkojnoe,z mezem sie nie klocimy, w domu nie ma napiecia,krzykow,no nic. A tu takie rzeczy,no nic,mam nadzieje ze mu przejdzie,bp czasami strasznie mi go szkoda.

    weronikabp, eta, Limerikowo, Agusia2312, madamama lubią tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 21 września 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czasami tak bywa, niektóre dzieci bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne a inne mniej. Mój Michaś raczej niewzruszony był na jakiekolwiek hałasy a znowu Piotruś boi się męskiego głosu - czemu? - nie wiem. Boi się swojego dziadka ale od momentu jak dziadek do niego zagada a tak to jest ok jak tylko stoi i miny do niego robi :) jak mój m coś powie tak z zaskoczenia zbyt głośno to też płacze. A ja np mogę go straszyć i to tak naprawdę go wystraszę to on to uwielbia i się śmieje - ale już inny głos :) znienacka do niego huknę - buuuuuu aż w górę wyskoczy i od razu w śmiech :) gdyby to Przemek zrobił to byłby płacz że hoho :) jak do mojej mamy weszłam a tam dzieci siostry i harmider to od razu w progu się rozpłakał :)

    eta, Limerikowo, Agusia2312, NataliaK lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 21 września 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wróciłam z piwa. Ignacy dał tacie popalic, płakał ponoć bardzo, nie wiadomo co sie dzieje, rano niby tez płaczliwy, ostatnio wieczorem tez dal koncert, hmmm nie wiem co mu dolega,zastanawialam sie czy to skok rozwojowy? Zęby? Bo strasznie juz pcha te ręce i zabawki do buzi, ale on 3 tygodnie przed terminem urodzony wiec na zęby to za wcześnie.. A może taki dzień.. No nic, zobacze, poobserwuje, dobrze ze w nocy ma spanie tfu tfu!
    Mój tez jak ma za dużo bodźców to zbyt pobudzony sie robi, nerwowy, nie może zasnąć, płacze, najgorzej jak teściowie staną nad nim i gderaja o jaki on senny, chce spać i zamiast odejść, zostawić go w spokoju,żeby zasnął to zagaduja, dotykają, on sie złości bo chce juz spać a oni go zaczynaja uspokajac na siłę... Masakra. Teściowa niby 2 synów wychowała a czasem mi sie wydaje że ona bladego pojęcia nie ma o dzieciach.

    Ide spać dziewczyny, fajnie było z koleżanka na piwku;) stare czasy sie powspominalo, na chłopów ponarzekalo, dobre jedzenie, mila obsługa, pełen chillout :D

    alexast, Limerikowo, weronikabp, Agusia2312, NataliaK, evas lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 września 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo bialo-czerwoni!!!
    Polska w siatkowce potega!!
    ach co to byl za mecz :--)))))))))))))))))))))

    misia_k1, weronikabp, Agusia2312, NataliaK, evas, eta, Edyta84 lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 września 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Natalia no u nas tez syrena byla, ale na wanne
    takie krzyki, ze doslownie bebenki w naszych uszach drza
    mam nadzieje, ze sie nie zaziebisz w tym mokrym stroju

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eta niektorzy wydaja sie jakby mieli naprawde nie po kolei poukladane,moj wujek podchodzi do Franka jak ma nerwa,spac mu sie chce a ten do niego gugugugugugugu...Franek jeszze wiekszy nerw,ehh a pozniej musze go uspokajac. Nikt nie moze zrozumiev ze Franek co 1,5 h-2 h musi sobie zrobic krotka drzemke,zeby mozg mogl odpoczac.

    Limerykowo pamietam jak z Toba pisalam odnosnie meza na basenie,byl wczpraj z nami jako ze pierwszy raz i wyobraz sobie ze tak mu sie spodobalo,ze bedzie z nami chodzil ;-) i faktycznie,pomoc nieoceniona :)

    Franka nie moge nawet na minute spuscic z oczu,robie takie przewroty na brzuch z taka predkoscia ze odwrocilam sie dzis na minute zeby kawe zalac a ten bach juz na brzuchu,na macie. Dobrze ze mata jest zabudowana bo by wyladowal na kafelkach
    Na przewijaku tez jedna reka trzymam,druga wyciagam np. Ubranko z szafy,istny cudak z tego terrorysty malego. Zwieszalam pranie,Franek w wozku,za chwile patrze a on juz na brzuchu,maz podsumowal ze wyglada z tego wozka jak peryskop z łodzi podwodnej :D

    evas, Limerikowo, weronikabp, eta, Mucha, madamama lubią tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 września 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, wzmożona wrażliwość na bodźce słuchowe może być też efektem napięcia mięśniowego.

    A co do przewrotów-Artur zaczął niedawno przewracać się na bok.Rehabilitantce się to nie podoba.Powiedziała, że czas na przewroty to 4,5-5 miesięcy, a gdy dziecko robi coś, na co nie jest neurologicznie gotowe, to biorą się stąd napięcia.
    Tylko jak im przetłumaczyć, że to nie czas?
    Artur na brzuchu odpycha się już nogami do pełzania, dupa w górze, a on się wścieka, bo muszę to korygować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 08:49

    Agusia2312 lubi tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 22 września 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem tak wkurzona po tym weselu ze masakra. takie nudy ze szok, dj do bani. a wczoraj to juz myslalam ze wyjde z siebie- wzielismy Oliwke na chwile. Wszyscy z tesciowa na czele skakali wokol dziecka brata mojego meza. Oliwii nikt nie wzial nawet na chwile. a jak Oliwia zaczela marudzic to tesciowa podsumowala "Olek tak grzecznie lezy, takie dziecko jest fajne"- myslalam ze ja udusze ale tylko ubralam Mala, wyszlam i juz nie wrocilam

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Martynika Franek demonstrowal przewalania przy neurolog i rehabilitantce i o dziwo robi to dobrze i nie jest to nieprawidloscia,podkula nogi pod brzuch,glowa do klatki piersiowej,a myslalam ze tp efekt tego napiecia miesniowego.

    Agusia2312, weronikabp lubią tę wiadomość

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 22 września 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcel jeszcze się nie przekreca ale widziałam ze jak leży to tak lekko się podnosi do przewrotu ale jeszcze aby tak lekko. Dopiero teraz od jakiś 2 tygodni zaczął nogi razem z pupcia do góry podnosić . A na ostatniej wizycie na rehabilitacji to pani mówiła ze u nas bardziej by stwierdziła napięcie ale emocjonalne bp jak jest zły to napina nogi i wogole a jak normalnie się zachowuje to napięcia nie widać , mam mu pokazać przy ćwiczeniach żeby się nie bal przewracać na bok itp. Główkę ładnie podnosi i trzyma :)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 22 września 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam właśnie pytać bo mnie trochę nie było.

    Czytam Natalia, że Frankowi wychodzą dolne jedynki??? Pamiętam jak wspominałaś jakiś czas temu, że wychodzi mu górna dwójka (chyba dwójka nie pamiętam dokładnie) :)
    i jak już mu się przebiła ta górna?

    ggfxf7q.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 22 września 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po chrzcinach, jakoś to przeżyłam. Było sporo nerwów i roboty w kuchni, ale dałam radę. Bartuś wieczorem musiał odreagować i przez 40 minut mi płakał, nie pomagało noszenie i przytulanie. W końcu zasnął ze zmęczenia. Dziś mam jeszcze wolne od pracy, to sobie odpoczniemy.

    Tusia84, Limerikowo, weronikabp, NataliaK, Agusia2312, Mucha lubią tę wiadomość

    9bsp388.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia,nie gorne daly spokoj,ma rozpulchnione,ale dwoch jedynek dolnych juz nic nie zatrzyma,jak zobaczyl to lekarz na szczepieniu to powiedzial ze za chwile bede,wczoraj jak pytalam lekarza o czopki to powiedziao ze kilka dni i powinno byc po wszystkim.

    Ufff..wsadzilam Frankowi czopek za 3 podejsciem, za kazdym razem wypychal,ale mine po tym jak w koncu sie udalo mial niesamowita xd
    o! własnie taką xD
    f5cfd5d0e8a6e526med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 10:07

    Limerikowo, evas, Nalka, weronikabp, eta, Edyta84, Agusia2312, Mucha, Galanea, madamama lubią tę wiadomość

‹‹ 1573 1574 1575 1576 1577 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ