X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 26 października 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha, Eta dziękuję za rady. Mam nadzieję, że uda mi się pokonać tą bezsenność lub na początku przynajmniej mniej się nią martwić.

    eta lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia w wiekszosci to moj maz wstaje w nocy do malego,ale jak ja wstaje to tez jestem rozbudzona ipozniej zasypiam przez godzine :/najgorzej jak jestem sama z malym to wtedy nie spie twardo tylko takim polsnem przez cala noc bo sie boje ze sie nie obudze. Depresja raczej to nie jest bo by sporo dziewczyn w takim razie z naszego forum ja mialo hehe ;-)

    Eta,dzieki kobietko ale jak zrobie z siebie glupka to wcale taka wygadana nie bede hiehie ]:->

    Camilia, eta lubią tę wiadomość

  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 26 października 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia dasz radę!
    Ale jakby co, to miej Franka w pogotowiu :)

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 26 października 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wstawie zdjęcia jak Majka będzie spała...może dzisiaj, może jutro :)

    Niesforna i jak po enterolu? Ja z lekarka podjelysmy decyzje prowokacji bialkowej wiec trzeci dzien jem bialko i co? Majka dzisiaj wymiotuje po kazdym jedzeniu to chyba jest ewidentny dowod na to ze bialko jej szkodzi :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 11:12

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 26 października 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj pierwszy raz mu podałam, więc jeszcze nie wiem.
    Aczkolwiek jak zawsze były co najmniej 4 kupy dziennie, tak od wczoraj od 18 jeszcze nie było... A to u niego bardzo dziwne :/

    Kurczę to się namęczysz w takim razie z tą dietą bezbiałkową... Ale może poczekaj jeszcze trochę i zobacz jak będzie jutro czy pojutrze. Może to jednorazowe, bo jednak długo nie jadłaś białka.
    Ja jeszcze z tydzień przetrzymam tą dietę, jak nic się nie zmieni, to też spróbuję wrócić do białka i zobaczyć co będzie.

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 26 października 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co prawda jeszcze nie czas reniFerów, ale jak jeszcze trochę poczekam to ten pajac będzie za mały :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 21:44

    Martynika, Mucha, alexast, Camilia, eta, Niesforna, Galanea, madamama, Agusia2312, evas lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 26 października 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia, ja też ostatnio ubrałam się tak, a nie inaczej nauczona doświadczeniem... ;) oczywiście, że za pierwszym razem najpierw poszło nosidło, a potem kurtka i wywiało mnie, że hej ;).

    Eta, Artur zaczął łapać świadomie rękami stopy ze 3 dni temu. Wcześniej mu się zdarzało, ale raczej przez przypadek, nawet rehabilitantka stwierdziła, że to nieświadome, jak mu się nasunęła pod rękę, to złapał. A teraz nie mam wątpliwości co do tego, że bawi się nimi z premedytacją, chwyta przy każdej możliwej okazji, ale to nastąpiło nagle, jakby mu się jakaś klapka otworzyła w mózgu pt. "o! mam stopy!" :).

    Co do krzesełka do karmienia - nie mam. W tradycyjne Artura na razie nie wsadzę, bo nie siedzi, karmię go kaszką w naszym leżaczku w pozycji półsiedzącej.

    Powodzenia z rozszerzeniem diety :). U nas jak na razie próba glutenowa wychodzi pomyślnie - wczoraj poszło 10 (małych! :P ) łyżeczek kaszki manny, zero reakcji. Chyba już nic się nie powinno dziać? Dzisiaj dam mu tego po prostu tyle, ile będzie chciał, nawet nie wiem, ile takie dziecko powinno tego zjeść...?

    Monia, jak na "nie wyjściową" wersję, to wyglądasz super! No, dosłownie, jak dziewczyny pisały - starsza siostra swoich chłopaków :).

    Ignaś myśliciel <3 , no, LOVEEEE. I przepraszam bardzo, jak Was odprowadzałam do auta, to dostałam uśmiech od Ignasia na do widzenia :D.

    Magdaaaa, gdzie fota ze ślubu i chrzcin? :)

    Camilia, sama określiłaś swój problem - leżysz i myślisz. Wyłącz myślenie! Mąż cały czas mi powtarza, że za dużo myślę i to jest prawda. My kobiety mamy wystarczająco spraw na głowie - pediatra, szczepienia, katarek, jak ubrać, czy głodne, czy wyspane, czy wykupkane... wrzuć na luz. Serio, mała ma zaspokojone wszystkie potrzeby, a jej główną potrzebą jest jej mama, ona też powinna być wypoczęta. Ale nie myśl sobie, że "musisz" iść spać, bo to daje efekt odwrotny od zamierzonego. Wrzuć na luz. Jak ja nie mogę zasnąć z jakiegoś powodu, to rozwiązuję Sudoku na komórce, albo gram w Mahjonga, polecam :D. Jak sen ma nie przyjść, to nie przyjdzie i już, trudno, ale nie myślenie o tym jest pierwszym krokiem do tego, żeby jednak przyszedł :).

    Monia, Mucha, czekamy na zdjęcia z chrzcin! Muszka, przykro mi, że tak się dzieje, ile czasu ma trwać ta prowokacja? Może to jednak zbieg okoliczności...

    Jaaaaki słodki Piotruś Reniferek :). Hehehe, no co, wcale nie jest za wcześnie, w niektórych sklepach już ruszyła kampania świąteczna! :D

    Natalia, będę jutro trzymać kciuki, na pewno się uda!

    A Wy trzymajcie za nas... o 11 mamy w Centrum Zdrowia Dziecka badanie słuchu ABR (z pnia mózgu), w czasie którego Artur musi spać, także na 11 ma sobie po prostu kimnąć... Jezu, jak o tym myślę, to aż mi nie dobrze, niech to badanie się uda, żebym miała zupełną pewność, ze wszystko jest ok. Budzimy go jutro o 6, ostatnie karmienie o 7, max 7:30, przed 9 zbierzemy się do CZD, bo tam będzie nam go łatwiej zabawiać, niż w domu, nowe otoczenie, itd. No i zobaczymy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 11:54

    MonikaS, Camilia, eta, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • Mucha Autorytet
    Postów: 1696 2245

    Wysłany: 26 października 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika badanie uda sie na 100%, pamietam jak na eeg Maja miala spac- ja teoerdzilam ze to awykonalne a tu niespodzianka, bo spala jak susel.

    Prowokacja ma potrwac z tydzien, ale juz mi malej zal!!!

    iv09g7rf258kfw3a.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 26 października 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha a ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do tej lekarki i zapytała czy jest sens kontynuować skoro wymiotuje... myślę, że szkoda męczyć Maję.

    Martynika ja też myślę, że sobie jakoś poradzisz by go uspać :)

    Natalia będę trzymała kciuki za Ciebie jutro, ale myślę, że niepotrzebnie bo sobie spokojnie poradzisz :)

    Eta i Martynika jeszcze raz dzięki - strasznie mi miło czytać takie miłe słowa ;) hihi

    NiesForna mój Piotruś przedwczoraj ani jednej kupy nie zrobił pomimo, że zawsze 2 dziennie robi. Wczoraj jak się odblokował to 4 były :) nadrobił te 2 z poprzedniego dnia hehe dzisiaj już też jedną zrobił :) poczekaj, jak nie płacze i nie wygląda żeby mu coś dolegało to się na zapas nie martw :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 12:24

    eta lubi tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dzwonilam do dziekanatu i okazuje sie ze bronie sie jutro sama. Wobec tego biore ze soba Franka,bo inaczej beda mnie maglowac w nieskonczoność.

    Co do łapania stóp to Franko łapie przy kąpieli. Bo tylko wtedy jest na plecach haha ;-)

    Martyna napewno sie uda,bede trzymala kciuki.

    Mucha kurde troche lipa...

    Monia Piotrus pierwsza klasa w tym reniferze :D ja mam dla Franka pajac z reniferem ale do swiat nie wytrzyma napewno :D

    Niesforna jak ci sie Jas odblokuje to...bedzie co robic :D

    MonikaS, Agusia2312 lubią tę wiadomość

  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 26 października 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka swoje stopy lapie i bawi sie nimi juz dosc dlugo, najlepsza zabawa to sciaganie skarpetek :)

    eta lubi tę wiadomość

  • Niesforna Autorytet
    Postów: 746 1327

    Wysłany: 26 października 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, że nie mamy na najbliższe dni nic zaplanowanego... :)
    Może to czas kiedy wreszcie wejdzie na wyższy level kup? o ile dobrze pamiętam, to niektóre z Was pisały, że po takiej dłuższej przerwie kupa wchodziła na wyższy poziom... ;)

    eta, MonikaS, Mucha lubią tę wiadomość

    km5shdgeq6lxrwmj.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 26 października 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piotruś reniferek rewelacja:) bliżej świat tez Ignacemu kupie jakiś fajny świąteczny ciuszek ;)

    O 14 Ignacy dostał marchewkę z ziemniakiem, na razie klapa, krzywil się strasznie jakby mu cytryne dawać ;) heh jutro dalej będziemy próbować mam nadzieje że w końcu się przekona :)
    A u Was dzieciaczki się krzywily a potem zaczęły jeść ze smakiem to samo?

    Mój ciągle wali big zielone od żelaza kupy, które zawsze a to zawsze wychodzą bokiem albo ostatnio ciągle do polowy pleców , masakra jest ostra, po kupie zawsze musi być kąpiel i pranie ciuchow bo ta kupa nagle jest wszędzie, na mnie tez :) juz się przyzwyczailam ale ciągle nie mogę zczaic skąd on ma tyle kupy ;) ?? Bo koleżanki syn to dosłownie robi male kleksy przy moim :)

    Martynika - trzymamy kciuki za słodki sen na czas badania, może jak chwilę przejdziecie się w wózku na świeżym powietrzu to zaśnie.

    Mucha oj szkoda Majeczki :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 16:09

    MonikaS, Agusia2312 lubią tę wiadomość

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 26 października 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamusi, śliczne, piękne i młode jesteś i do tego macie boskie dzieci:)

    Dołączam do pytania ety o krzesełka do karmienia! A moze ktoras ma polly 2w1?

    moja mala wstała z wysypka, troszku na brodzie, rączkach, przodzie i tyle. Nie są chropowate tylko takie mini rzadko rozsypane. Hmnn cio to do diabla.

    3 mam kciuki za was babeczki.

    eta lubi tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 26 października 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzeci raz mi skasowało wpis ;)

    napiszę tylko Natalia, trzymam kciuki!

    Monia, super ten pajac, co to za firma?

    Ja zamówiłam właśnie krzesełko Bloom Nano, bo jest w boskiej cenie w Smyku. Jak przyjdzie, dam znać czy fajne.

    Eta, Ignaś się krzywił na początku, to mu polałam mleczkiem porcję na łyżeczce i zjadł. A potem już poszło :)

    Do kiedy dziewczyny będziecie korzystać z leżaczków? Bo nabyłam taki do 13kg, jako że mi słoniątko wyrosło i mam trochę wyrzut sumienia..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 16:39

    eta lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamama trzymaj kciuki trzymaj bo jak przyjade do ciebie we wtorek musze byc w superswietnymzajebistym humorze :D bedziemy opijac sokiem ;-) a chlopaki mlekiem hah ;-)

    Ja mam krzeselko do karmienia ale ciagle niewiem jakiej firmy bo maz zamawial xD

    Niesforna taaa kupa przechodzi na level 2 ,jest bardziej "ludzka" :D

    Niesforna lubi tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 26 października 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AISAK wrote:
    Dołączam do pytania ety o krzesełka do karmienia! A moze ktoras ma polly 2w1?

    my mamy krzeselko chicco polly 2w1 ,rozlozylismy wstepnie by sprawdzic czy wszystko jest w komplecie i zlozylismy z powrotem do kartonu
    calosc wyglada ok, duzy blat z podwojna tacka, szelki, stabilne konstrukcyjnie nogi, kolorowa miekka wkladka na siedzenie latwa do czyszczenia, na nozki regulowana stopka
    pod krzeselko kupilam mate by nie walczyc z warzywami na drewnianej podlodze potem w wynajmowanym domu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2014, 18:08

    eta lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • alexast Autorytet
    Postów: 1103 1807

    Wysłany: 26 października 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia trzymam kciuki za jutrzejszą obronę.

    Martynika kciuki za jutrzejsze badanie

    Monia masz małego słodkiego reniferka.

    Ja też zastawiam się nad krzesełkiem do karmienia. Zastanawiam sie nad apollo sun voyager. Ma siedzisko materiałowe a nie ceratkę. Można kupić też z ceratką ale ja wolę materiał.

    MonikaS, eta lubią tę wiadomość

    5djys65g3oi6ttof.png
    17u9j44jpb186k7u.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 26 października 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit posta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 20:58

    MonikaS, eta lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 26 października 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferek dziękuje za miłe słowa ;)

    już zapaskudził marchewką :D ale że brązowe to śladu nie będzie, jakoś wytarłam i nic nie poplamiło się tylko przeprać i tak muszę :) śliniaczek nie pomógł, bo to był zwrot po godzinie hehe ;)
    Renifer jest firmy cherokee, ale to nieaktualny bo to jeszcze po Michałku :) w sensie raczej w sklepie takiego nie znajdziesz - chociaż kto wie? może podobny jakiś ładniejszy ;) zawsze tego dużo przed świętami :)

    ja mam krzesełko ale nie powiem jakiej firmy. Jest super tylko żałuję, że dużo miejsca zajmuje. Można podwyższać i obniżać na taką wysokość jaką chce, oparcie można do pozycji leżącej, teraz mi się przydaje bo kładę Piotrusia, podłokietniki do góry podnoszę a na to kładę pałąk z zabawkami taki od leżaczka i leży się bawi :) a i karmić w tym dobrze bo w pozycji pół siedzącej :)

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
‹‹ 1688 1689 1690 1691 1692 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ