X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAMUSIE CZERWIEC 2014 !
Odpowiedz

MAMUSIE CZERWIEC 2014 !

Oceń ten wątek:
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie i jeden i drugi śpi w swoim łóżku. Czasami Michaś jak się obudzi w nocy to biegnie jak perszing do nas :) chyba pół bloku to słyszy tak nóżkami przebiera i tupie hehehe pozwolę mu się położyć - ledwo głowę do poduszki i śpi to ja go na ręce i do jego pokoju. Ale nie przychodzi każdej nocy - od czasu do czasu mu się zdarzy :) a Piotruś jeszcze lepiej bo Michasia usypiałam siedząc obok a Piotrusia wkładam do łóżka i idę sobie :) a on sam zasypia :) w nocy wstaje z reguły 1x czasami zdarzy się, że 2x na mleko i śpi dalej. Nawet go z łóżka nie wyjmuję tylko butelkę przytknę, wypije ile chce i śpi dalej. Jestem z siebie dumna, że tak mi się udało ich nauczyć :) Ja bym nie mogła spać z nim bo bym czuła się skrępowana i bałabym się o jego bezpieczeństwo. W rezultacie chodziłabym niewyspana. A tak wszyscy się wysypiają i jest ok. Oby nie przechwalić ;)

    Jak tu wyzdrowieć, zamiast lepiej jest coraz gorzej... ehhh

    Limerikowo, kasiula870 lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula widocznie potrzebował się przytulić:)

    MonikaS pięknie ich nauczyłaś:) tylko można pogratulować. Zazdroszczę:) Też bym była dumna gdyby mi się tak udało.

    Zdrówka życzę!

    MonikaS lubi tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki
    najgorsze, że Michasia muszę usypiać, teraz to tam pikuś bo mu bajki czytam, ale był czas, że nie był nimi zainteresowany i siedziałam jak ten czubek przy łóżeczku, a bywało, że nawet ponad godzinę tak musiałam zanim łaskawie zasnął :) teraz w dzień nie śpi chociaż powinien bo jeszcze mały, ale jakoś już się tak przyzwyczaił i chodzi spać o 21 mniej więcej a wstaje po 8 :)

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina1990 mam do Ciebie pytanie, czy zamówiłaś dla swojej Córeczki ten stojaczek-pianinko? Jeśli tak to czy możesz mi napisać jak jest wykonana ta zabawka, czy jesteś z niej zadowolona i czy się sprawdza u Was? Z góry dziękuję :)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • kasiula870 Przyjaciółka
    Postów: 63 36

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcia wrote:
    Kasiula widocznie potrzebował się przytulić:)

    Wiem że to właśnie tylko o to mu chodziło he

    Maagdaa podchwyciłam od Ciebie pomysł na kasze manną z jabłkiem tak małemu posmakowało że ho :) bo takich kaszek ryżowych to nie lubi

    maagdaa, Evcia lubią tę wiadomość

    f2wlanliq6ba73c6.png

    relg3e5e1xjwtamy.png
  • karolina1990 Autorytet
    Postów: 1046 1550

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am- tak zamowilam. Jak sie malej podoba napisze po swietach bo. to jej prezent. Ale wykonane jest solidnie, ma dwa poziomy glosnosci, przyjemne melodyjki. Wizualnie naprawde fajne. I jest wieksze niz by sie wydawalo po zdjeciach

    am, Evcia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super Kasiula że smakuje moja uwielbia choć narazie nie dawałam przez kupki ale jutro znów podamy ,jak będzie ok.

    kasiula870 lubi tę wiadomość

  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wpadam tylko powiedz ze nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka o poranku z serii jak się cieszę ze cię widze:)

    Evcia, Camilia, maagdaa, kasiula870, BiB lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
  • Evcia Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a od jakiej ilości kaszki manny zaczęłyście? To nie robiłyście ekspozycji na gluten? Bo ja jestem w tym temacie zielona, pediatra mi kazała jeszcze poczekać i sama już nie wiem.
    Moja córcia 2 dni nie chciała jeść, prócz mojego mleka(choć też w małych ilościach). Wyczytałam że niby nie powinno łączyć się zabawy z jedzeniem, ale że dzieciak może się nudzić. I faktycznie jak tylko próbowałam jej dawać jedzenie to nie chciała otwierać buzi a jak dałam jej coś do rączek do zabawy to zaczęła pięknie otwierać buźkę. Wiem, żeczęść z Was ma już 2 dziecko i to przechodziło,lub więcej wiecie na ten temat, ale dla mnie to jest pierwsze i wielu rzeczy jeszcze nie wiem.

    AISAK to prawda:)) byleby jak najwięcej takich uśmiechów.
    Gosia od 2 tyg nauczyła się przewracać z brzucha na plecy, wcześniej tylko umiała na brzuch. I teraz śmiga mi po całym pokoju. Oczy dookoła głowy trzeba mieć, a co dopiero później

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 13:00

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakiś dzisiaj mam straszny dzień, humoru brak, wszystko mi z rąk leci, głowa boli

    Michaś też jakiś taki, że mi tu łobuzuje i nie słucha się, Chyba też ma gorszy dzień
    ciemno, że od samego rana muszę światło palić
    Piotruś zupki nie chce

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ani przy synu ani przy córce nie patrzyłam na gluten dałam tą mannę z jabłkiem ale odrazu zobaczyłam że mega jej smakuje i później też jej dawałam bo tak ze smakiem nic nie jadła,narazie miała przerwę przez kupki ale już dziś bylo ok i jutro znów zupka z kaszka bo akurat mi sloik został,mam nadzieję że z kupkami byl poprostu zastój przez nagłą zmianę i zero picia.

    Aisak znam to uczucie tylko razy dwa.

    Zawsze się zastanawiałam jak można kochać tak samo dwójkę dzieci jak miałam tylko synka i w ogóle jak to będzie bo ja jedynaczka.Teraz wiem że kocham ich tak samo i nie wyobrażam sobie życia bez nich.

    Sorki za smęty .

    Limerikowo, kasiula870 lubią tę wiadomość

  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maagdaa chyba każda mama, która ma więcej niż jedno dziecko zastanawiała się nad tą kwestią. Ja też się długo zastanawiałam jak to będzie wyglądało. Jak ja pokocham drugie dziecko i czy to się nie odbije na pierwszym. Już teraz wiem, że miłość się mnoży tyle razy ile się ma dzieci hehe ;)

    a najgorszy a zarazem cudowny to był dzień kiedy musiałam jechać do kliniki rodzić :) martwiłam się Michasiem, który został w domu a cieszyłam się Piotrusiem bo się urodził. A i tak zmartwienie przysłaniało trochę tą radość z przyjścia na świat Piotrusia. Tak bardzo mocno przeżyłam tą kilkudniową separację od Michasia. A jak przyszedł do mnie do kliniki to raptem wydał mi się taki duuuuuuuuży :) i czułam się jakby nie parę dni mi umknęło z jego życia a co najmniej rok. Strasznie to przeżyłam - bardziej niż sam Michaś :)
    Jednak dodatkowo działały te wszystkie hormony ciążowe itd :) nie dziwię się, że dziewczyny mają różne depresje poporodowe :) emocję są wielkie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 15:48

    maagdaa, Limerikowo, eta lubią tę wiadomość

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evcia wrote:
    Haha no przy dzieciach to człowiek sam siebie zadziwia z czego się cieszy;) To dobrze, że poszło!! Oby już nie było problemów.

    Kiedyś pisałyście o kaszkach Holle, ponoć wycofali 3 partie, może komuś z Was się to przyda:

    "Holle zrobiło serię badań dot. tej atropiny w kaszkach (ona wystepuje naturalnie). Tylko jedno badanie potwierdziło wyższe stężenie (nadal nieszkodliwe, ale wyższe, niż ich standardy). Kolejne badania już nie potwierdziły wyższego stężenia, ale że to firma o wysokich standardach - co im się chwali - to wycofują podane serie z rynku - dotyczy to kaszek jaglanej i jej mieszanek oraz 3 zboża. Reszta partii i kaszek jest ok. "

    Holle Organic Millet Porridge, lot number L13219 with best-before date 30.04.2015
    Holle Organic Millet with Rice Porridge , lot number L14103 with best-before date 30.11.2015
    Holle Organic Millet Apple-Pear Porridge, lot number L13239 with best-before date 30.04.2015

    Brytyjska Food Standards Agency wydała ostrzeżenie dotyczące zawartości atropiny i
    skopolaminy (działanie pobudzające i halucynogenne) w niektórych
    kaszkach Holle i Lebenswert i nakazała wycofanie ze sklepów
    następujących produktów:
    - Holle kaszka jaglana z ryżem 250g
    - Holle kaszka jaglana jabłkowo-gruszkowa z ryżem 250g
    - Holle kaszka mleczno-jaglana 250g
    - Holle kaszka pełnoziarnista 3 zboża 250g
    - Lebenswert kaszka jaglana z ryżem pełnoziarnista 250g
    Ostrzeżenie dotyczy całej UE. Jeśli posiadacie w domu te kaszki - wyrzućcie je. Informację przekażcie dalej."
    zródło : http://www.food.gov.uk/news-updates/…/13311/recall-baby-food

    No masz...dziś przyszła kasza jaglana z gemini i niestety muszę wyrzucić :/ a ten link już nie działa

    81clk9i.png
  • MonikaS Autorytet
    Postów: 2408 3249

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monaaa a zwrotów nie robią? źle to świadczy o gemini skoro nie wycofali ze sprzedaży...

    1usa9vvjq7ibxdkr.png
    74di2n0aqoseb314.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja z lipcówek, dziewczyny mi doradziły by Was dopytać a konkretnie Galanei bo to podobny przypadek
    Moja Zuzia generalnie oprócz kolek dotychczas bardzo spokojnie, grzeczne i uśmiechnięte dziecko 4 tygodnie temu zmieniła się nie do poznania
    Od rana do wieczora marudzi się, złości lub płacze na przemian. Nawet 5 min się nie pobawi i nie zajmie czymś i nie mówię o tym, jak mnie przy niej nie ma , ale siedzę z nią , podaje coraz to nowe zabawki. Raz na brzuszku, raz na plecach raz na siedząco i nic. Nie ważne czy mata czy bujaczek czy cokolwiek. Już nie mam sił, nie wiem co jej jest. Początkowo zrzucałam to na skok rozwojowy ale 19 tydz minął, a tu nic. Zębów nie widać na horyzoncie choć mała gryzie wszystko, ślini się strasznie i rzuca się na palce moje i męża by pogryźć przy każdej okazji. Zasypiała sama w łóżeczku, teraz nawet na rękach nie chce spać, rzuca się i wygina. Chodzimy do lekarzy ale nikt nic nie widzi a ja już naprawdę nie wiem co robić.
    Galanea próbowałam doczytać jak u Zosi jest ale usunęłaś dużo postów więc muszę zapytać czy coś się wyjaśniło u Zosi, dlaczego tak. Czy coś pomaga na jej zachowanie?
    A może któraś z Was ma jakąś teorię, albo dziecko podobnie się zachowuje?
    Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29, miewaliśmy gorsze dni i chyba muszę winę zrzucić faktycznie na skoki rozwojowe, bo po tym przychodziły lepsze czasy. Znów jest ok, a zębów brak. Zosia potrafi sama się bawić bardzo długo, a ma takie dni, że marudzi, no jak każde dziecko. W nocy czasami popłakuje przez sen i wystarczy dać jej smoczek lub ułożyć na boku, generalnie przesypia noce do rana, z dwoma karmieniami.
    Teraz zaczyna już podnosić się na czworaka i myślę, że na horyzoncie mamy raczkowanie :) Ogólnie jest dużo lepiej.
    Może u Was to faktycznie skok? Podobno mogą trwać nawet parę tygodni. Albo tak powoli zęby idą. Zosia ślini się niesamowicie, wszystko gryzie, ale to już trwa ze 2 miesiące, więc nie wiem czy winę mogę zrzucić na zęby.

    Pocieszę Cię, że u nas zawsze po takim ciężkim okresie przychodzą lepsze czasy i nowa umiejętność, więc wygląda mi to na skoki rozwojowe ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 22:32

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea mam nadzieję, bo u nas to trwa już 4 tygodnie a marudzenie jest codziennie od pobudki do zaśnięcia i niestety brak tych lepszych dni. Ja wykluczyłam skok bo mi się w ramy nie wpasował. Wychodziło że albo jest skok 14-19 tydz albo 22-26 a Zuzia ma teraz 21 tygodni
    I w nocy też Zuzia popłakuje przez sen:(
    Ehh mam nadzieję, że tak jak mówisz niedługo przyjdzie lepszy czas

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, na te ramy czasowe to nie patrz tak dokładnie. Każde dziecko rozwija się w innym tempie i te skoki mogą się różnić czasowo. A próbowałaś dawać Zuzi Nurofen?
    Lekarka mi mówiła, że w tym wieku pojawiają się senne marzenia, koszmary i dziecko może płakać. U nas to raczej chęć zmiany pozycji, bo nie raz przychodzę do pokoju, a Zosia na brzuchu się podnosi i popłakuje. A nie raz ułożę ją na brzuchu, dam skoczka i śpi ładnie w takiej pozycji :)
    Wszystko to też tylko moje domysły. Póki dzieciaki nie zaczną mówić, to chyba pozostaje nam się domyślać o co chodzi. Życzę Ci, żeby wszystko się wkrótce unormowało.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam ale mam wrażenie że raz pomaga, raz nie, a jeśli już to tylko na chwilę. Dziękuje i Tobie również życzę by wszystko było ok i jak najwięcej dni ze spokojną Zosią:)

    Galanea lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • AISAK Autorytet
    Postów: 1631 2682

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paradoksalnie Wam powiem, ze moja Cora z 2 tyg przed wyjściem zębów przestala się slinic, slini się od momentu wybicia zeba, bo inaczej języczek układa i jej cieknie bokiem. A poza tym mamy druga dolna 1 na horyzoncie. No no podgonila tempo moja Cora 5 dni i 2 zeby.

    Galanea, Limerikowo lubią tę wiadomość

    relgjw4zpdnh5t68.png

    74di3e5e3a0mwqjq.png[/
    [
‹‹ 1834 1835 1836 1837 1838 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ