X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam ja jednak dalej bede sie sluchala swojego pediatry a nie forumowych kolezanek ;-))
    Zojka to super dziewczynka,wydaje sie byc mega bystra ;-))

    Maz wrocil godzine temu,ufff Franek poznal.akurat obudzil sie na jedzenie,maz do powoedzial cos a ten az sie wzdrygnal bo spal i jadl,otworzyl oczy i z radosci az przebieral nogami :D

    weronikabp, MonikaS, MonikaS, Nalka, eta, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 02:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dlatego Natalia napisałam ze nie wiem do jakich pediatrów wy chodzicie moj obecny pediatra mówi ze nie powinno sie diety roszezac przed 5 miesiącem a najlepiej odciągać do 6 miesiąca bez względu cxy na cycu cxy na sztucznym

    Napisałam moje zdanie tylko ale ja to ja ja jestem inna ;) sypiam z dzieckiem motam w "szmatę" smoka nie daje cycem mam zamiar karmić do samoodstawienia papek dziecku nie daje wiec możecie myślec ze wariatka ;)

    Natalia czy mega bystra to sie okaże w przyszłości póki co jest mega upierdliwa :D haha musi być tak jak sobie księżniczka życzy bo inaczej piekło typowy Hajnid ;) co gorsze juz jej sie siedzenie znudziło teraz najchętniej by stała przeraża mnie to :/

    NataliaK, Nalka, eta, Agusia2312, DeLaCruz, MagdaO, nutka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz bedzie łatwiej jak męża juz masz przy sobie ;)

    NataliaK lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wybacz ale nie uważam, żeby Twój pediatra był jedynym mądrym na tym świecie :) uważasz, że nasi są głupsi i gorsi od Niego? hmm śmiała teza :)
    mam alergię na narzucanie komuś jedynego "słusznego" rozwiązania, tak jak Natalia zamierzam słuchać tylko swojego pediatry. Są różne sytuacje ja choćby moja, gdzie mam niejadka, poza tym są dzieci które najnormalniej w świecie nie tolerują i nie cierpią żadnego mleka, im również wcześniej podaje się inne rozwiązania. Więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.
    Chusta, blw, trzymanie przy cycu do wieku kilku lat itp owszem to modne trendy, ale to nie znaczy, że odpowiednie dla każdego dziecka, trzeba rozwagi i podejmowania decyzji z własnym pediatrą. Takie moje zdanie. I nikt nikogo nie linczuje, nie narzucajmy swojego zdania innym po prostu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 08:40

    NataliaK, misia_k1, Nalka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole doszlam do zajebistego konsensusu ze po co w ogole sir tlumaczymy co robimy,kazdy robi jak uwaza,sugeruje sie lekarzem i dajmy spokoj bo bedziemy rozdrapywac do nieskonczonosci. Moralem mojej tezy jest kazda robi jak uwaza i dajmy spokoj juz.

    A do zwolenniczek who lekarz kazal mi dzis dosypac lyzke kleiku na noc bo Franek budzi sie co godzine na jedzenie a ze jest na mieszanym karmieniu to jest to wskazane w tym wypadku,kleik go nasyci na troche dluzej. I co i co i co?;-)) zlinczujcie mnie babki ;-)) zart oczywiscie,milego dnia zycze,Franus od 6 nie spal ale byl dzielnym pomocnikiem lezal sobie w hustawce,patrzyl co robie w kuchni i dzieki temu wszystko ogarnelam a teraz czas spedzic wesolo weekend z mezem i tesciakami ;-))

    Nalka, balonik, weronikabp, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 20 września 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam ja chodzę do takiego, który mi uratował nieraz życie. Więc mam w poważaniu zdanie Twojego pediatry. Twoje dziecko urodziło się zdrowe, moje z hipotrofią więc niestety WHO czy inne normy Anna ma w nosie, bo już za płodu była poza nimi. W związku z tym moje dziecko jest "poza" tym wszystkim i ma indywidualny tok rozwoju i świetnie jej idzie. ;)


    A zdjęcia Zojki wymiatają, nie mogę się doczekać u nas takiego bałaganu. ;D


    Acha i jakby co to Cię zlinczowałam, żeby nie było, że pominęłam Twoją prośbę. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 10:14

    NataliaK, Miriam, weronikabp lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 20 września 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie wracam od lekarki, ktora polecila mi Natalia i dziecko zdrowe, nie wiadomo dlaczego kupki takie. Dala mi scisla diete, bo mala spadla ponizej 50 centyla w wadze...uwaga uwaga jak nie bedzie lepiej przybierac to od 16-18 tygodnia trzeba bedzie ja dokarmiac (to tak apropos dyskusji o dokarmianiu).

    Nalka, weronikabp, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 20 września 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha.. Anna jest poniżej 3 centyla. :P Nade mną wisi widmo dokarmiania odkąd się urodziła. Na szczęście przybiera na moim mleku (chociaż wciąż za mało) i udało mi się to przeciągnąć do 4 miesiąca..


    Acha i NataliaK konsensus rzeczywście zajebisty, proszę ja Ciebie. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 10:23

    Mucha, NataliaK, weronikabp, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 20 września 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Majka do tej pory na mleku tez ladnie przybierala, a teraz mniej...musze ja jeszcze wybudzac tez w nocy.

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka zadowolona jestes z wizyty??

  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 20 września 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha a możesz mniej więcej napisać jaka to dieta?

    x76lklh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika nie uważam ze wasi lekarze sa gorsi tylko napisałam ze nie wiem do jakich chodzicie i co moj zaleca ;) to po pierwsze po drugie na tegorocznym kongresie pediatrów podano nowe zalecenia dotyczące żywienia niemowlat zapytajcie o to swoich lekarzy ;) tak z czystej ciekawości nawet :) a no i jeszcze tak na marginesie ja uważam ze pediatra jest od leczenia dzieci a nie koniecznie od diety wiec nie trzeba słuchać go jak Boga ;)


    Nalka Twoj uratował Ci życie super ale to było x lat temu mam nadzieje ze sie dokształca



    Weronika hm modne trendy moze i tak ale postępuje tak nie dlatego ze taka moda poprostu tak moja mama robiła tak robię i ja ;) tylko ja byłam na sztucznym mleku i miałam smoka :P

    DeLaCruz, MagdaO, nutka lubią tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 20 września 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam póki co nie myślę o dokarmianiu bo widzę, że jeszcze mój za mały :) poza tym nie śpieszy mi się do tego :) na razie próbujemy nadrobić wagę na mleku i moim i mm :) w dzień na zmianę moje - mm - moje - mm a w nocy moje. Wczoraj coś było nie tak - gorszy dzień czy co? - bo mały straszne mocno ulewał, praktycznie co zjadł to się wylało i dziś nawet to na wadze widać :) ale dzisiaj już widzę, że lepiej bo wypił całą butlę i ani ani się nie ulało póki co. A teraz jego codzienna drzemka, z tym, że ja zawsze o tej godzinie spaceruję a dziś wyjątkowo nie bo m w domu to i harmonogram dnia inny :)

    u mnie w dalszym ciągu króluje choroba w domu. Tzn ja i Michaś i troszeczkę zakatarzony Piotruś. Mąż tylko się trzyma :) mam nadzieję, że szybko nas odpuści :) bierzemy jakieś leki i może jakoś to będzie :)

    Miriam, MagdaO lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 września 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam tylko napisać, że po czterech miesiącach od porodu, przy kp, dostałam dzisiaj okres i mogę rozpocząć obserwacje pod kątem poczęcia drugiego maleństwa na początku przyszłego roku! :) :) :)

    A póki co to zaczyna boleć mnie gardło i lecimy zaraz po prenalen do ssania, bo dobrze mi robi.

    MonikaS, Miriam, Mucha, Niesforna, Amelie, eta, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 20 września 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale ja myślę, że żadna z nas tutaj nie myśli o tym, żeby wprowadzać na siłę zbyt wcześnie czegokolwiek byleby się móc pochwalić, że mój to już to je i tamto itd :) każda ma swój rozum i widzi jak jej dziecko się rozwija a co za tym idzie wie kiedy próbować podać mu coś więcej niż mleko :) ja tam nigdy nie zastanawiałam się co i kiedy. Jak Michaś skończył 4 miesiące zaczęłam mu jabłuszko tarte podawać i marchewkę a z każdym kolejnym miesiącem coraz to coś innego tak jak było na słoiczkach napisane od kiedy można podawać. Z tym, że jak coś nowego dawałam to troszeńkę tylko żeby zobaczyć reakcję :) i tak z miesiąca na miesiąc poszerzałam dietę :) i nigdzie się nikim nie sugerowałam :) no i właśnie - ja jechałam ze słoiczkami a teraz zamierzam właśnie coś na blw styl spróbować :) zobaczymy jak to nam wyjdzie :)

    Miriam, Limerikowo, eta lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 20 września 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow ale tu wrze :)
    Ja powiem tylko że robię tak jak radzi pediatra i tyle ;)

    Miram a kiedy twoje maleństwo zaczęło siadac?

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak stabilnie to jakis tydzien temu a pierwsze proby juz miesiac temu były ale teciala na boki i do przodu teraz juz prubuje stac tzn jak mam ja na kolanach to prostuje nogi i sie odbija i stoi wczoraj maz mi kokazal ze jej juz nie trzyma i sama stoi rozkrakiem z jego udem miedzy nogami przeraza mnie to :O ale ja juz sama chodzilam w wieku niecalych 7 miesiecy maz mial 8,5 nie uwiezyla bym w to ze tak szybko zaczelismy gdybym nie zobaczyla nagrania na vhs swojego z data i zdjec meza eowniez z data wiec i ona moze wczeesnie zacznie choc wolalabym nie

    Limerikowo, Paula222 lubią tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 20 września 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moim zdaniem nikt nie ma prawa narzucac swojego zdania ani tym bardzie krytykowac kogos w kwestii dziecka, kazda matka wprowadza nowe pokarmy kiedy uzna to za stosowne. jedna juz w 3 m-cu po porozumieniu z lekarzem zacznie podawac cos innego a inna poczeka az do 6 m-ca. i zadna z nich nie robi lepiej czy gorzej tylko poprostu inaczej. a ja osobiscie wrecz nienawidze takich okreslen jak normy czy zalecenia czegos tam. dla mnie takie xos nie istnieje :) dziekuje za uwage :)
    PS. idziemy dzis na wesele :-)

    balonik, weronikabp, eta, Nalka, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 20 września 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia lekarka wydaje sie byc ok, jedno co mi nie pasuje to to ze nadal nie mam diagnozy dlaczego kupka taka brzydka, ale jak dziecko wyglada na zdrowe to rozumiem. Trzeba dalej obserwowac. Generalnie sensowna babka i rzeczowa.

    Balonik najwazniejsze w tej diecie to to ze mam calkowicie odstawic bialko (wlacznie z wypiekami, ktore moga zawierac bialko i jaja). No i nie przesadzac z rybami.

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 20 września 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Balonik najwazniejsze w tej diecie to to ze mam calkowicie odstawic bialko (wlacznie z wypiekami, ktore moga zawierac bialko i jaja). No i nie przesadzac z rybami.[/QUOTE]

    Aha czyli taj jak ja prawie robie :) chociaż czasem zdarzy mi się coś takiego zjeść. Co prawda Adam nie miał nigdy ptoblemu z tym co ja jem ale wolę dmuchać na zimne. Dziękuję za odpowiedz :)

    Mucha lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
‹‹ 1570 1571 1572 1573 1574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ