X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 20 października 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie wypowiem co do tematu.

    Krótkie streszczenie chrzcin w dniu jutrzejszym:)

    A moze ja tak odnośnie zeszlorocznych zachcianek ciążowych co do pizzy: moze ktoras ma dobry przepis na ciasto?:)

    pokręcona Zosia zdrowasna i śwtaśna:)

    Frania usmiech=bomba!

    Olinek mega podobny do Mamusi. Pozazdroscic- moja Królewna do nikogo z Nas:/

    Galanea, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 20 października 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany ze tez tacy ludzie chodza po tej ziemi. Faktycznie, kobieta w trakcie poronienia mysli tylko o tym jak tu wyszarpnac jakas kase...no szok.
    Oliwka ma pierwszy ząbek :)

    AISAK, Galanea, Agusia2312, excella, Martynika, Mucha, Bea_tina, alexast, evas, eta lubią tę wiadomość

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 20 października 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisak tu masz przepis na pycha ciasto ja zawsze robie i kazdy chwali :P

    Składniki
    - 400 g mąki
    - 30 g drożdży
    - 4 łyżki oliwy
    - 2/3 szklanki mleka rozcieńczonego z wodą (pół na pół)
    - pół łyżeczki soli
    - szczypta pieprzu i zioła (bazylia, oregano, tymianek)
    1. Mąkę wsypać do dużej miski, dodać sól i rozkruszone drożdże
    2. Zrobić wgłębienie i dodać oliwę i trochę rozcieńczonego z wodą mleka.
    3.Wyrabiać ciasto dodająs stopniowo resztę wody z mlekiem
    4. Ciasto zagniatać ok 5 min. Odstawić w ciepłe miejsce na 1h.
    5. Rozwałkowac na placek grubości ok 6 mm
    6. Piec 20 min w 180 stopniach

    ja nie czekam godziny do wyrośniecia jak widze ze troche uroslo to działam dalej, napisz zas jak ci wyszlo :) jesli skorzystasz :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 18:59

    AISAK, MonikaS, Bea_tina lubią tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 20 października 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulujemy Oliwce pierwszego ząbka :)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 20 października 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwi graruluje zabka. U mojej Cory idą 2 tak wypchaly dziąsła, ale się nie przebiły, mimo to stukaja juz o zabawki i gryzak.

    Dziękuję za przepisz, wpierw podpiekasz ciasto20min i kładziesz dodatki czy odrazu pieczesz z dodatkami?

    Agusia-obiecuje złożyć recenzje:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 19:06

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 20 października 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odrazu pieke z dodatkami :) Jak zrobisz to napisz czy wam smakowało:) Ciasto po wyrobieniu jest ciagnące i paluchami je rozciagam na blaszce;)

    AISAK lubi tę wiadomość

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 20 października 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moze jak dziewczyna bedzie w ogole miala sily walczyc o kase to przydadza sie jej te pieniadze z wlasnego w koncu nieszczescia na badania na przyszlosc

    doskonale wiecie ze wszystko kosztuje
    to ze Amy napisala jej o mozliwych procedurach to i co

    wiele kobiet jest nawet nieswiadonych swoich praw po stratach
    poza tym material po stracie czy z domu czy ze szpitala warto zbadac jesli jest taka mozliwosc
    a w ogole to ona wybiera sie dopiero na usg potwierdzic swoj stan

    mnie tylko denerwuje ze w kolko sa takie watki: co robic?, pomozcie!, niska beta, niski progesteron, czy jest szansa etc

    mym zd robi sie tu koszmarny bajzel jak na ovu, narabane full new tematow, bo laski nie potrafia na konkretnym watku zadac pytania

    kazda chce miec swoja story, ktora za x dni spadnie na dalsze str

    no ale to juz bylo omawiane w watku: niepotrzebne gromadzenie tematow

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 października 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas zębów nie widać... ale idą na pewno. Artur był mega zmęczony po wizycie u moich rodziców. Położyłam go spać, ale budził się kilka razy z krzykiem co 15-20 minut. Nie wiedziałam o co chodzi, był nakarmiony, pielucha zmieniona, brzuszek miękki. Posmarowałam dziąsła Bobodentem. Śpi już dwie godziny... trochę chyba nam się przesunie nocne spanie ;).

    Mamuśka, jak już trochę wyjdzie, to dawaj fotę! :D

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 20 października 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już Piotruś zasnął jakieś 10 min temu :) też troszkę wcześnie jak na niego - trudno :)
    Michałek jeszcze działa :) pewnie też niedługo pójdzie spać, a nawet na pewno bo go położę :D

    ja nawet nie wypatruję u Piotrka ząbków bo i tak tak szybko nie wyjdą hihi na to liczę ;) ale nie, nie widać nawet żeby miały iść...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 19:55

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerykowo kazdy zrobi co uwaza za stosowne,ja bym nie myslala o tym zeby wlasnie co poronione dziecko lapac do miski po to zeby dostac za to odszkodowanie. Sorry. Takie moje zdanie.

    Muszka oki, Eta,Niesforna,Madamama? Jak to z Wami?piszecie sie na jakis spacering? Chcialam zaproponowac piatek ale widze ze maja byc 2 stopnie?;| matko jedyna,zima idzie!

    Kurde przyszly mi wyniki Franka na ktore czekalam prawie 3 tyg,spevjalistyczne immunoglobuliny klasy 1,2,3,4 i fuuuuuck.. poza normami wszelkimi,lekarz kazal sie skontaktowac. Zadzwonilam i Swiadczy to o zaburzeniach produkcji przeciwcial i byc moze bedzie trzeba pobierac szpik do badaniaczy jest wydolny do produkcji ,tyle mi tylko powoedzial,bo wizyte w gabinecie u hematologa mamy 4 listopada i wtedyon zadecyduje co dalej czy cos robimy czy jak....

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 20 października 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no zgadza sie Natalia, slynne zd :kazdy robi jak uwaza..

    szkoda ze macie kiepskie wyniki:--((
    oby dalo rade to naprawic wkrotce

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 20 października 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Na temat tego co napisała ta Amy to się nie wypowiadam, bo szkoda słów... Ale każdy niech robi jak uważa.

    Na spacerek my z Jasiem również się piszemy! :)
    Tylko ustalcie termin, i my się dostosujemy jak będziemy mogli. Bo w tym tyg tylko jutro mam jeszcze wolne, a później w środę rehabilitacja, w czwartek lekarz, żeby przedłużyć rehabilitację. No i w piątek pediatra, bo mimo probiotyków, jakichś innych leków, mojej bez mlecznej i bez jajecznej "diety" Jaś dalej ma strasznie rzadkie kupki... dosłownie jakby biegunkę miał. Już nie wiem co robić :/ A może po prostu tak ma i już...?

    Mucha mówiłaś, że Maja też tak miała. Poprawiło się już u Was?
    I jeszcze mam do Ciebie pytanie - ten Twój rehabilitant to prywatnie do niego chodziłaś? Dobry jest, pomógł Ci? Bo ja też muszę iść, kręgosłup już mi tak dokucza, że nawet spać nie mogę. A rehabilitant do którego zawsze chodziłam bierze teraz 180 zł za wizytę :/

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 20 października 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia kurcze to slabo z tymi wynikami, ale bedzie dobrze!!! Cholera 2 stopnie??? Masssakra!

    Niesforna u mnie z kupkami to juz tez zalamke mam, bo jak pobrala Majka enterol to ladne kupki sie zrobily, a jak przestala to znowu takie wlasnie wodniste i niezbyt ladne. We wszystkich badaniach niby nic nie wyszlo, dieta bezbialkowa i juz sama nie wiem. Jak Twoja lekarka na cos wpadnie to daj prosze znac.
    Do rehabilitanta to chodzilam panstwowo wiec nie wiem ile to kosztuje, on i tak nie wzialby ode mnie pieniedzy. Pomoc pomogl jak najbardziej tylko obawiam sie ze powinny to byc regularne spotkania przez dluzszy czas zeby to na stale bylo...ja teraz juz tylko cwicze miesnie zeby lepiej trzymaly kregoslup.

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • balonik Autorytet
    Postów: 252 442

    Wysłany: 20 października 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do rzadkich kupek to u mojego dziecka jest to samo. Wszystkie wyniki badań są już super. Też przeszłam na pewien czas na zupełnie bezbiałkową dietę i nic to nie zmieniło. Zastanawiałam się czy to od mojego mleka (karmię piersią) ale moja pediatra stwierdziła, że skoro dziecko jest wesołe, nie płacze i nie bóli, temperatury itp. to więcej szkody może mu narobić szukając odpowiedniego mleka na niego, że jak przejdę na pokarmy stałe to powinno być dobrze. Zaproponowała, żebym ewentualnie dawała mu łyżeczkę kaszki bezsmakowej do ściągniętego mleka raz dziennie. Myślę, że na początku listopada zacznę wprowadzać marchewki i jabłuszka i zobaczę jak to będzie wyglądało.
    Taka oto moja historia.
    Natalia wierzę, że wszystko skończy się bardzo dobrze i wyniki poprawią się. Trzymam mocno kciuki za Franka.
    Karolina pogratuluj Oliwce ząbka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 21:01

    Mucha lubi tę wiadomość

    x76lklh.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 20 października 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 20:57

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 20 października 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea ja dostałam okresu po jakiś 2 mieś od zakończenia karmienia ;)

    Gratulacje dla Oliwki ząbka :)

    Mój Franek już śpi, a ja czekam na męża....

    Galanea lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • topa42 Autorytet
    Postów: 1948 2349

    Wysłany: 20 października 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Czytam Was dziewczyny ale czasem brakuje mi czasu żeby coś tu napisać. Co do okresu jak ja Wam zazdroszczę ze go nie macie :) ja Borysa karmie piersią a juz 3 razy miałam okres od porodu dostaje go regularnie ci 29 dni, właśnie w czwartek dostałam i dziś mam juz koniec :) eh myślałam ze jak będę karmić to sobie odpocznę od okresu :(

    zem3i09keg891u11.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 20 października 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dalej okresu nie mam :) i się cieszę :) ale coś czuję, że to już niedługo :) już pisałam Wam o moim ałszywym alarmie okresowym hehehe ;)

    a właśnie napisałam smsa do Nalki i odpisała, że jutro mają konsultację z neurologiem i to badanie o któym pisałam wcześniej. Napisałam, że trzymamy kciuki za Annę :)

    Natalia oby wszystko się na dobre wyjaśniło - trzymam za to kciuki. A byłaś już sama u swojego lekarza?

    a u mnie Piotruś się obudził i dopiero teraz ponownie zasnął, ale w sumie na dobre wyszło bo go jeszcze dokarmiłam :) a i Michał dopiero co zasnął - też późno jak na niego :) ciekawe jak to będzie po zmianie czasu bo to już w tą niedzielę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2014, 21:56

    Galanea lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 20 października 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea ja też jeszcze nie mam okresu. 2 tygodnie temu byłam u gin i powiedział ze jeszcze do niego daleko min. 4 tyg.

    Galanea lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 20 października 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 20:57

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
‹‹ 1673 1674 1675 1676 1677 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ